Da li Srbi treba da izmeste glavni grad?

Srpski glavni grad treba da bude ...


  • Ukupno glasova
    58
  • Anketa je zatvorena .
Iz svega ovoga jasno je jedno. Pun si mržnje. Ne mora Beograd ostati glavni grad ali se "izmještanje" ne može izvršiti preko noći.

pa, pokazalo se argumentovanim.

Godinama sam upozoravao na smrtonosno prisustvo crnogoraca u Srbiji, pa su mi isto govorili da sam pun mrznje. Danas je Crna Gora i njen narod najveci srpski neprijatelj koji je oberucke prihvatio savez sa sotonom i ako to sotona naredi, ubijace nasu decu .........................presretan sam sto se moja slutnja i ocena tog naroda pokazala 101 posto tacna i sto sam od skora dobio pun PRAVNI I MORALNI LEGITIMET DA SE SA TIM NARODOM OBRACUNAVAM ONAKO KAKO SE SVAKO NORMALAN U SVETU OBRACUNAVA SA NAJBRUTALNIJIM NEPRIJATELJEM.

a ti bolje preispitaj svoj stav prema neprijateljima Srbije.....................znas kako su oduvek prolazili oni koji suruju sa neprijateljem.......................Osim ako i ti sam pripadas neprijateljima srpskog naroda...........e onda te razumem.
 
Хахаха.

Београд није центар Србије зато што су у њему министраства и којекакве државне институције, већ зато што је економски центар. Београд вуче убедљиво највећи проценат БДП-а, јер су у њему сви млади људи а самим тим и све профитабилне фирме.

хахахахахахаа , београд није центар због економије , него због институција које се налазе у њему . Помери институције и београд ће бити нико и ништа .......за институцијама иду и људи а са њима и све што иде уз њих .
 
Ja sad išo dole do ulaza u zgradu da probam da je ponesem, pa pravo u Kragujevac. Ma teško, kao što sam napisao, ko će tolike zgrade na leđa, pa da izmešta?
Mislim da je lakše da mi lepo vratimo ove koji su na vlasti poslednjih 70 godina u svoja rodna mesta, nek' ih sa ovim znanjem koje poseduju, razvijaju.

није проблем продати зграду у београду за велике паре и исту такву направити негде другде . Ја да сам власт ја бих растеретио београд са институцијама и забранио било какву градњу у наредних 20 година .
Какве су то зграде које немају паркинг место или гаражу .....О ЗГРАДАМА БЕЗ ТЕРАСЕ нећу ни да причам ......то треба довести булдожер и порушити све а штету наплатити од извођача и оних који су одобрили такве наказне зграде .
 
Mislim da se na ovoj temi vide najvecim delom kompleksi ljudi...Umesto da vole svoj grad i trude se da ga razvijaju,ili ucine lepsim,kompleksi vriste...
Beograd ce ostati glavni grad,sve dok Srbija postoji.
To sto je kroz istoriju poneki knez ili car pravio sebi mesto gde ce da vlada daleko od granice,da ne bude na udaru to je cisto prakticno resenje za to vreme.
Ta vremena su prosla.i trreba se pomiriti sa cinjenicom.Beograd je glavni grad.

- - - - - - - - - -

Beograd od ljudi pravi moralne degenerike i antsrbe,drugosrbijance autosoviniste..Beograd je zlo

A ti zivi u svom selu i zavidi,nista ti drugo ne preostaje....

- - - - - - - - - -

ја сам више пута предлагао да се огради бодљикавом жицом а београђанима да се подели бесплатно оружје :mrgreen:

I za tebe isto vazi,kompleksi se lece....
 
Одлично, седи где си. Један мање.

Pogledaj cerku Matije Beckovica ili sina Lubomira Tadica oboje rodjeni i odrastali u beogradu a rodtitelji im cistokrvni srbi iz crne gore a oni degenerici
ili mog zemljaka iz Grahova Milosa Bajica poznatog srpskog slikara koji je dosao u Beograd iz Grahova 1916 god na sta mu lici sin Darko poznati srpski reditelj koji je rodjen i odrastao u BG na sve samo na Srbina ne
 
Mislim da se na ovoj temi vide najvecim delom kompleksi ljudi...Umesto da vole svoj grad i trude se da ga razvijaju,ili ucine lepsim,kompleksi vriste...
Beograd ce ostati glavni grad,sve dok Srbija postoji.
To sto je kroz istoriju poneki knez ili car pravio sebi mesto gde ce da vlada daleko od granice,da ne bude na udaru to je cisto prakticno resenje za to vreme.
Ta vremena su prosla.i trreba se pomiriti sa cinjenicom.Beograd je glavni grad.

