Bes

zar nije reč o kanalisanju besa? msm nije niko isus ili buda da ga ne osseti ponekad, ali postoje ljudi kod kojih je to problematično, a korak napred je kada sami osete da je problematično (što je retkost)


Naravno, umesto da ga iskalis na onome ko te razbesni, udjes u sobu i glavom opalis u zid sve dok bes ne predje na zid. Kanalizacija besa.
 
ti konkretno taj recept praktikuješ kada si besan?

Jok, ja bes ispljujem kao vatru, ali nikad na onoga na koga smem nego na onoga ko je zasluzio.

Problem sa kanalisanjem besa je sto zavrsi na pogresnom mestu, bes koji se stvara iz nemoci

zavrsava praznjanje tamo gde moze, na meko, blago, na ljudima koji trpe, na jastucima.

Onda dodje tezi deo, kajanje, svest da si povredio nekoga ko nije zasluzio, a to zatvara krug nemoci

i postavlja problem besa.

Naravno, ljudi su slabi da bes isprazne tamo gde treba, zato je najbolje prazniti ga na sigurnom.

Na zidu, dzaku, vodi, jastucima ili telefonu.:)

Ljudi koji se oslobode svog prirodnog besa to rade isto kao sto se oslobode ljubavi, ljubomore

i postanu ono sto nisu.

Naravno, postoje ljudi koji su prirodno krotki, oni postaju zrtve besnih, a to je greh koji ne treba ciniti.
 
Prvo, treba promeniti stav da se zeli biti fin sa svima. Takvi ostanu sami na kraju, jer im se prilepi kojekakav sljam koji ih na kraju iskoristi i povredi. Drugo, da bi se bes prevazisao, potrebno je eliminisati sve iz okruzenja sto izaziva nervozu bilo koje vrste, a pogotovo nesigurne ljude. Nepravda se brzo zaboravi kad postoji podrska i razumevanje.
 
Prvo, treba promeniti stav da se zeli biti fin sa svima. Takvi ostanu sami na kraju, jer im se prilepi kojekakav sljam koji ih na kraju iskoristi i povredi. Drugo, da bi se bes prevazisao, potrebno je eliminisati sve iz okruzenja sto izaziva nervozu bilo koje vrste, a pogotovo nesigurne ljude. Nepravda se brzo zaboravi kad postoji podrska i razumevanje.

što si se nalupao
 
Prvo, treba promeniti stav da se zeli biti fin sa svima. Takvi ostanu sami na kraju, jer im se prilepi kojekakav sljam koji ih na kraju iskoristi i povredi. Drugo, da bi se bes prevazisao, potrebno je eliminisati sve iz okruzenja sto izaziva nervozu bilo koje vrste, a pogotovo nesigurne ljude. Nepravda se brzo zaboravi kad postoji podrska i razumevanje.

Zasto menjati stav finog pristupa? Moze se biti fin sa svima pod odredjenim uslovima odkojih neki zavise, a drugi ne zavise od nas.

Mozda treba reci da ne treba biti fin po svaku cenu s cime se slazem.
 
...
Ne tražim savete
...

Ја ћу ти ипак дати један :

Кад ти крене бес диши дубоко и труди се - тихо !
И на уста и на нос - да твоја плућа добију што више ваздуха.

И опусти мишић једну шаку испод пупка.
Пробај, па јави јел' помогло !
 
Eto prvo pa greska,ne trazis savet mislis da si pametna,pa eto vidis nisi probala da dobijes batine i to dobre

Tebe treba zatvoriti mesec dana.Vidi se da si od onih koji voli da šamara devojke

- - - - - - - - - -

Ne nego te spustam na zemlju tzv rusim lazno samopouzdanje ,zahvalices mi jednog dana<3

Ti si neki balavac,sta reći
 
Tebe treba zatvoriti mesec dana.Vidi se da si od onih koji voli da šamara devojke

- - - - - - - - - -



Ti si neki balavac,sta reći

Nazalost nije balavac, zna puno o biciklama vidi se da ima iskustva, a to balavci danas ne znaju i ne interesuju se. To je odrastao covek, kao sto vidis ima mizogine stavove.

- - - - - - - - - -

A ti si kao reper za normalan mentalni sklop? Ajme majko :lol:

Tvoj unutrašnji demon je zavist. Najgori i najgadniji demon.

:cepanje:

- - - - - - - - - -

Ја ћу ти ипак дати један :

Кад ти крене бес диши дубоко и труди се - тихо !
И на уста и на нос - да твоја плућа добију што више ваздуха.

И опусти мишић једну шаку испод пупка.
Пробај, па јави јел' помогло !

