Savet: Telekom Srbija → Orion Telekom

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
224.848
U avgustu mi je istekla ugovorna obaveza sa Telekomom za Box 2 paket (fiksni + Internet 10Mb) i razmišljam da pređem kod Orion Telekoma to jest da koristim Triple paket
fJvWR2S.png


Molim Vas da mi napišete da li je pametno da se petplatim na uslugu Orion Telekoma.

Naime interesuje me
1. da li ću dobiti svih 10Mb download protok
2. da li kod Oriona veoma često puca Internet veza
3. da li Orion telekom naplaćuje rešavanje problema ukoliko dođu kući da mi reše problem

Naime, za 2.268 dinara bih dobio IPTV, Internet 10Mb i dok kod Telekom Srbije bih za 2.149 dinara dobio besplatne minute sa fiksnog telefona i 10Mb download.
 
Hvala na odgovoru.

Naime da li Orion da svih 10Mb ili korisnik mora da zove call centar i da se žali da nema pun protok koji im je obećan kao što se žale neki Telekomovi korisnici?

lepo ti pise u ponudi i ugovoru DO 10ms/s... znaci u teoriji oni imaju pravo da ti lupe brzinu sve izmedju 1kb i 10mb i ti nemas pravo da se bunis ;)
Ali tako ti je to kod vecine provajdera
 
lepo ti pise u ponudi i ugovoru DO 10ms/s... znaci u teoriji oni imaju pravo da ti lupe brzinu sve izmedju 1kb i 10mb i ti nemas pravo da se bunis ;)
Ali tako ti je to kod vecine provajdera

MIslim da to nije baš tako. Kod nas u HR je drukčije.

Imam prekide na internetskoj vezi ili je pristup internetu spor i otežan. Kako ću znati da imam brzinu interneta za koju sam platio?

Brzinu interneta možete na objektivan način izmjeriti putem alata HAKOMetar koji je dostupan na našoj internet stranici (www.hakom.hr). Rezultati mjerenja su neophodan dokaz uz prigovor koji možete podnijeti Vašem operatoru na kakvoću internet usluge.
Minimalna brzina interneta u nepokretnoj mreži koju Vam je operator dužan pružiti treba biti najmanje 70% od maksimalne (oglašavane) brzine širokopojasnog pristupa internetu ili kao maksimalna brzina prethodno nižeg maloprodajnog paketa (uzima se što je povoljnije za korisnika)
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1362

S obzirom da i vi želite u EU (bar tako kaže vaša Vlada) vi isto trebate uskladiti svoje zakone sa EU. A zakon EU kaže da mora biti minimalno 70%. Znači ako u ugovoru piše 10, ne može biti manje od 7. Inače ima pravo raskinuti ugovor.
 
Bio sam jedno vreme njihov korisnik i nisam oduševljen. S druge strane, ne znam koga bih preporučio kao alternativu jer još nisam sreo provajdera na koga se ljudi ne žale. Sada sam kod SBB-a, ali situacija ni kod njih nije savršena i internet veza zna da se "cepka".
 
Postoji zakonski limit za protok, obično je 50% od deklarisanog.

To sto si napisao nema veze sa zivotom.
Primer:
uzmes 100 Mbps 50% je 50 Mbps, malo puno da se toliko zakine.

Ja tolerisem sve do 90%, mada sa sbb-om nemam nikakvih problema. Download dostize do 97% od deklarisane brzine a upload 100%.
Za upload posto se svi ciganisu ne tolerisem ni 1 %, jer je uplaod smesno mali.
 
To sto si napisao nema veze sa zivotom.
Primer:
uzmes 100 Mbps 50% je 50 Mbps, malo puno da se toliko zakine.

Ja tolerisem sve do 90%, mada sa sbb-om nemam nikakvih problema. Download dostize do 97% od deklarisane brzine a upload 100%.
Za upload posto se svi ciganisu ne tolerisem ni 1 %, jer je uplaod smesno mali.

Tako ti je to. Ako imaju bar 50% ne možeš im ništa. Fino ti piše u ugovoru, samo što to niko ne čita.
Ali ipak obično bude bar 90%.
 

Back
Top