Davanje i oduzimanje vrednosti - nečemu ili nekome

Koji su kriterijumi za materijalnu a koji za 'duhovnu' vrednost ?

Podelite ili spojite materiju i 'duh' !

Kriterijumi za duhovnu vrednost?
Najbolje je da ih sam sastaviš ako malo bolje nastojiš shvatiti duhovnu stranu u čoveku.
Svako od nas je duhovno Biće/Duša i kao takvi mi smo fokalna tačka svega što se odvija na ovoj planeti i u ovom svemiru ali i u svim svetovima kreacije.
Tačnije, život u nižim svetovima, što znači i na ovoj planeti postoji upravo zbog nas - zbog naše ekspanzije svesti, ali i kapaciteta ljubavi budući da su te dve veličine nerazdvojive. Otuda, da se shvatiti, svest nije intelektualna karakteristika već je čisto duhovna.
Ispoljavanje pojedinca je upravo iz njegovog trenutnog stanja svesti i ljubavi i da se uočiti kao lična etičnost - etičnost koja nije isto što društveni moral koji je prihvaćen od većine ljudi...
Najlakše je sagledati nečiju svest (duhovni kvalitet) preko sagledavanja njegove etičnosti.
Onaj ko razume svrhu, smisao i cilj života nikada neće praviti nikakve kompromise i uvek će na prvom mestu stavljati duhovne vrednosti jer sve što postoji u ovom svetu postoji upravo zarad razvijanja ili uzdizanja tih vrednosti.
Materijalna strana života se ne može ignorisati niti nipodaštavati budući da je ona neophodni poligon za razvijanje one osnovne, duhovne vrednosti.
Nevolja nastaje kada pojedinac ili cela zajednica ne shvataju šta je primarno a šta sekundarno pa se potpuno usmere materijalnoj strani zaboravljajući osnovni razlog postojanja života ovde u ovom svetu.
Čovek(čanstvo) je odavna preterao u stavljanju materijalne strane i komfora u žižu svoje pažnje...
U skladu sa tim, nauka, filozofija i religije gotovo potpuno se se okrenule samo materijalnoj strani pa otuda se i događa sve ono kroz šta prolazi čovečanstvo na ovoj planeti....

Ipak, za pojedinca je uvek najvrednija njegova skala vrednovanja koja zavisi od njegovog stanja svesti koje je dosegao u ovom periodu življenja jer pojedinac može funkcionisati i procenjivati ili delovati samo iz tog, trenutnog stanja svesti i ljubavi. Sve ono što kažu drugi, ili što su rekli minuli velikani ili nazovi velikani bilo je ono što su oni dosegli i znali/razumeli.
Kada mi kao jedinka uzdignemo/ekspandiramo svoju svest (i ljubav) znaćemo tačno i neće nam trebati merilo ili vrednovanje drugih oko nas.
 
Poslednja izmena:
ne znam koji su kriterijumi za materijalnu vrednost. Vrednost čovekova je u davanju i miru, materijalne stvari su kolateralna šteta, " ubačena jabuka", manipulacija čovečanstvom, sateliti bolesti uma,
Doduše, smrt tu balansira sve,izjednačava sve. Sve je rezultat infekcije i programiranja.
Duhovna vrednost? Nije to stvar pobožnosti. TO je stvar dobrote i ljubavi velikodušnosti dobronamernosti pozitivnosti. Kada imaš srce široko za druge i prepoznaješ priliku da pomogneš.Bez kusuranja i očekivanja.
Ne žališ se i ne plačeš nad sobom i ne baviš se drugima i njihovim grehom. To je svetost, duhovnost. Bogatstvo.
 
ne znam koji su kriterijumi za materijalnu vrednost. Vrednost čovekova je u davanju i miru, materijalne stvari su kolateralna šteta, " ubačena jabuka", manipulacija čovečanstvom, sateliti bolesti uma,
Doduše, smrt tu balansira sve,izjednačava sve. Sve je rezultat infekcije i programiranja.
Duhovna vrednost? Nije to stvar pobožnosti. TO je stvar dobrote i ljubavi velikodušnosti dobronamernosti pozitivnosti. Kada imaš srce široko za druge i prepoznaješ priliku da pomogneš.Bez kusuranja i očekivanja.
Ne žališ se i ne plačeš nad sobom i ne baviš se drugima i njihovim grehom. To je svetost, duhovnost. Bogatstvo.

Prosvetljenost-umudrenost i pomirenost s ništavnošču ljudskog bića...
 

Back
Top