Moralnost kao osnova za odabir partnera

gost 212595

Poznat
Poruka
8.567
Pa, da pokušam da dam mali doprinos ovom podforumu.
Voleo bih da čujem vaše mišljenje.
Za razliku od nekih prošlih vremena, u kojem su nam roditelji (stariji i mudriji) birali životnog saputnika; kada je mnogo bitnije bilo kakav je ko čovek, od fizičkog izgleda i svega drugog, (osim, možda, materjalnog :) ) danas to nije slučaj, već sami imamo mogućnost za to, pa i mladom i nezrelom dobu. Naravno, svako ima pravo na sopstvene greške i izbor.
Ali, sve manje vidim da je privlačan, naročito ženama, sam karakter i moralnost muškarca. Čitajući ovde, a i u razgovoru sa njima, uvek se u prvi plan stavljaju: lepota, novac, intekekt... vrlo često žene privlače diametralno suprotni likovi; dakle oni sa malo ili nimalo morala: kriminalci, probisveti i barabe.
Po Frojdu u osnovi moralnosti je očinska figura. Dakle, naša deca 'nasleđuju osećaj morala od partnera kojeg izaberemo. A vaspitanje je posmatranje svojih roditelja i njihovog ponašanja, više nego sistem nekih kazni i podučavanje.
Da li se sitem vrednosti i moralnost urušio usled pogrešnog izbora partnera mnogih? Da li je vama, žene, prilkom izbora partera, njegova moralnost uopšte bitna? Muškarci, trudite li se da budete moralni i koliko često vaše ljudske osobine privuku nekoga? Da li razmišljate o tome da će vaše ponašanje biti temelj moralnosti vaše dece? Koliko je vama bitna moralnost kod žene?
I sve ostalo što vam padne na um, a ima veze sa temom.
Izvolte.
 
muškarci generalno gledaju moralnost kod žena ali one se toliko foliraju da ti ni to nije neka zaštita , više ćeš saznati o njoj od mangupa i baraba iz njenog okruženja nego iz njenih usta

- - - - - - - - - -

za slučaj da li žene gledaju moralnost kod muškaraca bolje da ne komentarišem

I ja bih se složio da je muškarcima bitnija moralnost nego ženama. Pitanje može da bude i: zašto ie to tako?
Slobidno komentariši, zato sam i postavui temu, da vidimo ko šta misli o ovome. Mislim, ako hoćeš, naravno.
 
Pa, da pokušam da dam mali doprinos ovom podforumu.
Voleo bih da čujem vaše mišljenje.
Za razliku od nekih prošlih vremena, u kojem su nam roditelji (stariji i mudriji) birali životnog saputnika; kada je mnogo bitnije bilo kakav je ko čovek, od fizičkog izgleda i svega drugog, (osim, možda, materjalnog :) ) danas to nije slučaj, već sami imamo mogućnost za to, pa i mladom i nezrelom dobu. Naravno, svako ima pravo na sopstvene greške i izbor.
Ali, sve manje vidim da je privlačan, naročito ženama, sam karakter i moralnost muškarca. Čitajući ovde, a i u razgovoru sa njima, uvek se u prvi plan stavljaju: lepota, novac, intekekt... vrlo često žene privlače diametralno suprotni likovi; dakle oni sa malo ili nimalo morala: kriminalci, probisveti i barabe.
Po Frojdu u osnovi moralnosti je očinska figura. Dakle, naša deca 'nasleđuju osećaj morala od partnera kojeg izaberemo. A vaspitanje je posmatranje svojih roditelja i njihovog ponašanja, više nego sistem nekih kazni i podučavanje.
Da li se sitem vrednosti i moralnost urušio usled pogrešnog izbora partnera mnogih? Da li je vama, žene, prilkom izbora partera, njegova moralnost uopšte bitna? Muškarci, trudite li se da budete moralni i koliko često vaše ljudske osobine privuku nekoga? Da li razmišljate o tome da će vaše ponašanje biti temelj moralnosti vaše dece? Koliko je vama bitna moralnost kod žene?
I sve ostalo što vam padne na um, a ima veze sa temom.
Izvolte.

