Krsta kao suplement Fejsu, Instagramu, Tviteru...

Sindrom emanacipacije na socijalnim mrezama, kao zamena za otudjenost i zatvorenost u stvarnom zivotu, polako ali sigurno metastazira.
Kada zapitate sami sebe "da li sam opsednuta/opsednut sa publiciranjem vlastitog i seciranjem tuđih zivota na netu?" kakav bi bio odgovor?
Dobar dio ljudi ovde se opire tome, ozbiljno ili kroz salu ugl je prisutna klasicna prica o životnim problemima, i povremeno slikanje su zapravo ok, neko povrsno intimisanje sa ljudima koji su virtuelni prijatelji, bez obzira sto nemaju svi dobre namere. Čak su i gori oni voajeri koji imaju misljenje o svakom, dok sebe vide "iznad" situacije, jer je to next level sraanja socijalne disfunkcije.
Da li vidite sebe kao osobu kojoj su npr. FB i Instagram premalen okvir za isticanje umnih i fizickih kvaliteta?

Ma jok. Meni Fejs dođe kao cloud za čuvanje foto-datoteka, tu su mi sve fotke, od kolevke pa...dok ne stignem do groba....i ponekad se praznim kad sam uznemirena, popričam s drugarima koji su daleko, FB nam je jedan od malobrojnih raspoloživih sredstava komunikacije. Twiter, Instagram su mi španska sela, nit imam naloge nit me interesuje da ih imam, i ovaj FB mi je sasvim dovoljan. Prijatelji su ljudi koje lično znam. Ništa ono da prihvatam i kurtu i murtu. Doduše imam i jednog Lakota Sijuksa za frenda, mnogo je sladak :D Samo njega i ne znam lično, a žao mi :)

FB i sl. uopšte ne vidim kao okvir za isticanje bilo kakvih kvaliteta. Vidim ih kao sredstvo komunikacije s ljudima sa kojima se ne viđaš iz ovih ili onih razloga, uglavnom zato što su otišli iz zemlje ili ne žive u istom gradu...I kao neko virtuelno mesto za čuvanje uspomena. To je sve.
 
Ja se ne secam :zcepanje:

Jel se moze jos uvek ta prepiska pazariti ili kupovina moze samo iz inostranstva?


Ne znam, ja nisam imo tijeh para. Besplatno se u arhivama može pronaći samo korespodencija zaverenika i jedan odlomak pomenute prepiske.
Inkriminišući odlomak, tek da zagolica maštu:


Od: Za: Poslato:
Naslov: Ah, da...
...znam ovu sliku.



Od: Za: Poslato:
Naslov: Re: Ah, da... Citirajte privatnu poruku
::
...znam ovu sliku.

Da, ona mi je posebno draga. Pala si na tu sliku
po drugi put



Poslato: Poruka
Od: Za: Poslato:
Naslov: Slicica za padanje
Pa kad je smešna...


Sanduce: Poruka
Od: Za: Poslato:
Naslov: Re: Slicica za padanje Citirajte privatnu poruku
::
Pa kad je smešna...

jeste
Sve su bile smesne, znam da su se svi kidali od smeha one noci dok sam ih postovao, cak i onaj koji ih je kasnije obrisao
Volim tvoj smeh,

Ne znam brate, meni je sve to hot.
 
Sindrom emanacipacije na socijalnim mrezama, kao zamena za otudjenost i zatvorenost u stvarnom zivotu, polako ali sigurno metastazira.
Kada zapitate sami sebe "da li sam opsednuta/opsednut sa publiciranjem vlastitog i seciranjem tuđih zivota na netu?" kakav bi bio odgovor?
Dobar dio ljudi ovde se opire tome, ozbiljno ili kroz salu ugl je prisutna klasicna prica o životnim problemima, i povremeno slikanje su zapravo ok, neko povrsno intimisanje sa ljudima koji su virtuelni prijatelji, bez obzira sto nemaju svi dobre namere. Čak su i gori oni voajeri koji imaju misljenje o svakom, dok sebe vide "iznad" situacije, jer je to next level sraanja socijalne disfunkcije.
Da li vidite sebe kao osobu kojoj su npr. FB i Instagram premalen okvir za isticanje umnih i fizickih kvaliteta?



Ne vidim se. Ja se lečim samo na Krstarici i terapija ovde mi dovoljna. Zasad. :mrgreen: :hahaha:
 
alo.jpg


:lol:
 

Slične teme


Back
Top