gušenje inspiracije

mamicu im glupu !

ništa konstruktivno iz njih, al tu su uvek kad treba da se poseru na nešto !

Da, ljudi koji su konstruktivni i nešto stvaraju, obično cene druge koji isto stvaraju, pa i kad im se ne sviđa, ali barem znaju da je tu uložen neki trud i rad...
Oni koji su ispazni ili destruktivni, lako kritikuju i omalovažavaju, to je pravilo.
Mislim, ok je kritika ako ima neku podlogu ili ako se da bolji predlog, ali to je sve ređa pojava, na žalost, najlakše je nešto porušiti, iskriviti, ismejati itd...
 
Kaže mi - ne umeš to; već si probala i nije uspelo; beskorisno je; lenja si; prevaziđeno je; već smišljeno; dosadno je; koga je briga; ima mnogo boljih; i šta onda; ničemu to ne vodi - i gleda me pakosno, tužno, hladno, potcenjivački, optužujuće, ravnodušno - iz ogledala.
 
Kaže mi - ne umeš to; već si probala i nije uspelo; beskorisno je; lenja si; prevaziđeno je; već smišljeno; dosadno je; koga je briga; ima mnogo boljih; i šta onda; ničemu to ne vodi - i gleda me pakosno, tužno, hladno, potcenjivački, optužujuće, ravnodušno - iz ogledala.

može mada rade i van ogledala, da ne kreneš da se previše nečim baviš a da im se ne sviđa, a možeš ako baš hoćeš

- - - - - - - - - -

postala sam groznija mislim kritikujem, to je počelo danas, brecala sam se na koleginicu :think:
 
da li se srećete, ili ste se sretali sa ljudima koji su vam na neki način gušili inspiraciju, kreativnost, polet?

šta mislite, zašto to rade?

Ne naročito. Naravno, umela sam da nađem izgovor u drugima i okolnostima za nedostatak volje, :whistling: ali kad nešto stvarno hoću i znam da mogu tu nisam naročito podložna uticajima sa strane. Malo mi se pokvari raspoloženje, ali i to na kratko.
A i niko ne može da me uguši i sapliće koliko mogu samu sebe. :mrgreen: Kad izađem na kraj sa sopstvenom malodušnošću, dalje mi je sve drugo lako.

Ni drugima ne priznajem za ozbiljno tu potrebu da ih neko stalno tapše po leđima, da im bude vetar u leđa, da im sipa optimizam. A to stalno očekuju od prijatelja, partnera... Meni je to malo infantilno. Valjda vidiš šta je do tebe.
 
da li se srećete, ili ste se sretali sa ljudima koji su vam na neki način gušili inspiraciju, kreativnost, polet?

šta mislite, zašto to rade?

mozda, ali to ne dozivljavam tako
inspiracija ne moze da se ugasi ako spoljashne negativne chestice eliminishesh i negujesh ono pozitivno u sebi
zabagovala sam krajem trudnoce, zanemarila neke stvari zato shto fizichki nisam bila u mogucnosti da ih realizujem

kakvo ti je to pitanje - zashto to rade lol
pitaj njih

tema - dobri ljudi , zashto gushite inspiraciju, kreativnost, polet populaciji koja ne zna kako da se izbori sa vama
 
Ne naročito. Naravno, umela sam da nađem izgovor u drugima i okolnostima za nedostatak volje, :whistling: ali kad nešto stvarno hoću i znam da mogu tu nisam naročito podložna uticajima sa strane. Malo mi se pokvari raspoloženje, ali i to na kratko.
A i niko ne može da me uguši i sapliće koliko mogu samu sebe. :mrgreen: Kad izađem na kraj sa sopstvenom malodušnošću, dalje mi je sve drugo lako.

Ni drugima ne priznajem za ozbiljno tu potrebu da ih neko stalno tapše po leđima, da im bude vetar u leđa, da im sipa optimizam. A to stalno očekuju od prijatelja, partnera... Meni je to malo infantilno. Valjda vidiš šta je do tebe.

Slažem se
 
nekako sebi gušim mislim, nije to ne znam kakva ali moguće da je sredim... možda je i ništa al to ne znam i tako se mučim
inspiracije i jesu male
možda ne treba da pišem ovde :confused:
u običnim kontaktima zapravo ostalog se i ne bojim

budem možda veći psiho nego što bih morala, možda nije trebalo da priznam :confused:
zato što ima teritorija gde sam ok i gde nisam, kao da sam džekil i hajd
možda
 
Poslednja izmena:

Back
Top