Da nabrojimo poslove kod kuće

franak

Buduća legenda
Poruka
27.549
1) Računarska obrada teksta
2) Izrada goblena
3) Ručno i mašinsko pletenje
4) Izrada presvlaka
5) Uzgoj akvarijumskih ribica
6) Šivenje i krojenje po meri
7) Uslužno dežuranje uz telefon
8) Vezenje amblema,ručno i mašinski
9) Finansiski savetnik
10) Prepravljanje odeće
 
1) Računarska obrada teksta
2) Izrada goblena
3) Ručno i mašinsko pletenje
4) Izrada presvlaka
5) Uzgoj akvarijumskih ribica
6) Šivenje i krojenje po meri
7) Uslužno dežuranje uz telefon
8) Vezenje amblema,ručno i mašinski
9) Finansiski savetnik
10) Prepravljanje odeće


Franak, dokle ćeš više da spamuješ forum ovde sa ovim nemuštim, loše prevedenim clickbait budalaštinama koje kopiraš iz štampe?
 
Kuca je mesto za odmor i porodicu, a ne za posao.
U protivnom, kuca gubi smisao doma.
Posao se radi na poslu.

Ne slazem se. Zasto bi izgubila smisao?
Posao se moze obavljati i kod kuce. Danas je to sve cesce praksa u svetu. Prevodjenje, programiranje, veb dizajn itd. Sve se to moze raditi od kuce.
Moze i da se pokrene porodicni biznis kod kuce. Nije kuca samo mesto za odmor, moze biti i mesto za druzenje, moze biti i nesto drugo.
 
Ne slazem se. Zasto bi izgubila smisao?
Posao se moze obavljati i kod kuce. Danas je to sve cesce praksa u svetu. Prevodjenje, programiranje, veb dizajn itd. Sve se to moze raditi od kuce.
Moze i da se pokrene porodicni biznis kod kuce. Nije kuca samo mesto za odmor, moze biti i mesto za druzenje, moze biti i nesto drugo.

Pa kuca jeste mesto za odmor, mesto za druzenje, mesto za opustanje od svega onoga sto predstavlja posao, i mesto koje treba da predstavlja sve ono sto ne predstavlja posao.
Zato je, po meni, glupo donositi posao kuci.
OK je porodicni biznis, ali to ne znaci da se vodi od kuce, vec opet iz neke kancelarije-lokacije koja je odvojena od kuce.

Programiranje moze biti posao od kuce, ali to tek uzima danak kod porodice, pokazalo se na mnogim iskustvima. Mozda nije lose dok si momak, ali kada stigne porodica i deca, veruj mi, mnooogoo je teze raditi od kuce.
 
Ne slazem se. Zasto bi izgubila smisao?
Posao se moze obavljati i kod kuce. Danas je to sve cesce praksa u svetu. Prevodjenje, programiranje, veb dizajn itd. Sve se to moze raditi od kuce.
Moze i da se pokrene porodicni biznis kod kuce. Nije kuca samo mesto za odmor, moze biti i mesto za druzenje, moze biti i nesto drugo.

Znam neke firme što su zapošljavale radnike u kućnoj radinosti.Žene su prednjačile jer su čuvale decu kući malo porade, spreme ručak,sačekaju decu iz škole i zarade odličan "đžeparac".Ako se ne varam tako je i danas u Srbiji ali nažalost jako malo i nažalost u sivoj ekonomiji.Ovo je iz mog iskustva.
 
Ne slazem se. Zasto bi izgubila smisao?
Posao se moze obavljati i kod kuce. Danas je to sve cesce praksa u svetu. Prevodjenje, programiranje, veb dizajn itd. Sve se to moze raditi od kuce.
Moze i da se pokrene porodicni biznis kod kuce. Nije kuca samo mesto za odmor, moze biti i mesto za druzenje, moze biti i nesto drugo.

70% svih poslova u Kini se obavlja u kuci.
 
To je tacno, ali moze biti i mesto za posao. Meni nije glupo, ne znam zasto bi bilo. Moze se i porodicni biznis voditi kod kuce. Cesto je i mnogo isplativije voditi posao od kuce.

Nisam nikad radio posao od kuce pa nisam kompetentan da pricam o tome, mozda, ne znam. Ali poenta je u tome da se posao moze raditi od kuce. Dobro, ima poslova koji se ne mogu obavljati od kuce ali ako postoji mogucnost da se posao obavlja od kuce ne znam zasto onda neko mora da ide na posao svako jutro, da hvata prevoz, da se cima i ostalo kad moze da radi kod kuce, u udobnosti svog doma. U svetu rad od kuce polako postaje praksa. Cesto je i mnogo isplativije kada zaposleni rade od kuce, a kazu i da su mnogo vise motivisani za rad i mnogo vise produktivniji.

- - - - - - - - - -

Znam neke firme što su zapošljavale radnike u kućnoj radinosti.Žene su prednjačile jer su čuvale decu kući malo porade, spreme ručak,sačekaju decu iz škole i zarade odličan "đžeparac".Ako se ne varam tako je i danas u Srbiji ali nažalost jako malo i nažalost u sivoj ekonomiji.Ovo je iz mog iskustva.

