Gargojl-i na katedralama
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Gargojl-i na katedralama

Aktivan član markocheda (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Gargojl-i na katedralama

Ime:  85d933c1300286b2c63a26ed1c55af2c--notre-dame-devil.jpg
Pregleda: 97
Veličina:  142,3 KB

Ime:  gr.jpg
Pregleda: 97
Veličina:  37,2 KB

Šta znače te karikature na katedralama?
    Da li imaju skriveno značenje?
    Šta može biti skriveno od javnosti,kad su ove spodobe u pitanju?
    I zašto vatikan ima teleskop,koji se zove Lucifer?
    Poslednji put ažurirao/la markocheda : 16.09.2017. u 21:52

Elita sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    281

Podrazumevano Re: Gargojl-i na katedralama

pitanje je kog boga velica religija

sta je bog po hriscanstvu uradio

potop , smrt dece u egiptu unistenje sodome i gomore , poziv na slepu poslusnost pa cak i kad treba da ubijes nekog

sta je uradio dobro ?

koja su mu dobra dela ?

- - - - - - - - - -

sta po islamu propoveda

lakocu zrtvovanja i poziv na smaknuce nevernika ili vernika drugih ispovesti

a dobra dela?
    smeta li brada pri pusenju

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    pitanje je kog boga velica religija

sta je bog po hriscanstvu uradio

potop , smrt dece u egiptu unistenje sodome i gomore , poziv na slepu poslusnost pa cak i kad treba da ubijes nekog

sta je uradio dobro ?

koja su mu dobra dela ?

- - - - - - - - - -

sta po islamu propoveda

lakocu zrtvovanja i poziv na smaknuce nevernika ili vernika drugih ispovesti

a dobra dela?
    Očigledno je uvaljen pogrešni bog.
    A ove karikature su neka reprezentacija,nečeg uvaljenog.

Ističe se
    Učlanjen
    26.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

To je taj gotski stil... Ljudi(graditelji) se nikada nisu oslobodili sujeverja... Verovali su da gorgojli teraju nevernike dalje od katedrala, ali u duboko filozofskom smislu mozda i nisu pogresili... To je od prilike isto ko kada bi neko video zlatne odore na svesteniku i zbog toga se udaljio od religije... To je sve iz vremena srednjeg veka... Procitah i da cesto sluze kao zavrsetci oluka kroz koji otice kisnica... Misle i da teraju zle duhove.... A za vecunu naseg naroda verovatno predstavljaju vezu katolicke crkve sa djavolom...

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio kiriku1 Pogledaj poruku
    To je taj gotski stil... Ljudi(graditelji) se nikada nisu oslobodili sujeverja... Verovali su da gorgojli teraju nevernike dalje od katedrala, ali u duboko filozofskom smislu mozda i nisu pogresili... To je od prilike isto ko kada bi neko video zlatne odore na svesteniku i zbog toga se udaljio od religije... To je sve iz vremena srednjeg veka... Procitah i da cesto sluze kao zavrsetci oluka kroz koji otice kisnica... Misle i da teraju zle duhove.... A za vecunu naseg naroda verovatno predstavljaju vezu katolicke crkve sa djavolom...
    Ma pročitao sam te izgovore,nisam se jednostavno bacio na krstaricu sa pitanjem..postoji google,uvek možeš sve da saznaš..ali meni to jednostavno ne pije vodu.
    Isti slučaj i sa otvaranjem najdužeg tunela u Švajcarskoj,a na otvaranju igraju ljudi jarci,žene duhovi i zombi graditelji.

Aktivan član
    Učlanjen
    24.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ne znam šta znači taj dragojle na katedralama, mi smo imali grifine al dragojle jok

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio markocheda Pogledaj poruku
    Ma pročitao sam te izgovore,nisam se jednostavno bacio na krstaricu sa pitanjem..postoji google,uvek možeš sve da saznaš..ali meni to jednostavno ne pije vodu.
    Isti slučaj i sa otvaranjem najdužeg tunela u Švajcarskoj,a na otvaranju igraju ljudi jarci,žene duhovi i zombi graditelji.
    nemoj da zaboraviš ni igralište Volta Diznija, svašta se tamo dešavalo, po obrascu...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio kiriku1 Pogledaj poruku
    kod nas se, kaže predanje, ugradjivala deca bez roditelja Stoja i Ostoja... valjda protiv uroka... a i ko ga iebe nije tvoje...
    jako čovekoljubivo nema šta...

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Сивоњски Мудрац Pogledaj poruku
    ne znam šta znači taj dragojle na katedralama, mi smo imali grifine al dragojle jok

- - - - - - - - - -

nemoj da zaboraviš ni igralište Volta Diznija, svašta se tamo dešavalo, po obrascu...

- - - - - - - - - -

kod nas se kaže predanje ugradjivala deca bez roditelja Stoja i Ostoja... valjda protiv uroka... a i ko ga iebe nije tvoje...
    G A R G O J L . Pa nije srpska reč,Nemačka i Keltska mitologija ih gleda kao zla bića koja noću tumaraju i otimaju decu, a danju se okamene, čekajući novu noć, da bi sve ponovili.

Ističe se
    Učlanjen
    26.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Сивоњски Мудрац Pogledaj poruku
    kod nas se, kaže predanje, ugradjivala deca bez roditelja Stoja i Ostoja... valjda protiv uroka... .
    Ali mi smo dobri ljudi..dobre duse...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •