SHVALER/KA???

Narcisa

Početnik
Poruka
30
Da li ste bili ili biste bili nechiji/ja shvaler/ka?
Da li vam se u zivot nekada umeshao/la neko treci?
Da li ste se borili protiv toga ili se pravili da nishta ne vidite i chekali da prodje samo od sebe kao letnji pljusak? 8-) :lol:
Shta je gore: alkohol, kocka ili shvaleracija?
Moram da napomenem da se samo uz shvaleracija rimuje rekreacija, mozda je vec tu odgovor... :lol:


Nevezano za sve ovo, da li josh uvek umete da se smejete...onako glasno, grleno, iz dushe, od srca? :razz:
 
nisam varala ni momka, a kamoli muza, i nisam nikad bila necija svalerka... em se kosi sa nekim mojim principima, em je za to potrebna odredjena akrobacija, a iovako prebrzo zivim, mrzi me. yebe mi se bash da nekom ozenjenom visim na civiluku, da cekam da slaze i da se izvuce na sat ili dva... chega radi? "to" visi na svakoj banderi....LOL.
jeste, bivalo je da se "desila" neka treca, no - to je "normalan" epilog jednog nenormalnog zivljenja... duga prica.
da se opet nadje neka treca, vodila bih je na veceru, da joj zahvalim sto mi je otvorila oci, a doticni bi dobio vrlo lahko nogom u (imenica), ne bi ni ukopcao sta ga je snaslo...

jah, tako kako si rekla - da, smejem se, svaki dan, vise puta :).
 
Ja radim sa decom - naravno da se smejem: svaki dan, iz utrobe, celim telom. Umirem od smeha, i to mi ulepsava zivot. Nekad i placem...sta da se radi - jedno bez drugog ne ide! :)

Shvaler/ka - kakva ruzna rec...Nekada se stvari nameste veoma cudno. Nekada zavolimo sasvim 'pogresne' ljude - tudje zene, i muskarce...Da, volela sam jednom nekoga ko je bio u braku i ko zbog veoma komplikovane zivotne situacije nije mogao da se razvede (strasno komplikovana situacija). Nikoga nismo povredjivali nasim odnosom, sto je meni bilo vrlo vazno. Ja sam, naravno, bila slobodna tada. Obrnuta varijanta nikako ne dolazi u ozir, bar ne za mene. U potpunosti sam uvek verna onome koga volim (cak sam i tada bila 3 godine, verovali ili ne..... verna nekome ko je bio u - braku! :? )
 
Smeh?
Pa to je nešto bez čega ja ne bih bila ja! :lol:
Davnih dana je moj tata, čitajući neki članak o tome kako smeh pozitivno utiče na zdravlje, samo zaključio:
"Sad mi je jasno kako to da ti nikad nisi bolesna!"
Boraveći jednom prilikom u nekom "forumskom" društvu, jedan simpatičan lik (od onih što ćute, ali kad kažu - hvatate se za stomak od smeha :lol: ), posmatrajući me kako se smejem reče:
"... A ja se pitao zašto je sebi dala ime 'smeh'..." (shvatio čovek ;) :lol: ).
Razmišljajući o tome šta je zajedničko muškarcima koji su mi se tokom godina više ili manje dopadali i šta je neizostavna osobina koju taj "neko" mora da ima - zaključila sam da je svaki znao (i da mora da zna!) da me nasmeje!

Drugi deo pitanja je malo kompleksniji...
Do pre (tačno ;) ) godinu dana tvrdila bih kako to meni ne može da se desi... kako sam suviše vredna da bih bila "to" (ružan izraz!), kako zaslužujem više... Ali, stvari se u životu ne dešavaju po planu i programu, a, ako smo emotivni i znamo da osluškujemo sami sebe i pratimo svoje stvarne želje koje nisu uvek (ma šta uvek - retko su takve!) racionalne - onda se takve stvari mogu desiti... I nema tu pravila, i ako nešto liči na "kliše", ne mora biti to... Ljudi se menjaju, prave u životu greške, što ne znači da sa tom greškom treba da žive čitav život. A ne reagujemo svi isto, niti u svakom trenu možemo da reagujemo onako kako bismo želeli ili znali da "treba". Ma... dok ne doživimo nešto, nemoguće je da znamo kako bi smo se sami snašli (što ne znači da ne znamo i kako treba ;) )
Inače sam baš onako do kraja "verna" ne zato što sam visokomoralna već zato što nisam u vezi radi same veze, a kad volim - volim i ne pada mi na pamet niko drugi. :-P
 
ne, nikad nisam nikom bila svalerka..niti cu..prosto, ne uzimam u razmatranje ljude koji nisu slobodni...nekako ne verujem u ono-slucajno se zaljubila u ozenjenog...cuj slucajno...nista nije slucajno..i vredjao bi me taj odnos...da spava sa mnom pa da ide kod zene..uzas..ne bih mogla to...pa jos to moralno pitanje ..rasturanje necije porodice...da me necije dete sutra pita a sto moj tata vise ne voli mamu...sacuvaj boze...ma ja sam patrijarhalno vaspitana:roll: :)

cuj ovo jednoumlje smeh;-)

sta mogu, ja sam apsolutno verna..ne zelim vise nikad da budem sa nekim ko ne bi meni bio veran..:roll:


a smeh..jao, to je najlepsa stavr na svetu..smejati se glasno od srca...sa decom, sa prijateljima...volim da se smejem...:D
 
SINDI:
ne, nikad nisam nikom bila svalerka..niti cu..prosto, ne uzimam u razmatranje ljude koji nisu slobodni...nekako ne verujem u ono-slucajno se zaljubila u ozenjenog...cuj slucajno...nista nije slucajno..i vredjao bi me taj odnos...da spava sa mnom pa da ide kod zene..uzas..ne bih mogla to...pa jos to moralno pitanje ..rasturanje necije porodice...da me necije dete sutra pita a sto moj tata vise ne voli mamu...sacuvaj boze...ma ja sam patrijarhalno vaspitana:roll: :)


a smeh..jao, to je najlepsa stavr na svetu..smejati se glasno od srca...sa decom, sa prijateljima...volim da se smejem...:D

bas kako si rekla; mene jednom dnevno startuju ozenjeni, i to cak VRLO interesantni, sarmantni i zgodni ljudi, najcesce to i ne primetim... ne primetim jer - kako rekoh - po mojim principima, taj neko je trebao "svoju gresku" da ipravi time sto ce prvo da se razvede, pa da proba malko da zivi sam, pa ONDA da trazi drugu... iz braka koji ne valja je vrlo lako "naci utehu".
najmanje pet puta u zivotu sam mogla da "razvedem" nekog, i to i prijatelje i meni poznate ljude, i mislim (bez uvrede ikome) da su "nesrecno ozenjeni" najlaksi muski koje sam u zivotu videla.... casni izuzeci.
o gadostima na koje su spremni "nesrecno ozenjeni", ne bih ni da pricam... meni je sasvim jasno da neko ozenjen proba da startuje slobodnu zenu, boze moj - proba pa sta bude, odrasli smo, ali da recimo covek ozenjen TRUDNICOM proba da me startuje (dosad "samo" dvaput u zivotu), to je da ga pljunes.... pri tome sam na radnom mestu, i ponasam se savrseno normalno....
to sto si rekla da ti zadaje probleme "rasturanje necije porodice", mislim da malko gresis - ta porodica najcesce vec ne lici ni na sta, u ocima onog koji vara zenu. a sta misli prevarena zena, to je neka druga prica....

kako smeh lepo rece, zaista covek ne bira u nekom zivotnom trenutku; moja vencana kuma, i par mojih vrlo dragih prijateljica se jesu nasle u toj kozi, ja ne mogu da osudjujem zene zbog toga. uvek sam mislila da PRVO u nekom braku nesto krupno ne valja, ili u glavi te osobe, ako trazi svalerku. dakle, moje misljenje je da nikad nije svalerka "kriva" - uvek treba u njega gledati....
no, jos uvek mislim da je za zenu to veliko "cimanje", i emotivno i svakojako, da je za neki pozitivan ishod zeni potrebno imati siroka ramena, brkove i solidne misice i zivce, pogotovo ako misli/zeli da se uda za doticnog...

