Gradonacelnik Ljubljane: Kako Bugarska pre Srbije?

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
90.816
"Nije med i mleko u EU, ali kako Bugarska pre Srbije?"


Ljubljana -- Srbija će ući u EU za četiri godine, 2021. ili 2022, a zaslužuje da već bude članica te zajednice, rekao je gradonačelnik Ljubljane Zoran Janković.

On je u intervjuu za Magazin Biznis naveo da ne želi nikog da vređa, ali ako se "istorijski pogledaju ulasci u članstvo EU, u čemu je Srbija lošija od, recimo, Bugarske"?

"Moje stanovište je da Srbija treba što pre da bude članica Unije, a da Bosna mora dekretom da uđe u EU. Mislim da je neophodno da sve zemlje bivše Jugoslavije 'u paketu' uđu u EU", rekao je Janković.

U EU, kako je ocenio, nije sve lepo, "ne teče med i mleko, ali nije dobro ni da se bude van Unije".

Dodao je da je predsedniku Evropske komisije Žan Klod Junkeru rekao "želimo EU u jednoj brzini, što znači da se moraju sve zemlje članice razvijati u istom tempu".
"Trebalo bi da države koje su male po broju stanovnika i po društvenom proizvodu naprave neki blok, da bi njihova zalaganja imala veću težinu", rekao je Janković.

On je istako da EU, odnosno Evropskoj komisiji treba jak vođa, koji će na istom nivou odlučivanja pričati i sa Vladimirom Putinom i sa Donaldom Trampom. "Mi smo u principu protiv svih sankcija,jer su one besmislene. Mi hoćemo saradnju. Sada pripremamo jednu deklaraciju gde bi se gradonačelnici glavnih gradova u EU javno založili za saradnju sa Moskvom", rekao je Janković.

Saradnja Srbije i Slovenije je, prema njegovim rečima, odlična, ima uzlazni trend, a biće još bolje kada Srbija bude članica EU. "Kapital je našao svoj put. Ali, prvo je važan ljudski faktor, a onda dolazi kapital. Pri svemu tome, politički odnosi između Slovenije i Srbije su veoma dobri. Mi smo drugi 'grad pobratim' sa Beogradom i veoma smo ponosni na to", rekao je Janković.

On je govorio i o tome kako Slovenci gledaju na činjenicu da je srpski biznismen Miroslav Mišković izgradio hotel sa pet zvezdica u Ljubljani, a o tome više čitajte nanašoj BIZ stranici.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=09&dd=20&nav_category=1262&nav_id=1305597

Pozdrav za Slovence ali nije u pravu: samo je Makedonija iza nas i mozda Albanija. Svi drugi su ispred.
 
U pravu je čovek.Srbija je u top 3 zemlje bivše Juge,nakon Slovenije i Hrvatske a posle nas Crna Gora,Bosna i Makedonija kao najgora.Rumunija i Bugarska,iako ozbiljno šminkaju gradove,izgledaju jezivo u provinciji.To u Srbiji nije slučaj.
Janković je naše gore list i lobira za Srbiju,kamo sreće da je više takvih preko.
Moje mišljenje je da EU neće ponoviti grešku sa Kiprom i primiti zemlju koja ima ozbiljan teritorijalni spor.No,vidimo da naša Vlada radi i na tome...
 
Ja sam evroskeptik jer vidim da se ni članicama ne sviđaju sve odluke iz Brisela koji je postao odrpđeni centar moći koji donosi odluke pod pritiskom moćnijih država. Mislim da Srbija treba da teži postizanju nekih pozitivnih civilizacijskih vrednosti misleći samo na sebe. Ne treba da se odriče interesa koje ima van EU jer će se Eu verovatno raspasti zbog nezadovoljstva članica Sve one članice koje su sankcije uvele Rusiji i Kini će posle raspada imati mnogo muke. Srbija treba pametan put i sa Istokom i sa Zapadom.
 
Ja sam evroskeptik jer vidim da se ni članicama ne sviđaju sve odluke iz Brisela koji je postao odrpđeni centar moći koji donosi odluke pod pritiskom moćnijih država. Mislim da Srbija treba da teži postizanju nekih pozitivnih civilizacijskih vrednosti misleći samo na sebe. Ne treba da se odriče interesa koje ima van EU jer će se Eu verovatno raspasti zbog nezadovoljstva članica Sve one članice koje su sankcije uvele Rusiji i Kini će posle raspada imati mnogo muke. Srbija treba pametan put i sa Istokom i sa Zapadom.

