Internet u 4G mreži

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
226.007
Pozdrav svima.
Molim Vas da sa mnom podelite Vaša iskustva sa Internetom u 4G mreži.

Molbu sam izložio zbog toga što planiram da se pretplatim na Orion Internet koji koristi 4G mrežu.
Majstor iz Oriona bi mi na krov postavio wireless antenu koja bi primala signal.

Jako me zanima da li bih dobio svih 20Mb download kao što je Orion ponudio i da li bi kvalitet signala bio isti bez obzira na vremenske uslove kao i sva vaša ostala iskustva u vezi 4G mreže zato što je koristite na mobilnim telefonima.
 
Pozdrav svima.
Molim Vas da sa mnom podelite Vaša iskustva sa Internetom u 4G mreži.

Molbu sam izložio zbog toga što planiram da se pretplatim na Orion Internet koji koristi 4G mrežu.
Majstor iz Oriona bi mi na krov postavio wireless antenu koja bi primala signal.

Jako me zanima da li bih dobio svih 20Mb download kao što je Orion ponudio i da li bi kvalitet signala bio isti bez obzira na vremenske uslove kao i sva vaša ostala iskustva u vezi 4G mreže zato što je koristite na mobilnim telefonima.

Vremenski uslovi ne uticu znacajno na 4g ... sve zavisi koliko je zaguseno u tom okrugu gde ste ali 20 MB protok je smesan sobzirom da je to standard (po brzini) 3.5G tehnologije , tako da cete imati siguran protok...

Jel to flat u pitanju ili ogranicen paket sa GB ?
 
Poslednja izmena:
nekad brzina i prebaci 40 Mbit/s a u terminima velikog 'saobraćaja' padne i za desetak-petnaestak dole(na kratko u nekim intervalima)
ali u proseku to je to, nije strašno

u pitanju je austrijska A1 mreža

Oprema ?! USB modem?

Ne mogu da verujem da Austrija ima tako slab protok... po BG-u pa cak i ja u Pancevu sa telefona vucem i preko 100MB u dl...

Telenor

059FeOc.jpg


- - - - - - - - - -

Yuma, da li ste dobili svih 40Mb?

- - - - - - - - - -


U pitanju je Flat Internet

Gde se vi nalazite, Beograd?
 
Poslednja izmena:
ne bi verovao kad bih ti rekao da su austrijanci vrlo labilni sa internet tehnlogijom, verovatno su u Srbiji mnogo bolji
ovo je paket od 40/Mbit/s mogu da se prebacim na 300 Mbit/s (za 'slične pare', ali mi zaista ne treba, plus da se zajebavam sa svim protokolima prebacivanja
... ovo mi zadovoljava potrebe surfa i gledanja filmova

Kleine info

https://www.a1.net/internet/net-cube/net-cube-mit-vertrag/s/net-cube-mit-vertrag
 
ne bi verovao kad bih ti rekao da su austrijanci vrlo labilni sa internet tehnlogijom, verovatno su u Srbiji mnogo bolji
ovo je paket od 40/Mbit/s mogu da se prebacim na 300 Mbit/s (za 'slične pare', ali mi zaista ne treba, plus da se zajebavam sa svim protokolima prebacivanja
... ovo mi zadovoljava potrebe surfa i gledanja filmova

Kleine info

https://www.a1.net/internet/net-cube/net-cube-mit-vertrag/s/net-cube-mit-vertrag

Tih 300MB je maximum no garant ne postoji da ces imati svugde dobar signal za tako nesto, a generalno i 40MB/s je super :) pogotovo sto je unlimited za te novce.
 
da, sasvim mi je dovoljno i ovo 40mb/s
nemam neku želju za nešto brže jer mi zaista nije potrebno...moža u nekoj budućnosti, ali kao što rekoh ovo mi sada vrši poso sasvim korektno :)

u principu, najbolji internet sa najrealnim brzinama i stabilnošću je neprikosnoveni je ili preko ethernet ili fiber optičkih kablova što npr. ima EXE-NET u Srbiji
niska latencija, pristupačne cene, brzina je stabilna i retko kada varira u nekom većem opsegu
 
Pozdrav svima.
Molim Vas da sa mnom podelite Vaša iskustva sa Internetom u 4G mreži.

Molbu sam izložio zbog toga što planiram da se pretplatim na Orion Internet koji koristi 4G mrežu.
Majstor iz Oriona bi mi na krov postavio wireless antenu koja bi primala signal.

Jako me zanima da li bih dobio svih 20Mb download kao što je Orion ponudio i da li bi kvalitet signala bio isti bez obzira na vremenske uslove kao i sva vaša ostala iskustva u vezi 4G mreže zato što je koristite na mobilnim telefonima.

trenutno najisplativije i najbolje je Vip Kucni Net. 100Gb za podatke,posle toga neograniceno pri brzini od 2mbit/s. sto se tice kvaliteta veze,nema mane. ne smetaju vremenski uslovi. idi na sajt,pogledaj brzine i pakete.
 
nekome znaci mozda bolji ping na 4G ... tako da ako je unlimited plan onda nema sta da brine...

burazeru.... ne kenjafte...

kalkulacija je jasna: kablovski internet ili ADSL su povoljnija varijanta kako u ceni tako i u činjenici da je to FLAT tarifa

mobilni internet se korisnicima dae samo u OGRANIČENIM paketima za saobraćaj 5, 10, 20 , 50Gb
i kad uporedimo cenu za mobilni net naspram kablovskg tj ADSL-a zaključujemo da nam samo najmanji čini uštedu
jedina je prednost što možeš da ga koristiš van kuće bilo na mobilnom bilo preko usb modema za sim karticu

Ja sam potpisivanjem ovog ugovora dobio novu tehnologiju i za nepunih mesec dana odustao od LTE ugovora
i nije mi jasno zašto mora zasebno da se potpisuje?

ZAOKRUŽIVANJE PROTOKA je fantastično šokantno u odnosu na "težinu" web stranice bilo u kilobatima bilo u megabajtima
Posle pet šest otvorenih stranica na Krstarici, brzinom od momentalno i na moju radost,
merač protoka mi pokaza da to zadovoljstvo košta 200Mb !?!?!?

3G net je za nijansu sporiji U KONKRETNOM RADU znači batali me grafikona levo-desno

a onaj GPRS što za 200 dinara kao imaš nedelju dana ne možeš da potrošiš 1Gb sem ako ne uključiš youtube neumorno
opet zbog sasvim trećeg načina zaokruživanja

nešto je do tehnologije, 4G je pravi digitalni protokol
a nešto je i do samog provajdera kom ne možeš ništa pa sve da su dokazi na tvojoj strani.

- - - - - - - - - -

Još jednom: 4G? NE, HVALA!
 
Poslednja izmena:
burazeru.... ne kenjafte...

kalkulacija je jasna: kablovski internet ili ADSL su povoljnija varijanta kako u ceni tako i u činjenici da je to FLAT tarifa

mobilni internet se korisnicima dae samo u OGRANIČENIM paketima za saobraćaj 5, 10, 20 , 50Gb
i kad uporedimo cenu za mobilni net naspram kablovskg tj ADSL-a zaključujemo da nam samo najmanji čini uštedu
jedina je prednost što možeš da ga koristiš van kuće bilo na mobilnom bilo preko usb modema za sim karticu

Ja sam potpisivanjem ovog ugovora dobio novu tehnologiju i za nepunih mesec dana odustao od LTE ugovora
i nije mi jasno zašto mora zasebno da se potpisuje?

ZAOKRUŽIVANJE PROTOKA je fantastično šokantno u odnosu na "težinu" web stranice bilo u kilobatima bilo u megabajtima
Posle pet šest otvorenih stranica na Krstarici, brzinom od momentalno i na moju radost,
merač protoka mi pokaza da to zadovoljstvo košta 200Mb !?!?!?

