Donald Tramp

Steinadler

Poznat
Moderator
Poruka
8.735
idiot.jpg


Tramp:

- Veliki ljudi rešavaju velike probleme.

- Život nije onako jednostavan kako ga prikazuju u medijima. Život je težak, i ljudi u njemu mogu nastradati. Zato trebate biti čvrsti kao stijena i spremni na rasturanje, ako želite biti među pobjednicima. Većina ljudi nije sazdana od tog materijala. Čovijek mora izdržati golem pritisak ,morate razmišljati na veliko i biti kreativni da biste rješavali velike probleme od kojih se većina ljudi ukenja od straha. Ljudi će pokušati krasti od vas i uništiti vas iz čiste zabave. Morate im stati na rep, suprostaviti im se i bez pardona se obračunati s njima. Niko vas neće voditi za ruku i pomagati vam na tom putu. Sami ste. Morate biti u stanju da se savijete ali nikad se ne smijete slomiti.

Donald-Trump-Memes6.jpg


- Finansije i poslovni svijet opasne su vode kojima plove zli morski psi što jedva čekaju da se nahrane neiskusnim novajlijama. U toj igri znanje je ključ moći. Trebate potrošiti nužnu količinu novca kako biste znali šta radite, ili će neko vrlo brzo početi da radi na vama kao na svom osobnom projektu.
- Svijet je pokvareo i brutalno mjesto. Volimo za sebe misliti da smo civilizovani. No, svijet je zapravo okrutan, a ljudi nemaju milosti. Biće ljubazni dok razgovaraju s vama licem u lice, ali ispod površine možda već razmišljaju o tome kako da vas unište. Zato morate znati kako da se odbranite. Ljudi će prema vama biti zli i ogavni, pokušaće vam nauditi iz čiste zabave. Lavovi u pustinji ubijaju jedino zbog hrane, ali ljudi ubijaju iz zabave. Čak ni vaši prijatelji ne žele vam dobro: žele vaš posao, žele vašu kuću, žele vaš novac, žele vašu ženu čak i vašeg psa. Takvi su vam prijatelji, neprijatelji su još gori! Moj moto glasi ovako "Zaposli najbolje ljude i nemoj im vjerovati".

203034212158452e4d93a4f316630038_v4big.jpg


- Kada vas neko naljuti moj vam je savjet: "Osvetite se!". To nije tipičan savjet, ali je realan. Ako se ne osvetite najobičniji ste bezveznjak! Kada vam ljudi učine nešto nažao trebate ih progoniti jer je to dobar osjećaj i jer će drugi ljudi vidjeti kako to radite. Ja se obožavam svetiti onima koji mi naude. Neko me svakog trenutka nastoji zajebati. Zato progonim ljude, i znate šta? Ljudi se ne zezaju samnom u tolikoj mjeri kao s drugima. Jasno im je da ćemo u tom slučaju imati gadan okršaj. Uvijek se trebate osvetiti. Progonite one koji progone vas.Ne dopuštajte ljudima da vas tretiraju kao krpu. Uvijek uzvratite i uvijek se osvetite. Tamo napolju je prava džungla, prepuna svakakvih nasilnika koji se pokušavaju iživljavati nad vama. Ako se bojite nekome uzvratiti, ljudi će vas posmatrati kao luzera, kao pravog jadnika! Znaće da im se ništa neće dogoditi ako vas vrijeđaju, ako vam ukazuju manjak poštovanja i iskorištavaju vas. Nemojte im to dopustiti! Uvijek im uzvratite i osvetite se. Ljudi će vas onda poštovati.

- Nikada nemojte oprostiti varalici.

- Naučio sam da je važno fokusirati se na rješenje a ne na problem. Ako svu energiju uložite u problem, koliko će vam strasti ostati da pronađete rješenje?