Beograd je napravljen po istom principu, da bude prestonica daleko od nemirnih predela. I zanimljivo je da čak i pored svog izuzetnog geografskog položaja sve do novijeg doba, odnosno do početka 20. veka, nije bio niti najveći grad na našim prostorima, niti isključivi centar gde se sve odvija. Ono što je Beograd danas, činjenica je, može da zahvali samo komunistima i njihovoj nameri da naprave metropolu kakva je državi nedostajala. S tim što ja ne mrzim Beograd, tamo sam živeo skoro 13 godina i ne pada mi na pamet tako nešto, ali je realno da su za razvoj Beograda najmanje zaslužni pravi Beograđani, one famozne predratne generacije ili njihovi potomci...
 
Beograd je do pre 150 godina bio Turska kasaba sa gomilom dzamija i 90% muslimanskog stanovnistva zato danas izgleda retardirano kad se neko poziva da je pravi beogradjanin a on tek 2 ili 3 generacija koja je rodjena u BG a preci mu dosli negde iz unutrasnjosti srbije i drugih srpski zemalja..i on kao pljuje ove koji su tek sad dosli..mislim stvarno
 
Poslednja izmena:
Beograd je do pre 150 godina bio Turska kasaba sa gomilom dzamija i 90% muslimanskog stanovnistva zato danas izgleda retardirano kad se neko poziva da je pravi beogradjanin a on tek 2 ili 3 generacija koja je rodjena u BG a preci mu dosli negde unutrasnjosti srbije i drugih srpski zemalja..i on kao pljuje ove koji su tek sad dosli..mislim stvarno

Pre 150 god su svi gradovi u Srbiji bili turske kasabe.
A odakle ti podatak da je 90% bilo muslimana?
tek 3 generacija moze das e nazove rodjenim pravim stanovnikom tog grada.Sve ranije od toga je vec istorija....
Ti koji su tek sad dosli,a poneli sa sobom mentalitet brda ili svoje zabiti,i treba da se vrate tamo odakle su i stigli.
Retko ces cuti Beogradjanina koji je tu generacijama da pljuje po dosljacima,ma kakvi bili.To su obicno oni koji su juce dosli,i sad su odjednom veliki gradjani...A iz gujzce im jos viri praziluk...
 
Pre 150 god su svi gradovi u Srbiji bili turske kasabe.
A odakle ti podatak da je 90% bilo muslimana?
tek 3 generacija moze das e nazove rodjenim pravim stanovnikom tog grada.Sve ranije od toga je vec istorija....
Ti koji su tek sad dosli,a poneli sa sobom mentalitet brda ili svoje zabiti,i treba da se vrate tamo odakle su i stigli.
Retko ces cuti Beogradjanina koji je tu generacijama da pljuje po dosljacima,ma kakvi bili.To su obicno oni koji su juce dosli,i sad su odjednom veliki gradjani...A iz gujzce im jos viri praziluk...
Iz muslimanskih izvora

http://sandzakpress.net/150-godina-od-protjerivanja-muslimana-iz-srbije

Prema velikom osmanlijskom putopiscu Evliji Čelebiji, koji je boravio u Beogradu 1660. godine, Beograd (turski naziv grada je bio Veligrad / Dar-ul-Džihad) je tada imao oko 98.000 stanovnika, od kojih 21.000 nisu bili Muslimani.

U Beogradu je kako je i gore navedeno 1862. godine bilo 2.328 zgrade i kuće, od čega 842 srpske i skoro dvostruko više muslimanskih kuća (1.486). Srpski pisac i leksikograf Vuk Karadžić navodi da je početkom 19. vijeka Beograd imao 14 džamija
 
Сада би да измештате Београд, не преко ноћи....
Извини, по којој логици ти пишеш да Београд не мора да буде главни град?

Ne neće niko da izmješta Beograd. Grad se ne može izmjestiti. Ali mogu institucije. Po kojoj logici pitaš? Pa postojala je Srbija i prije nego što je Beograd postao glavni grad. I ne bi sigurno propala da glavni grad bude ponovo Kragujevac. Ili Niš, Kruševac, Novi Sad ili bilo koji drugi grad u Srbiji. Naravno za one kojima je glavno dostignuće to što su rođeni u BG ili to što žive u krugu dvojke to bi bila propast.
 
A ostali gradovi koje ste naveli?
Pa isto tako,mozda i gore...
Mada 21000 od 98000 je 90%???Dobra matematika....
Tako je bilo svuda za vrijeme otomanske okupacije,Turci su uglavnom bili u gradovima..Isto je bilo i u Banjaluci gde opstina BL ima ogromnu povrsinu a nema ni jedno Tursko selo svi Turci su zivjeli samo u gradskom naselju a Srpska sela su svuda okolo
Isti slucaj je sa Grahovom iz kojeg poticu moji roditelji koje je bilo jako Tursko uporiste koje je unisteno 2 jula 1876 u velikom ustanku Srba u BIH kao sto se desilo sa vecinom gradova u srbiji,turci su poubijani i protjerani ,dzamije srusene i Turci se nikad nisu vratili u Grahovo
 
Tako je bilo svuda za vrijeme otomanske okupacije,Turci su uglavnom bili u gradovima..Isto je bilo i u Banjaluci gde opstina BL ima ogromnu povrsinu a nema ni jedno Tursko selo svi Turci su zivjeli samo u gradskom naselju a Srpska sela su svuda okolo
Isti slucaj je sa Grahovom iz kojeg poticu moji roditelji koje je bilo jako Tursko uporiste koje je unisteno 2 jula 1876 u velikom ustanku Srba u BIH kao sto se desilo sa vecinom gradova u srbiji,turci su poubijani i protjerani ,dzamije srusene i Turci se nikad nisu vratili u Grahovo

I to tursko stanovništvo u gradovima za vreme okupacije (pričam o teritoriji Srbije) se svodilo na vojsku i administraciju, doseljavanja obične turske populacije skoro i da nije bilo, čak ni poturica u nekom značajnijem broju, ne računajući Pazar i okolinu. S tim što su taj grad i napravili Turci, pre njih na tom mestu nije bilo ničega. Džamije nisu pravljenje radi neke realne potrebe, u smislu da je vernika bilo toliko da su bile neophodne u velikom broju, već su više građene simbolično...
 
Tako je bilo svuda za vrijeme otomanske okupacije,Turci su uglavnom bili u gradovima..Isto je bilo i u Banjaluci gde opstina BL ima ogromnu povrsinu a nema ni jedno Tursko selo svi Turci su zivjeli samo u gradskom naselju a Srpska sela su svuda okolo
Isti slucaj je sa Grahovom iz kojeg poticu moji roditelji koje je bilo jako Tursko uporiste koje je unisteno 2 jula 1876 u velikom ustanku Srba u BIH kao sto se desilo sa vecinom gradova u srbiji,turci su poubijani i protjerani ,dzamije srusene i Turci se nikad nisu vratili u Grahovo

Onda nemoj potencirati isto to o Beogradu...
Da se razumemo,ja NISAM rodjen u BG,i ne zivim u njemu,ali ga volim mnogo vise nego ljudi koji zive u njemu,koji su prodali 'ektar zemlje i kupili 20kvm samo da se kaze da zivi u Beeoogradu.
E takvi su neljubazni prema onima koji se dosele godinu kasnije...Oni pravi stari Beogradjani nisu,briga ih dok ih ne diras...I da,oni nemaju naglasak kakav vecina dodjosa ima,...
 
Ne neće niko da izmješta Beograd. Grad se ne može izmjestiti. Ali mogu institucije. Po kojoj logici pitaš? Pa postojala je Srbija i prije nego što je Beograd postao glavni grad. I ne bi sigurno propala da glavni grad bude ponovo Kragujevac. Ili Niš, Kruševac, Novi Sad ili bilo koji drugi grad u Srbiji. Naravno za one kojima je glavno dostignuće to što su rođeni u BG ili to što žive u krugu dvojke to bi bila propast.

Видиш сада се види завист и мржња.
Неће се ништа исместити из Београда никада.
Гледај и учи.

ПС1 Нисам само Ја рођен у Беогарду него генерације моје фамилије пре мене!
Видиш разлику.

