Da li ponekad pričate sami sa sobom?

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.429
M? Sebe uhvatim xy puta da razgovaram sa sobom i to ful naglas, bude mi neprijatno kad neko prolazi i cuje me :D

Obično kad šetam psa, tad me uhvati pa se raspričam...i kapiram da sam samoj semi omiljen sagovornik. I pevam na sav glas kad slušam muziku dok šetam. Mislim, nije strašno, obično to bude u šumi kad nema nigde nikog...ako neko i slučajno naiđe da ga ne vidim, smejem se samoj sebi.

Naučnici kažu da je blagotvorno naglas razmišljati.

http://www.nezavisne.com/nauka-tehn...-sa-sobom-Evo-sta-naucnici-kazu-o-tome/352225

Možda je tema pre za psihologiju...Nije važno. Pa jel razmišljate naglas?
 
Ma i popičkam se, pa se posle pomirim :ok:

A ima i kada radim neki težak proračun (a naročito ako je veliki sinhroni motor), iz belog papira, pa naglas kažem, kad je rešenje blizu: Aaa, naš'o sam mu leglo! :per: Ili ako je konkurent bacio rukavicu na tenderu svojim rešenjem, a ja se približavam rezultatu, koji je bolji od njegovog, onda kažem: e sad ću ti yebatee maikoo!
 
Poslednja izmena:
M? Sebe uhvatim xy puta da razgovaram sa sobom i to ful naglas, bude mi neprijatno kad neko prolazi i cuje me :D

Obično kad šetam psa, tad me uhvati pa se raspričam...i kapiram da sam samoj semi omiljen sagovornik. I pevam na sav glas kad slušam muziku dok šetam. Mislim, nije strašno, obično to bude u šumi kad nema nigde nikog...ako neko i slučajno naiđe da ga ne vidim, smejem se samoj sebi.

Naučnici kažu da je blagotvorno naglas razmišljati.

http://www.nezavisne.com/nauka-tehn...-sa-sobom-Evo-sta-naucnici-kazu-o-tome/352225

Možda je tema pre za psihologiju...Nije važno. Pa jel razmišljate naglas?

to je krasno što si tako opuštena sa vokalima ali ne zaboravi da vodiš sa sobom psa na koga uvek možeš da se izvučeš:lol:

da razgovaram sa sobom dosta i o tome šta treba da se kupi ili koji račun treba da se plati uglavnom neke informacije tehničke prirode razmenjujem sa sobom
o ozbiljnim stvarima ne konsultujem nikog pa ni samu sebe. to radim stihijski jer potajno mnogo volem egzibicije:lol:

mada sada malo posustajem ali to je nekako normalno s godinama.....
 
Txt ti kaže da sami sa sobom razgovaraju samo izlapeli ljudi koji su toga svesni i pojačavaju pažnju na važne objekte da ih ne bi zaboravili.

Neko kome je konfoozija u glavi mora da razgovara sam sa sobom....da se ne bi pogubio u sopstvenim mislima.

Dešava se i meni poenekad da naglas razmišljam, usled pojačane emocije kažem kako bih uradio ili tome slično..ne idem kroz kuću i govorim: libela ili pipeta, pitanje je sad? :lol:

Najviše sa sobom razgovaraju oni sa Turetovim sindromom, ne umeju da se zaustave....istina, ne moraju uopšte da budu neinteligentni, al ih svi držimo za loodake..
 
Дешава ми се то ујутру док се бријам и претурам по глави понешто из прошлости. И кад се сетим неке глупости које сам урадио, обавезно наглас кажем: ,,Е мој****''! и скоро редовно напсујем самог себе.
Иначе док нешто радим или идем улицом, то ми се не дешава или бар ја не примећујем.
Иначе, видео сам и чуо како чак и млади људи (око 30-так година) иду улицом и причају сами са собом. Разговори мобилним је друга прича која није део ове приче.
 
M? Sebe uhvatim xy puta da razgovaram sa sobom i to ful naglas, bude mi neprijatno kad neko prolazi i cuje me :D

Obično kad šetam psa, tad me uhvati pa se raspričam...i kapiram da sam samoj semi omiljen sagovornik. I pevam na sav glas kad slušam muziku dok šetam. Mislim, nije strašno, obično to bude u šumi kad nema nigde nikog...ako neko i slučajno naiđe da ga ne vidim, smejem se samoj sebi.

