Predlozi forumasa i forumasica za pdf Ljubav i Seks

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
što se ograničavanja tiče
pa ja sam se registrovala ovde, rekoh možda nije sve vidljivo da vidim šta ima
nikad nisam planirala pisati i evo me tu sam još uvek :zaljubljena:

žene,muškarci, ljis jeste nešto što mnoge interesuje
treba pogledati forume na kojima je veća posećenost

Lijice, ovaj je forum najposeceniji;)
Zato i pisemo otvoreno sta i kako dalje da bi se odrzali.


Primecujem da se puno kvalitetnih forumasa ukljucilo u temu:)
Siguran sam da ce se dosta toga promeniti na bolje,i dosta toga utvrditi da je bilo dobro:)
 
brisati debilne teme, za početak
manje ovih sa kim bi, koga bi opiši forimaša ispod, iznad, šta bi jeli pili.....
to je smor za ljude sa strane
i ograničiti pregled, da se za više uloguje
tako da ko nije ulogovan ne može da vidi sve

opet tebe lijice citiram.:heart:..zgodno mi bilo :lol:

sada, na prvoj strani ljisa izbrojala sam 12 ozbiljnih tema na kojima se moze ozbiljno razgovarati i dati svoje misljenje
..ostale treme su relax koje su takodje potrebne ali bez preterivanja..

- - - - - - - - - -

neko napisa ( da ne trazim sada post) u smislu da su korisnici moderatori koji odlucuju gde i sta ce da pisu..slozila bih se sa tim
..i rado zelim da vas sve vidim u ulozi moderatora Ljisa, da otvarate nove teme, da kvalitetno pisete na njima a da se pri tom i zabavite na ovom pdf-u
 
Ono sto trebamo uraditi i za sta bi trebali da snosimo odgovornost su novi clanovi. Narocito mladi.
Navescu neke primere:
1. lijica, nov clan, u startu zatrpana pitanjima ciji je klon
2.Petunija, devojka koju su bombardovali na svim pdf-ovima da je musko, a nikom nije palo na pamet da mozda neko od starosedelaca poznaje petuniju i da ce to videti i potvrditi da je petunija devojka par ekselans, lepa, normalna i kulturna.
3. Anastasija- konstantno progonjena da je klon, da ne postoji, i to je otislo toliko daleko da je devojka bila spremna da se pojavi bilo gde samo da dokaze da je to ona. Jer joj se dopao forum. Mislim da je podnela zahtev za brisanje naloga, nisam siguran...

Tako mi docekamo nove nikove..pa sta i ako je neko klon koji je uredno obrisao stari nalog? sta ako npr. ja resim da obrisem ovaj nalog, jer sam mozda ostavio previse licnih informacija i resim da otvorim potpuno novi i da nastavim da forumasim? A pri tom ne iznosim nista od ranijih informacija, ne maltretiram nikog...Da li je to kriminal?

Na nama je odgovornost u kom ce smeru ici najveci forum u srbiji. Zato, molim sve korisnike da malo bolje docekaju nove clanove.


Bas tako....svako od nas ko pise na Ljisu na primer, treba da bude dobar domacin
 
Zli jezici pricaju da je nekad ovaj pdf bio bolji, mada mi znamo da je upravo sad najboljiPogledajte prilog 455903

Da bi se odrzali na sadasnjem nivou, otvaram ovu temu gde forumasi mogu dati jasne ( moze i nejasne :lol: ) predloge. Sta menjati, sta zadrzati, Ovde mozete javno pisati o problemima sa kojima se suocavate na forumu s vremena na vreme.

Ovo je tema za vas, raspalite slobodno.

Klip je zezatorski, nije u smislu poruke jer mi cemo pratiti tndencije i razvoj forumaPogledajte prilog 455903


Slozhila bih se...nikad bolji...:aha:

Prvo i pre svega ne bih predlagala kolektivne raspaljotke...:malav:

Drugo i ( pre svega) ne bih predlagala nishta sem ljubavi i sexa...

