Ovo su pravi navijaci - respect!

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Navijači Kelna kupovali pakete za mečeve protiv Zvezde pa oduševili srpsku javnost

https://www.krstarica.com/sport/nav...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To je smisao sporta - druzenje, postovanje, probijanje granica koje su nam politicari, biznismeni, i njihovi poltroni postavili.
To su pravi navijaci - koji svoj klub vole, ali druge klubove postuju.
To je kucno vaspitanje: kada postujes domacina kod kojeg dolazis u goste.

Kapa dole!


Inace, moram da ispricam jedno svoje iskustvo sa istim tim navijacima Kelna:

Krenem tako vozom za Berlin, i upadnem u vagon pun raspevanih navijaca Kelna, koji su posli na neku utakmicu. Bilo je oko 6 ujutru, a oni su posli iz Kelna minimum 3 sata ranije, sto znaci da celu tu noc nisu spavali.
Videli da putujem sam, i prihvatili me kao najrodjenijeg, od prvog minuta.
U Berlin smo stigli oko 9, veseli, nasmejani (naravno i pomalo pripiti - taman koliko treba), i rastajemo se i grlimo na stanici, i jedan od njih sa kojim sam najvise pricao, nudi mi jos piva.
Ja mu kulturno kazem da "ne mogu vise, vec sam previse popio", na nekoj mesavini nemackog i engleskog, kad odjednom, lik me gleda, smeje se, i na cistom srpskom jeziku kaze: "Pitchko jedna!" :D :D :D

Znaci, umro sam od smeha, i naravno, uzeo to pivo, i pokazao mu kako se kod nas ukrsta (ispijanje na eks).
Izljubismo se triput, po srpski, i svako svojim poslom.

E, to su navijaci!
 
Pa, oni su navijaci, a mi imamo majmune-huligane, sta ces, kakva vlast takvi i navijaci.

Ima preko interneta besplatno gledanje sportskih kanala

dok u levom prozoru piči utakmica u desnom kao neki on-line chat
ne mora ni registracija, piše se direktno
razlog?
pa da procene situaciu u kojoj zemlji je kakva publika iako to pajseri ne kapiraju
ponukani "slobodom govora" brukaju Srbiju...

pazi ovo

prvo je bila utakmica Partizan - Young Boys
tu uglavnom stranci komentarisali svoje utakmice a neki opklade
a zatim kreće Crvena Zvezda...
Počne stoka da psuje NA ENGLESKOM "DA SVI ČUJU"
Naravno, prvo dobijemo ćušku sa zapada - "ne zanimaju nas ruski klubovi"
dakle i oni imaju po nekog pajsera, ali eto vode nas pod Ruse što je dobro jer se Rusi lome šta da rade sa nama

Nastavlja pajser vredjanje jer eto ima na internetu mogućnost
Ja uletim u neki razgovor oko turske super lige
tu se još ladno Grk i Turčin zavitlavaju ko je bolji ko će koga da zezne u sledećem susretu...

AL NE LIPŠI MAGARČE
kreće ona budala sa otomanskom imeprijom
odmah ti jasna geografija
psuje Turke psuje Beograd samo su oni face, rešavaju prošlost, ekskluzivno zaduženi na dugme i daljinu

kanal popizdi...
ja ga iznapušavam na engelskom a ljudima se izvinim i predložim da ubuduće bude obavezna registracija
počnu i Grk i Ture da hvale srpske klubove aaa Partizan Paok aaa Zvezda Olimpijkos...
kaže Ture svida mu se Srbija, ja pitam jel mnogo, on počne da se cereka kaže ne to što si pomislio...

i tako...
rodila majka majmuna

- - - - - - - - - -

Ako vam se ovo dopalo:


[PLATI NEOPOZIVO]
 
Pa, oni su navijaci, a mi imamo majmune-huligane, sta ces, kakva vlast takvi i navijaci.