Seselj%20Tramp%20640%20Beta.jpg


- Život nije lak. Svijet je pokvareno i brutalno mjesto. To je mjesto u kojem vas ljudi nastoje ubiti, ako ne fizički onda mentalno. U svijetu u kojem svakodnevno živimo najčešće je u igri mentalno ubijanje. Ljudi vas nastoje zgaziti naročito ako ste na vrhu. Kada sam kao dijete gledao vesterne primjetio sam da kauboji u filmu uvijek nastoje ubiti najbržeg revolveraša. Zašto bi iko želeo ubiti najbržeg revolveraša? Tako stoje stvari u stvarnom životu. Svi žele ubiti najbržeg revolveraša.

 
'Pre svega, Tramp je strašno glup
17.05.2017.

1495013945576-1494885496200-trump_dumbass.jpeg


Nemojmo mešati predsedničku trapavost sa dokazima sveopšte zavere.

Danas se ne mora biti šef demokratskog poslaničkog kluba da bi se postavilo takvo pitanje. Ideju da je aktuelni predsednik tajni ruski agent vrti liberalni kružoci još od izborne kampanje, uprkos manjku dokaza. Tramp, naravno, obilato doprinosi ovim teorijama zavere otpuštanjem direktora FBI Džejmsa Komija u sred istrage navoda o vezama između Trampovog izbornog štaba i Rusije, te otkrivanjem poverljivih informacija ruskim zvaničnicima iza zatvorenih vrata.

Ali Tramp ne mora biti izdajnik da bi se tako ponašao. Zašto bismo pripisivali zlu nameru predsedniku čiji manjak kompetencije sve ovo objašnjava? Zapamtite ove tri ključne reči: Tramp je glup.'
https://www.vice.com/rs/article/53nq7d/pre-svega-tramp-je-strasno-glup

Stvarno je Amerika u krizi , čim je Tramp predsjednik .. zavladao reality show ..
 
'Neoliberalizam: ideja koja je progutala svet
Stephen Metcalf, The Guardian / Objavljeno: 17.09.2017.
...
Iz toga sledi da javna sfera – prostor gde obrazlažemo svoje mišljenje i osporavamo mišljenja drugih – prestaje da bude prostor argumentovane rasprave i umesto toga postaje tržište klikova, lajkova i retvitova. Internet su lični izbori uvećani algoritmom; pseudojavni prostor u kome odjekuju glasovi usađeni u naše glave. Umesto prostora za debatu kroz koju kao društvo napredujemo ka dogovoru, sada imamo povratno potvrđujući aparat banalno nazvan „tržište ideja“. Ono što na prvi pogled izgleda kao javno i smisleno, u stvari je produžetak naših postojećih gledišta, predrasuda i uverenja, dok su autoritet institucija i eksperata zamenjeni agregativnom logikom velikih baza podataka. Kada pristupimo svetu kroz polje za pretragu, dobijemo rezultate koji su, po rečima osnivača Gugla, rangirani od strane beskrajnog broja individualnih korisnika interneta koji funkcionišu kao tržište, neprestano i u realnom vremenu.

Za razliku od fenomenalne korisnosti digitalnih tehnologija, ranija humanistička tradicija, koja je bila dominantna vekovima, uvek je pravila razliku između naših sklonosti i preferencija – želja koje se izražavaju na tržištu – i našeg kapaciteta da rasuđujemo o tim preferencijama, na osnovu kojeg formiramo i izražavamo svoje vrednosti.

„Sklonost je možda najbolje definisati kao preferenciju oko koje se ne raspravljamo“, pisao je filozof i ekonomista Albert O. Hiršman. „Sklonosti oko kojih postoji rasprava, bilo sa drugima ili sa sobom, ipso facto prestaju da budu sklonosti i postaju vrednosti.“

Hiršman je pravio razliku između konzumerskog i kritičkog dela ličnosti. Tržište odražava preferencije koje su „osvešćene od strane ljudi koji kupuju dobra i usluge“. Međutim, ljudi takođe „imaju sposobnost da naprave otklon od ’osvešćenih’ želja, volje i preferencija, da se zapitaju da li zaista žele te želje i preferiraju te preferencije“. Mi zasnivamo naše ličnosti i identitete na osnovu ovog kapaciteta za rasuđivanje. Korišćenje individualnih moći rasuđivanja nazivamo razumom; kolektivno korišćenje ovih moći nazivamo javnom raspravom; korišćenje javne rasprave u svrhu izrade zakona i javnih politika nazivamo demokratijom. Kada obrazlažemo svoje postupke i uverenja, mi bivstvujemo: individualno i kolektivno, odlučujemo ko smo i šta smo.

