UŽASNA TRAGEDIJA: Marija (14) preminula jer Hitna nije imala vozilo?!
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: UŽASNA TRAGEDIJA: Marija (14) preminula jer Hitna nije imala vozilo?!

Iskusan
    Učlanjen
    16.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano UŽASNA TRAGEDIJA: Marija (14) preminula jer Hitna nije imala vozilo?!

UŽASNA TRAGEDIJA: Marija (14) preminula jer Hitna nije imala vozilo?!

Marija Pribanović umrla je jer lekari, kako tvrde njeni najbliži, nisu došli da joj pruže pomoć, a razlog je to što navodno nisu imali sanitetski kombi

Četrnaestogodišnja Marija Pribanović iz Okruglice kod Trstenika preminula je juče jer zaposleni u Hitnoj pomoći u Trsteniku, posle nekoliko poziva porodice, nisu došli i pružili joj pomoć, pošto kako su rekli nisu imali slobodno vozilo na raspolaganju!

U domu male Marije juče je vladao muk. Njena majka Dragana, kao i najbliža familija još uvek ne mogu da veruju da su tako brzo i na tako surov način ostali bez svoje miljenice.
    - U sredu oko 20 časova ušla sam u kući i zatekla Mariju izgrebanih ruku i nogu. Rekla mi je da se saplela i pala niz stepenice. Htela sam da je vodim kod lekara, ali mi je rekla da je dobro i da nema potrebe da ide na pregled - priča za Kurir potresenim glasom Dragana, Marijina majka.

Pala u nesvest

Prema njenim rečima, devojčica je otišla da legne, ali je tri sata kasnije čula tup udarac u hodniku. Potrčala je i videla svoju ćerku u nesvesti.
    - Masirala sam je, pokušala sam da joj pomognem... Onda sam otrčala do rođaka i zamolila da zovu Hitnu pomoć. Kako se Hitna iz Trstenika nije pojavljivala, krenuli smo kolima prema bolnici u Kruševcu. Kad su je primili, bilo je već kasno, nije joj bilo spasa! - s dubokom tugom u glasu prepričava Dragana.

Milan, brat od strica preminule Marije, bio je taj koji je kobne noći uzaludno pokušavao da dobije Hitnu pomoć u Trsteniku.
    - Prvo je oko 23 časa moja majka pozvala Hitnu, ali su joj rekli da nema vozila, da je doktor na terenu. Zvao sam nešto kasnije i ja. Rekao sam: „Pošaljite hitno vozilo. Devojčica nije dobro. Poplavele su joj usne. Bojim se da prestaje da diše. Na šta to liči, život deteta je u pitanju!“ I na sve to doktor mi je rekao da je dovezemo sami jer nemaju sanitetsko vozilo - objašnjava Milan, koji i dalje ne može da veruje da je zdravo dete umrlo.

Porodica nesrećne devojčice bila je nemoćna, nisu znali kako da pomognu devojčici, a Hitna pomoć iz Trstenika nije dolazila.

Hitno za Kruševac

- Odlučili smo da je vodimo u bolnicu u Kruševac jer nismo želeli da rizikujemo da je dovedemo u Trstenik, a da tamo nema doktora. Za razliku od medicinskog osoblja u Trsteniku, u Kruševcu su odmah požurili da nam pomognu. Krenuli su ka nama i našli smo se negde u putu. Međutim, tada je već bilo oko ponoći, sat nakon što joj je pozlilo. Učinili su sve, ali Marija je sat nakon ponoći preminula - plačući priča Milan, koji kaže da je uveren da bi ishod bio drugačiji da je devojčici odmah pružena pomoć.

Devojčica Marija Pribanović, koja je svima bila omiljena, biće sahranjena danas. Rezultati obdukcije, kojom će se utvrditi uzrok smrti, biće poznati za 15 dana.

Ostala i bez supruga
    NI PO OCA NISU HTELI DA DOĐU

Marijina majka Dragana pre deset meseci ostala je bez supruga, koji je preminuo od karcinoma na debelom crevu. Kako kaže, i oca je izgubila na sličan način kao Mariju.
    - Isto se desilo i kad je ocu pozlilo. Zvali smo Hitnu pomoć, a oni su nam rekli da ga dovezemo sami. Moj život je tragedija i volela bih da sam ja završila u grobu umesto nje - neutešna je Dragana.

Ministre daj ostavku

http://www.kurir.rs/crna-hronika/2906383/uzasna-tragedija-marija-14-preminula-jer-hitna-nije-imala-vozilo

Buduća legenda
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    735

Podrazumevano Re: UŽASNA TRAGEDIJA: Marija (14) preminula jer Hitna nije imala vozilo?!

Pricao sam pre par meseci sa vozacem hitne, rekao je bas to, ne mogu stalno izaci na vreme na teren jer nemaju dovoljno osoblja. Problem je i manjem broju vozila.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    336

Podrazumevano Re: UŽASNA TRAGEDIJA: Marija (14) preminula jer Hitna nije imala vozilo?!

jesam za stednju

ali treba debeloguzi politicari da stede a ne da kupuju starletama stanove i letovanja

a na lecenju i druge vrste pomoci nema stednje

saucesce porodici , nema vece muke nit reci koje mogu pomoci
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Брат Пабло nije na forumu
    Деца смо Новог Сада сви те Звездо волимо
    Zainteresovan član Брат Пабло (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    17

Ovo u komunizmu nije moguće

Moderator Vexy (avatar)
    Učlanjen
    23.10.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    3977

Strašno

Ističe se Књаз Милош (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Делује ми да је majka Драгана врло лукав масовни убица !
    Poslednji put ažurirao/la Књаз Милош : 08.09.2017. u 18:51

Primećen član
    Učlanjen
    31.05.2017.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

U Srbiji je zdravstvo degradirano .Termin vozač hitne pomoći u Domovima zravlja je ukinut
    i sad su to sanitetski prevoznici u raznim teh-službama , a čuo sam da po potrebi angažuju i
    ložače da voze sanitete. Sestre sa hitne su otpuštene kao viškovi , broj prepolovljen a da
    bi se neka i primila treba joj debela i jaka veza iz prestonice .
    Sto pričaju , pola je farsa.
    Poslednji put ažurirao/la -vitamin : 08.09.2017. u 21:22

Iskusan
    Učlanjen
    16.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Strašno za Zdravstvo

Veoma poznat Zauz (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    478

"Sramota me je koliko nam dobro ide ."

