Opera 7.21 problem

D

Delfin

Gost
Instalirao sam Operu 7.21..i to je ok...Medjutim,imam problem sa integracijom download acceleratorom plus i opere.NA sajtu opere pishe da treba skinuti plug in koji sam skinuo(to je u stvari novi DAP)i aktivirati opciju find plugins u operi koja NE POSTOJI u v7.21..A kada pokusam u dapu da potrvdim opciju integracije sa operom dobijam gresku da ne moze da nadje opera.ini file.A opera.ini file nema u operinom fileu...Zna li neko resenje kako da integrishem dap u operu..Unapred mnogo hvala.
 
Vidis,zanimljivo! :?: :?: :?:
Ja koristim Operu 7.21, ali nisam nikada probao da integrisem neki GetRight ili DAP u Operu, stalno koristim njen download!
Ne mogu bas da ti pomognem, sem da ti predlozim da reinstaliras Operu, mozda to resi problem! Neces nista izgubiti od podesavanja, maski i favorita, trebalo bi sve da ostane i da bude tu ako se odlucis da reinstaliras novu 7.21 Operu!
Nije neki posao, a mozda resi problem!
Pozdrav!
 
Ja koristim Operu 7.21, ali nisam nikada probao da koristim neki Download Accelerator uz Operu - koristim njen download!

'opera.ini' bi trebalo da bude (ako si koristio default putanju pri instalciji) u
c:\Program Files\Opera7\profile\opera6.ini

Možeš da pokušaš da iskopiraš neki od DAP-ovih .dll fajlova (ukoliko postoje) u c:\Program Files\Opera7\Plugins\, ili probaj da instaliraš Operu posle DAP-a.

P.S. Koristim Operu od verzije 5.0 i sve mi se čini da su nešto zabrljali kod verzije 7.xx (malo je našminkali, ispremeštali opcije za podešavanje, drastično skratili help), par puta mi se desilo (u verziji 7.21) da program pukne kad kliknem na 'Apply' posle promene nekod od parametra u 'Preferences'.
 
E ovako...Bas su smorili sa tom integracijom,mogli su to "fabricki" da nameste al ajde...
Posto se skine taj plug in(sto je ustvari novi DAP)treba naravno da se instalira taj isti DAP.Onda u operi se ode na properties-multimedia i stiklira se opcija USE PLUG IN(po defaultu je sama stiklirana)e onda se ide u DAP properties,i treba da se stiklira opcija INTEGRATE DAP WITH OPERA BROWSER(tako nesto)i to je to ali cvrc!!!!Nije..Naime,dobicete poruku da se proces ne moze uraditi zato sto nedostaje OPERA.INI file.Logicno svako ce otici u operine filoeve da potrazi taj ini file ali njega nema.A problem se resava tako sto instalirate neku predhodnu verziju opere i iz njenih fileova kopirate opera.ini file u fileove opere7.21 i posle slobodno deinstalirate tu stariju operu,i opet u DAP properties pa stikliranje opcije integracije sa operom.A opera.ini mozete naci i na netu....Eto,tako sam ja resio problem integracije opere sa dap-om.... :wink:
 
ZABORAVIO SAM najvaznije... :roll: :roll: Kada sve vec spomenuto uradite i kada kliknete na neki link odakle ce te nesto skinuti,u prozoru koji se pojavljuje(operinom)kliknite na "open with" i u njemu stiklirajte opciju "use plug-in" i iz padajuceg menija izaberite DAP plug in... :wink:
 

Back
Top