To je zato što si pametan čovek koji ume da gleda oko sebe i izvlači pouke iz tuđih iskustava.
 
Ja sam evroskeptik jer vidim da se ni članicama ne sviđaju sve odluke iz Brisela koji je postao odrpđeni centar moći koji donosi odluke pod pritiskom moćnijih država. Mislim da Srbija treba da teži postizanju nekih pozitivnih civilizacijskih vrednosti misleći samo na sebe. Ne treba da se odriče interesa koje ima van EU jer će se Eu verovatno raspasti zbog nezadovoljstva članica Sve one članice koje su sankcije uvele Rusiji i Kini će posle raspada imati mnogo muke. Srbija treba pametan put i sa Istokom i sa Zapadom.

Brisel sa EU birokratijom koju niko nije birao je centar levicarske propagande i kulturnog marksizma.

Krenuli momci i devojke da prave narodnu federalnu vladu ,,Ujedinjenih Evropskih drzava`` bez saglasnosti drzava i naroda.
 
To je zato što si pametan čovek koji ume da gleda oko sebe i izvlači pouke iz tuđih iskustava.

Mnogim Austrijancima se ne sviđaju odluke koje se donose umesto njih. Svaka država je deo svog suvereniteta prenela na EU. Moćne kompanije vladaju moćnim političarima i koriste taj deo prenešenog suvereniteta da prigrabe sebi veći deo kolača. Mislim da će EU uskoro dostići vrhunac jer će se kolač podeliti. Ucenjivanje članica kandidata ima za cilj da se u tim državama ostvari ekonomski uticaj velikih kompanija Ispunjavajući stalne uslove države stvaraju pravne pretpostavke za iskorištavanje . šta se u stvari dešava: Kompanije koje dolaze i nisu štetne za domaće privrede, ali daleko jeftinije posluju nego u matičnim državama jer je tamo radnik zaštićen zakonima. Ne može se reći da je ovde rob, ali radi za daleko manje jer zakoni to omogućavaju. Problem Srbije je u Alavosti domaćih privatnika pa je radniku čak i bolje da rade u stranim kompanijama koje bar koliko-toliko poštuju zakone iz radnog zakonodavstva.Naši privatnici su većinom i džiberi, neobrazovani koji ne vide kompanije kao porodične firme na duge staze pa i nemaju neke biznis planove na recimo 20 godina. Sve se svodi da ugrabe koliko mogu sad pa šta bude.

- - - - - - - - - -

Brisel sa EU birokratijom koju niko nije birao je centar levicarske propagande i kulturnog marksizma.

Krenuli momci i devojke da prave narodnu federalnu vladu ,,Ujedinjenih Evropskih drzava`` bez saglasnosti drzava i naroda.

Ma kakav, to je kulturno-robovlasnički kapitalizam. Velike kompanije stvaraju svoje feude.
 
U pravu je čovek.Srbija je u top 3 zemlje bivše Juge,nakon Slovenije i Hrvatske a posle nas Crna Gora,Bosna i Makedonija kao najgora.Rumunija i Bugarska,iako ozbiljno šminkaju gradove,izgledaju jezivo u provinciji.To u Srbiji nije slučaj.
Janković je naše gore list i lobira za Srbiju,kamo sreće da je više takvih preko.
Moje mišljenje je da EU neće ponoviti grešku sa Kiprom i primiti zemlju koja ima ozbiljan teritorijalni spor.No,vidimo da naša Vlada radi i na tome...

Srbija je iza Republike Srpske po svim ekonomskim pokazateljima.prosjecna plata u RS je mnogo veca nego u Srbiji oko 420
 
Јаки вам економски показатељи када се зна да овде никада горе није било него данас. Словенац се пита зашто сте ви примљени у ЕУ а не ми, при том прећуткује да сте примљени само као територија која је ближа Руској Федерацији и као топовско месо. Опљачкали су вас до голе коже, а били сте и пре тога сиротиња, млади су вам се разбежали, а ви по овом форуму глумите бесне фрајере...
 
Јаки вам економски показатељи када се зна да овде никада горе није било него данас. Словенац се пита зашто сте ви примљени у ЕУ а не ми, при том прећуткује да сте примљени само као територија која је ближа Руској Федерацији и као топовско месо. Опљачкали су вас до голе коже, а били сте и пре тога сиротиња, млади су вам се разбежали, а ви по овом форуму глумите бесне фрајере...
Словенац као да је преспавао задњих тридесет година и сада се пробудио па просипа мудрост или се прави блесав.Да би неко био примљен у ЕУ мора пре свега колико толико да реши своје проблеме са државама у окружењу и са државама које су већ у ЕУ..Други услов али не и обавезујући је да држава уђе у безбедоносне структуре у којем је већина ЕУ држава а то је НАТО.Ова два услова Бугарска је испуњавала пре десет година када је ушла у ЕУ.Све остало се мање више може решити у ходу.
 