Tretje i ( pre svega ) i jedino ozbiljno ...retko pohadjam ovaj pdf...cenim da ne mogu dati bilo kakav predlog iz pomenutog razloga...:aha:
 
Slozhila bih se...nikad bolji...:aha:

Prvo i pre svega ne bih predlagala kolektivne raspaljotke...:malav:

Drugo i ( pre svega) ne bih predlagala nishta sem ljubavi i sexa...

Tretje i ( pre svega ) i jedino ozbiljno ...retko pohadjam ovaj pdf...cenim da ne mogu dati bilo kakav predlog iz pomenutog razloga...:aha:

Upravo si dala, da ne praktikujemo grupnjake:lol:

A ono drugo- u pravu si- nista osim ljubavi i sexa.

Kucni ljubimci, kamioni, avioni...nista od toga ovde, i ja sam za to.
 
Da, ali je zanimljivo sto su takve teme najvise na vrhu (znaci najaktivnije). Mislim da korisnici nisu svesni da su oni najveci moderatori u smislu koja ce tema biti najaktuelnija.
Učesnici jesu moderatori foruma, ali samo jednim delom. Ja sam na ovom forumu od 2004. Forum je tada vrveo od ljudi, iako je bilo mnogo manje podforuma. Oni koji su hteli zabavu i čatovanje su bili na svaštari, a oni koji su hteli ozbiljnije razgovore su bili na drugim podforumima. Promene, u vidu otvaranja mnogih podforuma su dovele do toga da su ljudi i dalje hteli da pišu na podforumima na kojima ima ljudi, a lj i s, kao naj posećeniji je bio glavna meta okupljanja. Tada se i i otvorila 'kafana', tema na kojoj su ljudi mogli neobavezno da se druže da ne bi spamovali po temama. I, korisnici su manje više to i činili tamo, a poštovali su teme i ostale učesnike. Moderatori nisu dozvoljavali spam i teme bez smisla, one koje nemaju veze sa podforumom. Uredništvo mora da postoji. Ako ga nema ode sve niz slivnik, isto kao i kultura otišla u našoj zemlji.
Nemam primedbi na sve ovo,ali na procenu svakako...
Naime ,konstatacija da vreme foruma tek dolazi je zasnovana samo na kurtoaznoj želji moderatora ovog foruma.
Vreme,naime,postoji samo kao subjektivna komparacija nečeg s nečim...
Tako da i "vreme" foruma može biti samo komparacija dve ili više pozicija (stanja skupa zvanog forum Krstarica) i to
je u funkciji tj.algoritmu koji je stvar kreacije i činjenja ,kako učesnika ,tim više njegovih kreatora.
Ako kreatori foruma budu pasivni-ode Krstarica u pm,a ako budu lucidni,promišljeni i ubadali potrebe potencijalnih
učesnika-forum će se održati i zavisno od ulaganja (energije,para,edukacije i ostalog)...
O ovom bih mogao opširnije,ali mislim da i Ivan and co takođe dovoljno znaju o tome...Pitanje njihovog interesa da li ide
u tom pravcu je od prvorazrednog značaja za dalju sudbinu Krste...
Srećno ili bistro ,kako mi pecaroši kažemo...;)
Rekao sam i Nini, na pp, a eto, mogu i ovde. Novine koje se uvode ne znače mnogo za sam forum. Igre, blogovi, novi podforumi ne znače puno, već samo raštrkavaju ljude na bezbroj sttana i dovode do nepreglednosti. Nekada je dovoljna i damo jedna tema na podforumu ljudima, koji ovde dolaze prevashodno zbog ljudi, a ne tema radi. Taj pokušaj da se bude pandan svemu, da se liči na fejs i mnogo šta drugo je jednim delom i doveo do ovoga. Forum bi trebao da bude forum, a ne papazijamija svega. I to što se više računa vodilo o novinama, a vrlo malo o stanju na samom forumu je jednim del9m i dovelo do ovoga.
apsolutno druže
ja sam forumaški tip interneta bio oduvek...veruj mi na reč, nije ovo trenutna 'faza' ovo samo pokušaj posmatračko-logično sagledavanja
stanja u društvenom kontekstu današnjem pristupa internetu iz 'očiju drugih'...tj evidentnost popularnosti foruma i drugih načina komunikacije