...
Autoritet profesora, reformatora ili pravnika ne počiva na tržištu, već na humanističkim vrednostima kao što su odanost opštem dobru, savest ili težnja za pravdom. Puno pre nego što je Trampova administracija počela da ih ponižava, ove profesije su ostale bez značaja u eksplanatornim šemama koje nam ništa ne saopštavaju. Zasigurno postoji veza između njihove rastuće beznačajnosti i dolaska na vlast Trampa, oličenja kaprica, čoveka koji ne poseduje principe i uverenja koliko je potrebno da se načini koherentna ličnost. Čovek bez savesti, predstavnik potpunog odsustva uma, predvodi svet u pogrešnom pravcu. Kao svaki pametnjaković koji prodaje nekretnine na Menhetnu, Tramp zna znanje: njegove grehe tek treba da kazni tržište.'
http://www.6yka.com/novost/128525/neoliberalizam-ideja-koja-je-progutala-svet
 
Postoje ljudi koji su okruženi prijateljima. Neko ih saplete, neko podigne, to je život.
Postoje ljudi koji su okruženi neprijateljima. To im daje jasnu svrhu i određuje njihov put.
I jedno i drugo nije izbor nego prihvatanje stanja u koje su poverovali.

Postoje i ljudi koji veruju da postoji izbor.
 
Trampovi savjeti nisu ni malo jeftini, sve je to plaćeno debelim iskustvom.
Ja sam njegovu jednu knjigu uzeo pre nekoliko godina na kiosku, reko ajde da vidim šta ima da kaže mora da ima nešto pametno čim je postigao toliki uspijeh. Ja nisam njegov fan niti pratim šta radi niti gledam kakve poteze trenutno vuče, ne interesuje me. Vidim da je postao predsednik usa i to je to.

Tramp ima dobru matricu razmišljanja kako se ponašati i preživjeti u kapitalizmu i kako doći do uspjeha u kapitalističkim standardima. Njegov uspijeh je rezultat, ja vjerujem u rezultat i matematiku, dakle sve što je rezultat, to je matematika od pre, i alal mu k.... što je postao predsednik, to je njegova matematika i skidam mu kapu što je došao do trona.

Opekao sam se i ja u životu dosta puta, s ljudima znam kako je i trenutno s njima radim, svašta tu ima, svako vuče vodu na svoju vodenicu i gleda svoj interes, prljave se metode koriste, noževe ladne sam osjetio u leđima, pa nisam ni ja cvjećka na kraju jbg i ja uzvratim nekim metodom po nekome, zajeban je opstanak, život jeste borba i laktanje, džaba je i kad si dobar ljudi to iskoriste pa ti se smiju iza leđa, nazovi ljudi za koje sam mislio da su mi dobri prijatelji su me ujedali za herc iz neke svoje pravde jbg... kakvi prijatelji, ne živi se od prijatelja, a i oni gledaju prvo sebe što je normalno, ovde se govori o radnom odnosu, biznisu i politici, tu je čerupanje i treba ti dobar metod kako da se izboriš to je filozofija ove sfere.

citadela prijateljice, pa glupost je da ti kažem to čime se ti baviš, trivijalnim stvarima, tramp ebo nekog džejmsa, neki rusi fbi cia mi16 mosad, to su gluposti teške i trivijalne da čovijek upija tako nebitne informacije u mozak, a vrhunac je što vidim taj zaglupljivački vice da je pomenut...

Lako je pljuvati po ljudima pogotovo uspiješnim, niko neće sebe da pljune i kada zna da je u krivu pre će baciti pljuv na drugog, taki smo... ajde navedite ove citirane trampove tekstove pa da pričamo šta ne valja.
 