Poslednja izmena:
Бла бла бла бла, примљени сте у ЕУ и НАТО само зато што сте потребни у борби против Руса и осталих Словена. Ви сте традиционалне слуге запада, љигави кољачи који сада када је дошло густо покушавају да се измигоље из рупе у коју сте се сами утерали. Предали сте суверенитет без испаљеног метка, мора да су вам обећали Македонију као награду. блгари..:bljak:
 
meni je hit kad krenu sa pricom o uzlaznom stepenu saradnje, bla bla bla... koliko ima srpskih kompanija u sloveniji? koliko proizvoda srbija izveze u sloveniju? i koliko je to obrnuto?
naravno da slo, kao jos par drzava jedva cekaju srbiju u eu, kako bi imali olaksice i kako bi se jos vise obogatili na racun ovog priglupog naroda koji za vodju izabra aleksandra svetog prestolonaslednika svega i carstva nebeskog.
bugari su za nas gospoda.
 
meni je hit kad krenu sa pricom o uzlaznom stepenu saradnje, bla bla bla... koliko ima srpskih kompanija u sloveniji? koliko proizvoda srbija izveze u sloveniju? i koliko je to obrnuto?
naravno da slo, kao jos par drzava jedva cekaju srbiju u eu, kako bi imali olaksice i kako bi se jos vise obogatili na racun ovog priglupog naroda koji za vodju izabra aleksandra svetog prestolonaslednika svega i carstva nebeskog.
bugari su za nas gospoda.

Ali moras priznati da su Slovenci u tom pogledu i u SFRJ bili sposobniji.

Slovenci su najsposobniji Balkanci.
 
Бла бла бла бла, примљени сте у ЕУ и НАТО само зато што сте потребни у борби против Руса и осталих Словена. Ви сте традиционалне слуге запада, љигави кољачи који сада када је дошло густо покушавају да се измигоље из рупе у коју сте се сами утерали. Предали сте суверенитет без испаљеног метка, мора да су вам обећали Македонију као награду. блгари..:bljak:
Бла,бла,бла.Ја колико видим да Срби плачу како хоће да буду као Бугари а не супротно.Поента приче је ...Како могу Бугари а ми не можемо исто као они... ако ниси схватио.
 
Бугарска је по економским показатељима испред Србије.

Словенац као да је преспавао задњих тридесет година и сада се пробудио па просипа мудрост или се прави блесав.Да би неко био примљен у ЕУ мора пре свега колико толико да реши своје проблеме са државама у окружењу и са државама које су већ у ЕУ..Други услов али не и обавезујући је да држава уђе у безбедоносне структуре у којем је већина ЕУ држава а то је НАТО.Ова два услова Бугарска је испуњавала пре десет година када је ушла у ЕУ.Све остало се мање више може решити у ходу.

Бла,бла,бла.Ја колико видим да Срби плачу како хоће да буду као Бугари а не супротно.Поента приче је ...Како могу Бугари а ми не можемо исто као они... ако ниси схватио.

Теби нико не брани да се одселиш у Бугарску ако ти је тамо лепше.
 
Бла,бла,бла.Ја колико видим да Срби плачу како хоће да буду као Бугари а не супротно.Поента приче је ...Како могу Бугари а ми не можемо исто као они... ако ниси схватио.

Где то видиш? У плаћеној штампи од плаћених тролова? Ало, буђење, знаш ваљда шта ми знамо о вама, коме ти продајеш муда за бубреге овде?
 
Бугарска и Румунија су у ЕУ ушле због више политике да не би пали под руски утицај
Што показује колико је ЕУ геополтички инструмент јаких западно европских држава и Америке
Грчака је на исту фору примљена у ЕУ
 
Ajde momci opusteno, tako ste 90te pricali kako ce Slovenci da pocrkaju od gladi ako se odcepe.
Malo manje njake i malo vise u se i u svoje kljuse.
Bili su nekad i Poljaci i Cesi i Madjari iza ... a sad su svi ispred.
Najveca srpska boljka su gusle .... stalno guslaju kako je nekad nesto bilo .... drzavu ste upropastili vi jer niste vodili racuna o njoj, zivot ide dalje ... pravila dzungle, ustani ili crkni.
 

Back
Top