Moralnost kao osnova za odabir partnera

Moral ima objektivnu, ali i veliku subjektivnu komponentu.
Moje licno vidjenje i razlikovanje sta je moralno a sta ne, definitivno se razlikuje od mnogih drugih.
Recimo, po meni je nemoralnije milion puta prodati svog glas nekoj politickoj stranci, nego baviti se prostitucijom.
Jer prostitucijom, prodaje se ono sto je tvoje i ne tice se nikoga drugog, dok se prodajom glasa, prodaje stav, misljenje, slobodna volja, a to ima uticaja na kompletno drustvo.
To je samo jedan primer.
Takodje, nemoralnije je "cuvati svoju nevinost za onog pravog" (sta je, uostalom, nevinost???) i na taj nacin stetiti sopstvenom zdravlju (jer seks je potreba, a ne zelja i luksuz - a kada covek sebi uskrati potrebu, nastaju zdravstveni (psihicki ili fizicki) problemi), nego udovoljiti sebi i sopstvenoj potrebi.
 
Ako misljenje postavljaca nije bitno, nije trebalo ni da ga iznosi...

Ali, sve manje vidim da je privlačan, naročito ženama, sam karakter i moralnost muškarca. Čitajući ovde, a i u razgovoru sa njima, uvek se u prvi plan stavljaju: lepota, novac, intekekt... vrlo često žene privlače diametralno suprotni likovi; dakle oni sa malo ili nimalo morala: kriminalci, probisveti i barabe.

@..
Na forumu ima bezbroj tema o tome kako danasnje zene nisu ni za sta i otvoreno se iskazuje zal za vremenima kad su zene bile snazne je l..riljale, kopale, cepale drva i radjale dok upravljaju traktorom..

Da bi covek (u)video drugaciju sliku mora prestati posmatrati svet iz pesimisticke vizure...
 
Poslednja izmena:
Ako misljenje postavljaca nije bitno, nije trebalo ni da ga iznosi...



@..
Na forumu ima bezbroj tema o tome kako danasnje zene nisu ni za sta i otvoreno se iskazuje zal za vremenima kad su zene bile snazne je l..riljale, kopale, cepale drva i radjale dok upravljaju traktorom..

Mišljenje je bitno, zato sam ga i izneo.
Pitao i druge za mišljenje.
Ne znam iz čega proizilazi da posmatram pogrešne žene.
Pisano je generalno, naravno, i nisam rekao da nekim ženama to nije bitno. Rekao sam: 'sve manje'.
A ako mislite da to nije slučaj, pišite o tome, a ne o postavljaču teme.

- - - - - - - - - -

Ja to nikada nisam rekao.

- - - - - - - - - -

Obojite Vi temu optimizmom.
Argumentovanim, naravno, a ne samo frazama.
 
Poslednja izmena:
Moralnost i bilo kakve karakterne vrednosti se po tom piranju nikako ne vrednuju niti se gledaju. Mislim da i nisu nikada.
Moralan, ispravan i vredan covek u jednom trenutku svog zivota shvati da je sve ono sto je radio, zamisljao i trudio se da bude, obicna gomila smeca i da je zbog toga u zivotu najebao.
Prolaze materijalne vrednosti i drustveno socijalni status. Sve ostalo je samo minus.
 
Lamentirati o moralnosti, iskrenosti, postovanju .....
Te stvarcice u odnosu zene i muskarca nikada
se ne dovode u pitanje.
Posledice nakaradnosti koje opisujes tipicne su za
nezrele, nedorasle i sebicne ljude olicene u likovima
mlatimudana i likusa opajdara.
Takve njuske obicno najvise lazu sami sebe ponasajuci
se prema uzancama kako bi nesto trebalo i kako bi
nesto valjalo, zanemarujuci svoje licne sposobnosti i
sposobnosti i sklonosti osobe sa kojom jesu.
Njima je bitnje misljenje ulice i nakaradne okoline
nego skladnost i prirodnost u odnosu zene & muskarca.
Ali mlatimudani i opajdaretine to nikada nece razumeti
jer im glavudza sluzi da im kisa ne bi padala u stomak.!!!
 
Moralnost i bilo kakve karakterne vrednosti se po tom piranju nikako ne vrednuju niti se gledaju. Mislim da i nisu nikada.
Moralan, ispravan i vredan covek u jednom trenutku svog zivota shvati da je sve ono sto je radio, zamisljao i trudio se da bude, obicna gomila smeca i da je zbog toga u zivotu najebao.
Prolaze materijalne vrednosti i drustveno socijalni status. Sve ostalo je samo minus.

Овако размишља човек који није хтео да буде моралан. Такав не може да разуме моралног човека јер његов ум за то није способан. Моралан човек разуме да је одабрао прави пут и да је својом моралношћу унапредио себе свој живот и свој ум. Јер човек постаје оно шта од своје слободне воље ради. Неморалан постаје бараба а моралан ,господин који влада својим животом ,
 
Да појасним. Ум лопова и лажова није исти као ум искреног и поштеног човека. У уму лажова је глупост говорити истину и да човек од тога има само штету, у уму лопова је глупост бити поштен и добар човек и да поштен од тога има само штету. Баш овако како ти размишљаш о моралним људима. Али поштен човек у свом уму размишља да он васпитава децу и да није важно шта човек прича већ шта човек ради. Узалуд је рећи детету да не лаже ако родитељ и сам лаже. Узалуд је рећи детету да не краде ако оно види од родитеља да он то ради. Деца не преиспитују ставове својих родитеља већ прихватају моделе понашања као да су то добри модели. Кур"ва не може васпитати поштену ћерку ве то може само поштена и верна супруга. Може ли се са лажовом градити заједница, неће ли жена и деца таквог човека бити свесна да он лаже и да се на његову реч не може ослонити, Где је ту слладан породични живот? нема га. Етако ће моралан човек имати користи од своје моралности Наш ум се мења у складу са оним шта ми од воје воље радимо. А ми реалност доживљавамо кроз наш ум. и ако не пазимо шта радимо наш ум ће се упрљати и наш доживљај живота ће постати црн. Може ли лажов поверовати да њега неко може да воли. Па и он сам за себе мисли да није вредан љубави. Шта би то било у уму неморалног човека што би њему самоме рекло да он заслужује љубав, Знаш оно кад уплакан човек каже: мене нико не воли. Зашто он мислчи да њега нико не воли? Па зато што у свом животу он није учинио ништа вредно љубави. Квалитет нашег живота не зависи од матерјалних блага него од стања нашег ума. Ако твој ум боји живот ружичасто све ће ти бити лепо а ако твој ум боји живот у црно,колика ће тама бити?
 
...moralnost je osobenost za pohvalu u poslovnom prijateljskom i medjuporodicnom
odnosenju
a, u Ljis_u
moralnost je opravdanje kad nesto ne stima...
...prirodu uvijek treba postovati...snovi su nabolji pokazatelji
sta se trebalo a nije osim kod Frojdovih post_kokainskih zastranjenja...
 

Back
Top