Za koga bi sada glasali na izborima i zasto? Septembar 2017.

Glasam za:

  • Vucic SNS

  • Sutanovac DS

  • Dacic SPS

  • Neki Milos?! DSS

  • Krkobabic PUPS

  • Tadic SDS

  • Velja NS

  • Draskovic SPO

  • Sheshelj SRS

  • Boskic Dveri

  • Pastor SVM

  • Radulovic DJB

  • Canak LSDV

  • Neko drugi

  • Bojkotujem


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Droid

Buduća legenda
Poruka
49.791
U anketi za koga a u temi zasto. Da osvezimo statistiku. Stranke idu individualno, dakle nema koalicija i slicno.

Ja cu da razmislim sada ozbiljno kao da su stvarno izbori.

1200px-Flag_of_Serbia.svg.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam za koga covece. Jako tezak izbor. Ne bih se igrao glasom. Nije to sala.

Hajd da pogledam zasto za nekog necu da glasam, pa mozda tako odlucim za koga cu?

Pod broj jedan zelim da zaokruzim sta mene u stvari zanima. Kosovo mi je apsolutno nebitno pitanje. Ono ne zavisi od nas. Zanima me dakle borba protiv korupcije, partokratije, razvoj ekonomije i kulture stanovnistva.
Devedesetih sam bio Djindjicevac. Posle sam ozlogrdjen zutima dao glas Nikolicu. Posle kad sam video sta sam uradi oglasao sam za SVM, pa na kraju za Dveri. A sada...

Vucic SNS - Pa eto necu da glasam za njega jer ne vidim da se ista menja u drzavi. Niko nije osudjen. Korupcija cveta. Lokalne vlasti su uzasne. Partokratija dozivljava svoj vrhunac. Sve sto su destilirali SPS i DS od demokratije oni su jos vise iscistili i napravili najkvalitetniji ekstrakt partokratije. Privredni rast je manji od albanskog. Mediji su uzasno zatvoreni i zatrpani. Na sve to dodajem koalicione partnere za koje se hvata, SPS i PUPS i dodje mi da povracam od te cele jedne pokvarene corbe. Mnogo nas je zaduzio kod MMF-a. Dug nam je ako se uracuna i efekat jacanja dolara skocio duplo sa 12 na 25 milijardi.

Sutanovac DS - Za ove zutare stare ne pada mi na pamet da glasam. Oni nisu toliko losi bili kao ovaj SNS, ali su bili nizi stepen partokratjie i korupcije. Najvise im zameram sto su rehabilitovali SPS i meni mrskog Dacica. Mnogo su nas zaduzili. Sa 6 na 12 milijardi. Pokusali su da ociste sudije od SPSovaca medjutim posle je to ponisteno. Sve su nesto kretali pa nisu istrajavali. Pred kraj Tadicevog mandata Srbija je pocela da kolabira. Zato je i pukao na izborima.

Dacic SPS - Ovo je zlo, Satana, pakao na zemlji. No comment.

Neki Milos?! DSS - Propala stranka. Kostunica je bio jedini politicar koji je bio nekorumpiran i koji je vodio interesa o naciji. Medjutim nema mnogo ljudi medju Srbima koji bi ga u tome iskreno pratili. Zato se oko njega okupila bulumenta. Da se vrati Kostunica mozda bih glasao za DSS a ovako ne dolazi u obzir. Nemam poverenja u sadasnju vrhusku. Bilo je i sukoba sa Sandom, a i ona je bila promasaj. Sve u svemu upropasena stranka i to iznutra. Naravno kao produkt losih saradnika Kostunica je omogucio da njegova vlada odradi najgoru privatizaciju cije posledice i danas osecamo. To sto je dug pao, pao je upravo jer su sve zivo rasprodali.

Krkobabic PUPS - Sta reci a ne zaplakati za coveka koji toboze ima glasove penzionera, a verujem da ne bi ni cenzus presao da izadje samostalno. Da sme. Jedan korupcionas i samo totalno retardirana osoba moze da mu pruza podrsku. Doduse ne razlikuje se mnogo od drugih osim sto je prilicno antipatican i slab govornik. Jedna grozna stranka koja moze da postoji samo u Srbiji.

Tadic SDS - Sve isto sto i za Sutanovca.

Velja NS - Jedna pijana budala za koju su samo Cacani glasali jer je tamo ubacivao ljude u drzavne firme. Klasicni seoski serif kao Palma. Glas za njega je besmislen.

Draskovic SPO - Oportunista, propali monarhista. Doziveo transformaciju od cetnika i srbende do NATO pesadinca i pobornika britanskih interesa. Nema tu niceg normalnog za sta covek da se uhvati. Osim toga ja sam republikanac po svaku cenu.

Sheshelj SRS - Pajac. Toliko se javno slihta Vucicu da je to degutantno. Njegova vlast bi jedina bila gora od ove sadasnje.

Boskic Dveri
- Pa vidis za njega sam glasao poslednja dva puta ali sada necu. Glasao sam samo da bi dobio prolaz u parlament. I kako se ispostavilo bio sam u pravu. Njemu je svaki glas bio od vrhunskog znacaja. Glasao sam za njega ne zbog ubedjenja nego eto da bi SNS imao vise opozicije u parlamentu. Kakva takva. Medjutim sada mislim da Boskic treba sam da se izbori za censuz i bez mene. Imao je nekoliko godina vremena da se promovise po skupstini i ako sada ne moze da udje u parlament bez mog glasa, ne treba ni da udje. Inace nisam rusofil, pravoslavn fanatik, Srbijanac, dakle nisam sve to sto u stvari definise Boskica.

Pastor SVM - Kulturna stranka. Simpatisem ja SVM i sam sam im pre Dveri davao glasove kada nisam imao kome drugom. U principu zastupaju madjarske interese i takva partija je potrebna i postujem je. No mislim da je vreme da se odredim za neku partiju koja ce da misli o srpskim interesima.

Radulovic DJB - Nemam pojma sta da kazem za ovog coveka. Ne uliva mi poverenje. Uopste ga ne gotivim. Uspeo je da zaludi neke iskrene bivse zutare ali mislim da je u pitanju prevarant.

Canak LSDV - Nikada nisam ni pomisljao da dajem glas ovom zadrtom debelom lalosu. Ako bih isao u tu stranu pre bih glasao za SVM. Ovaj covek je vrlo cudan i morbidan.

------------------------------------

I eto posle sveg razmisljanja ja nemam za koga da glasam pa cu morati uskoro da odlucim da li cu bojkotovati izbore ili izabrati neko manje zlo.

- - - - - - - - - -

Beli? Zar on nije vec usao u koaliciju sa SNS na lokalu? :D
 
Poslednja izmena:
U anketi za koga a u temi zasto. Da osvezimo statistiku. Stranke idu individualno, dakle nema koalicija i slicno.

Ja cu da razmislim sada ozbiljno kao da su stvarno izbori.

Pogledajte prilog 454247

primetiJo sam da favorizuješ Vratare pa si stavio duži nadimak nego što je ime što znači da te nije mrzelo da kucaš

BIću kratak...

Za koga glasati?
ZA ČEDU PRAŠKA

pošto je ionako sve sam go lopov do lopova, prostitutke postale buržujke, bezrepaši postadoše vidjeniji klijenti svetskih banaka,
policija pruža specijalne usluge posebnim grupama, budžetske službe zapošljavaju bolide za 5-15 cigli,
opštinari se rangiraju medjusobno ne ko je koliko uradio već koliko je ko namakao preko plate,
u Beograd dolaze ovi što im najmanje do znanja i kulture... imaju oni ono od kuće samo im pare trebaju a to će u Beograd da završe
a samo nabrojanima ide radni staž i penziono

pa kad sve njih u paketu savršeno zaokruženo zabole polni organ za državu a što ne bi Čedu Praška lepo glasali?
priznajem da ga nikad nisam zaokruživao po koalicijama a ni ovako

ušao je unezvereno u Skupštinu u pocepanim patikama i prljavim farmerkama
i ušo u legendu petooktobarske naručene revolucije

Nego eto nije prešo cenzus pošto je Vučić pokupio sve njegove fazone plus je ponudio da ne treba trunke obraza
što je glasačima sns-a zvučalo kao WIN-WIN situacija naspram Čedine ponude koji postade i stipsa u medjuvremenu

Koga zanima Srbija?
Evo prekodrinsku braću znamo šta misle o nama a dodju da se ogrebu žestoko
Albance na Kosovu ne zanima, Madjare i Hrvate u Vojvodini ne zanima,
pojedini Zemunci tvrde da ne pripadaju Beogradu iebo ih Tudjman,
Političare, opštinare, policiju, zdravstvene radnike, sudstvo i ove po školama takodje ne zanima - samo da namaknu još malo dok može

i za čije babe zdravlje onda?
dajte Čedi Prašku priliku da bar jedan ode u Nirvanu

