Miroslav Ćosović objavio novo naučno delo

Gruban

Buduća legenda
Poruka
40.806
nikola-tesla-miroslav-cosovic-crnogorac-prisvajanje-provokacija-1484608940-1081971.jpg

Podatake o Teslinom nacionalnom izjašnjavanu našao je verovatno u Američkom imigracionom birou.Toj vrhunskoj naučnoj ustanovi za utvđivanje nacionalne pripadnosti.
cefc10a9fe44eebe6a900a186ee42a24_L.jpg
 
Poslednja izmena:
Jos da imaš izvor za te neistine ...
Хрватоусташе су 1941. године побиле 535 Срба из Теслиног родног Смиљана, а међу њима 119 са презименом Тесла. Тада је спаљена и Смиљанске православна црква са парохијским домом у коме је рођен Никола Тесла.
 
Хрватоусташе су 1941. године побиле 535 Срба из Теслиног родног Смиљана, а међу њима 119 са презименом Тесла. Тада је спаљена и Смиљанске православна црква са парохијским домом у коме је рођен Никола Тесла.

1.Izvor?
2. Hrvati=/=Ustaše
 

Iznimka potvrđuje pravilo. Jedan redneck ne znači cijela nacija. Mi Hrvati volimo Srbe. Mi mrzimo velikoSrbe. Ovaj redneck ne zna razliku. K tomu zatrovan je neo fašizmom i ultranacionalizmom. Ali to nije većina Hrvatske. Niti je politika RH. U hr. Saboru nema niti jedna fašistička stranka. Za razliku od npr. Grčke gdje je 2/3 parlamenta fašisti i komunisti. Totalitarne stranke. I gdje je dokaz za Tesle? Trolaš.
 
Iznimka potvrđuje pravilo. Jedan redneck ne znači cijela nacija. Mi Hrvati volimo Srbe. Mi mrzimo velikoSrbe. Ovaj redneck ne zna razliku. K tomu zatrovan je neo fašizmom i ultranacionalizmom. Ali to nije većina Hrvatske. Niti je politika RH. U hr. Saboru nema niti jedna fašistička stranka. Za razliku od npr. Grčke gdje je 2/3 parlamenta fašisti i komunisti. Totalitarne stranke. I gdje je dokaz za Tesle? Trolaš.
Доказ сам ти дао неписмени човече треба само да одеш на сајт "Jusp-jasenovac.hr" и увериш се сам.

Овај је оличење Хрвата данас и није једини, у супротном би био у затвору.Али шта рећи када тамо председници и премијери иду у Блајбург.
Нацистистичка нација по свему или боље рећи клероусташка.
 
Доказ сам ти дао неписмени човече треба само да одеш на сајт "Jusp-jasenovac.hr" и увериш се сам.

Овај је оличење Хрвата данас и није једини, у супротном би био у затвору.Али шта рећи када тамо председници и премијери иду у Блајбург.
Нацистистичка нација по свему или боље рећи клероусташка.

A spomenik čiča Draži? Kako objašnjavaš spomenik čovjeku koji je bio Sila Osovine? Polako mlade smo mi države. Nismo napunili ni 50 godina.
I opet, kao i uvijek, trolaš. Jasenovac nije dokaz o pokolju Tesline obitelji.
 
Ja samo tražim dokaz za tvrdnju da su Hrvati ubijali Tesle. U čemu je problem?
Не, већ провоцираш и посредно негираш злочине Хрватоусташа. Већ сам ти изнад изнео чињенице.

Попис жртава рата 1941-1945
Непотпун списак жртава рата 1941-1945 за Хрватску - Десетине Тесла (74 ако ме претраживач не вара)
Списак српских жртава рата и пораћа на подручју Хрватске и бивше РСК 1990-1998 - Четири Тесле
 
Poslednja izmena:
A spomenik čiča Draži? Kako objašnjavaš spomenik čovjeku koji je bio Sila Osovine? Polako mlade smo mi države. Nismo napunili ni 50 godina.
I opet, kao i uvijek, trolaš. Jasenovac nije dokaz o pokolju Tesline obitelji.
Ало индијанац отвори линк на сајту и провери којико је Тесли убијено у Јасеновцу, а онда одеш на ову везицу за Јадовно па видиш и ту:
http://jadovno.com/imenicni-popis/#.WbW00TVLeUk
Дража је човек који је ратовао на савезничкој страни и који је вишеструко одликован и треба да има споменике као што их и има у сваком делу света.
Лијепа ваша јесте баш млада држава, оно мало што сте се "прославили" током другог светског рата и током деведесетих и то је то, још мало и доста.
 
