Zloupotreba tuđih fotografija na netu zarad neke, nečije "koristi"

Kaznjivo je obajvljivati BILO CIJU SLIKU bez odobrenja onoga ko je na slici.

Moze se tuziti bilo kom sudu.

Au sad mi kazes :lol: mogao sam se kesa namlatiti...Ja msm da to ipak nije tako ako ja ovde objavim javno sliku gde pise da recimo metla nema pravo da je uzme I fura da je to ustvari ona :lol: pogresno jeste al kaznjivo msm da nije

- - - - - - - - - -

to je verovatno klinačko 'iživljavanje', pričamo o nečem drugom

Onda ne znam na sta mislis . Msm koliko smo ovde videli likova I gde stoji da su to sve oni/one msm ja nisam skeptik I verujem da nesto jeste dok se nedokaze suprotno al ajd znaj dok nekog neupoznas ili barem broj razmenis
 
opet to nje odgovor na moje pitanje
jjebe mi se dal ce neko da uzme sliku nekog foto modela sa neta i da kaci ko sebe, evo sva sam se potresla....
prava kradja i krivicno delo je da uzmem tvoje umetnicko delo i okacim i kazem ja sam fotnula

dobro, okejj, to su krivični delikti koji su uslovljeni jer se radi o zaštiti autorskih prava
šta sa onim ličnim fotografijama koje nisu zaštićene tim pravima, njima se više manipuliše nego sa tim umetničkim delima ?
 
Do pre neki mesec nisi mogao od dece izaci na net svaka klinka je imala onu Madison beer ona je jos poznata msm ****** ga

- - - - - - - - - -

dobro, okejj, to su krivični delikti koji su uslovljeni jer se radi o zaštiti autorskih prava
šta sa onim ličnim fotografijama koje nisu zaštićene tim pravima, njima se više manipuliše nego sa tim umetničkim delima ?

Dok ne dodje zakon I o tome :)
 
dobro, okejj, to su krivični delikti koji su uslovljeni jer se radi o zaštiti autorskih prava
šta sa onim ličnim fotografijama koje nisu zaštićene tim pravima, njima se više manipuliše nego sa tim umetničkim delima ?

za to me zabole pravo ti recem
jeste potencijalno opasno slazem se, sad dodje neko uzme moju fotku i okaci se kaze ja sam to bla bla...al se ne potresam
al dizvines to ti je sam pao sam se ubio, koj se moj kacis javno glavom i bradom da se sve vidi i da svi vide
 
za to me zabole pravo ti recem
jeste potencijalno opasno slazem se, sad dodje neko uzme moju fotku i okaci se kaze ja sam to bla bla...al se ne potresam
al dizvines to ti je sam pao sam se ubio, koj se moj kacis javno glavom i bradom da se sve vidi i da svi vide

Pa to jbg . Cim je javno do curca . Nikad ne znss gde ti sve slike zavrse jbg . Mam u ovoj komunikaciji to je jalovo sta ono upoznas se sa nekim a ono ćorak:lol: msm ****** ga neisplati se
 
zar ima takvog zakona o tome i sankcija ?

Закон о организацији и надлежности државних органа за борбу против високотехнолошког криминала примењује се ради откривања, кривичног гоњења и суђења за:

1) кривична дела против безбедности рачунарских података одређена Кривичним закоником;

2) кривична дела против интелектуалне својине, имовине, привреде и правног саобраћаја, код којих се као објекат или средство извршења кривичних дела јављају рачунари, рачунарски системи, рачунарске мреже и рачунарски подаци, као и њихови производи у материјалном или електронском облику, ако број примерака ауторских дела прелази 2000 или настала материјална штета прелази износ од 1.000.000 динара;

3) кривична дела против слобода и права човека и грађанина, полне слободе, јавног реда и мира и уставног уређења и безбедности Републике Србије, која се због начина извршења или употребљених средстава могу сматрати кривичним делима високотехнолошког криминала, у складу са чланом 2. став 1. овог закона.

http://www.beograd.vtk.jt.rs/
 
za to me zabole pravo ti recem
jeste potencijalno opasno slazem se, sad dodje neko uzme moju fotku i okaci se kaze ja sam to bla bla...al se ne potresam
al dizvines to ti je sam pao sam se ubio, koj se moj kacis javno glavom i bradom da se sve vidi i da svi vide

apsolutno te razumem o čemu pričaš
ali radi se o manipulaciji(pokušaju) nekih 'tamo' zarad nekih ciljeva a svi koji posećuju neki svet
pa to makar bio i virtualni, zar ne misliš da ti likovi u tom svetu imaju prava da reagiju ako misle da su nasamareni od tog istog rukovodstva ?

jbg. ko je u tom svetu, tako se i sa tim kad je u njemu i ophodi

- - - - - - - - - -

Mislis da je neka cava dala nekoj dasci da fura njene pikčrs:lol:

aj života ti ne kenjaj više

- - - - - - - - - -

Закон о организацији и надлежности државних органа за борбу против високотехнолошког криминала примењује се ради откривања, кривичног гоњења и суђења за:

1) кривична дела против безбедности рачунарских података одређена Кривичним закоником;

2) кривична дела против интелектуалне својине, имовине, привреде и правног саобраћаја, код којих се као објекат или средство извршења кривичних дела јављају рачунари, рачунарски системи, рачунарске мреже и рачунарски подаци, као и њихови производи у материјалном или електронском облику, ако број примерака ауторских дела прелази 2000 или настала материјална штета прелази износ од 1.000.000 динара;

3) кривична дела против слобода и права човека и грађанина, полне слободе, јавног реда и мира и уставног уређења и безбедности Републике Србије, која се због начина извршења или употребљених средстава могу сматрати кривичним делима високотехнолошког криминала, у складу са чланом 2. став 1. овог закона.

http://www.beograd.vtk.jt.rs/


odlično
samo ovo nisam pročitao da postoji u pravilniku foruma
 
Kako i gde to prijaviti kao krivično delo (ako je krivično delo) ?

Zbog čega to rade, ko 'stoji' iza njih ?

Ko je više sklon tome, muškarci ili žene i šta imaju od toga ?

Policiji.

To je pitanje za konzilijum strucnjaka koji se bave ljudskom psihom.Samo oni su strucni da objasne.

Poremecene osobe bez obzira na pol.
 

Back
Top