- - - - - - - - - -

14370154_1774282886147915_3062889814809262934_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Anketa podrzava samo 15 stavki...
Moze pod 'ostali' pa obrazlozenje :aha2:

A ja obrazlazem sa... iako imaju dosta muka sa kadrovskim resenjima (nisu izuzetak od ostalih po tom pitanju) zalazu se jasno i otvoreno za neke stvari, ne okrecu se kako vetar duva. Meni se svidja predvidljivost politike.

Jel mozes da promenis Canka za Belog u anketi?
 
Bagra će da glasa aktuelnu stranku za zapošljavanje bez obzira na posledice :D
neki će da ispuše neki neće dobiti šta su hteli ali će posle svi da arlauču kako tamo neki komunisti i njihovi naslednici i naslednici naslednika...

- - - - - - - - - -

:eek:

Liberalna ekonomija ne sme da iskljuci zakonitost!

Ako Kinez može da ponudi jeftinije zašto onda liberalno zapadno tržište... u stvari ništa...
 
Ако би данас били парламентарни избори, гласао бих Демократску странку као једину озбиљну странку опозиције.
На предстојећим београдским изборима, гласаћу за Иницијативу Не Да(ви)мо Београд због њиховог активизма гледе "Београда на води" и злочина у Савамали.
 
Ако би данас били парламентарни избори, гласао бих Демократску странку као једину озбиљну странку опозиције.
На предстојећим београдским изборима, гласаћу за Иницијативу Не Да(ви)мо Београд због њиховог активизма гледе "Београда на води" и злочина у Савамали.

Ne bih voleo da opet dodjem u situaciju da glasam protiv njih. Pokazali su sta su i ko su.

Ja cu ipak da bojkotujem. I mislim da je to jedini razuman odgovor na ovu politicku bulumentu.
 
Ne bih voleo da opet dodjem u situaciju da glasam protiv njih. Pokazali su sta su i ko su.

Ja cu ipak da bojkotujem. I mislim da je to jedini razuman odgovor na ovu politicku bulumentu.

Pa svi ti "ko su i šta su" su prešli u SNS

Eno recimo direktorka Službenog Glasića... prvo pljuvala vučića ko da joj nevinost skino a nije platio... a onda samo došla...

pa kofu ladnih govana...
 
:eek:

Liberalna ekonomija ne sme da iskljuci zakonitost!

Јасно.

Али које опције имам? Искрено.

Радуле нема довољно компетентних кадрова да покрије два министарства. У вр' главе. Притом се невероватно одао центризму и популизму у задње време.

Смањење пензија је најнеолибералнији потез у протеклих 30 година поред Коштунијевих пљачкашких приватизација.
 
Јасно.

Али које опције имам? Искрено.

Радуле нема довољно компетентних кадрова да покрије два министарства. У вр' главе. Притом се невероватно одао центризму и популизму у задње време.

Смањење пензија је најнеолибералнији потез у протеклих 30 година поред Коштунијевих пљачкашких приватизација.

Није.

Видиш, најнеолибералнији потез би био да се поштују уговори. Немаш већег неолибералног потеза од поштовања уговора између уговорних страна. Ако неки пензос добије папир у коме пише да му је пензија 35 000 динџи, то му дође уговор између њега и државе да ће држава да му исплаћује тај износ пензије, онда је тотално ненеолиберално да друга страна крши међусобни уговор на који је ставила свој потпис, а Бога ми, и печат.
 
Није.

Видиш, најнеолибералнији потез би био да се поштују уговори. Немаш већег неолибералног потеза од поштовања уговора између уговорних страна. Ако неки пензос добије папир у коме пише да му је пензија 35 000 динџи, то му дође уговор између њега и државе да ће држава да му исплаћује тај износ пензије, онда је тотално ненеолиберално да друга страна крши међусобни уговор на који је ставила свој потпис, а Бога ми, и печат.

Напротив.

Ради се о изузетно прагматичном, изолованом, неолибералном потезу.

Пензије би требало смањити за још 20% и упоредо приватизовати преосталих 700 ЈКП. Радуле не би дир'о ни ЈКП ни пензије. Знаш ти то боље од мене, уверен сам.
 

Back
Top