Trampovi savjeti nisu ni malo jeftini, sve je to plaćeno debelim iskustvom.
Ja sam njegovu jednu knjigu uzeo pre nekoliko godina na kiosku, reko ajde da vidim šta ima da kaže mora da ima nešto pametno čim je postigao toliki uspijeh. Ja nisam njegov fan niti pratim šta radi niti gledam kakve poteze trenutno vuče, ne interesuje me. Vidim da je postao predsednik usa i to je to.

Tramp ima dobru matricu razmišljanja kako se ponašati i preživjeti u kapitalizmu i kako doći do uspjeha u kapitalističkim standardima. Njegov uspijeh je rezultat, ja vjerujem u rezultat i matematiku, dakle sve što je rezultat, to je matematika od pre, i alal mu k.... što je postao predsednik, to je njegova matematika i skidam mu kapu što je došao do trona.

Opekao sam se i ja u životu dosta puta, s ljudima znam kako je i trenutno s njima radim, svašta tu ima, svako vuče vodu na svoju vodenicu i gleda svoj interes, prljave se metode koriste, noževe ladne sam osjetio u leđima, pa nisam ni ja cvjećka na kraju jbg i ja uzvratim nekim metodom po nekome, zajeban je opstanak, život jeste borba i laktanje, džaba je i kad si dobar ljudi to iskoriste pa ti se smiju iza leđa, nazovi ljudi za koje sam mislio da su mi dobri prijatelji su me ujedali za herc iz neke svoje pravde jbg... kakvi prijatelji, ne živi se od prijatelja, a i oni gledaju prvo sebe što je normalno, ovde se govori o radnom odnosu, biznisu i politici, tu je čerupanje i treba ti dobar metod kako da se izboriš to je filozofija ove sfere.

citadela prijateljice, pa glupost je da ti kažem to čime se ti baviš, trivijalnim stvarima, tramp ebo nekog džejmsa, neki rusi fbi cia mi16 mosad, to su gluposti teške i trivijalne da čovijek upija tako nebitne informacije u mozak, a vrhunac je što vidim taj zaglupljivački vice da je pomenut...

Lako je pljuvati po ljudima pogotovo uspiješnim, niko neće sebe da pljune i kada zna da je u krivu pre će baciti pljuv na drugog, taki smo... ajde navedite ove citirane trampove tekstove pa da pričamo šta ne valja.

Da te pitam ja nešto , zar Tramp nije rekao da će da "isušuje močvaru" ?
Sve što piše i govori su svjedočenja osvjedočenog lažova i egomanijaka, koji je i sam aktivno učestvovao u atmosferi koju opisuje ..
Zato su nejasne njegove pisanije , osim ako je naravoučenije - budite đubre poput mene da biste bili uspješni ..
Ti kako hoćeš , a ja ću radije osuditi cijelu tu baruštinu sa krokodilima , i Trampa kao jednog od vinovnika ..
On da nekome piše u uspjehu , četiri puta bankrotiravao bez posljedica za njega, znaš valjda šta biva kad običan čovjek banktotira, a ovaj je neobičan špekulant (sigurno đon-obraz) i pitanje je čije su pare kod njega ..
Tramp je simbol svega odvratnog u Americi i svijetu , mogao bi da posluži kao jedinica za odvratnost, npr. odvratan si 0,07 trampa :)
P.S. Pročitaj cijeli članak, ako ti nije svejedno što si i sam postao roba ..
P.P:S. Licemjerna lopuža, u zadnje vrijeme obilazi područja pogođene uraganom , a ovamo stornirao paraf na energetskom sporazumu ..
 
Poslednja izmena:
Uvijek i u svemu treba krenuti od sebe, niko nije nepogrešiv ali treba paziti da se ne ogriješiš od druge .. čestita osoba treba vjerovati u načelo pravde , u suprotnom, ko ima savjest zgadiće se sam sebi , a ko nema - kad tad dođe đavo/šejtan po svoje ..
Mi nismo ni životinje ni roboti , čovjek treba da ima ljudsko lice ..
 