Vise od 20.000 navijaca Kelna pokazali su koliko su civilizovani pre manje od nedelju dana u Londonu. Uriniranje po ulici, tuca sa policijom, nacisticki pozdravi. Ali oni su putovali sa tobom i bili su kul, pa moguce da je vest lazna.

Sustina je da svuda kada je masovno gostovanje imas i "normalnih" i "nenormalnih". Ali kada kada generalizujes jedne kao divne i sjajne, primer humanizma, a druge kao huligane i primitivce i to posebno kada su ovi "drugi" tvoji (nasi), onda nesto nije u redu sa tobom.
 
Vise od 20.000 navijaca Kelna pokazali su koliko su civilizovani pre manje od nedelju dana u Londonu. Uriniranje po ulici, tuca sa policijom, nacisticki pozdravi. Ali oni su putovali sa tobom i bili su kul, pa moguce da je vest lazna.

Sustina je da svuda kada je masovno gostovanje imas i "normalnih" i "nenormalnih". Ali kada kada generalizujes jedne kao divne i sjajne, primer humanizma, a druge kao huligane i primitivce i to posebno kada su ovi "drugi" tvoji (nasi), onda nesto nije u redu sa tobom.

Detinjstvo sam proveo na Marakani i na JNA, a sada kada ugrabim redovno pratim Borusiju iz Dortmunda i Verder iz Bremena, jer su mi najblizi. Uporedio sam i znam sta pricam.
I kada kazem "pratim", znaci da idem na utakmice, na stadion, ne preko TV-a.
Ima huligana svuda, naravno, ali u Srbiji ih dizu u nebesa i hvale, vlast ih cuva, a narod se ponosi sa huliganima. To je problem.
Ovde ih se svi klone, a vlast ih hapsi i zatvara na visegodisnje robije kad naprave srannje.
U tome je razlika.

Inace, da, sa mnom definitivno nesto nije u redu, cim se ne uklapam u vecinu koja podrzava huligane i nasilje.
 
Vise od 20.000 navijaca Kelna pokazali su koliko su civilizovani pre manje od nedelju dana u Londonu. Uriniranje po ulici, tuca sa policijom, nacisticki pozdravi. Ali oni su putovali sa tobom i bili su kul, pa moguce da je vest lazna.

Sustina je da svuda kada je masovno gostovanje imas i "normalnih" i "nenormalnih". Ali kada kada generalizujes jedne kao divne i sjajne, primer humanizma, a druge kao huligane i primitivce i to posebno kada su ovi "drugi" tvoji (nasi), onda nesto nije u redu sa tobom.

Psihologija mase je cudna stvar. Lako neka manja grupica huligana moze da izazove haos velikih razmera ako povuku masu zajedno sa sobom. Odmah sledi lancana reakcija a kod nas fala bogu fitilj je kratak kao i uvek i ispadne tuca, nasilje itd.
 
Neverovatno koliko se ljudi primaju na medijsku propagandu.....30-tak navijaca poklonilo karte deci (svaka im cast, nece im se zaboraviti sigurno) i mediji stvorise sliku kao da navijaci Kelna dolaze da ljube u dupe beogradjane...a mi u fazonu "jaoo sto su dobri sto su fini ali mi smo stoka ovo ono".... Niko ne misli svojom glavom danas. Svabe, englezi, talijani, francuzi...svi su mnogo veci divljaci od nas, mi smo samo energicni i ratoborni nema medju nama ni blizu toliko debila kao medju njima, a oni su divlje horde bez mozga i kad god dobiju priliku pokazu to.... Medjutim medijska propaganda kaze drugo i narod u to veruje....
Pogledajte prosecnog engleza kakav je "navijac" bio dok mu standard zivljenja nije bio veliki......to su bile situacije nedostojne ljudskog bica, a kamo li navijaca.... Tako da mi se dobro i prilicno dostojanstveno drzimo....
 

Back
Top