Nekada su veličina miraza mlade i imanja mladoženje,veze familije u srezu i/ili partijama ili u poslovnim vodama bili daleko važniji roditeljima pri odabiru od činjenice dal'je mladoženja alkos u nastajanju a mlada lepo šije jelek...daj da se ne lažemo o moralnoj "tradiciji" i mudrosti predaka

Manje više i danas je sl, s tim što prioritete delimično sami biramo nisu nam 100% nametnuti od "starih", kad biraš nemaš ni 16 ni 18 već su danas ljudi u ozbiljnijim godinama sa dovoljno iskustva iza sebe da bi trebalo da znaju šta im treba a moral je danas vrlo rastegljiva subjektivna kategorija koja ne mora uvek da se podudara sa nekim podrazumevanim društvenim moralnim normama.Po onoj Hemingvejovoj: "O moralu znam toliko da je moralno ono posle cega se dobro osecam, a nemoralno ono posle cega se osecam lose."
 
Nekada su veličina miraza mlade i imanja mladoženje,veze familije u srezu i/ili partijama ili u poslovnim vodama bili daleko važniji roditeljima pri odabiru od činjenice dal'je mladoženja alkos u nastajanju a mlada lepo šije jelek...daj da se ne lažemo o moralnoj "tradiciji" i mudrosti predaka

Manje više i danas je sl, s tim što prioritete delimično sami biramo nisu nam 100% nametnuti od "starih", kad biraš nemaš ni 16 ni 18 već su danas ljudi u ozbiljnijim godinama sa dovoljno iskustva iza sebe da bi trebalo da znaju šta im treba a moral je danas vrlo rastegljiva subjektivna kategorija koja ne mora uvek da se podudara sa nekim podrazumevanim društvenim moralnim normama.Po onoj Hemingvejovoj: "O moralu znam toliko da je moralno ono posle cega se dobro osecam, a nemoralno ono posle cega se osecam lose."
Dobro, rekao sam da je materjalni status bio bitan ranije. Ali, itekako se gledalo ko je iz kakve porodice i kakav je čovek, makar među običnim svetom. Nećemo tražiti definiciju morala, to je za filozofiju. Neka to bude vrlina i etička vrednost postupaka.
Ja, recimo, znam mnogo ljudi koji su u brakove stupili vrlo mladi - sa 18, 20 godina, vođeni sopstvenom mudrošću da su izabrali ispravno.
Kada pogledam sebe sa 20. ne mogu reći da sam bio glup, ali sada sam svakako daleko mudriji, i mnoge stvari bih radio drugačije. Čujem da mogi govore: 'da mi je onda bila ova pamet...'
Kod starih Grka bi imao pravo glasa tek sa 60. A danas se glas lako prodaje - za crvenu, dve. Da li ako sami postupamo na taj način dajemo opravdanje i sopatvenoj deci?Da li je to Orvelovaki moralno, ako se osećamo dobro zbog materjalne koristi? Ne bih rekao.
 
Pa, da pokušam da dam mali doprinos ovom podforumu.
Voleo bih da čujem vaše mišljenje.
Za razliku od nekih prošlih vremena, u kojem su nam roditelji (stariji i mudriji) birali životnog saputnika; kada je mnogo bitnije bilo kakav je ko čovek, od fizičkog izgleda i svega drugog, (osim, možda, materjalnog :) ) danas to nije slučaj, već sami imamo mogućnost za to, pa i mladom i nezrelom dobu. Naravno, svako ima pravo na sopstvene greške i izbor.
Ali, sve manje vidim da je privlačan, naročito ženama, sam karakter i moralnost muškarca. Čitajući ovde, a i u razgovoru sa njima, uvek se u prvi plan stavljaju: lepota, novac, intekekt... vrlo često žene privlače diametralno suprotni likovi; dakle oni sa malo ili nimalo morala: kriminalci, probisveti i barabe.
Po Frojdu u osnovi moralnosti je očinska figura. Dakle, naša deca 'nasleđuju osećaj morala od partnera kojeg izaberemo. A vaspitanje je posmatranje svojih roditelja i njihovog ponašanja, više nego sistem nekih kazni i podučavanje.
Da li se sitem vrednosti i moralnost urušio usled pogrešnog izbora partnera mnogih? Da li je vama, žene, prilkom izbora partera, njegova moralnost uopšte bitna? Muškarci, trudite li se da budete moralni i koliko često vaše ljudske osobine privuku nekoga? Da li razmišljate o tome da će vaše ponašanje biti temelj moralnosti vaše dece? Koliko je vama bitna moralnost kod žene?
I sve ostalo što vam padne na um, a ima veze sa temom.
Izvolte.

