Pomoc oko racunara

Poruka
21.521
Pozdrav ! Interesuje me da li ovaj procesor i ova graficka mogu da podrze ove najnovije igrice tipa GTA 5 , Far Cry 4 , sve najnovije Call of duty i naravno PES 2018 .. kad kazem podrze znaci da rade sve na medium nista max bez bilo kakvih bagova , seckanja ili bilo kakvih smetnji . .

Intel® Pentium® G4560 (3M Cache, 3.50 GHz)

ASUS nVidia GeForce GTX 1050 2GB 128bit PH-GTX1050-2G

Nasao sam jedan racunar u Gigatronu sa takvim procesorom i grafickom nije skup 53 hiljade ali se plasim da se ne zaebem fazon kupim ga a na njemu ne mogu lepo da rade ove igrice .. A ako se otvorim za neki malo skuplji od na primer 80 hiljada a na ovom jeftinijem sve moze da sljaka najnormalnije sto sam onda bacio 30 soma ni za sta ... A ta dva racunara se vrlo malo razlikuju ... Naime razlika je u tome sto ovaj jeftiniji ima 3M Cache a ovaj drugi 6 M Cache ..

Pa sad ne znam koliko je taj Cache bitan za igrice ?????? Evo na primer sta sve treba za PES 2018 :

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=24206&game=Pro Evolution Soccer 2018

Sta da radim ljudi ? ? ? Dal bi taj PES mogo da sljaka na tom procesoru i grafickoj koje sam naveo ..
 
Za novije igrice uzmi grafu sa 4GB a ne 2 ... taj proc moze lepo da posluzi ali ne ocekuj nesto preterano ...

Kazes 53 hiljade, znas i sam samo da nubine kupuju gotove konfe, uzmi i sam sklopi jeftinije te izadje...

Na kom monitoru mislis da igras igrice, koja rezolucija? Radio bi PES sto da ne ... ako zastuca smanjis detalje i to je to. :bye:
 
Monitor je 56 Khz , 60 Hz NP i 1440 * 900 . .

Znaci tvoja procena je da bi sve to moglo lepo da radi ? ? ? Jeste da za taj procesor pise 3.50 GHz ali ja se pribojavam zato sto je samo 3 M Cache . . a sve te igrice traze 6 M Cache ili cak 8 M

Na toj rezoluciji ima da leti, uzimaj ako ti je PES target ... igraces i druge nove opusteno. Kes od 3Mb nece biti problem, to je vise sta se preporucuje za odlicne detalje na Full HD 1920x1080 ili jace...

60hz ne khz :D imaces opusteno 60FPS to je super...

Vecina testira na Full HD a posto ti imas slabiji monitor to znaci da ces imati jos bolje performanse...


Obrati paznju na RAM memoriju, minimum 8GB ali minimum!
 
Imaš puno sajtova na kojima možeš da proveriš da li određena konfiguracija podržava određenu igru... Naravno, nijedan čovek ni sajt ne mogu da daju stopostotnu garanciju, već ti samo daju neku predstavu, a to mora da se proveri u praksi. A to što si naveo bi trebalo da gura sve... Ja imam komp iz 2009. i na njemu je PES 2017 radio bez ikakvih problema, sa svim detaljima. Znači, nema pravila.

Naravno, kao što reče kolega iznad, možeš i sâm da sklapaš svoju konfu, ali to je samo ako znaš šta radiš i koje komponente uzimaš. Ako nisi siguran, iscimaj nekog prijatelja/poznanika koji se u to razume.
 

Back
Top