MUP dobio 700 novih vozila

a sto italijani ne kupuja nemacka auta za potrebe policije vec italijanska?

Sto francuzi ne kupuju nemacka auta vec francuska?

Policijski auto u Italiji je - Fiat

250px-Police_car_Italy_06.JPG


Ne skoda ili BMW ili Audi

Police_car_Italy_05.JPG


fiat-500-abarth-in-police-livery_100331603_m.jpg


Ko sto vidimo italijanska policija bez problema vozi Punta i Fiat 500 a ovim nasim ne valja mnogo veci 500L

то сам баш питао једног високог полицијског службеника једном приликом . Лепо човек рече , ствар тендера и ако неко понуди мању цену него алфа ромео онда је нормално да се купи тај аутомобил ....рецимо BMW или рецимо Субару .

Јуче је била нека смотра и рецимо нема ни једне алфе 169 , али је зато било немачких возила . И нема везе што Субару троши више уља од горива .....на тендеру је био јефтинији .


ПС фиат 500 са фотографије има немачке таблице :mrgreen:
 
то сам баш питао једног високог полицијског службеника једном приликом . Лепо човек рече , ствар тендера и ако неко понуди мању цену него алфа ромео онда је нормално да се купи тај аутомобил ....рецимо BMW или рецимо Субару .

Јуче је била нека смотра и рецимо нема ни једне алфе 169 , али је зато било немачких возила . И нема везе што Субару троши више уља од горива .....на тендеру је био јефтинији .


ПС фиат 500 са фотографије има немачке таблице :mrgreen:

ова фића је абарт(што би се рекло мало фризиран мотор)
 
"Ko je pobedio na javnoj nabavci od njega kupujemo, ne praktikujemo protekcionizam", rekla je Brnabićeva na TV Vojvodina upitana zašto je MUP kupio "škode" a ne vozila iz kragijevačkog Fijata.

MUP Srbije nabavio je 710 novih patrolnih vozila "škoda" za potrebe policije, a do kraja godine kupuje i "marice", motocikle, vatrogasna i terenska vozila.

Upitana o oceni sindikata "Fijata" da je letos, kao medijatorka pregovora radnika i čelnika fabrike, imala "skandaloznu" ulogu zbog stava da radnici nemaju pravo na štrajk, rekla je da ne bi trebalo da dolazi do obustave rada ako poslodavac poštuje kolektivni ugovor.

"Moj je odgovor bio da, ukoliko poslodavac ne poštuje kolektivni ugovor, svakako mogu da štrajkuju, a ako se on poštuje, onda ne treba da dolazi do obustave rada", rekla je Brnabićeva i dodala da je država stala uz radnike, ali nije mogla da "insistira na srpskom inatu", jer bi u tom slučaju 2.500 radnika ostalo bez posla.

173756580959c0b9dc3623f532445933_w640.JPG


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=09&dd=19&nav_id=1305110

Sta kazu nase kolege napredne na forumu - zasto se ne kupuje domace i ko je maznuo proviziju za ovaj posao?
 
Da su lopovi doveli KIA motors ili Hyundai umesto te italijanske kante, mozda bi policija i kupila "domace". Ovako ko normalan moze i da predlozi ficu za policijsko auto.
Naravno, stoji da je imbecilno imati "auto proizvodnju" a vozila za drzavnu sluzbu kupovati na drugoj strani.
 
Da su lopovi doveli KIA motors ili Hyundai umesto te italijanske kante, mozda bi policija i kupila "domace". Ovako ko normalan moze i da predlozi ficu za policijsko auto.
Naravno, stoji da je imbecilno imati "auto proizvodnju" a vozila za drzavnu sluzbu kupovati na drugoj strani.
Вучићев провесак очигледно не зна ни шта значи протекционизам.

Реално, фића није за полицију, али није ни Шкода за полицију земље с нашим економским могућностима. Кија, Хјундај или Тојота су биле реалније опције.
 
Вучићев провесак очигледно не зна ни шта значи протекционизам.

Реално, фића није за полицију, али није ни Шкода за полицију земље с нашим економским могућностима. Кија, Хјундај или Тојота су биле реалније опције.

Od kad je Toyota jeftinija od Skode?
 
Skoda je realno bolja i kvalitetnija.


Na zalost onaj dinkicev ugovor nije obuhvatio i ovu nabavku.

Ако ћемо по квалитету, БМВ и ауди су још квалитетнији, само ја не знам шта ће пандурима толики квалитет, ко још друмовима јури разбојнике брзим полицијским колима са добрим вешањем, и слично, тога више нема ни у филмовима.
 
Бициклиста, колико видим, у питању је Рапид или Октавија. Почетна цена оба ова модела је најмање 2000 евра изнад почетне цене Тојоте Короле.

Taman sam mislio isto da pitam. Mislim da su KIA i Hyundai isto bolji automobili, plus imaju bolju garanciju.
Како није, колега? Говорим о моделима попут Шкоде Рапид или Октавије наспрам Короле. Корола је јефтинија.

Кија и Хундаји су и јефтинији, што је такође велики плус.

Ретко која одлука ове владе не заслужује негативну критику али шта су требали да ураде у овом случају, да набаве 500Л за полицију ?
Реално, не - мада, у неким земљама полиција користи и Смартове - али мислим да је Шкода ипак мало прескупа за наше могућности. Било је и других опција.
 
Poslednja izmena:
Бициклиста, колико видим, у питању је Рапид или Октавија. Почетна цена оба ова модела је најмање 2000 евра изнад почетне цене Тојоте Короле.


Како није, колега? Говорим о моделима попут Шкоде Рапид или Октавије наспрам Короле. Корола је јефтинија.

Кија и Хундаји су и јефтинији, што је такође велики плус.


Реално, не - мада, у неким земљама полиција користи и Смартове - али мислим да је Шкода ипак мало прескупа за наше могућности. Било је и других опција.

Рапид је један од јефтинијих модела, а мислим да вреди пара. Избор модела није лош, али наравно уградио се неко опасно као и увек.
 
Рапид је један од јефтинијих модела, а мислим да вреди пара. Избор модела није лош, али наравно уградио се неко опасно као и увек.
Што се тиче квалитета, нема шта да се приговори. Шкода је солидно ауто.

Проблем је цена. Нисам сигуран који модел је приказан на слици, али претпостављам да је реч о Рапиду или Октавији. Чак и ако је реч о најјефтинијем Рапиду, Корола је знатно јефтинија, а ништа мање поуздана. Користе је чак и неки такси превозници. Ако је довољно добра за њих, довољно је добра и за полицију.
 
Poslednja izmena:
Sta kazu nase kolege napredne na forumu - zasto se ne kupuje domace i ko je maznuo proviziju za ovaj posao?

Nemamo domace.

Sto se tice kupovine stranih vozila mozda bi Dacija Logan bila bolje resenje, ovde su se taksisti navizili njima po svakakvim putevima.

Najbolje je gledati kako su se koja vozila pokazala u drugim firmama koja ih ne stede (taksisti, putari, hitna pomoc...).
 

Back
Top