Zloupotreba tuđih fotografija na netu zarad neke, nečije "koristi"
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 44

Tema: Zloupotreba tuđih fotografija na netu zarad neke, nečije "koristi"

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Zloupotreba tuđih fotografija na netu zarad neke, nečije "koristi"

Kako i gde to prijaviti kao krivično delo (ako je krivično delo) ?

Zbog čega to rade, ko 'stoji' iza njih ?

Ko je više sklon tome, muškarci ili žene i šta imaju od toga ?

Elita Lanselot (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    461

Podrazumevano Re: Zloupotreba tuđih fotografija na netu zarad neke, nečije "koristi"

Kapiram da zene al jbg ima svega...msm da to rade da se sprdaju ili da stupe u spiku sa nekim pa ono posle 2meseca e al to nisam bila ja

Stara legenda Metla na vestici (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1740

Podrazumevano Re: Zloupotreba tuđih fotografija na netu zarad neke, nečije "koristi"

cekaj mi ovde pricamo o ovim nebitnim fotkama, tipa ja se okacim na fb kao neka prepicka ?

ne pricamo o ozbiljnoj kradji necijeg umetnickog dela? da uzmem tudju umetnicku fotku i okacim ko svoju?
    Life is so much funnier when you have a dirty mind

Iskusan
    Učlanjen
    21.11.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Tom oblascu se bavi Tuzilastvo za visokotehnoloski kriminal ili kako se vec zove...

Iskusan
    Učlanjen
    24.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cim nesto postavis na net javno to nije vise tvoje i ocekuj svakojake gadosti

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Metla na vestici Pogledaj poruku
    cekaj mi ovde pricamo o ovim nebitnim fotkama, tipa ja se okacim na fb kao neka prepicka ?

ne pricamo o ozbiljnoj kradji necijeg umetnickog dela? da uzmem tudju umetnicku fotku i okacim ko svoju?

fokusirajmo se na forum(e)
    fejsbuk je smetlište za sebe

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2625

Kaznjivo je obajvljivati BILO CIJU SLIKU bez odobrenja onoga ko je na slici.

Moze se tuziti bilo kom sudu.
    Najveci polkon koji nekom mozete dati je vase vreme...Jer, kada dajete svoje vreme vi dajete deo svoig zivota koji nikada necete dobiti nazad...

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lanselot Pogledaj poruku
    Kapiram da zene al jbg ima svega...msm da to rade da se sprdaju ili da stupe u spiku sa nekim pa ono posle 2meseca e al to nisam bila ja
    to je verovatno klinačko 'iživljavanje', pričamo o nečem drugom

Elita Lanselot (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    461

Citat Original postavio BLAJBI Pogledaj poruku
    Kaznjivo je obajvljivati BILO CIJU SLIKU bez odobrenja onoga ko je na slici.

Moze se tuziti bilo kom sudu.
    Au sad mi kazes mogao sam se kesa namlatiti...Ja msm da to ipak nije tako ako ja ovde objavim javno sliku gde pise da recimo metla nema pravo da je uzme I fura da je to ustvari ona pogresno jeste al kaznjivo msm da nije

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio 3:10 to Yuma Pogledaj poruku
    to je verovatno klinačko 'iživljavanje', pričamo o nečem drugom
    Onda ne znam na sta mislis . Msm koliko smo ovde videli likova I gde stoji da su to sve oni/one msm ja nisam skeptik I verujem da nesto jeste dok se nedokaze suprotno al ajd znaj dok nekog neupoznas ili barem broj razmenis

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Milos 13 Pogledaj poruku
    Tom oblascu se bavi Tuzilastvo za visokotehnoloski kriminal ili kako se vec zove...

zar ima takvog zakona o tome i sankcija ?

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1740

fokusirajmo se na forum(e)
    fejsbuk je smetlište za sebe
    opet to nje odgovor na moje pitanje
    jjebe mi se dal ce neko da uzme sliku nekog foto modela sa neta i da kaci ko sebe, evo sva sam se potresla....
    prava kradja i krivicno delo je da uzmem tvoje umetnicko delo i okacim i kazem ja sam fotnula

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sugaenzi Pogledaj poruku
    Cim nesto postavis na net javno to nije vise tvoje i ocekuj svakojake gadosti
    u nekim ovakvim okruženjima, bez neke 'zaleđine', prosto je nemoguće da se to izvede
    u nekom vremenu i da to potraje

Elita Lanselot (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    461

Pa ima sad dosta onih spravica koje izvaljuju dal je I cija je slika

- - - - - - - - - -

Opet kazem to je bas tipicna stvar za internet..zato ko odbija neku dublju komunikaciju neda br ili slicno veca je sansa da je "fejk" mada opet ne mora da znaci

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

opet to nje odgovor na moje pitanje
    jjebe mi se dal ce neko da uzme sliku nekog foto modela sa neta i da kaci ko sebe, evo sva sam se potresla....
    prava kradja i krivicno delo je da uzmem tvoje umetnicko delo i okacim i kazem ja sam fotnula
    dobro, okejj, to su krivični delikti koji su uslovljeni jer se radi o zaštiti autorskih prava
    šta sa onim ličnim fotografijama koje nisu zaštićene tim pravima, njima se više manipuliše nego sa tim umetničkim delima ?

Elita Lanselot (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    461

Do pre neki mesec nisi mogao od dece izaci na net svaka klinka je imala onu Madison beer ona je jos poznata msm jebbes ga

- - - - - - - - - -

dobro, okejj, to su krivični delikti koji su uslovljeni jer se radi o zaštiti autorskih prava
    šta sa onim ličnim fotografijama koje nisu zaštićene tim pravima, njima se više manipuliše nego sa tim umetničkim delima ?
    Dok ne dodje zakon I o tome

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2625

Ako na forumu objavis neciju fotografiju odmah bivas banovan na duzi rok.
    Najveci polkon koji nekom mozete dati je vase vreme...Jer, kada dajete svoje vreme vi dajete deo svoig zivota koji nikada necete dobiti nazad...

Učlanjen
    05.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1740

za to me zabole pravo ti recem
    jeste potencijalno opasno slazem se, sad dodje neko uzme moju fotku i okaci se kaze ja sam to bla bla...al se ne potresam
    al dizvines to ti je sam pao sam se ubio, koj se moj kacis javno glavom i bradom da se sve vidi i da svi vide

Elita Lanselot (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    461

jeste potencijalno opasno slazem se, sad dodje neko uzme moju fotku i okaci se kaze ja sam to bla bla...al se ne potresam
    al dizvines to ti je sam pao sam se ubio, koj se moj kacis javno glavom i bradom da se sve vidi i da svi vide
    Pa to jbg . Cim je javno do curca . Nikad ne znss gde ti sve slike zavrse jbg . Mam u ovoj komunikaciji to je jalovo sta ono upoznas se sa nekim a ono ćorak msm jebbes ga neisplati se

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3928

21 vek stiže i u srbiju polako

Iskusan
    Učlanjen
    21.11.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

zar ima takvog zakona o tome i sankcija ?
    Закон о организацији и надлежности државних органа за борбу против високотехнолошког криминала примењује се ради откривања, кривичног гоњења и суђења за:

1) кривична дела против безбедности рачунарских података одређена Кривичним закоником;

2) кривична дела против интелектуалне својине, имовине, привреде и правног саобраћаја, код којих се као објекат или средство извршења кривичних дела јављају рачунари, рачунарски системи, рачунарске мреже и рачунарски подаци, као и њихови производи у материјалном или електронском облику, ако број примерака ауторских дела прелази 2000 или настала материјална штета прелази износ од 1.000.000 динара;

3) кривична дела против слобода и права човека и грађанина, полне слободе, јавног реда и мира и уставног уређења и безбедности Републике Србије, која се због начина извршења или употребљених средстава могу сматрати кривичним делима високотехнолошког криминала, у складу са чланом 2. став 1. овог закона.

http://www.beograd.vtk.jt.rs/

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio BLAJBI Pogledaj poruku
    Ako na forumu objavis neciju fotografiju odmah bivas banovan na duzi rok.

e sad zavisi dal' je ta fotografija od te neke(tamo) osobe sa odobrenjem za manipulaciju

Elita Lanselot (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    461

e sad zavisi dal' je ta fotografija od te neke(tamo) osobe sa odobrenjem za manipulaciju
    Mislis da je neka cava dala nekoj dasci da fura njene pikčrs

Poznat
    Učlanjen
    05.05.2017.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    197

valjda je kaznjivo ako se napravi steta od toga.

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

apsolutno te razumem o čemu pričaš
    ali radi se o manipulaciji(pokušaju) nekih 'tamo' zarad nekih ciljeva a svi koji posećuju neki svet
    pa to makar bio i virtualni, zar ne misliš da ti likovi u tom svetu imaju prava da reagiju ako misle da su nasamareni od tog istog rukovodstva ?

jbg. ko je u tom svetu, tako se i sa tim kad je u njemu i ophodi

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Lanselot Pogledaj poruku
    Mislis da je neka cava dala nekoj dasci da fura njene pikčrs
    aj života ti ne kenjaj više

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Milos 13 Pogledaj poruku
    Закон о организацији и надлежности државних органа за борбу против високотехнолошког криминала примењује се ради откривања, кривичног гоњења и суђења за:

1) кривична дела против безбедности рачунарских података одређена Кривичним закоником;

2) кривична дела против интелектуалне својине, имовине, привреде и правног саобраћаја, код којих се као објекат или средство извршења кривичних дела јављају рачунари, рачунарски системи, рачунарске мреже и рачунарски подаци, као и њихови производи у материјалном или електронском облику, ако број примерака ауторских дела прелази 2000 или настала материјална штета прелази износ од 1.000.000 динара;

3) кривична дела против слобода и права човека и грађанина, полне слободе, јавног реда и мира и уставног уређења и безбедности Републике Србије, која се због начина извршења или употребљених средстава могу сматрати кривичним делима високотехнолошког криминала, у складу са чланом 2. став 1. овог закона.

http://www.beograd.vtk.jt.rs/

odlično
    samo ovo nisam pročitao da postoji u pravilniku foruma

Veoma poznat Zauz (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    475

Kako i gde to prijaviti kao krivično delo (ako je krivično delo) ?

Zbog čega to rade, ko 'stoji' iza njih ?

Ko je više sklon tome, muškarci ili žene i šta imaju od toga ?
    Policiji.

To je pitanje za konzilijum strucnjaka koji se bave ljudskom psihom.Samo oni su strucni da objasne.

Poremecene osobe bez obzira na pol.

Slične teme

1. PROVEDENO VREME NA NETU
    Autor Corey u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 152
    Poslednja poruka: 29.08.2008., 18:37

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •