Amazonke

loš đak Boža

Ističe se
Poruka
2.144
Što mislite o ženama koje traže svoje mesto u muškim profesijama i vode stil života koji više priliči muškarcu? Uvek su me privlačili ti brđanski tipovi žena, Bosanke, Hercegovke ili Crnogorke. A nemam nešto ni protiv Šveđanki:super:

tenor.gif
 
Odakle to da su bosanke slicne amazonkama ... to ako nekom zvuce tako, ne znaci da su i takve naravi. Po tom pitanju rekao bih da su balkanke, generalno, slicne
 
Što mislite o ženama koje traže svoje mesto u muškim profesijama i vode stil života koji više priliči muškarcu? Uvek su me privlačili ti brđanski tipovi žena, Bosanke, Hercegovke ili Crnogorke. A nemam nešto ni protiv Šveđanki:super:

tenor.gif

nisu mi zanimljive, odbojne su mi
budi žensko, budi ženstvena, a ne žena sa viškom muških hormona, muškarača
 
Što mislite o ženama koje traže svoje mesto u muškim profesijama i vode stil života koji više priliči muškarcu? Uvek su me privlačili ti brđanski tipovi žena, Bosanke, Hercegovke ili Crnogorke. A nemam nešto ni protiv Šveđanki:super:

tenor.gif

Koji je to pozeraj, stitovi, oklopi srednji vek bla bla, a udarila maskaju i ajlajner preko ociju, a i ovo malo crvenila na licu nije od fizickog naprezanja i umora nego verovatno neki puder, rumenilo i slicna sminka.

Kakve crne amazonke. Ako joj je testosteron isti ili tu negde kao i estrogen, nema tu od zene mnogo. Zasto bi se muskarac przio na zenu koja ima vece lucenje testosterona u sebi od ostalih zena a nizi estrogen?

Mozda da proba transvestite i transrodne osobe. Mada i neke transrodne osobe vise feminine nego neke "amazonke".

Sto se tice "podela poslova" to nema veze sa mozgom niti sa prirodom, to je socijalno okruzenje nametnulo kao glupost sta "je za muske sta za zenske", "Cime se igraju decaci a cime devojcice".
 
Sto se tice "podela poslova" to nema veze sa mozgom niti sa prirodom, to je socijalno okruzenje nametnulo kao glupost sta "je za muske sta za zenske", "Cime se igraju decaci a cime devojcice".

Opet lupetaš žestoko. Podela poslova prema polovima je došla prirodno ljudima i vremenom u zavisnosti od toga šta im je bilo najbliže da rade ili sa čime da rukovode.

U bolnici noću ostave devojčicu na dežurstvu jer se trudi da dobije mesto, nema je ni 50 Kg, a ostave joj 10 pacijenata od po 120 Kg sa aritmijama i kojekakvim neurotičnim postoperativnim simptomima koje izazivaju potrebu za samoubistvom i ti hoćeš da kažeš da će ona moći u modernom društvu da podigne dedu od 120 Kg koji je pao s kreveta u delirijumu te da će ona moći to da izvede jer podela poslova je samo ''društveni konstrukt''...

Ispada kao da muškarci teraju žene da stavljaju na sebe 50.000kg pudera svakodnevno dodajući na to da su za to muškarci krivi ili bog zna kako i šta.

Razlike između polova i te kako postoje i odražavaju se ne samo po pitanju fizičkih već i mentalnih karakteristika. To što svi imaju ista prava ne znači da imaju i iste sposobnosti. Muškarci imaju barem 20% više mišićne mase od žena. Pogodi ko će da bolje radi posao, neko ko ima PMS svake 3-4 nedelje pa se izdrkava nad decom iznenadnim kontrolnim zadacima ili neko ko to nema pa ume da objasni šta i kako sa stvarima.

Muškarac 28-45 godina : dnevno 2.000 kalorija
Žena 28-45 godina : dnevno 1500 kalorija

Šta misliš, zbog čega?

Ali vidiš, sasvim je OK da PMS toliko utiče na psihu ženei tto se ne postavlja u pitanje jer je ''nekulturno'' i verujemo da ne utiče na njihovu moć rasuđivanja, što je u stvari apsolutno nekorektno i poprilično utiče na njihovu moć rasuđivanja tih par dana PMS-a, kada su sklonije svađama, nervoznije su itd. I od tih sitnica kada pođeš, a ako imaš makar malo životnog iskustva u radu i životu sa ŽENSKIM OSOBAMA, onda ćeš shvatiti da nije svaki posao za ženu jer ne samo što će da zajebu stvari već će i da naprave veliku frku oko toga što su zajebale stvari u čemu će da ponovo okrive muškarca za sve, jer muško je muško i mora sve da trpi, u suprotnom nije muško. Naravno.

Znaš li ti uopšte da nakon trudnoće kod žena može da se javi teška psihička bolest koja završi ubijanjem odojčeta? Ako nešto znaš o tome, napiši.
 
Razlike između polova i te kako postoje i odražavaju se ne samo po pitanju fizičkih već i mentalnih karakteristika. To što svi imaju ista prava ne znači da imaju i iste sposobnosti. Muškarci imaju barem 20% više mišićne mase od žena. Pogodi ko će da bolje radi posao, neko ko ima PMS svake 3-4 nedelje pa se izdrkava nad decom iznenadnim kontrolnim zadacima ili neko ko to nema pa ume da objasni šta i kako sa stvarima.

Muškarac 28-45 godina : dnevno 2.000 kalorija
Žena 28-45 godina : dnevno 1500 kalorija

Šta misliš, zbog čega?

Ali vidiš, sasvim je OK da PMS toliko utiče na psihu ženei tto se ne postavlja u pitanje jer je ''nekulturno'' i verujemo da ne utiče na njihovu moć rasuđivanja, što je u stvari apsolutno nekorektno i poprilično utiče na njihovu moć rasuđivanja tih par dana PMS-a, kada su sklonije svađama, nervoznije su itd. I od tih sitnica kada pođeš, a ako imaš makar malo životnog iskustva u radu i životu sa ŽENSKIM OSOBAMA, onda ćeš shvatiti da nije svaki posao za ženu jer ne samo što će da zajebu stvari već će i da naprave veliku frku oko toga što su zajebale stvari u čemu će da ponovo okrive muškarca za sve, jer muško je muško i mora sve da trpi, u suprotnom nije muško. Naravno.

Znaš li ti uopšte da nakon trudnoće kod žena može da se javi teška psihička bolest koja završi ubijanjem odojčeta? Ako nešto znaš o tome, napiši.

:lol: Majstore :lol: Pa po toj logici žene ne bi trebalo ništa da rade, jer ili imaju mecu ili su trudne, a posle dave decu. :lol:
A jel znaš ti da ima muškaraca koji su pedofili, a to znači da muškarcima nije mesto u školstvu, pedrijatriji i omladinskom sportu. Muškarci su prirodno skloniji fizičkom nasilju, pa im ne bih dozvolila da rade sa ljudima, za svaki slučaj. A ni sa životinjama, jer su perverzni zoofili mahom muškarci. Eto, tako zvuče tvoji argumenti.


A ozbiljno:
Mislim da svaki posao treba da radi osoba sa najboljim kvalifikacijama i darom za taj posao, bez obzira na pol.
Ne znam šta znači "vode stil života koji više priliči muškarcu".
 
Što mislite o ženama koje traže svoje mesto u muškim profesijama i vode stil života koji više priliči muškarcu? Uvek su me privlačili ti brđanski tipovi žena, Bosanke, Hercegovke ili Crnogorke. A nemam nešto ni protiv Šveđanki:super:

tenor.gif
Mislim da bi žene trebale da biraju poslove i profesije koje vole i žele da rade a ne zanimanja gde na radnom mestu treba da budu maskote i ikebana a glupi primerci muškaraca da rade umesto njih.
 
Ne znam šta znači "vode stil života koji više priliči muškarcu".

Mislim na norme primerenog ponašanja u našem patrijarhalnom društvu. Ili što bi jedna Crnogorka svojevremeno rekla:"Uplašili se moji da se ne upropastim (:per:) u Beogradu. (I ako mogu da napomenem, njeni su bili u pravu:D) Ali moram da priznam da je bila vrlo samostalna kao devojka. Nije bilo potrebe da joj izigravam taticu ili čarobnjaka
 
Mislim na norme primerenog ponašanja u našem patrijarhalnom društvu.

I dalje ne znam na šta se to odnosi. Ne zezam se, nego stvarno ne razumem.
Ne treba da pije i puši? Mora da sluša šta joj otac kaže? Nije žena ako nije majka? Ne sme da bude debela i dlakava? Ne sme da se tuca s kim hoće, kad hoće i kolko hoće? Mora da se fenira?


To nisam ja, to je Olivera :heart:

E, da: ne sme da psuje?
 
I dalje ne znam na šta se to odnosi. Ne zezam se, nego stvarno ne razumem.
Ne treba da pije i puši? Mora da sluša šta joj otac kaže? Nije žena ako nije majka? Ne sme da bude debela i dlakava? Ne sme da se tuca s kim hoće, kad hoće i kolko hoće? Mora da se fenira?


To nisam ja, to je Olivera :heart:

E, da: ne sme da psuje?

Sve gore navedeno plus pokornost. Naravno to vole neki muškarci. Ja ne, ja volim samostalne devojke koje mogu da funkcionišu kako sa mnom, tako i bez mene. Inače postoje devojke koje na poslu funkcionišu izuzetno samostalno, samopouzdano, a iza kućnih vrata odjednom se pretvore u nezrele ličnosti kojima treba emotivna pomoć da bi mogle funkcionisati.
 
Sve gore navedeno plus pokornost. Naravno to vole neki muškarci. Ja ne, ja volim samostalne devojke koje mogu da funkcionišu kako sa mnom, tako i bez mene. Inače postoje devojke koje na poslu funkcionišu izuzetno samostalno, samopouzdano, a iza kućnih vrata odjednom se pretvore u nezrele ličnosti kojima treba emotivna pomoć da bi mogle funkcionisati.

Čoveče, ima nas 7 miijardi, svašta postoji. Postoje i mišićavi muškarci koji su nekompetentni slabići, i kržljavi, a hrabri ko lavovi... Postoje i žene koje su postale muškarci, i obrnuto... Meni su ta pravila staromodna, društvo se promenilo, način života se promenio... Al ko voli pokorno i patrijarhalno - bujrum! Meni ni iz džepa ni u džep.
 
Što mislite o ženama koje traže svoje mesto u muškim profesijama i vode stil života koji više priliči muškarcu? Uvek su me privlačili ti brđanski tipovi žena, Bosanke, Hercegovke ili Crnogorke. A nemam nešto ni protiv Šveđanki:super:

tenor.gif

Upravo tako, ili, u ovom današnjem svetu, ličnosti koje mogu da se nose sa svakodnevnim obavezama koje eventualno traže saradnju a ne samo pomoć oslanjajući se na pol i ženski šarm. Sa druge strane volim taj BHCG naglasak:D

Meni i nije baš ušima mio, ali to baš i nema veze sa ženstvenošću, a ona opet ne toliko sa velikom većinom profesija ne računajući one fizički najzahtevnije, a opet najmanje ima veze sa uspehom u njima i emotivnom i finansijskom zrelošću i samostalnošću koja proizilazi iz mnogo faktora a uspeh na poslu je samo jedan potencijalan.

P.S. Nije cela Bosna planinska :lol:
 
Što mislite o ženama koje traže svoje mesto u muškim profesijama i vode stil života koji više priliči muškarcu? Uvek su me privlačili ti brđanski tipovi žena, Bosanke, Hercegovke ili Crnogorke. A nemam nešto ni protiv Šveđanki:super:

tenor.gif

Ova je Ruskinja :lol:

Inace nije mi to privlacno volim zenstvene ribe ...

sto se tice ovog oko te regionalne podele ona nije bas takva , u svim ruralnim sredinama zene ce delovati tako "muskarasto" .

Naprotiv, ima dobrih riba preko Drine .

Svaki treci Srbin je potomak starih Srba koji su tu genetiku najvise zadrzali preko Drine.
 
Opet lupetaš žestoko. Podela poslova prema polovima je došla prirodno ljudima i vremenom u zavisnosti od toga šta im je bilo najbliže da rade ili sa čime da rukovode.

U bolnici noću ostave devojčicu na dežurstvu jer se trudi da dobije mesto, nema je ni 50 Kg, a ostave joj 10 pacijenata od po 120 Kg sa aritmijama i kojekakvim neurotičnim postoperativnim simptomima koje izazivaju potrebu za samoubistvom i ti hoćeš da kažeš da će ona moći u modernom društvu da podigne dedu od 120 Kg koji je pao s kreveta u delirijumu te da će ona moći to da izvede jer podela poslova je samo ''društveni konstrukt''...

Ispada kao da muškarci teraju žene da stavljaju na sebe 50.000kg pudera svakodnevno dodajući na to da su za to muškarci krivi ili bog zna kako i šta.

Razlike između polova i te kako postoje i odražavaju se ne samo po pitanju fizičkih već i mentalnih karakteristika. To što svi imaju ista prava ne znači da imaju i iste sposobnosti. Muškarci imaju barem 20% više mišićne mase od žena. Pogodi ko će da bolje radi posao, neko ko ima PMS svake 3-4 nedelje pa se izdrkava nad decom iznenadnim kontrolnim zadacima ili neko ko to nema pa ume da objasni šta i kako sa stvarima.

Muškarac 28-45 godina : dnevno 2.000 kalorija
Žena 28-45 godina : dnevno 1500 kalorija

Šta misliš, zbog čega?

Ali vidiš, sasvim je OK da PMS toliko utiče na psihu ženei tto se ne postavlja u pitanje jer je ''nekulturno'' i verujemo da ne utiče na njihovu moć rasuđivanja, što je u stvari apsolutno nekorektno i poprilično utiče na njihovu moć rasuđivanja tih par dana PMS-a, kada su sklonije svađama, nervoznije su itd. I od tih sitnica kada pođeš, a ako imaš makar malo životnog iskustva u radu i životu sa ŽENSKIM OSOBAMA, onda ćeš shvatiti da nije svaki posao za ženu jer ne samo što će da zajebu stvari već će i da naprave veliku frku oko toga što su zajebale stvari u čemu će da ponovo okrive muškarca za sve, jer muško je muško i mora sve da trpi, u suprotnom nije muško. Naravno.

Znaš li ti uopšte da nakon trudnoće kod žena može da se javi teška psihička bolest koja završi ubijanjem odojčeta? Ako nešto znaš o tome, napiši.

Opet lupetaš žestoko.

Ne, to upravo ti radis. Sa homofobije, na onoj temi na psihologiji valjda, prelazis ovde na mizoginiju, ocekivano, naravno. Nisam ni sumnjao. Sve to korelira kod vas takvih da razmisljate tako.

Podela poslova prema polovima je došla prirodno ljudima i vremenom u zavisnosti od toga šta im je bilo najbliže da rade ili sa čime da rukovode.

Aha, dosla prirodno kao sto je i prirodno da muskarac bije zenu (vecina) jer su nadmocniji fizicki. I to je savrseno prirodno, kao i tumori, virusi, infekcije i smrt sto opet ne znaci da to tako treba da bude niti da to neko trpi. Prirodno moze da dodje, ali moze da se i zloupotrebljava to dosta i da se posle namece, diskriminise i upravo je to ono zbog cega se bune pametni ljudi, a takvi kao ti rade odvratnu relativizaciju svega toga, kao "problem ne postoji, preterujete".

U bolnici noću ostave devojčicu na dežurstvu jer se trudi da dobije mesto, nema je ni 50 Kg, a ostave joj 10 pacijenata od po 120 Kg sa aritmijama i kojekakvim neurotičnim postoperativnim simptomima koje izazivaju potrebu za samoubistvom i ti hoćeš da kažeš da će ona moći u modernom društvu da podigne dedu od 120 Kg koji je pao s kreveta u delirijumu te da će ona moći to da izvede jer podela poslova je samo ''društveni konstrukt''...

Pa jeste drustveni konstrukt delom takodje. Pusti ti te sad pojedinacne slucajeve i "pseudoargument anegdotalni dokaz", da ne pominjem da ta tvoja devojcica i ne postoji u praksi.
Drugo je kada je u pitanju ovakav pojedinacni slucaj, u specificnoj situaciji a drugo je npr da zene ne mogu da idu u vojsku, da je vojska samo za muskarce, a frizeraj samo za zene, da ako je muskarac sminker, mora obavezno da je gej i ostali stereotipi, diskriminacije i glupiranja koji proisticu iz ovakvih rasudjivanja, malogradjanskih.

Prvo, ima devojaka, jakih kao stena, i mnogo muskaraca mekusaca, sa svojih 90kg on je nesposoban, nejak i mlitav. Drugo, ako bas i postoji neka nejaka devojcica, ne moraju bas nju tu da stavljaju ali zato mogu krupnu zenu od 60ak kilograma, koja je tu negde sa mekuscem muskarcem mrsavim od 70kg-a, koga bole ledja, boli ga rame i sl, a medicinski brat je (znam bas jednog takvog samo nije u zdravstvu nego u drugom poslu) i dodje mu na slicno. U praksi nece ni ona ni on sami da ostanu na dezurstvu i da rade bas to i da bas svi budu nervozni i da bas svi imaju 120kg i slicno.
Ukratko, nece se desiti ti tvoji SF uslovi, gde si sve varijable napravio kako tebi odgovoraju i sve su lose, da bi sta postigao, da bi rekao da zene nisu za zdravstvo? Daj covece :roll:

Dakle jesu neke stvari drustveni konstrukt, a naravno postoje neki poslovi gde NEKE OSOBE NE MOGU DA RADE IZ 10001 RAZLOGA nebitno kod su pola i roda. Ti kada objasnjavas ove stvari kao da ispada da NI JEDNA ZENA NE MOZE TO DA RADI ali da zato SVAKI MUSKARAC MOZE to da radi. :roll: To je pritajena mizoginija i diskriminacija po polu i rodu, i neko uzimanje prava ljudima.
Neka ta proba pokusa, pa ako ne moze, da se nadje neko resenje. A ne treba sada instant da joj se strogo tj vecini zena onemoguci i da pomisle da to i to rade, jer eto, ZENE SU TO.


Ispada kao da muškarci teraju žene da stavljaju na sebe 50.000kg pudera svakodnevno dodajući na to da su za to muškarci krivi ili bog zna kako i šta.

:roll: Kakve sad veze ima puder sa cim... :roll: Znam zene koje su nasminkane kao poglavice nekih plemena, a neke ne koriste ama bas nista od sminke. Ima i muskaraca koji stavljaju pudere, kremice na lice, boje trepavice, cupkaju obrve... Totalno irelevantno.
Znam i da ima bilmeza (licno video) koji vrse strahovite pritiske na svoje cure/zene, da se moraju sminkati da moraju "uvek biti lepe", pa onda oni sto ih teraju non stop da jos moraju smrsati, jos, i tako u nedogled.


Razlike između polova i te kako postoje i odražavaju se ne samo po pitanju fizičkih već i mentalnih karakteristika. To što svi imaju ista prava ne znači da imaju i iste sposobnosti. Muškarci imaju barem 20% više mišićne mase od žena. Pogodi ko će da bolje radi posao, neko ko ima PMS svake 3-4 nedelje pa se izdrkava nad decom iznenadnim kontrolnim zadacima ili neko ko to nema pa ume da objasni šta i kako sa stvarima.

Iz ovog dela da izvojim totalnu glupost koja je uzasavajuca, kao da si rekao "Crnci su niza bica, oni nisu ljudi nego majmuni, na njih i lice onako crni". E to je taj nivo uvrede skoro :

"Razlike između polova i te kako postoje i odražavaju se ne samo po pitanju fizičkih već i mentalnih karakteristika."

Za prvo moze da stoji, ali za drugo nikako ne stoji. A kada govoris o tim razlikama "izmedju polova", fizickih, one ne samo da postoje izmedju muskaraca i zena nego i izmedju muskaraca i muskaraca i izmedju zena i zena.
Ako idemo u krajnje detaljisanje, razlike postoje i izmedju jednojajcanih blizanaca, pa opet, totalno je nepotrebno pominjati te takve "razlike".

Ali ne, ti ne mislis na te takve razlike, koje su i dokazane principom ociglednosti, koje svi i vide i znaju vec ides korak dalje i vrsis DISKRIMINACIJU. Jos malo pa kao da si rekao - DOKAZANO ! ZENE SU GLUPLJE NEGO MUSKARCI, IDEMO I KORAK DALJE - SVAKA ZENA JE GLUPLJA OD BILO KOJEG, I NAJGLUPLJEG MUSKARCA.
E bukvalno tako zvuci kada ti nesto kazes diskriminatorno, samo uvijeno u oblandu.

Dakle, za fizicke karakteristike moze a i ne mora biti, ali za ove "mentalne" sta god podrazumevali pod tim, to ne stoji, jednostavno ne mozes o mozgu zena pricati diskriminatorno u odnosu na mozak muskarca.
Zanimljivo strucno stivo na ovu temu je :

Muški i ženski mozak: Neuronauka i neuroseksizam
https://mindreadingsblog.wordpress.com/2013/12/13/muski-zenski-mozak-neuronauka-neuroseksizam/


To što svi imaju ista prava ne znači da imaju i iste sposobnosti. Muškarci imaju barem 20% više mišićne mase od žena. Pogodi ko će da bolje radi posao, neko ko ima PMS svake 3-4 nedelje pa se izdrkava nad decom iznenadnim kontrolnim zadacima ili neko ko to nema pa ume da objasni šta i kako sa stvarima.

Pa sta ako ne znaci da svako ima ekvivalentne u procenat iste sposobnosti? I muskarci sa pdf Muskarci nemaju iste sposobnosti pa sta sad? Da pravimo neke copore i grupice po boji ociju, duzini kite, po broju dlaka na glavi ko je manje a ko vise sposoban i diskriminisemo druge grupacije? :roll:

Pa sta ako U PROSEKU muskarci imaju vise misicne mase? Neke zene po teretanama koje sam znao ce ti pre icepati i sloziti drva nego mnogi muskarci lenjivci koji imaju tih 20% vise mase. Ali ima i veci % sala koji mu umara srce, nego toj zeni sto umara zdravo utrenirano srce.
Dakle, opet pojedinacni slucajevi, pa prema tome moze se naci i neka zena koja ce uprkos 20% manjoj masi BOLJE OBAVLJATI POSAO OD NEKOG MUSKARCA, a sto je jos bolje - ona ce ga obavljati s ljubavlju mozda, a muskarac ce biti lenjivac, mrzece ga i slicno..... Prema tome koja je poenta istaknuti podatak od 20% da bi se sada opet zene nekako spustale kao "niza bica" ?
 

Back
Top