Zašto su snovi prihvatljivi samo dok ih sanjamo?
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Zašto su snovi prihvatljivi samo dok ih sanjamo?

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    689

Podrazumevano Zašto su snovi prihvatljivi samo dok ih sanjamo?

Jel da kad se setite nekog sna da ima tupavih detalja?
    Retko kad se desi da se pobunimo u snu zbog nelogičnosti
    I ♥ Ceca

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Zašto su snovi prihvatljivi samo dok ih sanjamo?

Kad god se probudim omile mi snovi...
    Ne sećam se ni jednog.
    Onih, kojih se sećam, bolje da nije.
    Teški košmar : pogrešne žene i Čečeni....

Buduća legenda Han van Zem (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2191

Zato što u snu ego nije aktivan.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Desni podkorteks kod dešnjaka i levi kod levaka sadrže nesvesne sadržaje i "sopstvenu logiku" koja je u nekim segmentima
    preslikana svesna logika ,a u nekim,po potrebi razvijanja sna-iracionalna,često inverzna logika.Dedukcija je često pomerena
    u odnosu na svesnu.
    Ovo je prisutno jer nesvesna "logika" je "nezgrapno i voluntaristićki i oportuno preslikana" iz svesnog podkorteksa.
    Narodski rečeno-podsvest je prilično nerazumna...
    Simbolizam je veoma razvijen u nesvesnom,a to govori o primitivnosti nesvesnog i nesvesne akcije su neretko zverske-primitivne...
    Đekil i Hajd!

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    689

Citat Original postavio Han van Zem Pogledaj poruku
    Zato što u snu ego nije aktivan.
    kako da ne - 90% snova se samo svadjam sa neodgovonima
    10% su Alisa u zemlji čuda

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Dragoljub69 Pogledaj poruku
    Desni podkorteks kod dešnjaka i levi kod levaka sadrže nesvesne sadržaje i "sopstvenu logiku" koja je u nekim segmentima
    preslikana svesna logika ,a u nekim,po potrebi razvijanja sna-iracionalna,često inverzna logika.Dedukcija je često pomerena
    u odnosu na svesnu.
    Ovo je prisutno jer nesvesna "logika" je "nezgrapno i voluntaristićki i oportuno preslikana" iz svesnog podkorteksa.
    Narodski rečeno-podsvest je prilično nerazumna...
    Simbolizam je veoma razvijen u nesvesnom,a to govori o primitivnosti nesvesnog i nesvesne akcije su neretko zverske-primitivne...
    Đekil i Hajd!
    Postoji sujeverje da kad te "usreći" neka ptica odozgo da će se desi nešto pozitivno
    Tako sam ja sanjao jedan zidić kod kog kao stoje u redu i čekaju neku pticu koja tu odmah iznad da ih usreći
    Još kao TV prenos...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Grof Vronski Pogledaj poruku
    Kad god se probudim omile mi snovi...
    Ne sećam se ni jednog.
    Onih, kojih se sećam, bolje da nije.
    Teški košmar : pogrešne žene i Čečeni....
    ono što sam pročitao doslovce kaže da sećali se ili ne i nema neke veze
    koliko da obratimo pažnju dal su snovi u boji ili crno-beli
    ako su monohromatski onda je osoba u zajebanoj situaciji
    I ♥ Ceca

Ističe se flaj (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    486

Samo strašni snovi su "neprihvatljivi", zato nas bude naglo, u kritičnom trenutku.
    Ipak i oni su dobrodošli, jer upozoravaju na opasnosti i propuste koje smo prevideli
    u budnom stanju.

Neprijatni i strašni snovi važniji su od prijatnih.

Snovi imaju svoj jezik simbola, naizgled nelogičan i neverovatan,
    ali taj jezik najbolje može da razume onaj ko sanja, ako budan porazgovara
    sam sa sobom.
    nebo je moja zastava

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nema snova u boji...

Poznat petunija_love (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Citat Original postavio flaj Pogledaj poruku
    Samo strašni snovi su "neprihvatljivi", zato nas bude naglo, u kritičnom trenutku.
    Ipak i oni su dobrodošli, jer upozoravaju na opasnosti i propuste koje smo prevideli
    u budnom stanju.

Neprijatni i strašni snovi važniji su od prijatnih.

Snovi imaju svoj jezik simbola, naizgled nelogičan i neverovatan,
    ali taj jezik najbolje može da razume onaj ko sanja, ako budan porazgovara
    sam sa sobom.
    strašni snovi nisu pod obavezno to (da upozoravaju na propuste i opasnosti koje smo prevdeli u rl) rekla bih da su češće ventil za stres koji se dogodio, kao i odraz nekih situacija iz realnosti na koje pojedinac nema uticaj..
    I najčešće jezik tj simboliku snova prosečan čovek ne može da razume, jer kada je simbolika u pitanju postoje arhetipski simboli-kolektivno nesvesno, pa lični simboli. Da bi se to shvatilo, potrebno je da je mnogo više od nekog gledanja u neki sanovnik ili slično..
    u šampanjcu da se kupam, nova kola da ti slupam (:

Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2191

Sinoć sam sanjao da me davi zombi.