Kod nas vec godinama traje moralni sunovrat te mi je tesko da poverujem da je odabir partnera nekoliko uzastopnih generacija bio toliko los da izazove ovakvo stanje.
Nemoral se velica kao nesto dobro umesto da bude osudjen.

Sto se tice mog morala tu se trudim koliko mogu, nekad upadnem u raspravu sa nekim ali nemam dovoljno snage da se izborim.
Za druzenje mogu da privucem bilo koga, sto se ostalog tice slaba vajda. Zene uvek u meni vide samo druga te ne umem ni da se snadjem u nekoj drugoj varijanti, isprepadam se.

Bitno mi je da je moralna ili da se bar trudi k'o sto se i ja trudim, pod uslovom da je merkam za nesto vise od druzenja.
 
Pa, da pokušam da dam mali doprinos ovom podforumu.
Voleo bih da čujem vaše mišljenje.
Za razliku od nekih prošlih vremena, u kojem su nam roditelji (stariji i mudriji) birali životnog saputnika; kada je mnogo bitnije bilo kakav je ko čovek, od fizičkog izgleda i svega drugog, (osim, možda, materjalnog :) ) danas to nije slučaj, već sami imamo mogućnost za to, pa i mladom i nezrelom dobu. Naravno, svako ima pravo na sopstvene greške i izbor.
Ali, sve manje vidim da je privlačan, naročito ženama, sam karakter i moralnost muškarca. Čitajući ovde, a i u razgovoru sa njima, uvek se u prvi plan stavljaju: lepota, novac, intekekt... vrlo često žene privlače diametralno suprotni likovi; dakle oni sa malo ili nimalo morala: kriminalci, probisveti i barabe.
Po Frojdu u osnovi moralnosti je očinska figura. Dakle, naša deca 'nasleđuju osećaj morala od partnera kojeg izaberemo. A vaspitanje je posmatranje svojih roditelja i njihovog ponašanja, više nego sistem nekih kazni i podučavanje.
Da li se sitem vrednosti i moralnost urušio usled pogrešnog izbora partnera mnogih? Da li je vama, žene, prilkom izbora partera, njegova moralnost uopšte bitna? Muškarci, trudite li se da budete moralni i koliko često vaše ljudske osobine privuku nekoga? Da li razmišljate o tome da će vaše ponašanje biti temelj moralnosti vaše dece? Koliko je vama bitna moralnost kod žene?
I sve ostalo što vam padne na um, a ima veze sa temom.
Izvolte.

Skoro da sam siguran da ce ponasanje muskaraca oceva biti temelj moralnosti dece.
Mada, ima i slucajeva kad se ponasanje oca bukvalno smuci detetu, pa izraste u potpuno suprotnu osobu.
 
Без моралности нема квалитетног заједничког живота. Може ли се имати поверења у лажова, и с њим градити заједница?
Каква је то заједница ако двоје имају различите циљеве и однос према животу. Ако мушкарац о својој жени не бриине као о себи самоме а и жена тако исто о свом мушкарцу. Морал је природно стање ствари за двоје који се искрено воле. Али ми смо друштво себичних људи и волимо друге само ако ће они чинити да ми будемо већи у својим очима. Мушкарац бира жену да му буде украс ко ружа на реверу. Кад ружа увене он је одбаци. Нема праве љубави па нема ни морала. Плаћамо данак својој себичности. Складан живот у породици а и у друштву је д одређен моралношћу чланова те заједнице. Нико нама не брани да будемо неморални, само изволите. Али ћемо убрзо видети резултате неморалности кад наша себична деца, коју смо ми тако васпитали својим неморалом, постану наши непријатељи . Син ће млатити оца а снајка свекрву. а неће нам бити јасно зашто нас све то сналази. Моралност је улог за бољу будућност у коју ми, како стоје ствари, ни мало не улажемо: него чак и потктадамо. Ој ха, живели! дај туру пића у то име! Кад пропадамо да пропадамо на нивоу.;)
 