Zapravo ovo ne treba da radi. Ovo se desava kao i kod panicnog napada - Osoba unosi previse kiseonika u telo, pa se javlja omamljenje, vrtoglavica, suzava se vid i slicno a osoba to subjektivno percipira da se nesto strasno desava, da ce da poludi, da ce da se onesvesti.... HIPERVENTILACIJA. Treba da smanji hiperventilaciju nikako da je povecava da pluca dobiju sto vise kiseonika.

Zato u avionu panicarima daju da duvaju u kesu i da to udisu - udisu ugljendioksid i ogranicavaju unet kiseonik nov.

A ne moze da se dise na usta, duboko i da bude TIHO, Ne znam zasto bi bilo tiho? Vazno je da ne dise ubrzano i plitko, sve suprotno od toga je ok, bilo da je necujno ili cujno.

Sta vise, dobro je da se cuje kako izdise, e sad ne moze bas tako da dise u prepunom autobusu, kao da umire ili kao da radi neke mantre, nije bas lepo na oko i uvo, ali ako prigusti bas ih briga, neka disu i tako samo da se smire.

Naravno uvek pri ruci imati onu STRESS LOPTICU ZA GNJECENJE U RUKAMA. Kod nas je to smesno i "detinjasto", dok npr u Americi i drugim zemljama, ljudi to masovno koriste po kancelarijama dok rade one kancelarijske poslove koji izazivaju stres jer si ceo dan na kompu.

Ma i za kuckanje na forumu ovom bih ja bar polovini "prepisao" stres loptice da kuckaju.

Ja npr umesto toga koristim izivljavanje na tastaturi - izuzetno brzo slepo kuckanje, pola tastera na tastaturi je izgubilo oznaku slova. :mrgreen:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Užasno me mori. Celog života se borim sa besom, primenila sam sve tehnike, od vežbanja, preko meditacije u pokretu, do ispoljavanja negde gde nikoga neće povrediti (vrištanjem u jastuk, u ekstremnim slučajem samošamaranjem i lupanjem u glavu) - i opet me obuzme nekad tako da ne mogu da ga kontrolišem. To je kod mene kao cunami...kad krene hrani se sam iz sebe, crpi i intenzivira energiju iz sebe.

Mislim da bi najveća moja pobeda u životu bila kada bih uspela potpuno da pobedim i uništim svoj bes. Veća od bilo čega što sam do sada postigla.

Ne tražim savete - mada su dobrodošli - jer mi do sada nijedan nije u potpunosti pomogao. Koji su vaši unutrašnji demoni i kako se borite sa njima - ako se borite?

Uvijek postoji uzrok ili korijen problema, korijen je dubok ga nije lako naći, psihoanaiza i seanse iste kopaju zemlju dok ne nađu korijen... pa nađi nekog dobrog psihića neka iskopa to, ili čitaj Lujzu Hej pa sama posle detektuješ de zec obitava, jede mrkvu i kaki...

Jesul' te zlostavljali kad si mala bila?
 
Uvijek postoji uzrok ili korijen problema, korijen je dubok ga nije lako naći, psihoanaiza i seanse iste kopaju zemlju dok ne nađu korijen... pa nađi nekog dobrog psihića neka iskopa to, ili čitaj Lujzu Hej pa sama posle detektuješ de zec obitava, jede mrkvu i kaki...

Jesul' te zlostavljali kad si mala bila?

Naravno da uvek postoji uzrok, ali ne nužno u dalekoj prošlosti, niti nužno povezano s roditeljima, zlostavljanjem i sličnim glupostima. Imala sam divno detinjstvo, i ranu mladost, to doba svog života pamtim kao najsrećnije, najblaženije.

Sklonost ka izlivima besa je nekad stvar temperamenta, i najčešće nemogućnosti da se u određenom trenutku kontrolišu negativne emocije. Nije hronično stanje, pa da zahteva "seanse". Bože me sačuvaj.
 
Užasno me mori. Celog života se borim sa besom, primenila sam sve tehnike, od vežbanja, preko meditacije u pokretu, do ispoljavanja negde gde nikoga neće povrediti (vrištanjem u jastuk, u ekstremnim slučajem samošamaranjem i lupanjem u glavu) - i opet me obuzme nekad tako da ne mogu da ga kontrolišem. To je kod mene kao cunami...kad krene hrani se sam iz sebe, crpi i intenzivira energiju iz sebe.

Mislim da bi najveća moja pobeda u životu bila kada bih uspela potpuno da pobedim i uništim svoj bes. Veća od bilo čega što sam do sada postigla.

Ne tražim savete - mada su dobrodošli - jer mi do sada nijedan nije u potpunosti pomogao. Koji su vaši unutrašnji demoni i kako se borite sa njima - ako se borite?

