kako da izbrisem strelice...

>> GZ

Ok,ok bas ste navalili...evo vratio sam stavi avatar...samo ne znam kako cu se sad razlikovati od
lopova Vozda...al kako kaze Radovan III..."Raspoznavacemo se po hrabrosti!!!" :) :)

>> iluzionista

Ne znam sta je komplikovanije skinuti program od par MB i crack/serial za njega ili promeniti par
bajtova u registriju...ali dobro, svako voli na svoj nacin.

Poz.
 
bilo je negde na forumu i ja sam skinuo i odradio i ne stoje mi vise strelice na ikonicama,i mogu ti reci da je cool.

e,sada ja sam to trazio i ne mogu da nadjem,ali do kraja veceri ces dobiti tutotijal kako se to radi.

pozdrav!
 
neko je to sklonio sa foruma, secam se i ja da je bilo...
Ali evo kako to ide:

Start > Run > regedit

Pa kada otvori Registry editor onda ides na:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Shell Icons

Na desnoj strani editora ides desni klik > New > String i das mu ime '29' (bez navodnika)

Dupli klik na string i dodelis mu vrednost: 'C:\Windows\System32\shell32.dll,50'

Zatvoris editor.

Desni klik na desktop > Properties > Appearance > Advanced > izaberes Icon > pa mu promenis velicinu (size) na 31 > OK > OK.
I sad ponovo vratis na velicinu 32. Ovim si primorao Windows da ponovo napravi ikonice.
Javi se sta si uradio
 
Leka:
>> iluzionista

Ne znam sta je komplikovanije skinuti program od par MB i crack/serial za njega ili promeniti par
bajtova u registriju...ali dobro, svako voli na svoj nacin.

Poz.

TweakUI nema par Mb... U pitanju je malo programče od nekoliko stotina kb. A pored toga je i freeware.

Koliko sam ja upućen za freeware nije potreban serial ili crak, zar ne? 8)
 
1.start>run>regedit(ukucati)>ENTER & IT;

2.kada uđeš u registry editor pritisni F3 i u prozoru koji se otvori ukucaj"PIFFILE",zatim>ENTER & IT;.Prvo će naći neki "PIFFILE"koji tebe ne interesuje,znači opet pritisneš F3.E sada će naći onaj pravi u okviru koga treba da izbrišeš string"isShortcut"(HKEY_CLASSES_ROOT\PIFFILE)

3.Zatim pritisneš mišem na mali levi prozor registry editora i pritisneš slovo"L",ovo će te baciti na foldere koji počinju slovom"L".Tu treba pronaći"LNKFILE"(HKEY_CLASSES_ROOT\INKFILE)folder(pritišći L dok ne pronađeš taj folder)i u njemu izbrisati "isShortcut"string.To je to.Prilikom sledećeg bootovanja Windowsa neće biti strelica,samo lepe ikonice.

Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav!
 

Back
Top