"Bitno" je da imamo novi most u BG,pevajucu fontanu koja radi zimi u BG,raskopan BG "radi se" a deca nam umiru jer nema sanitetskih vozila.

Buduća legenda Microwave (avatar)
    Učlanjen
    04.09.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    913

Citat Original postavio Nenad988 Pogledaj poruku
    Strašno za Zdravstvo
    dete ti padne niz stepenice a ti kriviš zdravstvo što ga nisi 3 sata odveo u bolnicu???

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    698

Ne možemo da krivimo sve ljude koji rade u zdravstvu niti da gnev zbog stranački i rodjački zaposlenog ološa tresemo po svima

Stoji da ćete i u Beogradu videti parkirano vozilo Hitne ispred neke pekare inače će teničari da budu nadrkani
    Ej da budu gladni do sledećeg slučaja - ne dolazi u obzir

Imaju doktori floskulu IONAKO ĆEMO SVI DA MREMO pa se ni jedan od njih nije ROKNO ODMA

Što se tiče stanja u unutrašnjosti... tamo još od Tita datira da se prvo prenese drvljanik pa možda ako sutra Periša bude mogo da preveze do Niš
    mada treba i da se iscepa da ne stoji onako na drvljanik, znate, možda udari kiša popodne...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Kamael Pogledaj poruku
    Pricao sam pre par meseci sa vozacem hitne, rekao je bas to, ne mogu stalno izaci na vreme na teren jer nemaju dovoljno osoblja. Problem je i manjem broju vozila.
    Pošto nam je država iz godine u godinu sve manja i manja zato su redovi u domovima zdravlja sve veći i veći
    Prvo što ti kažu - može za mesec dana

Zato je narod našao model da kad mu frka okrene Hitnu Pomoć
    Tada se ne čeka

A stoji da ima i hipohondara i da ima dokonih kojima treba besplatan taksi pa kao pozlilo im al da ih voze kući
    I ♥ Ceca

Iskusan
    Učlanjen
    16.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Za ovaj slučaj krivo je zdravstvo

Buduća legenda Mr. Jones (avatar)
    Učlanjen
    25.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    6039

Знам само једно, да и људи из центра Београда, када им детету није добро, одмах седају у кола, или такси и правац болница, тим пре би људи из малих места требало одмах да седају у кола своја, комшијска, рођачка и правац најближе болнице, а не да чекају и сатима да зову хитну помоћ.
    Liberalism is a mental disorder, not a philosophy.

Iskusan
    Učlanjen
    16.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mr. Jones Pogledaj poruku
    Знам само једно, да и људи из центра Београда, када им детету није добро, одмах седају у кола, или такси и правац болница, тим пре би људи из малих места требало одмах да седају у кола своја, комшијска, рођачка и правац најближе болнице, а не да чекају и сатима да зову хитну помоћ.

Nemaju svi kola.

Posao hitne je da odmah izađu na teren čim dobiju poziv,ministarstvo ima odgovornost za nedostatak saniteta

Buduća legenda Mr. Jones (avatar)
    Učlanjen
    25.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    6039

Citat Original postavio Nenad988 Pogledaj poruku
    Nemaju svi kola.

Posao hitne je da odmah izađu na teren čim dobiju poziv,ministarstvo ima odgovornost za nedostatak saniteta

Неко од комшија рођака има кола. У овом случају су имали кола и не знам шта су чекали.

Ако имају санитетско возило, али ако немају слободно санитетско возило, не могу да изађу на терен.
    Liberalism is a mental disorder, not a philosophy.

Yoga Boom nije na forumu
    Kad te pukne Yoga i duhovnost pa odeš u nirvanu...
    Zainteresovan član
    Učlanjen
    25.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ua fašisti u belim mantilima.

Iskusan
    Učlanjen
    16.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Veliki propust MZ zbog nedostatka saniteta

Buduća legenda
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    735

Citat Original postavio Rasejani Prorok Pogledaj poruku

Pošto nam je država iz godine u godinu sve manja i manja zato su redovi u domovima zdravlja sve veći i veći
    Prvo što ti kažu - može za mesec dana

Zato je narod našao model da kad mu frka okrene Hitnu Pomoć
    Tada se ne čeka

A stoji da ima i hipohondara i da ima dokonih kojima treba besplatan taksi pa kao pozlilo im al da ih voze kući
    Ima, pre nego sto se kontaktiraju treba razmisliti da li je tako nesto i stvarno neophodno jer situacija je takva. Neko drugi kome stvarno zatreba pomoc moze da umre.

Treba voditi racuna i kako se prica sa njima, snima se svaki razgovor i ako se osoba koja zove dere ili je neljubazna, ne izlaze na teren.

Slične teme

1. Hitna pomoć za švalera početnika
    Autor Švaler Početnik u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 05.03.2007., 01:37
  2. Zoran Djindjic, tragedija Srba...
    Autor Covek u forumu Istorija
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 09.11.2005., 14:15
  3. Vice city-Marija
    Autor -marija u forumu Video igre
    Odgovora: 12