5 najznamenitijih istoriskih licnosti po vama

sajmon_x

Početnik
Poruka
2
cao svima

zamolio bi vas da nabrojite 5 najznacajnijih licnosti u nasoj istoriji po vama. (trazi se licno misljenje tako da su sve alternative u obizur)
zamolio bi vas isto da napisete kratko zasto je to za vas bitna licnost.


mozda ce te da se smejete ali zelim da napravi tetovazu sa 5 nasih likova a ne mogu da se odlucim.
znam da cu najverovatnije staviti Teslu, Dusana Silnog i mozda knez Lazara ali ne mogu da se odlucim tacno.

zato mi trebaju sto vise misljenja (ne oko tetovaze), zanima me koji su vama najvaznije licnosti i zasto?

hvala i zivi bili
 
cao svima

zamolio bi vas da nabrojite 5 najznacajnijih licnosti u nasoj istoriji po vama. (trazi se licno misljenje tako da su sve alternative u obizur)
zamolio bi vas isto da napisete kratko zasto je to za vas bitna licnost.


mozda ce te da se smejete ali zelim da napravi tetovazu sa 5 nasih likova a ne mogu da se odlucim.
znam da cu najverovatnije staviti Teslu, Dusana Silnog i mozda knez Lazara ali ne mogu da se odlucim tacno.

zato mi trebaju sto vise misljenja (ne oko tetovaze), zanima me koji su vama najvaznije licnosti i zasto?

hvala i zivi bili

Tesla, Milanković, Pupin, Andrić, Njegoš
 
Баш ме занима зашто си изабрао кнеза Лазара међу тих 5? Ево не знам ниједан разлог зашто баш он а не умјесто њега Милутин, Јован Ненад или Вук Гргуревић?

- - - - - - - - - -

Sta ladno nema severine

Много је познатија од Тесле :D
 
Ima ih jako puno , tesko je izabrati samo 5 ali pokusacu malo da suzim izbor.

Mislim da je najznacajnija istorijska licnost svakako bio Isus Hrist, zatim pomenuo bi jos recimo Spartakusa (Spartaka), Robina Huda a od ovih malo savremenijih svakako Ce Gevara, Agostinjo Neto, Patris Lumumba,Nelson Mendela, Martin Luter King, Ho Si Min, general Zukov, Jurij Gagarin takodje opet malo da se vratim unazad i pomenem na primer Simona Bolivara, Tupaka Amarua Drugog, Tiradantesa, Zumbi dos Palmeresa, Hoze de San Martina....itd.

Sto se tice nasih znamenitih istorijskih licnosti svakako Sveti Sava, knez Lazar, Karadjordje, Petar Petrovic Njegus, Nikola Tesla, sad ima ih jos dosta , ali eto neka bude 5.
 
Poslednja izmena:

Back
Top