Naravno, prenuo sam se iz sna i shvatio da mi je nos zapušen, nisam mogao da dišem.
    Budi ono što jesi.

Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Sinoć sam sanjao da me davi zombi.

Naravno, prenuo sam se iz sna i shvatio da mi je nos zapušen, nisam mogao da dišem.
    što bi se protumačilo kako u realnosti imaš problema sa osobom koju nisi ,,sahranio,, u sopstvenoj glavi, pa je došla da ti pomogne kako se ne bi ugušio u snu

Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2191

Citat Original postavio petunija_love Pogledaj poruku
    što bi se protumačilo kako u realnosti imaš problema sa osobom koju nisi ,,sahranio,, u sopstvenoj glavi, pa je došla da ti pomogne kako se ne bi ugušio u snu
    Ma ne bre, nego sam imao zapušen nos a pre toga sam sigurno video na tv-u ili internetu neke zombije ili karakondžule i sve se pomešalo dok sam spavao...

Budi ono što jesi.

Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Ma ne bre, nego sam imao zapušen nos a pre toga sam sigurno video na tv-u ili internetu neke zombije ili karakondžule i sve se pomešalo dok sam spavao...

ma zezam..apropo svega prethodno napisanog u komentarima (:

Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2191

ma zezam..apropo svega prethodno napisanog u komentarima (:
    Mislim da nije pametno previše analizirati, jer su uglavnom stvari jednostavne.
    Budi ono što jesi.

Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

Mislim da nije pametno previše analizirati, jer su uglavnom stvari jednostavne.
    samo sam napravila litl digresiju, nije loše analizirati, ako umeš da analiziraš, a ja sam se više zezala u faznu uopštenih analiza ((:

Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2191

samo sam napravila litl digresiju, nije loše analizirati, ako umeš da analiziraš, a ja sam se više zezala u faznu uopštenih analiza ((:
    Ma jasno
    Budi ono što jesi.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Trta od zombija i zapušen nos=davitelj protiv davitelja!

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    180
    Reputaciona moć
    0

Sanjao sam noćas da sam trezan... ružan san

Legenda svesnaglista (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    777

Citat Original postavio Rasejani Prorok Pogledaj poruku
    Koliko li je tek tupavih detalja na javi, pa ipak nikome ne pada na pamet da se probudi.

Misim.. ako vam je sve logično na javi, izvinjavam se..
    bogumil

Poznat Slavenaa (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    346

Zato i jesu snovi. Ponekad nam nasa podvsest posalje neku porukicu i to je sve... nema tu nikakve mistike.
    Sta da ti kazem kad sve znas!

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    84

Snovi su jedna izuzetno vredna pouka koju dobijamo. Tačnije snovi koje dobija naše dnevno svesno ili humano svesno jeste pouka koja nam dolazi kako bismo najbolje i najlakše napredovali u procesu ekspanzije svesti - drugačije rečeno u procesu duhovonog napretka.

Ko daje snove i ko ih šalje do dnevno svesnog i zašto su skramblovani tj. šifrirani raznim simbolima?

Počnimo to polako i redom.
    Mi kao Biće/Duša nikada ne spavamo. Onog trenutka kada naše fizičko telo zaspi, tačnije kada mi kao Biće/Duša isključimo svoj radni deo uma zadužen za budno stanje - naše aktivnosti u ovom svetu, okrenemo se ka radnom delu uma za jedan od viših svetova. Tamo nastavljamo svoje aktivnosti i svoje učenje života. Tada, tamo naša aktivnost se nastavlja ne besciljno i ne nevezano za naš dnevni život u ovom svetu. Često tražimo rešenja kako da rešimo pojedine ovdašnje probleme možda u porodici, na poslu, u škpli, po pitanju zdravlja i još mnogo drugih pojedinosti.
    Tada svoja saznanja, koja dobijemo na višoj realnosti prosledimo svom dnevno svesnom. Prosledimo ih direktno i otvoreno onako kakva jesu.
    Ta informacija ili sećanje na naš boravak na neki od viših svetova, viših realnosti prolazi kroz jedan deo uma koji se zove senzor snova ili senzor poslatih informacija koji radi potpuno automatski.
    On kao takav upoređuje te informacije koje su krenule ka našem dnevno svesnom sa onim što naše dnevno svesno razume i zna o višim realnostima. Ukoliko je naša duhovna razvijenost, naše dnevne svesti onda senzor uma vrši skramblovanje, postavlčja simbole i kod buđenja dobijemo iskrivljene slike sa potpunio drugačijim motivima i ostalim detaljima.
    Zašto? Da se naša dnevna svest ne bi šokirala i da mi nebismo ispali iz ravnoteže.

