Rado Srbin ide u vojnike ;)))

Veseli_Ubica

Poznat
Poruka
7.186
Treba mi nechije mishljenje:
Dobio sam poziv da se javim u kasarnu za 10 dana zbog planiranja sluzenja vojnog roka. Potrebno je da donesem potvrdu da sam student, kako bih odlozio vojsku, ali nisam student. A i razmishljao sam da se sam javim i shto pre odsluzim svoju duznost prema otadzbini
icon10.gif
. Valjda je bolje sad dok sam mladji i nemam ozbiljno zaposlenje. A puno mi ljudi kaze da sam budala, da trebam da se borim i cimam da izbegnem vojsku josh par godina, a do tada ce eventually da ukinu sluzenje vojnog roka. A razlozi su rano ustajanje, smrzavanje, izivljavanje, incidenti sa sapunom pod tushem(!), pasulj bez zrna pasulja, .... U svakom sluchaju, civilno i unarmed sluzenje ne dolazi u obzir, pa ako neko ima neki koristan argument, rado cu da uzmem u razmatranje...
poz
 
ja sam otisao u vojsku sa 18...ali tada nije ni bilo govora o skracivanju....sada se prica da ce do 2007 ukinuti vojnu obavezu...da sam na tvom mestu, sacekao bih...mislim mladost ludost....sto sam ja sad bolji nego ovi sto sluze po par meseci...i vise su kuci nego u vojsci...
 
A što da ne ako o tome razmišljaš... I meni je to bila opcija za ovu godinu pa sam se bio predomislio... Ali opet... Moglo se desiti i da odem. Najviše zbog faksa i nisam otišao.. Ali brate... Bar u vojsci možeš jednostavno da isključiš mozak i odmoriš od bilo kakvih frka koje bi mogao imati u kući... Malo se isprazniš i yebe ti se za sve...
 
Da se odmorim ? Pa kakve sam ja sve priche cuo, ispade da je u VSCG kao u americhkim filmovima... Mada ne verujem u puno toga shto se pricha. To verovatno smishljaju oni kojima je trebao izgovor pred ljudima shto je izabrao civilno sluzenje...
Funny thing is da me je o izbegavanju vojske savetovao (zbog povrede) penzionisani pilot JNA, koji se 2 (dva) puta katapultirao u mirnodopskim uslovima ;)
 
Ma dajte bwe ljudi, kakva otadžbina, kakvi bakrači. Razumem one od pre 20 godina, tada je otadžbina nešto i uradila za njih. Ovima da služim??? Pa, žao mi je što sam bio u vojsci, ali majke mi. Morao sam. Godine. Fuckk...
I, ne lažu te. Stvarno ima svega... Ameri su jebeni početnici, ja da ti kažem...
Da viš' kako izgleda prava maršruta od 20km, po močvari bačke, srema, ne znam geografiju baš najbolje, sa punom ratnom opremom, punim okvirom i metkom u cevi... Fuckking Vietnam, dude...
A moj ortak sa posla ide u civilnu... 9 meseci, čini mi se... Dig'o kredit, boli ga uvo, ima kintu, služiće u bolnici, pije kafu sa medicinskim sestrama svako jutro, uveče u grad, a spava u svom krevetu, nema da se skupljaju muve na čaršafu (šatro čisto, ma daaaaa....)...
Ne znam, jbg, možda sam ja razmažen...
Imao sam ja prilično lepe događaje u vojsci, ali kad pogledam, to su bile stvari koje se u civilnom životu dešavaju svakodnevno... A zgledale su lepe, je jer je sve ostalo krajnje sranje.
Teraj ti njih u pizdu materinu. Idi u civinu. Veruj mi...
I zajebi babe i dede koji kenjaju da čovek nije onaj ko nije služio vojsku. Ja ti kažem da ćeš biti bar 50% bolji čovek ako ne odeš...
 
Serijski_Ubica:
Treba mi nechije mishljenje:
Dobio sam poziv da se javim u kasarnu za 10 dana zbog planiranja sluzenja vojnog roka. Potrebno je da donesem potvrdu da sam student, kako bih odlozio vojsku, ali nisam student. A i razmishljao sam da se sam javim i shto pre odsluzim svoju duznost prema otadzbini
icon10.gif
. Valjda je bolje sad dok sam mladji i nemam ozbiljno zaposlenje. A puno mi ljudi kaze da sam budala, da trebam da se borim i cimam da izbegnem vojsku josh par godina, a do tada ce eventually da ukinu sluzenje vojnog roka. A razlozi su rano ustajanje, smrzavanje, izivljavanje, incidenti sa sapunom pod tushem(!), pasulj bez zrna pasulja, .... U svakom sluchaju, civilno i unarmed sluzenje ne dolazi u obzir, pa ako neko ima neki koristan argument, rado cu da uzmem u razmatranje...
poz