 
indigo:

to sto si rekla da ti zadaje probleme "rasturanje necije porodice", mislim da malko gresis - ta porodica najcesce vec ne lici ni na sta, u ocima onog koji vara zenu. a sta misli prevarena zena, to je neka druga prica....

kako smeh lepo rece, zaista covek ne bira u nekom zivotnom trenutku; moja vencana kuma, i par mojih vrlo dragih prijateljica se jesu nasle u toj kozi, ja ne mogu da osudjujem zene zbog toga. uvek sam mislila da PRVO u nekom braku nesto krupno ne valja, ili u glavi te osobe, ako trazi svalerku. dakle, moje misljenje je da nikad nije svalerka "kriva" - uvek treba u njega gledati....
no, jos uvek mislim da je za zenu to veliko "cimanje", i emotivno i svakojako, da je za neki pozitivan ishod zeni potrebno imati siroka ramena, brkove i solidne misice i zivce, pogotovo ako misli/zeli da se uda za doticnog...

apsolutno se slazem da je na muskarcu 90%odgovornosti..ali ne zelim da ja budem onaj jedan gram na tasu koji ce da prevagne, ako me razumes..
i ne, ja apsolutno ne osudjujem nikoga..svasta sam u zivotu prosla, svasta prezivela..probala sve sto sam zelela, i daleko sam od svetice...svi mi imamo iskustva ovakva i onakva, to nas cini ljudima, a ne masinama...
sve svoje prijateljice postujem dovoljno, da ne ulazim u njihove izbore..time je sve receno

i na kraju, potpuno si u pravu za cimanje...ne mislim da takva veza moze zeni doneti ista dobro:?
 
Narcisa:
Nevezano za sve ovo, da li josh uvek umete da se smejete...onako glasno, grleno, iz dushe, od srca? :razz:
Moj smeh uopšte ne ide uz ostatak moje pojave i utiska koji ostavljam.
Smejem se gromoglasno. :lol:
Mislim, kad se smejem. Imala sam situacije u životu da ne mogu da zaustavim smeh... pa me izbacivali sa časova. :lol:
Smehometar u vremenu je važan pokazatelj kako mi je.

A ovo o švalerkama... ma, ne zanima me ni nepotpuna veza 1-1, a kamoli nepotpuna veza 1-2. A ko voli - Go4it!
 
Stekla imunitet na te "male boginje". Nije preporučljivo, bolje se vakcinisati nekako. Da ne tupim sad o "velikoj ljubavi", u suštini je bolno i ponižavajuće.

Smeh, mwmote? :) Onako, da te bole rebra? :lol: Smejem se, često. I... još uvek umem da se smejem tako, od srca, grleno, čak i zarazno :lol:
 
1. Ne.
2. Ne.
3. S obzirom na prethodni odgovor ni jedno.
4. Gradacija: svaleracija, kocka, alkohol.:mrgreen: (lose, gore, najgore, cisto da ne bude zabune)
5. Da, umem da se smejem. I radim to, cesto i jako glasno. I zarazno. :lol:
 
jurodivi:
mislim da je tesko da somun balansira izmedju dve kifle.:D .mnogo bre to zatezete,suvise ozbiljno pristupate svemu i suvise lako donosite presude..treba to mekse posmatrati....i taj izraz svalerka,svaler,nekako je bas ogavan..moze se to posmatrati i drugacije
jer u principu nista nije kao sto izgleda...ne treba previse stezati,zavrtati,moze da pukne..:D .ta svalerancija u prvom redu treba da bude opustanje,duhovno,sa puno smeha zezanja,mentalnog ciscenja,od dugogodisnjeg zasicenja u jednoj vezi...naravno to vazi za oba spola...i ne mora da znaci samo trpanje..i to...treba biti otvoren za sve varijante..znaci nista ciljano ,projektovano,smisljeno..bez nekih obaveza ,jer onda prestaje carolija..i sve opet postaje zabluda ,vracamo se na pocetak...znam dosta likova oba spola koji kazu...eh da mi je ziv/ziva..pa nek radi sta hoce...ma zivot ti je cudo..al to shvatis kad porastes...:D
licno nemam nekih iskustava na tom polju,..sto moze da bude,ali ne mora da znaci...:D