Onog trenutka kada se osoba malo dublje zainteresuje i počne istraživati o samom smislu, svrsi i začenju života ova propustljivost informacija sa viših realnosti polako se menja, postaje bogatija i sa dubljim značenjem. Snovi počinju biti u boji, ako već nisu, a jasnost i živopisnost snova se pojačavaju.

Jednostavno, snovi su tajni prolaz do najviših stanja svesti, ljubavi, duhovne slobode i onoga što se u religiji naziva Nebeskim Carstvom.
    Uistinu, univerzalnih simbola nema i gola simbologija ne govori mnogo već se celovita radnja posmatra i dobija razumevanje.
    Ma koliko izgledalo zbrkano i daleko od razumevanja snove nije teško razumeti od onda kada počnemo ulaziti u pojedine njihove šablone. Šta više, snovi će pokušati o jednoj stvari da nam u nekoliko dana u nekom razmaku sa različitih pozicija ili gledišta da nam govore o istoj stvari ne bismo li shvatiliu i prevazišli problem sa kojim se sučeljavamo u dnevbnom životu.
    Da, ako se sretnemo sa problemom koji je donet iz ranijeg života onda često dobijemo uvid u taj deo prošlog života, kada je najčešći slučaj da nam san bude ispunjen nekom stravom...

Hajde da pogledamo neke snove koji su izneti ovde, a nekoliko meseci ranije.
    Evo tog linka: https://forum.krstarica.com/showthread.php/782138-Hitno-tumacenje-sna!

a evo i kopije sna kojim je započeta tema:

Citat Original postavio ivana96 Pogledaj poruku
    Ljudi pomagajte..Malo pre se budim sva preznojena..Sanjala sam kako lezim sa dekom i odjednom on hoce do kupatila,i nestaje..ja tada nekako zakacinjem svoju vilicu i pocinju zubi da mi klimaju i ispadaju.Usta puna zuba a nista me ne boli..jurim da ispljunem to i u saci drzim sve zube iz donje vilice,gornjoj se nista nije desilo..odjednom sam u sali gde se mnogo mlada sprema,i igra..nailazim na svoju majku i preklinjem je da zove naseg zubara da ga pita sta je ovo jer svi zubi iz donje vilice ispadose a na kraju sam i hrskavicu drzala u ruci (horor),ona hladnokrvno odbija i kaze da ide da legne malo.Ja je vucem i preklinjem ,pokazujem rukama da ga zove jer nmg da pricam ona nece .Onda u wc-u dolazi neka devojka da me pita je l znam neku njenu drugaricu a iza mene se stvara neki visok covek kojeg msm da znam ali da je on davno jos umro..
    Pojma nemam sta san moze i da znaci,po netu svasta nesto pisu..
    Citat Original postavio ivana96 Pogledaj poruku
    Jutros me je decko probudio pozivom,pricali smo nesto kratko jer sutra treba da dodje kod mene,prekinuli smo razgovor jer mora na posao i ja sam opet zaspala.Kad sam utonula u san,on je bio pored mene u krevetu ,hteo je u kupatilo ali ja nisam htela da ga pustim .Kad je otisao nekako sam sama sebi zakacila vilicu,ne znam kako i osetila kako mi se klimaju zubi.Primetila sam da 1 ispao,i prvo mi je proslo kroz glavu ,,Joj,on sutra dolazi a meni ispao zub"Potom,primecujem da ih jos ispada i da ja ne znam kako izaci pred njega bez par zuba.Odjednom,nisam vise u svojoj sobi vec u nekoj prostoriji gde ima puno nevesta koje se vrte,isprobavaju vencanice,igraju,a ja jurim da ispljunem to sto mi je ostalo u ustima jer vec imam puno zuba u rukama.Nista me ne boli ali zubi ispadaju i dalje,samo iz donje vilice.Pocinjem da placem i jurim trazeci majku,nailazim na nju u nekoj uzanoj haljini,a ona kao na nekim drogama gleda kroz mene i briga je sto joj pokazujem rukama da su mi poispadali zubi da je molim da zove naseg zubara jer nije normalno ovo sto se desava.Ona odbija,ja je preklinjem i dalje ,ona odlazi da odspava.(Inace smo u bas dobrim odnosima,nemamo nikakvih problema u stvarnom zivotu).Onda trcim u kupatilo cekam da ljudi izadju i iz usta vadfim hrskavicu(kao to gde su zubi stajali) i preplasena pokusavam da je vratim u usta jer osecam kao da se raspadam.Onda neka devojka(bas krupnih zelenih ociju,preterano nasminkana) pokusava da udje da me pita je l poznajem neku njenu drugaricu.Ja odbijam da je pustim unutra,okrecem se,kad iza mene stoji neki stariji covek,visok,u odelu.Ne znam kako se stvorio tu,osecam da ga poznajem ali nmg da se setim odakle,ali znam isto tako da je odavno mrtav.Tad sam se probudila.
    Verujem da neke ovo smara jer je dugacko,ali bi mi znacilo ako neko moze bilo kako da protumaci i poveze.Nisam pod stresom,nemam nekih ozbiljnijih problema,niti sam u losim odnosima ni sa kim.

