РУСИ

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
NAČELNIK RUSKOG GENERALŠTABA OPTUŽIO SAD ZA DUPLE ARŠINE
SVET - POLITIKA - Petak, Decembar 02, 2005 10:12 RTS

Načelnik Generalštaba ruske vojske Jurij Balujevski optužio je SAD da imaju duple aršine u odnosu na Iran i Severnu Koreju, sa jedne, i na Izrael, sa druge strane.

Načelnik ruskog Generalštaba je optužio NATO da pokušava da uvuče zemlje iz Zajednice nezavisnih država [ZND] u svoje strukture s ciljem da oslabi tu zajednicu koju čine bivše sovjetske republike.

'Rusija će braniti svoje nacionalne interese na prostoru ZND, za šta ima sve razloge, jer na postsovjetskom prostoru živi 10 miliona etničkih Rusa', upozorio je general Balujevski.

On je izneo mišljenje da 'rat između Rusije i NATO nije put kome treba težiti' i da oni treba da sarađuju. Glavni problem u odnosima Rusije i NATO su 'ostaci starog načina razmišljanja, kako niza političara, tako i vojnika', ocenio je general. On je naveo da su u Čečeniji pronađeni dokumenti koji svedoče o pokušajima da se izgradi 'prljavo' oružje - nuklearno, hemijsko i biološko, dodajući da je zbog toga neophodno usavršavanje sistema zaštite Rusije od sličnih vrsta oružja.

Prema njegovim rečima, u Čečeniji se u ovom trenutku nalazi 200 stranih plaćenika, između ostalih, i iz zemalja NATO. Balujevski je takodje saopštio da Rusija raspolaže tehnologijama koje omogućavaju da se izgradi strateško raketno naoružanje sposobno da se suprotstavi postojećim i perspektivnim sistemima protivraketne odbrane.


Хммммм... тек да се зна да Руси не спавају ЗИМСКИМ СНОМ БЕЛОГ МЕДВЕДА...
 
milevatun9rl.jpg
 
Све је то лепо, а шта то има везе са Србијом,. ако се неварам Званична Москва је изјавила да ће подржи било какво решење савета безбедности
 
Ja Ruse gotivim kao narod, ali kad se pomene ruska zvanicna politika i njen odnos prema Srbiji, uvek se setim J.J.Zmaja i njegovih stihova posle Sanstefanskog sporazuma i Berlinskog kongresa 1878, kada se Rusija zalozila za Bugare, a Srbiju zesce ispalila.
Zmaj je pevao ogorceno posle berlinskih odluka na racun Rusije ovako:


"I svršeno je - maćijskom merom
I potpisano zlaćanim perom,
I proslavljeno gospodskim pirom
I srpska propast zove se mirom.
I crvak nema kome bi s’ vajko,
Hvala ti, hvala, srpska nemajko!"




jos tada :idea:
 
Бл:
Све је то лепо, а шта то има везе са Србијом,. ако се неварам Званична Москва је изјавила да ће подржи било какво решење савета безбедности
Normalno kad se ovi nasi sete majke Rusije samo kad im treba glas u UN inace sve zevaju u Brisel i Vasington a ovi nam uvaljuju ljudska prava i moda od labuda .
 
ma da rusi ne spavaju...najjači su na rečima,a kad treba da stanu iza svojih reči...nastaje problem...samo kukaju kao neke babe...

kada nas prodaju po n-ti put opet ćete vikati živela pravoslavna majčica rusija...neverovatno

zakleti antikomunisti se kunu u pukovnika kgb-a...apsurd...
 
Једино је цар Николај II био на српској страни - не заборавите да је Русија објавила рат Аустро-Угарској дан после објаве А-У Србији и да је човек жртвовао империју.

Али његови претходници...

О СССР нећу да коментаришем.
 
