Normalno i čudno

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Oduvek sam se pitao šta ustvari znači kad je nešto "Normalno"...
Da li je to ustvari samo logička stvar usvojena od strane celokupnog društva kao prihvatljiva i ako ona samo po sebi nije preterano pozitivna a ponekad zna biti čak i sebična. . . A ja smatram da "zlo" u stvarnosti ne postoji već da su sebičnost i fanatizam "zlo" realnog sveta.
Zar nije bolje ponekad uraditi nešto neobično i neprhivatljivo ako ćemo time pomoći osobi do koje nam je stalo...
Ako je to tako kao što smatram onda ću radije koračati putem socijalno odbačenog čudaka umesto "normalne" osobe...
 
Oduvek sam se pitao šta ustvari znači kad je nešto "Normalno"...
Da li je to ustvari samo logička stvar usvojena od strane celokupnog društva kao prihvatljiva i ako ona samo po sebi nije preterano pozitivna a ponekad zna biti čak i sebična. . . A ja smatram da "zlo" u stvarnosti ne postoji već da su sebičnost i fanatizam "zlo" realnog sveta.
Zar nije bolje ponekad uraditi nešto neobično i neprhivatljivo ako ćemo time pomoći osobi do koje nam je stalo...
Ako je to tako kao što smatram onda ću radije koračati putem socijalno odbačenog čudaka umesto "normalne" osobe...
Bar te zene nece ostaviti samog, i bice manje usamljene ako krenes tim putem, jer one su i kad su s ljudima, koji nisu cudaci, sa 1000 njih...one su u SRCU usamljene. One traze nesto nadzemaljsko, sto nadilazi...one cijene UVJEK samo antikonformizam... A sta ti drugo treba? Tebi trebaju samo zene, i njima isto treba samo to, aj da to krstim ovako: ne "cudan", nego "seksicudan" zivot.
 
Ima ljudi koji, pokusavajuci da sacuvaju normalnost, ne uspevaju da se uklope u drustvo.
Ima i onih koji su uklopljeni, ali negde, nekada pred san, imaju osecaj da su izdali.
Drustvo je vece od coveka, mali covek se samo prilagodjava.

Drustvo trazi od coveka da se odrekne sebe, licne normalnosti, da bi bio "drustveno normalan".
Nije do coveka, pretezak je to izbor.
 
HAKIM BEJ:

Drustvo trazi od coveka da se odrekne sebe, licne normalnosti, da bi bio "drustveno normalan".
Nije do coveka, pretezak je to izbor.

Problem je što svetsko društvo još uvek kreiraju nenormalni pojedinci u skladu sa svojom nenormalnošću, koju proglašavaju za normalno i na razne načine, kroz politiiku i državne zakone, kroz religije, kroz obrazovanje, medije itd dresiraju ljude, tj vrše manipulaciju nad njima i tako masovno celo društvo čine nenormalnim.
 
normalno= ići putem krda i biti njegov prihvaćeni deo
čudno = ono što odudara, bilo ponašajno bilo po izgledu

ipak, -
112.jpg
 
Вечни проблем са пренесеним значењима ...

Нормална је права на праву, на раван ...
Е сад шта је нормално у људском понашању, одлучивању, оцењивању ?

Трчи човек, спотакне се, ти му помогнеш да се придигне.
Нормално !

После се испостави да је то убица,
да је бежао од полиције,
да си саучесник,
ухапсе те ...
Нормално !

Шта би било ненормално ?
Па да му ниси помогао,
да те нису ухапсили ...

Све нормално, а ти у ћорки ? :eek:
 
Da li je nesto normalno ili nije je stvar subjektivne procene. Za vecinu je normalno samo ono sto je lako razumljivo.
Sve sto prevazilazi tu individualnu granicu (takozvani plafon :lol: ) spada u nerazumjivo tj. komplikovano tj. nenormalno..
 
DRAGOLJUB:

Iskrene-to bi mi bio najmanji problem...Bar bih i ja bio neki mesija kao ti..

Da bi ti bio pravi mesija kao ja morao bi da razumeš i širiš ideju o Zakonu "JA + 7", a to ti baš i nije jaka strana. Bez toga, možeš da budeš samo jedan od ovih dole na slikama mnogih lažnih mesija - sa svojim jednorečeničnim, polupismenim postovima okićenim smajlićima.

https://www.google.rs/search?q=mesij...e-mesijanstvo-
 
HAKIM BEJ:

Zakon je ruzna rec, zvuci kao nesto sto ogranicava slobodu, i tim ogranicenjem odbija ljude.
Pravilo je lepsa rec, moze u sebi sadrzati zakon, ali ne i obavezu.

Ne...Ne... nikako "pravilo", već isključivo ZAKON. "JASTVO +7" nije "pravilo", već ZAKON. Ko taj Zakon ispunjava, njega i ima. Ko ne ispunjva, nema ga.
 
Normalnost zavisi od tacke sa koje se gleda.

Svaki covek ima svoj domen normalnog koji zavisi od mnogo socijalnih i licnih faktora.

Ustaljeno misljenje je da normalnost zavisi od prihvacenosti sredine.

Utvrdjivanje normalnosti zakonima i pravilima je utvrdjivanje hegemonije manjine nad vecinom,

sto je sasvim u suprotnosti sa pretpostavkom da normalnost odredjuje vecina ili **** lud zbunjenog i cupa mu krilca.
 

Back
Top