Има ли бес узрок?

- - - - - - - - - -

Накнадно видим да се узрок помињао.
Ако знамо узрок, онда је једино решење да идемо у разрешење проблема- конфронтација или рационализација.
 
Има ли бес узрок?

- - - - - - - - - -

Накнадно видим да се узрок помињао.
Ако знамо узрок, онда је једино решење да идемо у разрешење проблема- конфронтација или рационализација.

Ima naravno uvek. Nekad to budu potpuno glupe male stvari, tipa ne mogu nikako da pronađem neku stvar, a nekad mi budu povređene emocije pa se to manifestuje besom. Najgore što uvek na kraju sama nagrabusim...zato i nastojim kad god mogu da nekako iskanališem te negativne emocije - zapravo da vidim širu sliku, celu šumu, a ne samo to prokleto drvo na koje sam se u datom trenutku usredsredila, i koje mi zaklanja vidik, realnu sliku...a nagrabusim naravno zato što moram da se izvinjavam posle.

Variraju mi emocije dosta, od euforije do najdubljeg bezdana tuge. Bes se nađe negde između. Obično.

A vi, kako ste? :D
 
Ima naravno uvek. Nekad to budu potpuno glupe male stvari, tipa ne mogu nikako da pronađem neku stvar, a nekad mi budu povređene emocije pa se to manifestuje besom. Najgore što uvek na kraju sama nagrabusim...zato i nastojim kad god mogu da nekako iskanališem te negativne emocije - zapravo da vidim širu sliku, celu šumu, a ne samo to prokleto drvo na koje sam se u datom trenutku usredsredila, i koje mi zaklanja vidik, realnu sliku...a nagrabusim naravno zato što moram da se izvinjavam posle.

Variraju mi emocije dosta, od euforije do najdubljeg bezdana tuge. Bes se nađe negde između. Obično.

A vi, kako ste? :D

Ми смо врло прехлађено. :lol:

Најгоре је потискивати бес. Ту онда буде свачег, од тикова до анксиозности. Али то је опет до темперамента, личности.
Не ваља реаговати на прву, а не ваља ни дуго толерисати па после експлодирати на ситницу.
Чувена средина коју је тако тешко остварити.
Бар покушај да израционалишеш. Тамо где зависи од тебе, лако је, тамо где не зависи, још је лакше.
 
ma treba se vratiti mnogo unazad i pronaci koren gde je stalo sazrevanje i zasto:think:

Џорџи, на основу овог коментара ценим да си се сигурно сретао с психолозима на сеансама. :lol:
Зато што они то заиста и потенцирају.
Јер највећи део проблема код одрслих људи проистиче из застоја у сазревању. Једноставно се укочимо у некој од фаза.
 
Џорџи, на основу овог коментара ценим да си се сигурно сретао с психолозима на сеансама. :lol:
Зато што они то заиста и потенцирају.
Јер највећи део проблема код одрслих људи проистиче из застоја у сазревању. Једноставно се укочимо у некој од фаза.

pa jedino što se kočimo verovatno na raznim tačkama pa sad neko poludi a neko ne z nam

- - - - - - - - - -

a i ne potenciraju to svi mislim, KBT možda ne

- - - - - - - - - -

Ima naravno uvek. Nekad to budu potpuno glupe male stvari, tipa ne mogu nikako da pronađem neku stvar, a nekad mi budu povređene emocije pa se to manifestuje besom. Najgore što uvek na kraju sama nagrabusim...zato i nastojim kad god mogu da nekako iskanališem te negativne emocije - zapravo da vidim širu sliku, celu šumu, a ne samo to prokleto drvo na koje sam se u datom trenutku usredsredila, i koje mi zaklanja vidik, realnu sliku...a nagrabusim naravno zato što moram da se izvinjavam posle.

Variraju mi emocije dosta, od euforije do najdubljeg bezdana tuge. Bes se nađe negde između. Obično.

A vi, kako ste? :D

možeš ipak da ga iskontrolišeš čim nisi u zatvoru

- - - - - - - - - -

jedan od načina je možda da se rasteretiš pa da možeš više da se baviš sobom ali sad ne znam, nema univerzalni recept nego neko napravi sra.nje a neko ne
 
Џорџи, на основу овог коментара ценим да си се сигурно сретао с психолозима на сеансама. :lol:
Зато што они то заиста и потенцирају.
Јер највећи део проблема код одрслих људи проистиче из застоја у сазревању. Једноставно се укочимо у некој од фаза.

ne bre mi smo ovde svi psiholozi zato je i otvorila temu i dusu da joj pomognemo:kafa:
 

Back
Top