forumi jedino i samo jedino mogu nekako da prate korak(ali opet teško) je tako što će se najpre tehnički unaprediti
ovo za nastupajuće generacije je suviše 'primitivno'... nadam se da me razumeš o čemu pričam
Ne znam baš. Ovde možeš toliko toga više nego na bilo kojoj društvenoj mreži. Možeš čitati ljude, a ne samo citate i gledati selfije. Možeš postavljati i video zapise i slike, kao i tamo, samo i još duže. Mialim da je na fejsu 2mb. A, najpre, možeš razgovarati sa ljudima koji ti nisu na listi prijatelja.
Slazem se sa christoferom, previse je tema tipa tralala ali neka ostanu, ljudi nekad dodju da se bez jasnog cilja razonode, i te im teme dobro dodju za to, opustanje. Ali, napisao je takodje nesto sto pocinje da postaje problem, a to cu i ja izneti na dnu mog posta, kad citiram corvusa.



Isto to o ljisu mislim i ja, a o promenama bas sad diskutujemo pa cemo videti da li su potrebne ili ne, u zavisnosti od zelja ljudi.



Lijice, objasnila ti je nina.



Yuma, zar ne mislis da je ipak forum mesto de mozes prikupti informacije vezane za neku tematiku? A ovaj je najveci u srbiji. Ti si trenutno upao u istu fazu sagledavanja foruma kao i ja do pre nekih dve-tri nedelje;) Ali...



Corvus je i ovog puta sagledao stvari malo dalje.
Bas su forumi mesta buducnosti elektronske komunikacije. Sve je prezvakano, fb, sve...nema tu mesta za konkretne stvari.
Mi smo pioniri foruma.
A njegovo vreme tek dolazi.
Ono sto trebamo uraditi i za sta bi trebali da snosimo odgovornost su novi clanovi. Narocito mladi.
Navescu neke primere:
1. lijica, nov clan, u startu zatrpana pitanjima ciji je klon
2.Petunija, devojka koju su bombardovali na svim pdf-ovima da je musko, a nikom nije palo na pamet da mozda neko od starosedelaca poznaje petuniju i da ce to videti i potvrditi da je petunija devojka par ekselans, lepa, normalna i kulturna.
3. Anastasija- konstantno progonjena da je klon, da ne postoji, i to je otislo toliko daleko da je devojka bila spremna da se pojavi bilo gde samo da dokaze da je to ona. Jer joj se dopao forum. Mislim da je podnela zahtev za brisanje naloga, nisam siguran...

Tako mi docekamo nove nikove..pa sta i ako je neko klon koji je uredno obrisao stari nalog? sta ako npr. ja resim da obrisem ovaj nalog, jer sam mozda ostavio previse licnih informacija i resim da otvorim potpuno novi i da nastavim da forumasim? A pri tom ne iznosim nista od ranijih informacija, ne maltretiram nikog...Da li je to kriminal?

Na nama je odgovornost u kom ce smeru ici najveci forum u srbiji. Zato, molim sve korisnike da malo bolje docekaju nove clanove.
Ta odgovornost je i bila na korisnicima i moderaciji oduvek, samo što to neki ljudi nikada nisu razumeli. :)
mlađim generacijama nije forum interesantnan, oni zahtevaju instant komunikaciju
i druge vidove druženjak ao što je fb, tviter, instagram i raznorazni čat servisi
forumi su bili aktuelni do pre nekih 5-6 godina kada je počelo lagano da se urušava takav vid komunikacije

ovo što vidiš ovde od članova su mahom forumaši koji su počeli sa forumima pre više godina i to im se zadržalo
ili kao navika ili kao neka, pa ajd da kažem i ljubav prema forumima...a super ovi klinci danas, ma njima je dovoljno da pljasnu neki svoj selfi, pejzaže, da se nakeze,
"hahha, huhuhu, hihhihi, dža-bu, drž ne daj" i to im je glavno što se tiče neke retorike (čast izuzecima)