I dalje postoje firme koje zaposljavaju ljude za rad od kuce. Ima oglasa i na domacim sajtovima. Da, to nije lose za neku dodatnu zaradu. Uglavnom je to posao na odredjeno vreme, za vreme nekog projekta ali moze biti i stalan posao. Ima i dosta muskaraca u IT industriji koji rade preko interneta. Zasto siva ekonomija?
 
To je tacno, ali moze biti i mesto za posao. Meni nije glupo, ne znam zasto bi bilo. Moze se i porodicni biznis voditi kod kuce. Cesto je i mnogo isplativije voditi posao od kuce.

Nisam nikad radio posao od kuce pa nisam kompetentan da pricam o tome, mozda, ne znam. Ali poenta je u tome da se posao moze raditi od kuce. Dobro, ima poslova koji se ne mogu obavljati od kuce ali ako postoji mogucnost da se posao obavlja od kuce ne znam zasto onda neko mora da ide na posao svako jutro, da hvata prevoz, da se cima i ostalo kad moze da radi kod kuce, u udobnosti svog doma. U svetu rad od kuce polako postaje praksa. Cesto je i mnogo isplativije kada zaposleni rade od kuce, a kazu i da su mnogo vise motivisani za rad i mnogo vise produktivniji.

- - - - - - - - - -



I dalje postoje firme koje zaposljavaju ljude za rad od kuce. Ima oglasa i na domacim sajtovima. Da, to nije lose za neku dodatnu zaradu. Uglavnom je to posao na odredjeno vreme, za vreme nekog projekta ali moze biti i stalan posao. Ima i dosta muskaraca u IT industriji koji rade preko interneta. Zasto siva ekonomija?

Zašto siva ekonomija? Ukoliko neko sedi kući predaje matematiku,fizku,recimo piše diplomski rad dobije pare na ruke jel mislite da će trčati kako bi dao državi.Nisam siguran a Vi?
 
Ne moze da bude siva ekonomija ako je sve legalno. Koliko sam negde procitao, rad preko interneta je potpuno legalan ali opet nisam siguran. Ne razumem se nesto mnogo u to.

Ne govorimo o internetu to je samo dodatna mogućnost rada na crno.Matematika,fizika,strani jezik i neznam šta još se radi u kući ili stanu.Profesor odlazi kod učenika i obrnuto
uzme pare na ruke i nikom ništa.Ženi je tetka radila ručni rad u svojoj kući i žena joj da 200-300 maraka i njoj je to solidan đžeparac.Imamo dosta takvih stvari da ne nabrajam.
 
Kada sam bio dete jedne godine su se naveliko u Vojvodini gajile GUSENICE SVILENIH BUBA.

Skole su se izdrzavale od toga!

Bio je to izuzetno unosan posao.

Posle je par godina bilo vrlo unosno gajenje NUTRIJA.

Koza nutrija uvek ima odlicnu cenu, a meso je vrlo ukusno.

On da su se podizale plantaze visanja, pa lesnika, pa svacega...

To sve uvek ponovo moze da se radi jer ti proizvodi ce UVEK imati dobru cenu na svetskoj pijaci...

Samoi nema ko da radi.....

Svi hoce da odrade (odrade ili presede?) 7 sati, rucaju, legnu, procitaju novine, pomaze zenu i ZAHRCU....I LEPO ZIVE.....

Tu je glavni problem
 
Poslednja izmena:
Komšijin mali prošlog meseca dobio uplate od oko 700 eura od nekih klinaca za prelaženje nivoa u nekoj online igrici.

Kaže da za sledeći mesec ima narudžbi za oko 2000 eura

Pre su mu matorci branili da igra igrice, a sad mu ne daju da ustane od računara.
 
Kod kuće može da se radi svašta, da se čuvaju komšijska deca čiji roditelji rade i kuva ručak za kućnu dostavu na adrese mušterija.

Da se peku prasići, da se dimi meso, da se sprema domaća zimnica, domaća rakija, domaći sir.

Može da se uzgaja stoka, može da se uzgajaju kućni ljubimci jer jedno štene u oglasima košta ko dva svinjčeta od sto kila, papagaj košta ko steona junica.

- - - - - - - - - -

Došlo ludo vreme. Poso posto zajebancija, a zajebancija ispala poso.
 
možda nešto preko interneta

Ovakvi poslovi i mene zanimaju... jedno vreme sam radio na unosu podataka za jednu stranu firmu, ali se prilično slabo plaćalo (cca 1.5€ sat) i nisam mogao da prebacim 300€ mesečno.

Bilo bi dobro da se napravi neki popis trenutno aktuelnih poslova preko interneta sa potrebnim kvalifikacijama i rasponom zarada pošto verujem da je sve više ljudi zainteresovano za takav vid posla.
 
11) plisiranje suknji
12) izrada malih drvenih igračaka
13) slikanje slika slamom
14) rezbarenje drveta,kamena
15) izrada predmeta od gipsa
16) izrada bakarnih ukrasa
17) prepis tekstova
18) dihtovanje prozora i vrata
19) ručno i mašinsko vezenje
20) izrada računarskih programa
 

Back
Top