PA DA POCNEMO : 1. USTAJANJE JE U 6h , 2. GREJANJE JE SOLIDNO + imas vrecu za spavanje 3. obuka nije IZIVLJAVANJE - to kazu mamini i tatini sinovi koji se drze jos mami za suknju 4.U VOJSCI NEMA TIH FAZONA POD TUSEM - ko ti je to rekao reci mu da laze 5. PASULJ - ovo je najveca izmisljotina godine , taj ko ti je rekao da u pasulju nema zrna , taj je ocigledno bio u ALBANSKOJ vojsci JER JEDINO JE TO HRANA KOJA U VOJSCI VALJA , to neka ti potvrde ljudi sa foruma koji su sluzili vojni rok

E SAD MOJE PREDLOG I KOMENTAR : Ako si u mogucnosti probaj jos da odlazes vojsku posto ti se ocigledno ne svidja , br.2 NI U JEDNOJ FIRMI OZBILJNIJOJ NECES DOBITI POSAO AKO NEMAS ODSLUZEN VOJNI ROK, br.3 ako ne mozes da izdrzis 6 meseci vojske ... NO COMMENT , evo neka ti forumasi kazu koliko su bili u vojsci i gde su sve bili od HRVATSKE ,BOSNE , KOSOVA .... tako na tebi je da IZABERES ... Samo me jedna stvar interesuje DANAS SUTRA KAD SE BUDES OZENIO , JEL IMAS PETLJU DA KAZES ZENI DA NISI MOGAO DA IZDRZIS DRIL OD 3 MESEC KOLIKO TRAJE OBUKA , A ZENSKI PORODJAJ NI JEDAN OD NAS MUSKARACA NEBI MOGAO DA IZDRZI ... PA TI VIDI I ODLUCI : STA SI ? POZDRAV OD MENE I OVO SAM TI ISPRICAO ZATO STO RADIM U VSCG KAO STARIJI VODNIK TAKO DA NE POMISLIS DA SAM NEKI NAUCNIK PA DA LUPAM GLUPOSTI
 
Ma da...sve zavisi gde sluzis...evo ja sam imao srece da sluzim 94-95 u Plavu...karaula "R.B Trso"...boza...kruzna patrola 42km, priroda 2000m nadmorske visine...vukovi, zmije i ostale kucne zivotinje...super je to iskustvo sada kada gledam u nazad, ali sada ne mogu da se setim 216 dana straze, patrola, snega u maju i augustu...mislim mogu, ali mi se ruka sada ne ledi za remnik...
I sta sad reci za ove koji sluze civilno, o skracivanju vojnog roka...posao nisam dobio ni jednom zato sto sam bio granicar...sve je to mlacenje...drzava je jadna, a samim tim i vojska...
eto, ali makar mogu da kazem da sam radio neke stvari u zivotu koje inace ne bih...bijanje na potoku, grejanje na dobosari, susenje cizama u rerni izmedju dve patrole, spavanje stojeci posle 72 sata na duznosti...
nisam militarno nastrojen, ali bih sve to ponovio...i sad ponekad pomislim kako bi lepo bilo posetiti te predele ponovo...naravno leti kao planinar :P
 
whitenicky:
PA DA POCNEMO : 1. USTAJANJE JE U 6h , 2. GREJANJE JE SOLIDNO + imas vrecu za spavanje 3. obuka nije IZIVLJAVANJE - to kazu mamini i tatini sinovi koji se drze jos mami za suknju 4.U VOJSCI NEMA TIH FAZONA POD TUSEM - ko ti je to rekao reci mu da laze 5. PASULJ - ovo je najveca izmisljotina godine , taj ko ti je rekao da u pasulju nema zrna , taj je ocigledno bio u ALBANSKOJ vojsci JER JEDINO JE TO HRANA KOJA U VOJSCI VALJA , to neka ti potvrde ljudi sa foruma koji su sluzili vojni rok

E SAD MOJE PREDLOG I KOMENTAR : Ako si u mogucnosti probaj jos da odlazes vojsku posto ti se ocigledno ne svidja , br.2 NI U JEDNOJ FIRMI OZBILJNIJOJ NECES DOBITI POSAO AKO NEMAS ODSLUZEN VOJNI ROK, br.3 ako ne mozes da izdrzis 6 meseci vojske ... NO COMMENT , evo neka ti forumasi kazu koliko su bili u vojsci i gde su sve bili od HRVATSKE ,BOSNE , KOSOVA .... tako na tebi je da IZABERES ... Samo me jedna stvar interesuje DANAS SUTRA KAD SE BUDES OZENIO , JEL IMAS PETLJU DA KAZES ZENI DA NISI MOGAO DA IZDRZIS DRIL OD 3 MESEC KOLIKO TRAJE OBUKA , A ZENSKI PORODJAJ NI JEDAN OD NAS MUSKARACA NEBI MOGAO DA IZDRZI ... PA TI VIDI I ODLUCI : STA SI ? POZDRAV OD MENE I OVO SAM TI ISPRICAO ZATO STO RADIM U VSCG KAO STARIJI VODNIK TAKO DA NE POMISLIS DA SAM NEKI NAUCNIK PA DA LUPAM GLUPOSTI