pa šta misliš, u šta bulje u telefone kada idu drumom...ne verujem da zevaju po forumima nego piče onim instant aplikacijama za čatove
šalju slike za instagram, fb i šta ti ja znam već gde, piče video vezu - fejs tu fejs.... bla bla bla..i to je to
Oni ne zahtevaju, već nisu navikli na ništa bolje. Zato i njihovo pisanje na tim aplikacijama i jeste onakvo kakvo je. To su čat aplikacuje, neka se na njima čatuje. Ovo je forum, i na njemu čata ne bi trebalo da bude, makar ne u toj meri. Postoji i pričaonica,l na forumu, pa ipak ljudi dolaze ovde da čatuju. To je samo zatečeno stanje, na koje se obično ljudi prilagode, ili im se ne svidi pa se i ne uključuju u sve to. Ljudi su skloni da prate, retki su oni koji menjaju i vode u drugom pravcu nasuprot svih. Dakle, svi potezi o kojima sam pričao ranije su doveli do toga da ovo postane mesto kakvo jeste i sada se to nastavlja, po inerciji.
 
Učesnici jesu moderatori foruma, ali samo jednim delom. Ja sam na ovom forumu od 2004. Forum je tada vrveo od ljudi, iako je bilo mnogo manje podforuma. Oni koji su hteli zabavu i čatovanje su bili na svaštari, a oni koji su hteli ozbiljnije razgovore su bili na drugim podforumima. Promene, u vidu otvaranja mnogih podforuma su dovele do toga da su ljudi i dalje hteli da pišu na podforumima na kojima ima ljudi, a lj i s, kao naj posećeniji je bio glavna meta okupljanja. Tada se i i otvorila 'kafana', tema na kojoj su ljudi mogli neobavezno da se druže da ne bi spamovali po temama. I, korisnici su manje više to i činili tamo, a poštovali su teme i ostale učesnike. Moderatori nisu dozvoljavali spam i teme bez smisla, one koje nemaju veze sa podforumom. Uredništvo mora da postoji. Ako ga nema ode sve niz slivnik, isto kao i kultura otišla u našoj zemlji.

Rekao sam i Nini, na pp, a eto, mogu i ovde. Novine koje se uvode ne znače mnogo za sam forum. Igre, blogovi, novi podforumi ne znače puno, već samo raštrkavaju ljude na bezbroj sttana i dovode do nepreglednosti. Nekada je dovoljna i damo jedna tema na podforumu ljudima, koji ovde dolaze prevashodno zbog ljudi, a ne tema radi. Taj pokušaj da se bude pandan svemu, da se liči na fejs i mnogo šta drugo je jednim delom i doveo do ovoga. Forum bi trebao da bude forum, a ne papazijamija svega. I to što se više računa vodilo o novinama, a vrlo malo o stanju na samom forumu je jednim del9m i dovelo do ovoga.

Ne znam baš. Ovde možeš toliko toga više nego na bilo kojoj društvenoj mreži. Možeš čitati ljude, a ne samo citate i gledati selfije. Možeš postavljati i video zapise i slike, kao i tamo, samo i još duže. Mialim da je na fejsu 2mb. A, najpre, možeš razgovarati sa ljudima koji ti nisu na listi prijatelja.

Ta odgovornost je i bila na korisnicima i moderaciji oduvek, samo što to neki ljudi nikada nisu razumeli. :)

Oni ne zahtevaju, već nisu navikli na ništa bolje. Zato i njihovo pisanje na tim aplikacijama i jeste onakvo kakvo je. To su čat aplikacuje, neka se na njima čatuje. Ovo je forum, i na njemu čata ne bi trebalo da bude, makar ne u toj meri. Postoji i pričaonica,l na forumu, pa ipak ljudi dolaze ovde da čatuju. To je samo zatečeno stanje, na koje se obično ljudi prilagode, ili im se ne svidi pa se i ne uključuju u sve to. Ljudi su skloni da prate, retki su oni koji menjaju i vode u drugom pravcu nasuprot svih. Dakle, svi potezi o kojima sam pričao ranije su doveli do toga da ovo postane mesto kakvo jeste i sada se to nastavlja, po inerciji.