Poslednja izmena:
Без моралности нема квалитетног заједничког живота. Може ли се имати поверења у лажова, и с њим градити заједница?
Каква је то заједница ако двоје имају различите циљеве и однос према животу. Ако мушкарац о својој жени не бриине као о себи самоме а и жена тако исто о свом мушкарцу. Морал је природно стање ствари за двоје који се искрено воле. Али ми смо друштво себичних људи и волимо друге само ако ће они чинити да ми будемо већи у својим очима. Мушкарац бира жену да му буде украс ко ружа на реверу. Кад ружа увене он је одбаци. Нема праве љубави па нема ни морала. Плаћамо данак својој себичности. Складан живот у породици а и у друштву је д одређен моралношћу чланова те заједнице. Нико нама не брани да будемо неморални, само изволите. Али ћемо убрзо видети резултате неморалности кад наша себична деца, коју смо ми тако васпитали својим неморалом, постану наши непријатељи . Син ће млатити оца а снајка свекрву. а неће нам бити јасно зашто нас све то сналази. Моралност је улог за бољу будућност у коју ми, како стоје ствари, ни мало не улажемо: него чак и потктадамо. Ој ха, живели! дај туру пића у то име! Кад пропадамо да пропадамо на нивоу.;)
Sjajno rečeno. Potpuno se slažem. Nažalost, svedoci smo da se već sada i dešava.
A dodao bih, pošto je porodica osnovna ćelija društva, da nije ni čudo što se društveni moral urušava, kada ga nema ni među partnerima.
Čudno da ni jedna žena nema ništa kaže na temu. :)
Da li je njihovo 'favorizovanje' opakih i opasnih momaka dovelo do toga da mladi momci danas teže da budu baš takvi?
Usvajaju baš takav model ponašanja, da bi bili privlačni suprotnom polu?
Žene?
 
Poslednja izmena:
У својој књузи пишем како све оно што радимо од своје слободне воље утиче на то какав ће бити наш ум. А од каквоће нашег ума зависи како ћемо доживљавати свет око себе и свој живот. Својим неморалом ми чинимо да наш ум почне да нам живот боји сивим бојама , љутња, гнев, бес и остала лоша осећања која ће производити наш ум ће бити плата за наш неморал.

- - - - - - - - - -

Sjajno rečeno. Potpuno se slažem. Nažalost, svedoci smo da se već sada i dešava.
A dodao bih, pošto je porodica osnovna ćelija društva, da nije ni čudo što se društveni moral urušava, kada ga nema ni među partnerima.
Čudno da ni jedna žena nema ništa kaže na temu. :)
Da li je njihovo 'favorizovanje' opakih i opasnih momaka dovelo do toga da mladi momci danas teže da budu baš takvi?
Usvajaju baš takav model ponašanja, da bi bili privlačni suprotnom polu?
Žene?

И ја сам стекао утисак д кад би жене фаворизовале момке са витешким особинама а не барабе да би мушкарци онда и постали витезови. Ми ћемо све учинити да освојимо женку, бићемо и бараба и витез по потреби.
 
Pa, da pokušam da dam mali doprinos ovom podforumu.
Voleo bih da čujem vaše mišljenje.
Za razliku od nekih prošlih vremena, u kojem su nam roditelji (stariji i mudriji) birali životnog saputnika; kada je mnogo bitnije bilo kakav je ko čovek, od fizičkog izgleda i svega drugog, (osim, možda, materjalnog :) ) danas to nije slučaj, već sami imamo mogućnost za to, pa i mladom i nezrelom dobu. Naravno, svako ima pravo na sopstvene greške i izbor.
Ali, sve manje vidim da je privlačan, naročito ženama, sam karakter i moralnost muškarca. Čitajući ovde, a i u razgovoru sa njima, uvek se u prvi plan stavljaju: lepota, novac, intekekt... vrlo često žene privlače diametralno suprotni likovi; dakle oni sa malo ili nimalo morala: kriminalci, probisveti i barabe.
Po Frojdu u osnovi moralnosti je očinska figura. Dakle, naša deca 'nasleđuju osećaj morala od partnera kojeg izaberemo. A vaspitanje je posmatranje svojih roditelja i njihovog ponašanja, više nego sistem nekih kazni i podučavanje.
Da li se sitem vrednosti i moralnost urušio usled pogrešnog izbora partnera mnogih? Da li je vama, žene, prilkom izbora partera, njegova moralnost uopšte bitna? Muškarci, trudite li se da budete moralni i koliko često vaše ljudske osobine privuku nekoga? Da li razmišljate o tome da će vaše ponašanje biti temelj moralnosti vaše dece? Koliko je vama bitna moralnost kod žene?
I sve ostalo što vam padne na um, a ima veze sa temom.
Izvolte.