ma da..samo opusteno..to je u trendu:?
jel, ti verujes u to sto pricas?nek je ziv i zdrav?koliko znas brakova gde OBOJE imaju taj stav?pa oboje s vremena na vreme pribegavaju MENTALNOM CISCENJU?:mrgreen:

da se razumemo..sex je tu nebitan..bitno je poverenje...a u 99% slucajeva, svaleracija je povezana sa laganjem....i uglavnom jedan partner sara...nema tu cuda..to je sranje...

tamo gde su ljudi otvoreni, gde veruju jedno drugom, i gde nema foliranja, svaki dogovor koji je njima ok, i meni je ok...ali, to je zaista retko:(
 
jurodivi:
...
jer u principu nista nije kao sto izgleda...ne treba previse stezati,zavrtati,moze da pukne..:D .ta svalerancija u prvom redu treba da bude opustanje,duhovno,sa puno smeha zezanja,mentalnog ciscenja,od dugogodisnjeg zasicenja u jednoj vezi...naravno to vazi za oba spola...i ne mora da znaci samo trpanje..i to...treba biti otvoren za sve varijante..znaci nista ciljano ,projektovano,smisljeno..bez nekih obaveza ,jer onda prestaje carolija..i sve opet postaje zabluda ,vracamo se na pocetak...znam dosta likova oba spola koji kazu...eh da mi je ziv/ziva..pa nek radi sta hoce...ma zivot ti je cudo..al to shvatis kad porastes...:D
licno nemam nekih iskustava na tom polju,..sto moze da bude,ali ne mora da znaci...:D

Sjajno opravdanje! Zašto, jednostavno, ne prihvatiš da to nije u redu?
Mislim da se žene češće emotivno vezuju. Zar nije tad bolnije za obe - zakonitu suprugu i tzv. švalerku?
Opuštanje, mentalno čišćenje, smeh, zezanje... Imaš li prijatelje?
 
jurodivi:
mislim da je tesko da somun balansira izmedju dve kifle.:D .mnogo bre to zatezete,suvise ozbiljno pristupate svemu i suvise lako donosite presude..treba to mekse posmatrati....i taj izraz svalerka,svaler,nekako je bas ogavan..moze se to posmatrati i drugacije
jer u principu nista nije kao sto izgleda...ne treba previse stezati,zavrtati,moze da pukne..:D .ta svalerancija u prvom redu treba da bude opustanje,duhovno,sa puno smeha zezanja,mentalnog ciscenja,od dugogodisnjeg zasicenja u jednoj vezi...naravno to vazi za oba spola...i ne mora da znaci samo trpanje..i to...treba biti otvoren za sve varijante..znaci nista ciljano ,projektovano,smisljeno..bez nekih obaveza ,jer onda prestaje carolija..i sve opet postaje zabluda ,vracamo se na pocetak...znam dosta likova oba spola koji kazu...eh da mi je ziv/ziva..pa nek radi sta hoce...ma zivot ti je cudo..al to shvatis kad porastes...:D
licno nemam nekih iskustava na tom polju,..sto moze da bude,ali ne mora da znaci...:D

tacno, jurodivi...

kad budes bio jedno 10 godina u braku, pa shvatis da te je zena varala maltene od prve godine braka, onako - vedro i opusteno (cemu ozbiljnost, jel'da), cisto radi malko razbibrige i protiv sopstvenog zasicenja, pa jos shvatis da je i grdne parice nadavala tim nekim "razbibriznicima", putujuci i provodeci se, ukljucivsi i kupovinu automobila nekom momcicu, recimo, a nesto kasnije treba i detetu da objasnis ko su te neke "chike"....