... Mi Hrvati volimo Srbe...
Koju trećinu tačno volite: onu koju treba pobiti; onu koju treba proterati; ili onu koju treba pokatoličiti?
- - -
ИСПОВЕСТ ИТАЛИЈАНСКОГ ГЕНЕРАЛА

Генерал Александрo Лузанo пише Мусолинију:
Драги Дуче
Моја безгранична оданост према Вама ми, надам се, даје за право да, у нечему, одступим од строгог војничког протокола. Зато и журим да Вам опишем један догађај којему сам, уназад три седмице, лично присуствовао.
Обилазећи среска места Столац, Чапљину и Љубиње (између 60 и 130 км северно од Дубровника) - сазнам од наших обавештајних официра да су Павелићеве усташе, претходног дана, починиле неки злочин у једном селу (Пребиловци), и да ће, када се то прочује, околни Срби поново да се узнемире.
Недостају ми речи да опишем оно што сам тамо затекао. У великој школској учионици затекао сам заклану учитељицу и 120 њених ученика! Ниједно дете није било старије од 12 година! Злочин је неумесна и наивна реч. Tо је превазилазило свако лудило! Многима су одсекли главе и поређали их по ђачким клупама. Из распорених утроба усташе су извукле црева и, као новогодишње врпце, растегли их испод плафона и ексерима укуцали у зидове! Рој мува и несношљив смрад нису дозвољавали да се ту дуже задржимо. Приметио сам начету врећу соли у ћошку и згрануто установио да су их клали полако, солећи им вратове! И таман кад смо одлазили, у задњој клупи се зачуло дечје кркљање. Пошаљем двојицу војника да виде шта је. Изнели су једног ђака, још је био у животу, дисао је са напола пресеченим гркљаном! Својим колима одвезем то јадно дете у нашу војну болницу, повратимо га свести и од њега сазнамо пуну истину о трагедији.
Злочинци су најпре, на смену, силовали учитељицу Стану Арнаутовић и онда је пред децом убили. Силовали су и девојчице од осам година. За све то време певао је силом доведени оркестар цигана и ударао у тамбуре!
На вечну срамоту наше, римске цркве и један Божији човек, један жупник, у свему томе је учествовао! Дечак кога смо спасили брзо се опоравио. И чим је рана зарасла, нашом непажњом побегао је из болнице и отишао у своје село, да тражи родбину. Послали смо патролу за њим, али узалуд; нашли су га на прагу куће закланог! Од хиљаду и нешто душа у селу више нема никога! Истога дана, то смо открили касније, кад је извршен злочин у школи, усташе су похватале још 800 становника села Пребиловци и све их бацили у јаму или на животињски начин на путу до јаме побили. Спасило се само око 300 мушкарацa. Jедино је њима успело да пробију усташки обруч око села и да побегну у планину! Тих 300 преживелих јаче је од најелитније Павелићеве дивизије. Све што су имали да изгубе они су изгубили! Децу, жене, мајке, сестре, куће, имовину. Чак су и страха од смрти ослобођени. Смисао њиховог живота је једино у освети, у страшној освети њих је, у неку руку и стид што су преживели! А таквих села, као што су Пребиловци, пуна је Херцеговина, Босна, Лика, Далмација.
Покољи Срба су достигли такве размере да су у тим крајевима загађени и многи водени извори. Из једног врела у Поповом Пољу, недалеко од јаме у коју је бачено 4.000 Срба, избијала је црвенкаста вода, лично сам се у то уверио! На савест Италије и наше културе пашће неизбрисива мрља, ако се, док је време, не дистанцирамо од усташа и не спречимо да се нама припише да подржавамо безумље!