Naučnici kažu da je blagotvorno naglas razmišljati.

http://www.nezavisne.com/nauka-tehn...-sa-sobom-Evo-sta-naucnici-kazu-o-tome/352225

Možda je tema pre za psihologiju...Nije važno. Pa jel razmišljate naglas?

isto...najčešće s psom
mada to i nije baš sam sa sobom jer on sluša i skoro sve razume
 
M? Sebe uhvatim xy puta da razgovaram sa sobom i to ful naglas, bude mi neprijatno kad neko prolazi i cuje me :D

Obično kad šetam psa, tad me uhvati pa se raspričam...i kapiram da sam samoj semi omiljen sagovornik. I pevam na sav glas kad slušam muziku dok šetam. Mislim, nije strašno, obično to bude u šumi kad nema nigde nikog...ako neko i slučajno naiđe da ga ne vidim, smejem se samoj sebi.

Naučnici kažu da je blagotvorno naglas razmišljati.

http://www.nezavisne.com/nauka-tehn...-sa-sobom-Evo-sta-naucnici-kazu-o-tome/352225

Možda je tema pre za psihologiju...Nije važno. Pa jel razmišljate naglas?

Mada lično ne vidim u čemu je razlika kad se razmišlja u sebi ili na glas glupim ljudima je ovaj drugi metod povod za sprdnju.
A bolje kazati na glas to što misliš i prvo sam sebe da čuješ šta razmišlaš što isti glupi ljudi ne rade.

Koliko puta smo čuli da je neko "samo gledao, odmahnuo rukom pa otišao"?
Zašto je odmahnuo rukom? Zato što se svadjao u sebi.

To kad se posvadjaš sam sa sobom u sebi još i nekako, eto ljudi će da prihvate
Ali ne valjda kada se svadjaš sam sa sobom na glas.
Jednostavno - ne valja, videće te neko

- - - - - - - - - -
Ako vam se ovo dopalo:


[PLATI NEOPOZIVO]

(PDV se dodatno naplaćuje)

- - - - - - - - - -


Ћирилица je SLUŽBENI JEZIK i stoga se koristi kad je nešto ZVANIČNO
Kada se psuje na ćirilici to je zvanično da zvaničnije ne može da bude

- - - - - - - - - -
Ako vam se ovo dopalo:


[PLATI NEOPOZIVO]

(oslobodjeno poreza po mišljenju nadležnog ministarstva)
 
M? Sebe uhvatim xy puta da razgovaram sa sobom i to ful naglas, bude mi neprijatno kad neko prolazi i cuje me :D

Obično kad šetam psa, tad me uhvati pa se raspričam...i kapiram da sam samoj semi omiljen sagovornik. I pevam na sav glas kad slušam muziku dok šetam. Mislim, nije strašno, obično to bude u šumi kad nema nigde nikog...ako neko i slučajno naiđe da ga ne vidim, smejem se samoj sebi.

Naučnici kažu da je blagotvorno naglas razmišljati.

http://www.nezavisne.com/nauka-tehn...-sa-sobom-Evo-sta-naucnici-kazu-o-tome/352225

Možda je tema pre za psihologiju...Nije važno. Pa jel razmišljate naglas?

suva eminencija ovog pdfa, neko ko je strucan za ovakve teme, mi je rekla da je to izuzetno dobro, i normalno, tako da od tad se vise ne tripujem da sam posandrcala :lol:

pricam ali u sebi, ne na glas, unutrasnji dijalog, dve hemisfere mi se svadjaju kako ja to volim da kazem :lol:

ja inace nisam ljubitelj da iznosim prijateljima svoje muke, nesto osnovno ok okvirno, ali nikakve dubioze, a to je jako lose, jer treba izbacivati, a ne ko expres lonac sve u sebe trpati, ventil mora da postoji
tako da ako vec ne caskas dubiozno sa ljudima oko sebe onda se valja barem sam sa sobom
a najbolje je sa psihologom/psihijatrom...zato su ameri uvek cak i previse nasmejani i stalozeni, pa cak i kad radi po dva posla da se prehrani...ne idu ulicom ko mi srbende namrgodjeni....njihova tajna je u redovnim posetama psihijatru/psihologu da izbace tu muku
 
Poslednja izmena:
За време ратова деведесетих, стално сам морала да изговарам - "барикаде, барикаде".

То ми се урезало и годинама ми се вукло по глави и језику.

Ја рецимо не могу да оћутим цитате из неких дојалога, монолога, или документараца.

Ево једног примера:


DeeLite, за тебе може и симултани превод :heart:
 

Back
Top