Sve ukapirao.
Sad cu dobro razmisliti, i necu danas doneti odluku. Ali vec sutra hocu. Jutro je pametnije od dana, veceri.
A odluku koju donesem, necu svojevoljno pretociti u delo, vec cu je ovde objaviti da se svi sloze. Ako se ne sloze, nista...
Zaista, previse je besmislenih tema.
Corvus, jos jednom bravo.

I molim i ostale koji citaju da slobodno napisu sta misle.
Mnogo toga opsteprihvacenog cemo sprovesti u dela, to vam ja obecavam.
Volim ljis, i puno cu uraditi da svima bude dobro.Zato sam i prihvatio ovo.
Ne smatram da sam neadekvatan moderator ako pitam ljude sta zele.
 
neko već reče za ove teme - gore - dole, iznad, ispod, levo-desno da treba ukinuti
sa tim se slažem...sve se u principu svelo na te nebulozne teme i postalo gore nego pdf svaštara

- - - - - - - - - -

tj. prebaciti ih u svaštaru ili na igrice

Yuma, samo da sutra svane, i napisacu. Ne ide vise ovako. I opet, ponavljam, da se i ostali sloze. A onda cemo lako druze.


Lansi, zavrsi ono molim te.
I da znas, dobro si izdrzao napade da je tvoj klon, ja bi se bas smorio. Kul si.

i ja sam prijatno iznenadjena..da im je stalo do Ljisa zajedno sa nama i svima im saljem zbog toga...:cmok2:
uz veru da cemo ipak napraviti Ljis kao sto je nekada bio uz njihovu pomoc

Nina, nisam hteo da im sad i o tome pisem, ali u velikoj su zabludi sto se tice supermoderatora i administracije. Bio sam i ja. Izuzetno ste elasticni, Ivan, ti i ostali.
Hvala na podrsci.
A pdf nam je odlican. Nije zamro. I nece;)
 
Yuma, samo da sutra svane, i napisacu. Ne ide vise ovako. I opet, ponavljam, da se i ostali sloze. A onda cemo lako druze.

Srećno, onda ! :ok:

p.s.

traži odrešene ruke u uređivanju pdf-a što bi trebalo da ima i svaki mod koji je zadužen za svoj pdf-u
ako je već moderator onda ima i to poverenje u vezi izmena, dopuna i uopšte oko modifikacija
 
šta se kitite mojim perjem, ja sam prva i na nekoliko mesta rekla da su takve teme zatrpale pdf
poenta je da se strare teme tog tipa zadrže(bez obzira što većina nas koji se bunimo i ne pišemo na njima) jer su tu koliko vidim odavno
a pičanstvo da se unormali i ne otvara nove takve teme,ako već postoje..
smorili ste.

petunija, to je to:)))
Kad si vec ovde, kako da sad moderisem :rumenko:







@ S

Pa naravno da cu da podturim svoja ledja a i nije to nesto novo vec je bilo :lol:
Za ovo drugo ne znam necu da silim nisam o tome ni pricao iskreno


Pozdravi je:)
 
Poslednja izmena:
Nina, prijatno sam iznenadjen svim iznad ispisanim postovima. Ljudima je ipak stalo do pdf-a.

Normalno...Ljubaf ,a naročito sex (šes!) su najvažniji u životu ,makar i virtuelni!;)

- - - - - - - - - -

O da...Ako ona Petunija misli da ubode crtu ,ne dajte joj iz petnih žila ( i drugih ako treba :mrgreen::lol:),jer je
ženski Ranjeni Zoro i izuzetno zanimljiva kao lik...Ybg da sam bar godinu mlađi i sam bih zaždio za njom...Pa ma
bila i od sto kila gospoja...:rotf:

- - - - - - - - - -

Oću kasti da iako nisam baš neki tipićni ljisovac,da sam je baš zapazio po elokvenciji ,erudiciji i lucidnoj slobodoumnosti...:rumenko:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top