НАПОМЕНА:
После оваквих догађаја Италијанска војска стаје у заштиту српског живља и протерује усташе из Истре и Далмације.
На слици се налази генерал Александрo Лузанo како стоји изнад једнoг прекланог српског детета испред школе у Пребиловцима.
 
Koju trećinu tačno volite:

Ne znam točan broj Srba koji se protive ideji Velike Srbije. Jer je sama politika Velike Srbije već poražena sa prošlim ratom. Ali mi volimo Srbe. Svi u RH obožavaju gledati onaj par, druže sa Srbima i sl.
Ja se smijem sa Srbima. Što mi više treba? Velikosrbe ne volim. Njih se nitko niti ne boji niti mogu koga zastrašiti. Oni su takoreći sprdačina. Oprostite na izrazu.
 
Poslednja izmena:
Ало индијанац отвори линк на сајту и провери којико је Тесли убијено у Јасеновцу, а онда одеш на ову везицу за Јадовно па видиш и ту:
http://jadovno.com/imenicni-popis/#.WbW00TVLeUk
Дража је човек који је ратовао на савезничкој страни и који је вишеструко одликован и треба да има споменике као што их и има у сваком делу света.
Лијепа ваша јесте баш млада држава, оно мало што сте се "прославили" током другог светског рата и током деведесетих и то је то, још мало и доста.

https://en.wikipedia.org/wiki/Case_White

Kažu knjige da se borio na strani Nacista, Ustaša, talijanskih fašista. Drugim riječima: Sile Osovine. Draža je sila osovine. Ma koliko mi šutjeli o tome.
 
Ne znam točan broj Srba koji se protive ideji Velike Srbije. Jer je sama politika Velike Srbije već poražena sa prošlim ratom. Ali mi volimo Srbe. Svi u RH obožavaju gledati onaj par, druže sa Srbima i sl.
Ja se smijem sa Srbima. Što mi više treba? Velikosrbe ne volim.
'Велика Србија' је ваш изум и ваша опсесија а не наша.

Имаш ли неку реакцију на информацију коју сам ти доставио изнад, или намераваш да просто игноришеш чињенице?

И ја се смејем са Хрватима, али ипак избегавам да им окрећем леђа. Посебно кад је реч о Хрватима попут тебе који су на први поглед дружељубиви и толерантни, али ипак се беспоговорно држе националне 'партијске линије'.
 
'Велика Србија' је ваш изум и ваша опсесија а не наша.

Имаш ли неку реакцију на информацију коју сам ти доставио изнад, или намераваш да просто игноришеш чињенице?

И ја се смејем са Хрватима, али ипак избегавам да им окрећем леђа. Посебно кад је реч о Хрватима попут тебе који су на први поглед дружељубиви и толерантни, али ипак се беспоговорно држе националне 'партијске линије'.


Imam reakciju. Iznenađen sam da su Tesle masakrirane u Jasenovcu.

Ti živi u strahu. Znaš Radić je rekao nešto kao: Sa gospodom kao da gospodom, sa bandom kao sa bandom. Glupost, šovinizam, nacionalizam, fašizam, šovinizam ne poznaju granice.
O gluposti bi se trebalo učiti iz fizike kao o svemirskoj sili.

Iz Hrvatske s ljubavlju,
Lamasu
 
Poslednja izmena:
Избор речи доста говори. Тесле су 'биле' у Јасеновцу - породични пикник?

Нисам рекао да су билу у Јасеновнцу већ да су поубијани за време Другог светског рата, као и здруженом злочиначком пројекту 'Олуја'. Неки од њих су свакако страдали у Јасеновцу, али не и сви.

Није у питању страх већ искуство.
 
Poslednja izmena:
Избор речи доста говори. Тесле су 'биле' у Јасеновцу - породични пикник?

Нисам рекао да су билу у Јасеновнцу већ да су поубијани за време Другог светског рата, као и здруженом злочиначком пројекту 'Олуја'. Неки од њих су свакако страдали у Јасеновцу, али не и сви.

Није у питању страх већ искуство.

Jel se ti bojiš Hrvata?:D

Glede Oluje...jel koji Tesla držao pušku?

P.S. Izmijenio sam zadnju poruku.
 
Poslednja izmena:

Back
Top