Poslednja izmena:
"Talking about the issue of moral insensitivity widely developed in his works, Z. Bauman analysed how the traditional hard power is being replaced with the soft power which does not use the direct force, but transforms human relationships into a form identical to the relation between the consumer and market goods. Relations between human beings do not anymore include loyalty or commitment to each other, but similarly like relations between the consumer and the product encourage people to replace the "old" bonds with the new more comfortable, pleasant, useful ones as soon as there is an opportunity for that. Therefore, human relationship can be easily ceased and easily created. In the era of Facebook, hundreds or even thousands of friends can be made in a day while "I didn`t manage to find even five hundred friend during my 87 years", - ironically commented Z. Bauman. Temporary, fragile and no commitment requiring bonds are normal between the consumer and the brand, but in the area of human relationships this is disastrous. This development of inter-personal bonds is the main reason for the moral insensitivity and blindness.

Answering the question posed by Leonidas Donskis, whether Europe can find a solution for its not only economic, but also moral crisis, Zygmunt Bauman was more optimistic and called the European Union laboratory. At the moment, we have practically already established a confederation without any constitutional background for that and are constructing new ways to live in national states in the context of the global world. This is a very complicated task for the governments which experience double pressure coming from their own citizens and from the European institutions. "I really don`t envy the politicians nowadays", - admitted Zygmunt Bauman. On the other hand, we have an obvious proof of the success of the European project: Europe has not faced a war for almost seventy years. "I believe that humans are capable to overcome crisis. I believe that his one will also be overcome. However, it is a long way and many people will have to pay a high price for that", - said Z. Bauman."
http://www.donskis.lt/p/en/4/1_/1273
 
Citadelo, dobro si napisala naravoučenije, tu se negdje gađa, "budite đubre poput mene da biste bili uspješni..." vjerovatno je đubre, ali daleeeko od toga da je čovijek glup.

Šta je poenta ovog, poenta je opet napominjem preživljavanje i uspijeh u ovom kapitalizmu i ovim vrijednostima demonkratije, gdje ludaci i psihopate mogu doći da kroje sudbinu ostalima i da drže njih par 90% bogatstva, a stotine dijele 10%... to je trulo i tako je i mnoge će generacije da se rode i da umru u ovakvom sistemu.

Lijepo je biti na forumu u toploj sobi opušteno kuckati tastaturu dok napolju pada kiša, živiti u iluziji i baviti se utopijom, kako će sve jednoga dana biti super i kako je super. Neće! Nikad.
Kad se izađe napolje, ideš u malu baru punu krokodila i plivaš s ajkulama to je realnost, možeš biti i vuk na jedno vrijeme, ali kad crkneš onda će te ovčice preskakati i pljuvati, tako je bilo sa našim šefom bivšim, svi super s njim, kad je pao s pozicije oblatiše ga i opljuvaše ko poslednju drolju... to je život i to je za očekivat.
Treba nahranit djecu i napraviti topli kutak, jer gladan stomak i naježene ruke od zime neće trpiti nikakvu filozofiju i utopiju, potreban je metod i akcija !

Tramp jeste divljak, ali daje instrukcije, realnu sliku i savjete koje važe u ovoj džungli preživljavanja oko nas...
 
Citadelo, dobro si napisala naravoučenije, tu se negdje gađa, "budite đubre poput mene da biste bili uspješni..." vjerovatno je đubre, ali daleeeko od toga da je čovijek glup.

Šta je poenta ovog, poenta je opet napominjem preživljavanje i uspijeh u ovom kapitalizmu i ovim vrijednostima demonkratije, gdje ludaci i psihopate mogu doći da kroje sudbinu ostalima i da drže njih par 90% bogatstva, a stotine dijele 10%... to je trulo i tako je i mnoge će generacije da se rode i da umru u ovakvom sistemu.

Lijepo je biti na forumu u toploj sobi opušteno kuckati tastaturu dok napolju pada kiša, živiti u iluziji i baviti se utopijom, kako će sve jednoga dana biti super i kako je super. Neće! Nikad.
Kad se izađe napolje, ideš u malu baru punu krokodila i plivaš s ajkulama to je realnost, možeš biti i vuk na jedno vrijeme, ali kad crkneš onda će te ovčice preskakati i pljuvati, tako je bilo sa našim šefom bivšim, svi super s njim, kad je pao s pozicije oblatiše ga i opljuvaše ko poslednju drolju... to je život i to je za očekivat.
Treba nahranit djecu i napraviti topli kutak, jer gladan stomak i naježene ruke od zime neće trpiti nikakvu filozofiju i utopiju, potreban je metod i akcija !

