Ruski Zakon za silovatelje

Predlog novog zakona kaze da žena ima pravo u samoodbrani lisiti života silovatelja. I ostale sankcije su znatno poostrene. Putin pobrao simpatije i odobravanje od strane javnosti.
Sta Srbija čeka?
odlicno, tako i treba
e ja ne znam kako je usa?
znam da kod njih kad ubijes u samoodbrani mozes da se izvuces, a; ne znam jel silovane spada u to
kod nas je takav idiotluk da robijas cak i ako je samoodbrana u pitanju

sta se ceka ovde, pitas gluposti :lol: mi nemamo mozga za osnovne stvari kamo li za ovo
 
zajebano je jako oko tog ubistva iz samoodbrane, mora dobrano da se dokaze da nije bilo drugog nacina, da je stvarno doslo dotle da je on ili ti...
ne ide to tako lako ni kod ovog silovanja
treba da dokazes sve ....
tehnicki radi se jedna ruzna stvar a to je da se opravda ubistvo...a sa druge strane hbg pa neces reci aj ti brajko kolji me ja cu da te putim, jel sam fino vospitana, smatram da ne treba ubijati :lol:

mi smo daleko od toga, jer za pocetak kod nas ne prolazi ni ubistvo iz samoodbrane kad je on ili ja....a do silovanja je daleko stici....
 
A čime će nesrećna žena da liši života silovatelja, moliću lepo? Motikom, hemijskom olovkom ili golim ručicama, mejbe?
Uz takvu liberalnu izmenu krivičnog zakonika (ubistvo u samoodbrani), neophodan je niz pratećih zakona. Jedan u nizu je i dozvola (masovnog) nošenja vatrenog oružja.
Neće to proći ovde.
 
Ti si brate šaban, u nasem zakonu postoji "prekoračenje nužne odbrane" kao krivicno delo, a silovanje se ne smatra smrtnom opasnosti. Je l ti treba jos crtati ili si shvatio?

Nisi ti shvatio.

Prekoracenje nuzne odbrane je kada ti smatras da ti preti velika opasnost i PREKORACIS nuznu odbranu: on ti razbije nos, a ti njega upucas - to je to.

Ali kada neko siluje zenu - ona NE ZNA da li ce i da je udavi, osakati ili sta ce da joj uradi, a da joj dovede zivot u opasnost.

Zato kod silovanja prekoracenje granice nuzne odbrane je fleksibilnije.
 
Nisi ti shvatio.

Prekoracenje nuzne odbrane je kada ti smatras da ti preti velika opasnost i PREKORACIS nuznu odbranu: on ti razbije nos, a ti njega upucas - to je to.

Ali kada neko siluje zenu - ona NE ZNA da li ce i da je udavi, osakati ili sta ce da joj uradi, a da joj dovede zivot u opasnost.

Zato kod silovanja prekoracenje granice nuzne odbrane je fleksibilnije.

Dodatna okolnost je što se ženama uzima u obzir trenutna neuračunljivost usled velikog šoka. S tim da nije isto kad je noću u parku napadne neko da je siluje u žbunju i ako se trenutno posvađala sa dečkom pa nije htela da mu da, a on navalio pa svakako obavio posao.
 
Dodatna okolnost je što se ženama uzima u obzir trenutna neuračunljivost usled velikog šoka. S tim da nije isto kad je noću u parku napadne neko da je siluje u žbunju i ako se trenutno posvađala sa dečkom pa nije htela da mu da, a on navalio pa svakako obavio posao.

isto je
imas i silovanje u braku, definisano je u svetu
ne znam jel stiglo kod nas ??? cini mi se da jeste
ako nece da se ebe nece, nije bitno dal si joj muz il manijak iz parka, nema da hebes ako nece
 
Predlog novog zakona kaze da žena ima pravo u samoodbrani lisiti života silovatelja. I ostale sankcije su znatno poostrene. Putin pobrao simpatije i odobravanje od strane javnosti.
Sta Srbija čeka?

Meni tu nije jasno kakav je to ustupak ženama kad je vrlo teško zamisliti situaciju u kojoj bi žena mogla da savlada muškarca i još ga ubije.
Ako je napadne neko u nekom mraku osim ako nije naoružana i spremna teško da će se odbraniti. Ako jeste naoružana ona će se braniti kako ume i zna, teško da će razmišljati o zakonskim sankcijama.
Silovanja u braku, na radnom mestu već treba dokazati, pa tu baš nije pametno potezati oružje ako nema kamera koje snimaju.
Kao čin podrške ženama valjda je ok.
 
