Novosti: SAD i NATO u Srbiji spremaju antiruski desant!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.094
"Novosti": SAD i NATO u Srbiji spremaju antiruski desant

Beograd -- Amerika i njeni NATO saveznici spremaju se za žestoku antirusku medijsku ofanzivu u našoj zemlji, pišu "Večernje novosti".

1788285673594b8974c93ff249703382_v4_big.jpg


Kako saznaje taj list, deo iznosa od 250 miliona dolara, koje je Kongres SAD za fiskalnu 2018. i 2019. dodelio Fondu za suprotstavljanje ruskom uticaju, naime, uskoro stiže i u Srbiju.

Prema našim informacijama "Novosti"

, uveliko su u toku pripreme za lansiranje projekta "Suprotstavljanje ruskoj kampanji dezinformisanja na Balkanu", koji bi trebalo da startuje krajem ove ili početkom naredne godine pokretanjem "regionalnog medijskog centra za pitanja odbrane i bezbednosti" pod radnim nazivom "Balkan sekjuriti netvork" ("Balkanska bezbednosna mreža").

Radovima na "suprotstavljanju ruskom informativnom ratu u regionu", što je zapravo pokušaj potpunog američkog ovladavanja ovdašnjim medijskim prostorom, kako pišu "Novosti", rukovode Džon Kapelo, viši saradnik za vojna pitanja u Fondaciji za odbranu demokratije (FDD) i nekadašnji američki vojni ataše u ambasadama SAD u Srbiji i u Izraelu, i Danijel Šunter, direktor nevladine organizacije Evroatlantska inicijativa (EAI) iz Beograda.

Na projektu su angažovani i NATO sektor za javnu diplomatiju iz Brisela i NATO Kancelarija za vezu u Beogradu, a važnu ulogu ima i Sajmon Ficgibon, ataše za odbranu u Ambasadi Velike Britanije u Beogradu.

Finansiranje projekta, prema informacijama "Novosti", ići će preko Atlantskog saveta, Nemačkog Maršalovog fonda, Nacionalne zadužbine za demokratiju (NED) koja je jedan od glavnih finansijera takozvanog nevladinog sektora u Srbiji, kao i preko Američke (vojne) komande za Evropu (USEUCOM).

Očekuje se da će svoj doprinos dati i diplomatski predstavnici Nemačke, Kanade i Norveške, kao i Slovenije preko pukovnika u penziji Antona Tunje, nekadašnjeg vojnog atašea Slovenije u Srbiji.

Ovi planovi za diplomatsko-vojno-propagandnu agresiju Zapada na Srbiju, inače, proističu iz Zakona o suprotstavljanju destabilizujućim aktivnostima Irana, koji je u američkom Kongresu usvojen 27. jula.

Njime je predviđeno i osnivanje pomenutog antiruskog propagandnog fonda od 250 miliona dolara, koji, kako je navedeno u zakonu, osim u Srbiji treba da bude iskorišćen za suzbijanje ruskog uticaja i u Albaniji, Bosni i Hercegovini, Gruziji, Makedoniji, Moldaviji, u tzv. državi Kosovo i u Ukrajini, kao i u NATO i EU članicama koje su "ranjive na uticaj Ruske Federacije".

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=09&dd=14&nav_category=206&nav_id=1303526

U sklopu ove antisrpske i antiruske americke i NATO kampanje mozemo i videti preuzimanje najvecih medijskih kuca u Srbiji od strane CIA

Cilj stvaranje medijskog monopola u SRbiji, ispiranje srpskih mozgova , i "prisiljavanje" Srba da vole svoje dzelate i okupatore Amerikance ,a mrze svoje dobrotvore i saveznike Ruse...
 
nase skoro sve medije u vlasnistvu ima CIA

kakve nebuloze valjate CIA talibanijo?

Aha,pogotovo nasi mediji koji svaki dan iznose clanke o USA teorijama zavere... CIA mediji otvoreno proizvode mrznju prema USA... Dok se Rusija nigde ne dira, a kamoli vlast u moskvi... Stidljivo se napise da su izgubljeni izbori u centru grada poredeci to sa nasom vlasci da se objasni kako je sve to uobicajeno... O bobardovanju bolnica, televizija, bombardovanju kasetnim bombama, bombardovanju fosforom u siriji i da ne govorim... To kod nas nije ni pomenuto...Tj. zabranjeno je da se pomene...
 
naslov zvuči zastrašujuće
kakav desant ? zovite stvari pravim imenom
ako to oni u medijima tako rade ne morate i vi ovde na forumu

od tih 250 miliona dolara najmanje 100 miliona ide VUCICU da da zeleno svetlo za ovu akciju.

- - - - - - - - - -

Neistina... Ostavice nas da budemo glupi, kao kubance... Nase medije kontrolisu rusi, kao i nasu vlast.. Mi smo ruska provincija...

na svu srecu.

- - - - - - - - - -

nase skoro sve medije u vlasnistvu ima CIA

kakve nebuloze valjate CIA talibanijo?

nema bs sve. Imaju samo VUCICEVE medije......................STO SE VIDI IZ AVIONA.
 
znaš kako kažu , svako svog subašu i nema problema ......a za taj pos'o , dobro zagrejan kalaš više je nego dovoljan

Није проблем, само има једна "ситница". Унутрашњи непријатељ а ту улази власт и отприлике половина популације која би за ајфон и крпице преклала родитеље и децу.
 
Није проблем, само има једна "ситница". Унутрашњи непријатељ а ту улази власт и отприлике половина популације која би за ајфон и крпице преклала родитеље и децу.

pa ja sam i mislio na unutrašnjeg neprijatelja .....i nema pola populacije nego možda 300-500 ......ostali su sise i devojčice sa TRENUTNO ružnim navikama od kojih se odviknu u 5 dana :mrgreen:
 
Dok god mi budemo imali potrebu da budemo prvo Rusi pa potom Srbi... Sa sadasnjim odnosom snaga cemo da prodjemo jako tesko do nikako.

Da mi hocemo da budemo samostalni, morali bismo prvo da imamo ekonomiju koja moze da izdrzi finansiranje vojske. Ne kazem obavezno brojne, ali kazem najsavremenije opremljene, sa dovoljno PVO i protivtenkovskog orudja (toliko mnogo da niko ne pomisli da nas napadne).
Posto mi nemamo takvu ekonomiju, a necemo je imati barem jos 20 godina, bolje nam je da malo 'uvucemo rogove' jer Rusi ne mozemo da postanemo. To sto su Rusi uspeli, uspeli su jer su im neke oblasti ili na granici ili imaju izlaz na more. Mi smo, nasuprot tome, potpuno okruzeni natovskim zemljama i protektoratima.
Zivo me zanima kako neko misli da opstanemo ovako "neutralni" ako se zaista zapuca.

Sto se tice medijske slike... Ne zanima me ko je vlasnik. Zanima me da se svi tzv. rijaliti ukinu od ovog trenutka do vecnosti. To je ne samo ispiranje mozga nego i uvreda za zdravu pamet.
 
Poslednja izmena:
Није проблем, само има једна "ситница". Унутрашњи непријатељ а ту улази власт и отприлике половина популације која би за ајфон и крпице преклала родитеље и децу.

ne preteruj. Ne zive u Srbiji samo crnogorci i kosovari.......................ima nas i srba.
 

Back
Top