onda naidji pa javni kako si.
ako od rogova budes mogao da udjes na krstaricu.... 8-)
 
pa, jedino shto se meni desilo jeste da smo posle godinu ipo druzenja koje i nije bilo tako chesto, izgovorili mnogo toga shto nam je lezalo na srcima. naravno u celoj toj prichi on je ozenjen, razlog zashto smo se vidjali samo ponekad i obavezno u drushtvu je lezao upravo u chinjenici da smo znali da se jako dobro razumemo i privlachimo ali smo oboje stava da niti ja zelim da budem nechija ljubavnica, niti on zeli da ima ljubavnicu i na taj nachin bezi od preblema u braku, kojih je itekako svestan.
epilog cele priche, vishe se ne chujemo i ne vidjamo iako smo pre izgovorenih rechi i pokazanih emocija bili prijatelji, njegov stav je da prvo treba sam sa sobom da rashchisti i vidi da li zeli da se razvodi, a onda bog sami zna.

potpuno sam ga razumela i pustila od sebe.

i sad da li je to prevara, da li je gora varijanta prevara u fizichkom smislu ili shvatanje da je druga zena ono shto bi moglo biti ono pravo, bar za neko naredno vreme, jer nishta nije vechno i zivot je potpuno nepredvidiv i nema pravila.
 
SINDI:
apsolutno se slazem da je na muskarcu 90%odgovornosti..ali ne zelim da ja budem onaj jedan gram na tasu koji ce da prevagne, ako me razumes..
i ne, ja apsolutno ne osudjujem nikoga..svasta sam u zivotu prosla, svasta prezivela..probala sve sto sam zelela, i daleko sam od svetice...svi mi imamo iskustva ovakva i onakva, to nas cini ljudima, a ne masinama...
sve svoje prijateljice postujem dovoljno, da ne ulazim u njihove izbore..time je sve receno

i na kraju, potpuno si u pravu za cimanje...ne mislim da takva veza moze zeni doneti ista dobro:?

a cimanja sto se tice....
videh u vise navrata "pozitivan" ishod; no, u svakom od tih slucajeva je "svalerka" bila krajnje proracunata devojka/zena, ono - "rodila se bez zivaca" (i jos koje-kakvih karakternih osobina), ali je sve trajalo dugo (pod dugo podrazumevam vise od par godina), i - cak i za "takve" je bilo veoma, veoma bolno i stresirajuce.

drugim recima, svaka "prava", casna, emotivna, karakterna i osecajna zena/devojka, koja se iskreno i bez rezerve i kalkulisanja zaljubila u ozenjenog - nikad nisam videla da se - negde na kraju - udala za istog.... a napatila se zesce.
kao rodjeni idealista u ovakvim stvarima, jakojako zelim da verujem da postoje negde neki srecni, bajkoviti ishodi, u kojima je ZAISTA u pitanju ruzan brak i nesrecan muz, i casna i fina zena koja je zasluzila da se bas njome doticni ozeni, ali - kako rekoh - nisam to videla dosad...


 
Da nije tako jednostavno biti "TO", svejedno na kojoj ste strani ili koju ste ulogu za sebe izabrali ili vam je život dodelio svedoche i ova dva napisa iz dnevnih listova:


Krvava osveta prevarenog muža

PROKUPLJE - Dobrica Banković (44) iz Jovanovca kod Merošine uhapšen je zbog sumnje da je nožem usmrtio komšiju Grozdana Nikolića (65) sa prebivalištem u Beogradu.
Banković je uhapšen samo nekoliko časova nakon što je u petak Nikolićevo beživotno telo pronađeno u porodičnoj kuću u Jovanovcu. Banković je, kako je izjavio istražni sudija Ljubomir Jovanović, priznao zločin a kao motiv naveo ljubomoru jer ga je supruga Biserka (35) varala sa njim... "Blic" 05.12.2005.g. :shock:


Ubiti preljubnicu ili joj odseći uši

Jedno istraživanje univerziteta u Turskoj pokazalo je da gotovo 40 odsto ispitanika podržava ubistvo žena zbog povrede časti. Od 430 muškaraca obuhvaćenih anketom, na pitanje koja bi bila adekvatna kazna za ženu koja je počinila preljubu, 37 odsto njih je izjavilo da zaslužuje smrtnu kaznu, 25 odsto je bilo za razvod braka, dok se 21 procenat ispitanika zalagalo da se preljubnica kazni odsecanjem ušiju. Rezultati su objavljeni posle izricanja kazne doživotnog zatvora zbog ubistva devojke koje su počinila braća pošto je rodila vanbračno dete. pored malog broja ljudi koji su bili obuhvaćeni istraživanjem, ti rezultati skreću pažnju na činjenicu da u nekim oblastima Turske još postoji značajna podrška krivičnom delu ubistva zbog povrede časti - prakse po kojoj se žene ubijaju zbog navodnog sramoćenja porodičnog imena... "Danas" 3-4.12.2005.g. :shock:
 
ma, salu na stranu, narcisa, znam dosta zena koje i (decenijama) "zmure" na to sto im se muz (glagol) unaokolo sa svim i svakim, ali dosad nisam videla zivo musko, ma kako mu stav bio "opusten" i "liberalan", koje bi 'ladno gledalo kako zena unaokolo, jel'da..... cak i ako on sam to radi k'o bioskop, od 4-6, od 6-8...
 
ih di se turci setiše.nema gore kazne.aj sad d vidimo zašta će švaler d se pridržaje kad joj odseču uši.ima da mu presedne rabota
al mekani su bate.oni uši a svaka bula bi odma kidisala na jajca
 
ili da im odseku prste, da ne sviraju klavir??
ko se seća filma?
Prevara za mene znači nešto mnogo dublje i intimnije od leganja u krevet sa nekim.
Prevara je živeti sa nekim koga više niti voliš niti poštuješ...bez obzira da li postoji neko drugi!

SMEJTE SE LJUDI, JER BEZ SMEHA NEMA NI ŽIVOTA!
 
Svaleracija, alkohol, kocka, valjda. Svaleracija barem ne ugrozava porodicu i finansijski (osim u ekstremnim slucajevima).

Sve same savesne zene na ovoj temi, malo je monotono :). Da se bar javi neka svalerka da zatalasa...:) Ja nisam udata niti imam iskustva takve vrste. Nekako mi se ogadi tip cim ukapiram da je ozenjen a nabacuje mi se...cak i ako mi je bio privlacan pre toga. Ne palim se na te sto vole da sede na dve stolice, pogotovo ako ja treba da budem ta druga.


Smeh leci... :)
 
jurodivi:
mislim da je tesko da somun balansira izmedju dve kifle.:D .mnogo bre to zatezete,suvise ozbiljno pristupate svemu i suvise lako donosite presude..treba to mekse posmatrati....i taj izraz svalerka,svaler,nekako je bas ogavan..moze se to posmatrati i drugacije
jer u principu nista nije kao sto izgleda...ne treba previse stezati,zavrtati,moze da pukne..:D .ta svalerancija u prvom redu treba da bude opustanje,duhovno,sa puno smeha zezanja,mentalnog ciscenja,od dugogodisnjeg zasicenja u jednoj vezi...naravno to vazi za oba spola...i ne mora da znaci samo trpanje..i to...treba biti otvoren za sve varijante..znaci nista ciljano ,projektovano,smisljeno..bez nekih obaveza ,jer onda prestaje carolija..i sve opet postaje zabluda ,vracamo se na pocetak...znam dosta likova oba spola koji kazu...eh da mi je ziv/ziva..pa nek radi sta hoce...ma zivot ti je cudo..al to shvatis kad porastes...:D
licno nemam nekih iskustava na tom polju,..sto moze da bude,ali ne mora da znaci...:D


Ја бих такође овако написала....па сад, разапните ме....
И ја сам раније била јако искључива, и за мене је било све или ништа....али неке ствари схватиш кад порастеш, заиста....:?
 
reko jednom jedan psihoterpeut da švaleraciju svog patrnera/partnerke najgore podnose oni koji godinama varaju ....kada se TO desi, jedva se sastave ...
zanimljiv podatak, zar ne?

a da, tip je inače iz srbije ...da ne bude da je to neka američka izmišljotina
 

Back
Top