4G Internet vs. ADSL

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
226.417
Radnica Orion telekoma me je pre nekoliko dana pozvala i saopštila mi je za odličnu ponudu koja košta 1900 dinara čiji je jedan element 4G Internet do 20Mb download.
Pošto nikad u životu nisam imao iskustva sa 4G Internetom ne znam da li je pametno da kod Oriona potpišem ugovor na 2. godine i da se onda kajem ako ne bude kako ja želim.

Naime, radnica Oriona mi je rekla da bi radnik Oriona došao mojoj kući i da bi mi postavio wireless antenu koji b primao 4G Internet.

MTS, Telenor i Vip korisnici 4G interneta, molim Vas da mi napišete vaše mišljenje u vezi 4G Interneta.
Interesuje me da li bi mi non stop bila ista brzina download-a?
Naime, moj drug koji se bavi kompjuterima mi je rekao da vremenske prilike (kiša, sneg, vetar) utiču na signal tako da mi brzina ne bi uvek bila ista dok bi mi kod Telekoma (koristim ADSL) brzina bila ista bez obzira na vremenske uslove.

Takođe Vas molim da mi odghovorite da li je tačna tvrdnja da ako je puno korisnika mobilnih telefona konektovano na 4G mrežu i surfuje da onda korisnici neće imati maksimalnu brzinu download-a.

Molim Vas da mi odgovorite kako se ne bi desilo da kod Oriona potpišem ugovor na 2. godine te da se kajem zašto nisam ostao kod Telekoma.
 
nabavi 4g telefon , pa probaj mesec - dva

ja sam zadovoljan prijemom , ali nisam radom

recimo 5 megabajta skida 10 sek , iako na speedtestu

ima brzinu od 30 mb/s

on nesto kilavi

mada je mozda i do telefona

iako prikazuje L

sto znaci da je lte


prijem
 
Ukoliko ti je važan stabilan protok u kući... za striming filmova isl. zaobiđi 4G internet... jeste on brz, ali je problem u stabilnosti veze koja često varira i koliko znam ni jedan 4G internet još uvek nije neograničen... u svakom slučaju bežični internet još uvek ne može da se poredi sa kablom.
 
Hvala svima na odgovorima.
Odlučio sam da ostanem kod Telekom Srbije na Box 2 usluzi (Internet 10Mb + fiksni telefon) iako Orion Telekom za manje pare nudi IPTV + Internet + fiskni telefon.

Kod Telekoma nemam nikave probleme a što je najbolje u bilo kakvim vremenskim uslovima imam maksimalni download.
 

Back
Top