3G net je za nijansu sporiji U KONKRETNOM RADU znači batali me grafikona levo-desno

a onaj GPRS što za 200 dinara kao imaš nedelju dana ne možeš da potrošiš 1Gb sem ako ne uključiš youtube neumorno
opet zbog sasvim trećeg načina zaokruživanja

nešto je do tehnologije, 4G je pravi digitalni protokol
a nešto je i do samog provajdera kom ne možeš ništa pa sve da su dokazi na tvojoj strani.

- - - - - - - - - -

Još jednom: 4G? NE, HVALA!

ma sta ti znas ... Optika je zakon.

Oh wait , tema je 4G :rotf:
 
Pozdrav svima.
Molim Vas da sa mnom podelite Vaša iskustva sa Internetom u 4G mreži.

Molbu sam izložio zbog toga što planiram da se pretplatim na Orion Internet koji koristi 4G mrežu.
Majstor iz Oriona bi mi na krov postavio wireless antenu koja bi primala signal.

Jako me zanima da li bih dobio svih 20Mb download kao što je Orion ponudio i da li bi kvalitet signala bio isti bez obzira na vremenske uslove kao i sva vaša ostala iskustva u vezi 4G mreže zato što je koristite na mobilnim telefonima.

Došao Deki da spamuje pa me dekocentriše...

JEL SME PRIVATNA FIRMA DA KAČI SVOJU INFRASTRUKTURU PO PRIVATNOJ SVOJIN
KAO ŠTO JE NPR STAMBENA ZGRADA BEZ SERTIFiKATA O ZRAČENJU STANARA?


Ja znam da su mnogi u komunizmu dobili stanove i da ne mogu da se otresu da država više sa tim stanovima NEMA NIŠTA

Otprilike kao da imaš njivu pa dodju iz ORIONA da lupaju banderu za svoje potrebe

a i NEVIDJENO SU DRSKI I BEZOBRAZNI U KOMUNIKACIJI
nastali simbiozom kadrova Orion plus SezamPro plus EuNET
 
Tamo gde ne bude optike, a videcete nece je biti ... tu je resenje 4G ...

ADsL odlazi u penziju , dolazi 5G polako i sve vise pokrivaju sa optikom po njihovim recima,, ali za sada u fokusu su samo veca mesta tj gradovi ... npr nisu za djabe krenuli od NBG'a
 
Poslednja izmena:
Tamo gde ne bude optike, a videcete nece je biti ... tu je resenje 4G ...

ADsL odlazi u penziju , dolazi 5G polako i sve vise pokrivaju sa optikom,, ali za sada u fokusu su sani veca mesta tj gradovi ... npr nisu za djabe krenuli od NBG'a

Jel bi Orion dozvolio da im udješ sa ulice da upotrebiš njihov toalet?
naravno da ne bi

a kako oni dodju da prepišaju preko tudjeg krova?

p.s. drago mi da si danas saznao sa 5G
 
Zaboravi 4G u startu

Koristi 3G zbog obračunske jedinice protoka

Sačekaj 5G za dve i po godine, nećeš crći a mnogo je dobro...

koje lupanje majko mila...koje obracunske jedinice,zasto da zaboravi 4g i kakav crni 5g...!? 4g je bolja mreza neuporedivo u odnosu na 3g,prvo po odnosu jacina signala/stabilnost veze,po down brzini,po up brzini,po latenciji u zamlji tako i van nje,dobro sljakaju igre na njemu itd...i nije kabl bolji,bolji je samo ako je dovoljno dobar provajder,ovo je srbija i nema kabla cim izadjes iz centra grada,tako da su 4g mrezu mnogi cekali...i docekali. kao jedini izbor
 
Poslednja izmena:

Back
Top