ПС2 Логика ? Какве ти везе имаш са нашим главним градом???
 
Ne! Beograd treba da ostane glavni grad, ali ograničiti rast i raznim pogodnostima raseliti bar 700.000 Beograđana po drugim delovima Srbije. Ovaj projekat bi morao da bude uslovljen takozvanom urbanizacijom sela i manjih gradova, što je recimo Slovenija fantastično uradila. Država od 7.000.000 stanovnika i sa ovakvim priropdnim priraštajem ne može dopustiti da ima glavni grad od 2M stanovnika. I tu nema ljutiš, to je matematika.

Izmeštanje institucija zbog promene glavnog grada bi više koštalo. Beograd je pripajanjem Zemuna i usvajanjem jednog nivoa kosmopolitske kulture zapravo miks ex Otomanske (Uža Srbija) i AU (Vojvodina) Srbije. On je reprezentativni primerak Srbije sa svim manama i vrlinama. I sam se nalazi delom u Sremu, delom u Banatu i delom u Šumadiji. Naravno, vojvođanski gradovi i varoši su svi do jednog lepši od Beograda po pitanju arhitekture, ali lepota arhitekture i čistota ulica nije jedini uslov.

Naravno, iako treba da ostane glavni grad mora se uraditi decentralizacija. Takođe, mnoge ambasade izmestiti po ostalim gradovima. Što da ne? Može se razmišljati u pravcu da u Beogradu ostanu finansijski centri, Skupština i Vlada, a predsedništvo i Ustavni sud da se prebace u druge gradove. Recimo Ustavni sud u neki vojvođanski grad, a predsedništvo u KG.
 
Poslednja izmena:
Ne! Beograd treba da ostane glavni grad, ali treba mu ograničiti i raznim pogodnostima raseliti bar 700.000 Beograđana po drugim delovima Srbije. Ovaj projekat bi morao da bude uslovljen takozvanom urbanizacijom sela i manjih gradova, što je recimo Slovenija fantastično uradila. Država od 7.000.000 stanovnika i sa ovakvim priropdnim priraštajem ne može dopustiti da ima glavni grad od 2M stanovnika. I tu nema ljutiš, to je matematika.

Izmeštanje institucija zbog promene glavnog grada bi više koštalo. Beograd je pripajanjem Zemuna i usvajanjem jednog nivoa kosmopolitske kulture zapravo miks ex Otomanske (Uža Srbija) i AU (Vojvodina) Srbije. On je reprezentativni primerak Srbije kako u arhitektonskom, tako i u mentalitetskom smislu (đubre na sve strane, odrpanost, etc). Samim tim je idealan za glavni grad. I sam se nalazi delom u Sremu, delom u Banatu i delom u Šumadiji. Naravno, vojvođanski gradovi i varoši su svi do jednog lepši od Beograda po pitanju arhitekture, ali lepota arhitekture nije jedini uslov.

Naravno, iako treba da ostane glavni grad mora se uraditi decentralizacija. Takođe, mnoge ambasade izmestiti po ostalim gradovima. Što da ne? Može se razmišljati u pravcu da u Beogradu ostanu finansijski centri, Skupština i Vlada, a predsedništvo i Ustavni sud da se prebace u druge gradove. Recimo Ustavni sud u neki vojvođanski grad, a predsedništvo u KG.

Neka,samo ti raseljavaj Vasington ili Denver...
Pusti ti nas Beograd onakav kakav je.Samo da se ljudi jos promene,njihova svest i on bi bio ono sto zasluzuje-velegrad u punom sjaju.
 
Neka,samo ti raseljavaj Vasington ili Denver...
Pusti ti nas Beograd onakav kakav je.Samo da se ljudi jos promene,njihova svest i on bi bio ono sto zasluzuje-velegrad u punom sjaju.

Ne smatram da je obavezno raseliti, a pogotovo da raseljavanje bude prinudno. Nego određenim pogodnostima pospešiti iseljavanje iz istog za do max 700.000 ljudi. Ne mora ko neće, naravno.
Alternativa je da se na opustelim područjima Srbije nasele hrišćani sa Bliskog Istoka i istočni Ukrajinci. Ali bolje prvo našim ljudima, Beograđanima, ponuditi tu opciju.
 
Poslednja izmena:

Back
Top