Meni tu nije jasno kakav je to ustupak ženama kad je vrlo teško zamisliti situaciju u kojoj bi žena mogla da savlada muškarca i još ga ubije.
Ako je napadne neko u nekom mraku osim ako nije naoružana i spremna teško da će se odbraniti. Ako jeste naoružana ona će se braniti kako ume i zna, teško da će razmišljati o zakonskim sankcijama.
Silovanja u braku, na radnom mestu već treba dokazati, pa tu baš nije pametno potezati oružje ako nema kamera koje snimaju.
Kao čin podrške ženama valjda je ok.

Odlicna pesma na ovu temu, vredi pogledati do kraja: "Pedro britva"

 
isto je
imas i silovanje u braku, definisano je u svetu
ne znam jel stiglo kod nas ??? cini mi se da jeste
ako nece da se ebe nece, nije bitno dal si joj muz il manijak iz parka, nema da hebes ako nece

Nemoj ovde da brkaš pojmove! Silovanje je jedno, a životna opasnost drugo. I ne može da bude isto kad te zaskoči neko noću na ulici i kad te muž u kući siluje.
 
To je izmišljena vest.

Preneli tabloidi da je, navodno, Putin dao takav predlog Dumi.

Čak naprotiv, u Rusiji su sramno niske kazne za silovatelja, kao i u Srbiji.

Kad bi bio usvojen takav zakon, do silovanja bi moralo da dođe, pa tek onda, bi žrtva mogla da se sveti..znači dođe do silovanja, u rastrojstvu žena uspe nekako da dođe do oružja, poznaje počinioca, ode kod njege tek posle par sati i ubije ga.. xoxo...ili čak na licu mesta, odvede je u šumu, siluje, ona uzme kamen i razbije mu glavu..vrlo teško za dokazivanje, veštačenje, skoro nemoguče.. mora da se veštači silovanje, nastale povrede, prisilan sex i sve što ide usto, što je lakše ako se radi o povratnicima, ali bi takav zakon omogućio nenornalne zloupotrebe, baš nenornalne i zato ga ni jedan zdravorazumski um ne bi prihvatio nikad, a akamoli država, bilo koja....
 
To je izmišljena vest.

Preneli tabloidi da je, navodno, Putin dao takav predlog Dumi.

Čak naprotiv, u Rusiji su sramno niske kazne za silovatelja, kao i u Srbiji.

Kad bi bio usvojen takav zakon, do silovanja bi moralo da dođe, pa tek onda, bi žrtva mogla da se sveti..znači dođe do silovanja, u rastrojstvu žena uspe nekako da dođe do oružja, poznaje počinioca, ode kod njege tek posle par sati i ubije ga.. xoxo...ili čak na licu mesta, odvede je u šumu, siluje, ona uzme kamen i razbije mu glavu..vrlo teško za dokazivanje, veštačenje, skoro nemoguče.. mora da se veštači silovanje, nastale povrede, prisilan sex i sve što ide usto, što je lakše ako se radi o povratnicima, ali bi takav zakon omogućio nenornalne zloupotrebe, baš nenornalne i zato ga ni jedan zdravorazumski um ne bi prihvatio nikad, a akamoli država, bilo koja....

Moguce, no Moskva je grad s ogromnim brojrem silovanja i kao u tom smeru nesto poduzimaju.
A evo, Blajbi kaze da taj zakon vec na snazi svuda, a ti kazes da ga niko normalan ne bi usvojio?
U principu, verovatno mozemo dokazati statisticki koje su to zene izlozene riziku silovanja vise od ostalih, pa videti koliko njih i na koji nacin uopste razmisljaju o samoodbrani tj sta preventivno rade. Ma ogroman posao...
 
Kbs to kad oni resavaju problem tj posledicu
Treba raditi na prevenciji i edukaciji
Spreciti silovanja a ne bodriti ubistva
Može i crtežima
pool-etuquette.jpg
 
Odlicna pesma na ovu temu, vredi pogledati do kraja: "Pedro britva"
Baš tako, i sa zapetom puškom nemaju šanse.

Rusija ima neke bezbednosne procedure i provere koje su nama ovde... neobične, primera radi česte provere dokumenata, i jesam stekla utisak na osnovu pojedinačnih priča da je tamo daleko veći strah od mogućih napada svake vrste, pa i da je daleko veća nesigurnost kod žena. Da li je to stvarno tako...
 

Back
Top