Novi Laptop

magnat

Početnik
Poruka
8
Pozdrav svima. U velikoj sam dilemi oko kupovine laptopa. Nemam iskustva sa laptopovima a i ne pratim puno notebook hardwer pa da se razumem. Zainteresovan sam za asus x751 model koji je 17.3 mada ima pentium 4 cpu. Ostale komponente su ok samo se pitam da li ce ovaj cpu moci da posluzi za neki light gaming. Student sam, pa ce mi trebatibza neke programe ali nista prezahtevno. Naisao sam i na neke lenovo 15.6 laptopove sa i3 i ssd-om. Deluju kao jaca masina od asusa ali cini mi se da onih 1.7 inca razlike u dijagonali nisu zanemarljivi. Budzet je od 300-400 e. Bio bih vam zahvalan ako biste mi pomogli da resim dilemu ili da mi cak nesto drugo preporucite. Kakvo imate misljenje o amd apu-ima i koji su intelovi pandami?
 
Za igranje igrica ti je mnogo bitnija grafička karta od procesora. Ako je integrisana grafika i Pentium procesor, nećeš se naigrati sa tim laptopom... bojim se da u tom cenovnom rangu nemaš ništa sa iole pristojnom grafikom na kojoj ćeš moći da odigraš nešto...veličina ekrana je subjektivna stvar. Ako planiraš često da ga nosiš bolje da uzmeš onaj sa manjim ekranom jer je lakši... AMD u laptopu zaboravi... tek sa Ryzen procesorima može nešto da se očekuje, a sve pre toga je prosto nedovoljno.
 
Za igranje igrica ti je mnogo bitnija grafička karta od procesora. Ako je integrisana grafika i Pentium procesor, nećeš se naigrati sa tim laptopom... bojim se da u tom cenovnom rangu nemaš ništa sa iole pristojnom grafikom na kojoj ćeš moći da odigraš nešto...veličina ekrana je subjektivna stvar. Ako planiraš često da ga nosiš bolje da uzmeš onaj sa manjim ekranom jer je lakši... AMD u laptopu zaboravi... tek sa Ryzen procesorima može nešto da se očekuje, a sve pre toga je prosto nedovoljno.
Ljudi lupetaju za medalju baš kao i ti.
Imaš 4 jezgarnih procesora u laptopovima koji se super ponašaju i mogu da iznesu 90% igrica
 

Back
Top