Današnji psiholozi su uglavnom van sveta i vremena što se tiče davanja dijagnoza pacijentima. Uopšte, postoji jedno elementarno nepoznavanje ljudske psihe i zbog toga dolazi do ovakvih tema.
Dakle, Corvuse, moralni sistem vrednosti nije se urušio, već se samo promenio. Izađi među ljude i na ovako postavljena pitanja ne da nećeš dobiti odgovor već ćeš se sam sebi čuditi zašto si ih i postavljao.
Osim ako već nisi sve ovo uradio ali si autističan.
 
Današnji psiholozi su uglavnom van sveta i vremena što se tiče davanja dijagnoza pacijentima. Uopšte, postoji jedno elementarno nepoznavanje ljudske psihe i zbog toga dolazi do ovakvih tema.
Dakle, Corvuse, moralni sistem vrednosti nije se urušio, već se samo promenio. Izađi među ljude i na ovako postavljena pitanja ne da nećeš dobiti odgovor već ćeš se sam sebi čuditi zašto si ih i postavljao.
Osim ako već nisi sve ovo uradio ali si autističan.

A ti se od cele teme uhvatio baš za psihologa?
Ja nisam davao nikave dijagnoze kada sam pominjao psihologa, već samo izneo njegovu tvrdnju da je u osnovi moralnosti očinska figura. Tj da iz porodice, od roditelja stičemo osnove za dalju nadgradnju.
Bez obzira kako to hoćeš da definišeš - isto je.
Sada smo moralniji kada se nije urušio?
Nemoj meni da daješ dijagnoze, ni ja tebi nisam.
Obično baš ljudi koji ih se plaše psihologa i poništavaju ih imaju poneku.
 
Pa, da pokušam da dam mali doprinos ovom podforumu.
Voleo bih da čujem vaše mišljenje.
Za razliku od nekih prošlih vremena, u kojem su nam roditelji (stariji i mudriji) birali životnog saputnika; kada je mnogo bitnije bilo kakav je ko čovek, od fizičkog izgleda i svega drugog, (osim, možda, materjalnog :) ) danas to nije slučaj, već sami imamo mogućnost za to, pa i mladom i nezrelom dobu. Naravno, svako ima pravo na sopstvene greške i izbor.
Ali, sve manje vidim da je privlačan, naročito ženama, sam karakter i moralnost muškarca. Čitajući ovde, a i u razgovoru sa njima, uvek se u prvi plan stavljaju: lepota, novac, intekekt... vrlo često žene privlače diametralno suprotni likovi; dakle oni sa malo ili nimalo morala: kriminalci, probisveti i barabe.
Po Frojdu u osnovi moralnosti je očinska figura. Dakle, naša deca 'nasleđuju osećaj morala od partnera kojeg izaberemo. A vaspitanje je posmatranje svojih roditelja i njihovog ponašanja, više nego sistem nekih kazni i podučavanje.
Da li se sitem vrednosti i moralnost urušio usled pogrešnog izbora partnera mnogih? Da li je vama, žene, prilkom izbora partera, njegova moralnost uopšte bitna? Muškarci, trudite li se da budete moralni i koliko često vaše ljudske osobine privuku nekoga? Da li razmišljate o tome da će vaše ponašanje biti temelj moralnosti vaše dece? Koliko je vama bitna moralnost kod žene?
I sve ostalo što vam padne na um, a ima veze sa temom.
Izvolte.



Pare se potroše, lepota prođe, intelekt je stvar treninga i rada na sebi, jedina konstanta i svetlo u mraku je moralnost i obraz. Ako toga nemate, sve je džaba. :cool:
 

Back
Top