Korisni sajtovi za putnike

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.867
Ovo neka bude tema gde će se ostavljati linkovi za sajtove koji mogu pomoći na putovanju, servisni,booking,za karte,za savete,putopise,informativne....sve što je vezano za tematiku kojom se bavi ovaj pdf


www.booking.com - sajt za rezervisanje smeštaja
www.agoda.com - sajt za rezervisanje smeštaja
www.airbnb.com - sajt za rezervisanje smeštaja (stanovi)
www.expedia.com - sajt za rezervisanje smeštaja i prevoza
www.trivago.rs - sajt za upoređivanje cena smeštaja
www.tripadvisor.rs - sajt za pretragu i utiske o hotelima,ocene destinacija i sl. u poslednje vreme preko njih možete i rezervisati...takođe sajt gde putnici iz celog sveta, međusobno komuniciraju i razmenjuju utiske
www.yuta.rs - nacionalna asocijacija turističkih agencija, tu je i spisak onih sa licencom
 
Preko Expedia sam rezervisao smeštaj i prošlo je bez problema. Expedia je veliki sistem gde sve uglavnom funkcioniše ali uvek kad su letovi u pitanju osim ako baš nije drastično jeftinija kombinacija ja bih te sajtove koristio kao informativne da vidim ko sve ima akcije a onda išao direktno preko prevoznika naročito ako treba povezivati letove.

Ostale ne znam.
 
Avio saobraćaj - live

Praćenje letova aviona uživo je sada jednostavno i dostupno svima zahvaljujući tehnologijama koje imamo. Avio kompanije korisnicima nude zaista dosta informacija o letovima, i zbog toga je moguće veoma jednostavno pratiti neki uživo.

Recimo, ako vam neko dolazi u posetu avionom, može vam poslati broj leta i vi možete pratiti online taj let uživo. Ili ako vi putujete i želite da znate gde se trenutno nalazite, to možete saznati u par klikova.

Najpoznatiji sajt za praćenje letova uživo je „Flight Radar 24„.
Praćenje određenog leta
Ali, ono što nas najviše zanima jeste određeni avion, odnosno let. Na toj mapi možete kliknuti na bilo koji avion i videćete sa leve strane sve detalje o tom letu: polazak, destinacija, vremena, predviđeno vreme dolaska, razdaljinu, GPS koordinate… a dodatno uz to njegova putanja će biti istaknuta.

E sad, ako želite da pratite određeni let pomoću broja leta, to je veoma jednostavno: samo nalepite taj broj u polje za pretragu u gornjem desnom uglu. Nakon što sistem pronađe taj let, kliknite na njega i automatski će se mapa centrirati na taj avion. Sa leve strane će se pojaviti onaj panel sa informacijama.

Vrste mapa
Sa desne strane, odmah pored polja za pretragu, nalazi se padajući meni sa izborom mape. Tu možete izabrati klasičan prikaz (podrazumevano), multi-select, i Delay view.

Klasičan prikaz podrazumeva prikaz jednog leta u nekom trenutku
Multi-select vam dozvoljava da izaberete više letova i pratite ih istovremeno
Delay view će vam prikazati sva kašnjenja
Ispod toga imate još podešavanja za prikaz, recimo vremenski uslovi, teren, dan/noć, prikaz aerodroma…

Flightradar24
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li jos neko dobija slicne poruke?
Poslednjih par dana stiglo mi je desetak poruka o pretplati ili od nekih clanova koji otkazuju istu.
O cemu se radi, zna li neko?

Klub putnika - The Travel Club
www.klubputnika.org
www.thetravelclub.org
---
Primili ste ovu poruku jer ste se pretplatili na grupu "Klub putnika" Google grupa.
Da biste otkazali pretplatu na ovu grupu i prestali primati njezine e-poruke, pošaljite e-poruku na adresuklub-putnika+unsubscribe@googlegroups.com.
Da biste pogledali ovu raspravu na webu, posjetite https://groups.google.com/d/msgid/klub-putnika/iecwjtdobdlj86k66kqm2ov7.1607336345118%40email.android.com
 
Da li jos neko dobija slicne poruke?
Poslednjih par dana stiglo mi je desetak poruka o pretplati ili od nekih clanova koji otkazuju istu.
O cemu se radi, zna li neko?

Klub putnika - The Travel Club
www.klubputnika.org
www.thetravelclub.org
---
Primili ste ovu poruku jer ste se pretplatili na grupu "Klub putnika" Google grupa.
Da biste otkazali pretplatu na ovu grupu i prestali primati njezine e-poruke, pošaljite e-poruku na adresuklub-putnika+unsubscribe@googlegroups.com.
Da biste pogledali ovu raspravu na webu, posjetite https://groups.google.com/d/msgid/klub-putnika/iecwjtdobdlj86k66kqm2ov7.1607336345118%40email.android.com

Dobio sam tu poruku i odgovore nekih korisnika. Na kraju su se javili iz Kluba Putnika i rekli da je do softvera,da su samo hteli neko obaveštenje za članove da pošalju i da nema nikakve pretplate,izvinili se i to je to.
 
Dobio sam tu poruku i odgovore nekih korisnika. Na kraju su se javili iz Kluba Putnika i rekli da je do softvera,da su samo hteli neko obaveštenje za članove da pošalju i da nema nikakve pretplate,izvinili se i to je to.

E da, i odgovore pretplatnika i nekih koji prvi put cuju za sajt. :)
Ja se i ne secam da je bila u pitanju neka pretplata prilikom registracije pa mi cudno bilo odakle sve to.
Znaci nista ozbiljno.... hvala ti.
 
Postovan priajtelji,

evo par sajtova na nivou Srbije lokalnih preko kojih ja rezervisem :

1. Apartmani Beograd
2. Apartmani Zlatibor
3. Vranjacka Banja smestaj
4. Apartmani Kragujevac
5. Stan na dan Uzice

Ja ipak volim da pozovem i rezervisem kod nasih ljudi, a i jeftinije je malo.
E da evo skoro sam naisao na jos jedan sjat. Za sada obecava i ako mislim da je u samom pocetku izrade. u pitanju je sajt bookaweb.com/sr i vidim da i oni imaju Apartmani Novi Sad
 

Back
Top