Tramp jeste divljak, ali daje instrukcije, realnu sliku i savjete koje važe u ovoj džungli preživljavanja oko nas...

Ne samo da je glup , nego je nekad kompletni idiot ..
DONALD Trump posjetio je danas po drugi put žrtve uragana Harvey koji je početkom tjedna poharao južne američke države Texas i Louisianu.
Dok je razgovarao sa novinarima o svojoj posjeti žrtvama Harveya, Trump je rekao: "Koliko god je ovo bilo teško, bilo je i predivno za gledati, mislim, za zemlju i za svijet."

Pa vidio si da su 2008. god. socijalistički spašavali kapitalističke banke .. ne može opstati sistem koji uništava srednji sloj ..
To što je naš narod primitivan i uvažava samo onoga koga se boji je posebna priča .. nikogović kombinuje snishodljivost prema onima koji su pozicionirani iznad sa bahatosti prema onima pozicioniranim ispod , kompletna slika je za dvostruki prezir ..
 
Ima takvih lukavih i bez skrupula u biznisu i uspešni su.Ja i meni slični s takvima,jednostavno,ne poslujemo.
Zato i služi svaki preliminarni razgovor,a i prethodno je normalno informisati se o čoveku s kojim treba da posluješ.
Nekad nisi u situaciji da biraš,ali znaj da si onda u čabru i bolje ti da rasprodaš sve nego da radiš protiv svoje volje!
Dovoljno je zla koje se napravi iz neznanja,a te što zavrću-listom na led! Ali nađu oni luzere za žrtve!:mrgreen:
 
Tramp u slengu znaci propalica. Tramp je i truba iz prorocanstva. Donald je ime Paje Patka.

U ukupnom skoru kontraverzna licnost.

Ranije se znalo: kada je predsednik dobar za njih, los je za ostatak sveta, i obrnuto.
 
SVEUKUPNO moje znanje o Trampu je, sasvim opravdano, ovo, posto kad to znam onda i nije posteno da ga DALJE provjeravam da bi: ustanovio je li dobar, iz volje da nekoga ako jeste dobar i prinesem pohvali da je dobar (a svakog dobrog cu time proglasiti, pohvaliti)...niti da dalje ispitujem (NEPOTREBNO) da li je zao...Evo: Nemoguce je da covjek koji pravi tako ruzne grimase bude dobar pojedinac ljudski i predsjednik...koji se TRUDI ne-trudeci se da bude lijep, da postane ruzan, da smrdi, i izaziva bol...

Da li bi neko, ko voli Trampa, kad bi morao da bira nesto od ovoga: ili da SAMO JEDNOM dozvoli njegovu djevojku da upozna, ili da SAMO JEDNOM -- KAO PRVOM dozvoli djevojku da poprica i proba da osvoji i iz.****...to dozvolio Trampu - ?AKO NE bih, i ne bi, onda i nije za predsjednika najvece sile kakva je SAD...realno nije

Ja bi volio da se IP MAN nekako reinkarnira, i da on bude predjsednik SAD/USA...jer je on radio dobre, i hrabre istodobno stvari: nepravdu rijesavao borobom, milosrdje dijelio, i zavodio zene onih koji nisu potpuno sposobni da ih sami opsluze...da mu se donese mnogo zelenog caja i cigareta, jer je to volio, ako oce i opijum, i moze ALI JEDNOM i da se porazgovara sa mojom curom...ALI SAMO ON od svih ljudi...Kralj.
 
Poslednja izmena:
Zovite ga kako hocete, on je predsednik, preko 30 godina milijarder, decenijama opstaje medju ajkulama svetskog kalibra za koje su Balaknski tajkuni male ribice.

Bahatio se, radio sta je hteo, time ne moze da se pohvali ni 0.001% stanovnistva.
 

Back
Top