SLEDECA STVAR : Hrana nije sjajna to iskreno priznajem, grejanje nije kako treba , losi su uslovi za zivot , ali DRZAVA je ta koja hoce da nas RASTURI , a vi vojnici ste ti koji ispastate ...
hm jedan vojnik, profesionalni, bar one koje znam, nikada ne govori protiv drzave u cijoj je sluzbi.tako da mi ovo stariji vodnice cudno zvuci.posto je u vojsci opsti haos i stiglo je naredjenje da se kadar smanji za 40 procenata od sadasnjeg ukupnog, mozda dobijes otkaz zbog ove izjave. lol
e serijski, ja ti kao zensko i mama jednog divnog decaka,savetujem, sine, da lepo odsluzis ovo civilno. u pravu je mc milan. mada ja bih to ukinula, to nije nikakva vojska to je sprdanje sa institucijom.ali da ides negde u ovoj situaciji, kada je sve ucinjeno da bezbednost ne postoji, nije zgoreg da probas da ne odes. da sam na mestu tvoje majke, ne bih ti dala da ides. ovde i onako vise nema ni ozbiljnih firmi ni niccega za sta mozes da kazes da vredi.na zalost.ja volim ovu zemlju, da me ne razumes pogresno, ali danasnji vrh ne voli ovu zemlju.i ciljno u sprezi sa bolesnim zapadom na sve nacine pravi eksperimente nad nama, zarad krajnje bednih ciljeva.zato, sinak, zagrli svoju mamu, poljubi je u obraz i reci da ces da budes ona supacka varijanta civilni vojnik, ali da ces da joj budes jos dugo ziv.
 
ahm.....whitenicky nije pandur...on je platjeni vojnik....ugovorac a?...lepo lepo....dodushe mozhda je neki s nekim chvarkom....i sad on protura kako je vojska super....rasformirati nego shta....koji tje nam falus vojska kad smo manji od makovog zrna....i odgovor na temu....nemoj da idesh u vojsq....ne daj im ni mesec dana zhivota....jer naprosto ne zasluzhuju....
 
Struja:
hm jedan vojnik, profesionalni, bar one koje znam, nikada ne govori protiv drzave u cijoj je sluzbi.tako da mi ovo stariji vodnice cudno zvuci.posto je u vojsci opsti haos i stiglo je naredjenje da se kadar smanji za 40 procenata od sadasnjeg ukupnog, mozda dobijes otkaz zbog ove izjave. lol
e serijski, ja ti kao zensko i mama jednog divnog decaka,savetujem, sine, da lepo odsluzis ovo civilno. u pravu je mc milan. mada ja bih to ukinula, to nije nikakva vojska to je sprdanje sa institucijom.ali da ides negde u ovoj situaciji, kada je sve ucinjeno da bezbednost ne postoji, nije zgoreg da probas da ne odes. da sam na mestu tvoje majke, ne bih ti dala da ides. ovde i onako vise nema ni ozbiljnih firmi ni niccega za sta mozes da kazes da vredi.na zalost.ja volim ovu zemlju, da me ne razumes pogresno, ali danasnji vrh ne voli ovu zemlju.i ciljno u sprezi sa bolesnim zapadom na sve nacine pravi eksperimente nad nama, zarad krajnje bednih ciljeva.zato, sinak, zagrli svoju mamu, poljubi je u obraz i reci da ces da budes ona supacka varijanta civilni vojnik, ali da ces da joj budes jos dugo ziv.


JA SAM PROFESIONALAC VEC 7,5 GODINA , U VOJSCI SAM OD 1994,tad sam bio pitomac , VOLIM SVOJ POZIV I VOLIM VOJSKU VISE OD SVEGA NA SVETU , ALI MOJ SAVET NIJE BIO DA IDE NEGO DA ODLOZI AKO JOS MOZE I AKO JE U MOGUCNOSTI , A DA NE IZDRZI 6 MESECI TO JE SRAMOTA ... E MAMINI SINOVI !!!! Majka rodila SINA - DEVOJCICU , jos mu nacrtajte skolicu ispred ulaza pa da skace .... ISKRENO MENE BI BILO SRAMOTA DA NE SLUZIM VOJNI ROK , da nisam ovo sto jesam !!!
STA MOZE CIVIL DA NAVEDE KAO RAZLOG NE SLUZENJA VOJNOG ROKA , TO JE ONO STO OPRAVDAVAM : DA JE OZENJEN I IMA DECU , DA IMA BOLESNE RODITELJE , DA IMA PRIVATAN POSAO KOJI MOZE DA RADI NAKON OBAVEZA AKO SLUZI CIVILNO , DA STUDIRA, DA IMA ZGROZAVANJE NA UNIFORMU I ORUZJE - imao sam barem 40 vojnika takvih u karijeri -TO JE MUCENJE SAMOG COVEKA DA RADI NESTO STO NE ZELI . Ima jos dosta primera ali eto ukratko od mene !!!

ALI ZATO JE I POSTAVLJENA TEMA DA COVEK VIDI STA MI KAZEMO I KAKVO IMAMO MISLJENJE ... POZDRAV SVIMA !!!!
 

Back
Top