Elvin:
ma da rusi ne spavaju...najjači su na rečima,a kad treba da stanu iza svojih reči...nastaje problem...samo kukaju kao neke babe...

kada nas prodaju po n-ti put opet ćete vikati živela pravoslavna majčica rusija...neverovatno

zakleti antikomunisti se kunu u pukovnika kgb-a...apsurd...

uf. hajde onda Elvine, objasni mi to sa prodajama i ostalim malo konkretnije, pogotovo ovo sa pukovnikom FSB-a (promenilo se stosta, nije pisalo u Zeki?), posto evo vec danima, bacim pogled, obavezno jedna tema o rusima sa sto fraza ni ochemu...
 
JABUCHILO:
uf. hajde onda Elvine, objasni mi to sa prodajama i ostalim malo konkretnije, pogotovo ovo sa pukovnikom FSB-a (promenilo se stosta, nije pisalo u Zeki?), posto evo vec danima, bacim pogled, obavezno jedna tema o rusima sa sto fraza ni ochemu...

pa znaš ono nato se širi prema istoku a rusi kukaju...nije tako?
ameri postavljaju baze u okolnim državama,a oni kao protestvuju...
putin nije bio u fsb-u,dok se zvao kgb?
ma šta mi napriča...
dosta je od njih što su nam uveli komunizam 45...da ne idem dalje u prošlost...ili možda što su prodali prvi srpski ustanak,potpisali mir a srbiju ostavili na cedilu...meni je to dosta
i nemoj molim te da kažeš komunisti nisu bili rusi...nećemo da se lažemo
 
DukeofSerbia:
Једино је цар Николај II био на српској страни - не заборавите да је Русија објавила рат Аустро-Угарској дан после објаве А-У Србији и да је човек жртвовао империју.

Али његови претходници...

О СССР нећу да коментаришем.
Једино то.
 
Auuuuu yebote !!!
Posle ove izjave Nacelnika Generalshtaba ruske raspadajuce vojske...povecala se potrosnja toalet papira u Pentagonu i Kapitol Hilu....USRRALI SU SE !!!
:lol: :lol: :lol:
Otovrite temu "Luda planeta" :lol:
 
Elvin:
pa znaš ono nato se širi prema istoku a rusi kukaju...nije tako?
ameri postavljaju baze u okolnim državama,a oni kao protestvuju...
putin nije bio u fsb-u,dok se zvao kgb?
ma šta mi napriča...
dosta je od njih što su nam uveli komunizam 45...da ne idem dalje u prošlost...ili možda što su prodali prvi srpski ustanak,potpisali mir a srbiju ostavili na cedilu...meni je to dosta
i nemoj molim te da kažeš komunisti nisu bili rusi...nećemo da se lažemo

ja evo ne cujem da neko kuka.
protestna nota je deo jezika diplomatije, ima svoje znacenje i svoje ciljeve kao bilo koji drugi paoliticki akt. ne moze mu se pripisivati bilo kakva emotivna kvalifikacija.
putin je kao operativac u nemackoj opravdao poverenje kao rodoljub, a ne kao komunista ili konspirator. to poverenje je od tada raslo. sada iznosi 70% na nivou drzave. i javno govori da je raspad sssr-a najveca tragedija 20-og veka u svetskim razmerama. ne zato sto je komunista. nego zato sto razume sta je zapravo bio sssr. i sta je istorijska uloga rusije za sutra.
ovo za komunizam je... znas ti bolje od toga, ko je i zasto uveo komunizam. i nama i njima.
ustanke necu da kmentarisem, mislim da to ponavljanje o prodaji huli na sve svetle glave koje su za srbiju pale, jer nisu je davale za rusiju, pa rusija nije mogla da ih 'proda'.
i ovo poslednje, za komuniste i ruse... je jako banalno.

rusija je danas jedina drzava sa realnom i sracunatom politikom i jasnim dugorocnim ciljevima. nato je mrtav. ostaje samo da to razume. sto je blizi rusiji, sve ce biti jasnije. zato se igra polako, nama se ovde ne zuri.
 
komunizam svakako da oni nisu sebi uveli,ali jesu nama,kad su upali u srbiju i isterali nemce,bez toga teško da bi kpj dobio građanski rat...ne sporim da su nas prodali i čerčil i ruzvelt,pa i sam kralj,ali sssr je bio izvođač radova...
o ustanku možemo naširoko da pričamo,svakako da nisu ustanici ginuli za ruse,ali rusi su ih pustili niz vodu u odsudnom trenutku
slažem se da je raspad sssr-a bio tragedija...ne toliko zbog samog sssr-a koliko zbog ostatka sveta...
 