Zivim sama u stanu.Ja u snu osecam da poznajem tog dedu ali ne mogu da se setim ko je on .(U stavrnom zivotu dede i sa tatine i mamine strane odavno su mrtvi).
    Značenje sna nije komplikovano, međutim u datom trenutku reći nekome o njegovom značenju bilo bi preteško i preoštro ili možda bezobzirno:
    Do sada je prošlo oko 6 meseci i devojka se je već suočila sa onim što je najavljeno.
    Praktično san joj je rekao da je njenoj vezi sa dečkom došao kraj. Odlazi od nje, možda zbog druge a možda i zbog odlaska u drugo mesto, grad ili zemlju. U svakom slučaju on odlazi jer je njihova veza odslužila ono zbog čega su bili zajedno a sada ide da dalčje stiče iskustva koja su mu neophodna. Tačnije, ide odrađivati svoju staru karmu i pročišćuje se u duhovnom smislu a to svakako vodi ka ekspanziji svesti. Na unutarnjem, tj oni kao Duše/Bića to jako dobro znaju, jedino se njena dnevna svest buni i sama sebi zaudaje bolne udarce i pati.
    Njena majka tome ne pridaje značaj jer takođe zna za tu neminovnost, ona kao Biće/Duša.
    Snevačica sreće starijeg čoveka što je ustvari njeno sretanje muškarca koji je njen stari poznanik a sa kojim je kreirala karmu u ranijem životu i sa kojim će se sresti u ovom da kroz brak i bračne odnose razčiste stare nepovoljne račune.

Deo sna u kojem se nalazi u prostoriji sa puno mladih - nevesti kaže da će kroz život dobro napredovati duhovno i da će se otvarati sukcesivno sa uzvišenim duhovnim vrednostima života. Praktično će napredovati u procesu ekspanzije svesti i one najviše, nepristrasne ljubavi.

U tom postu ima još njih dvojica koji su izneli snove, koji su veoma zanimljivi iako jedan jako vulgaran a drugi ima samo jedan detalj. Nezavisno, i jedan i drugi su neverovatne značajne ili ogromne poruke snevačima. Takođe je nezahvalno govoriti o njihovom značenju jer, verovatno je, da ni jedan ni drugi ne bi hteli da prihvate tumačenje. Negirali bi ga i pobijali do te mere da je najbolje bilo da se o tome i ne govori.

Šteta što ljudi ignorišu svoje snove budući da bi sa snovima krenuli u munjeviti duhovni progres.
    Svakako, da tu ima još dosta za reći, ali, po pravilu, ovde se retko ko interesuje za dublji smisao života i za vlastiti napredak u duhovnoj svesti...
    Poslednji put ažurirao/la louiskrstic : 30.09.2017. u 18:54

Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    405

brate..skrati..niko neće da čita ilijadu i odiseju u jednom postu..
    ovo je forum, a ne disertacija..

Iskusan Steinadler (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Snovi su mi uglavnom okej, ali dešava mi se najčešće u nekim periodima najčešće u polusnu, da čujem recimo neki zvuk npr. motora kao da ide iz daljine i približava mi se svom snagom i proleće kraj uva, i realno čujem to i probudim se trgnem se, to ne mogu da odgonetnem šta je... pa neko me ganja ne mogu uteknem to je većina doživjela u snu, sanjao sam i neke ogromne staklene kugle i predmete kako padaju s neke visine na tlo... ima neka dijagnoza garant.
    "Naoružajmo se i bež’mo."

Iskusan *samouka* (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    251

Oduvek mnogo volim da spavam, jer sanjam lepe lucidne snove (kažu da samo deca sanjaju da lete, a ja već 42 godine, svaku noć )
    Ponekada razmišljam kako san i java nisu baš tako različiti? Ima dana kada u snu jako lepo živim.
    X

Slične teme

1. Sexi snovi
    Autor Simona u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 06.05.2008., 21:50
  2. Fatima Mernisi - Snovi o zabranjenom voću
    Autor malecka u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 15.01.2008., 22:58
  3. Snovi..........
    Autor dimke u forumu Tinejdžeri