Jary:
Normalno kad se ovi nasi sete majke Rusije samo kad im treba glas u UN inace sve zevaju u Brisel i Vasington a ovi nam uvaljuju ljudska prava i moda od labuda .


Слажем се са Тобом Јари, Руси су купили пола Црне Горе и пола Хрватске... а овај Лабус и друштво су их зезнули за све што су хтели овде да уложе... више им се свиђају Јанези и Усташе... а сада би да их Русија брани... свашта...
 
sada da izbalansiram malo ovaj prethodni odgovor, istine radi: 2007/8 godina za rusiju su presudne. ne bih ovde da elaboriram zasto. postoji mogucnost da rusija dozivi velike potrese, mozda i... o losem necemo. ali ono sto ce u bilo kojem slucaju da se pojavi posle toga, bice pocetak kraja unipolarnog sveta. i pocetak pocetka pi.darije krupnih razmera, ne manje farse od svih prethodnih, ali sa ogromnim posledicama. kako ce se ona zaista zavrsiti, pa, vecina svetskih neimara tipuje na jedno, ali ima i disidenata. tako da cemo videti. i ti i ja, nije daleko.
 
eremita:
Слажем се са Тобом Јари, Руси су купили пола Црне Горе и пола Хрватске... а овај Лабус и друштво су их зезнули за све што су хтели овде да уложе... више им се свиђају Јанези и Усташе... а сада би да их Русија брани... свашта...
Ваљда у име ПРАВОСЛАВЉА и СВЕСЛОВЕНСТВА нема потребе да купујемо Руску љубав, БРАЋА И СЕСТРЕ из Русије које ја знам, нетраже ништа да им продам, да би нам помогли.
 
Nažalost,oni koji su vlast kod nas(pogotovu) a i u
Rusiji više su okrenuti $$$ nego "nekim" istorijskim,
PRAVOSLAVNIM vezama!
A inače TREBALO bi da i RUSI već jednom lupe šakom o sto
i zaštite makar sebe i svoju VERU,narod...
 
Sve je to lepo ali opet mora postojati interes velike sile u koji bi se uklopio interes male drzave. Rusija mora biti dovoljno jaka da bi mogla da se razmece interesima po svetu a oni su nazalost svi vec " popunjeni ". Ona takodje nema tu vitalnost da sme zabadati nos negde i "reci ovo je moje". Savez nekog tipa je pozeljan ( vojni savez ) i po meni i jedini nekako izvodljiv u odredjenim situacijama kao sto je priblizavanje NATO - a njenim granicama i trenutna ugrozenost Srbije. Ali i to je zasad vise teorija.
 
Resenje Kosova lezi u clanstu NATOa, a ne u vojnom savezu sa Rusijom. Ne zagovarajte neke nebuloze i ne zanostite se. Nesvrstani ne postoje! Danas je ili-ili.
Rusija ne moze da uradi nista,niti se za nesto pita. Okrenimo se prema onome ko se jedini pita.
"Nit je bilo,niti moze biti jedna zemlja,a dva gospodara" Znaci gospodar planete je samo jedan. Mracni Gospodar Sauron! :lol: :lol: :lol:
Ako interes drzave i naroda trazi da se okrenemo prema NATOu i USA...onda treba da se okrenemo. Treba da zrtvujemo svoju sujetu i svoje zablude za opsti interes.
 

Back
Top