gušenje inspiracije

da li se srećete, ili ste se sretali sa ljudima koji su vam na neki način gušili inspiraciju, kreativnost, polet?

šta mislite, zašto to rade?

Мене понекад прекорно гледају
јер на тему разговора дајем "коначне" одговоре.

Ја то свакако не радим да бих дискусију упропастио
већ једноставно имам потребу да у датом моменту дам најбољи закључак који имам.

Вероватно сам зато "некултуран"
јер саговорнику не дам да се и он размахне,
али ми је и то боље - него да свесно прећуткујем и самим тим манипулишем !
 
da li se srećete, ili ste se sretali sa ljudima koji su vam na neki način gušili inspiraciju, kreativnost, polet?

šta mislite, zašto to rade?

nema sanse da ti drugi ugasi kao sto mozes sam sebi....

- - - - - - - - - -

i gušenje inspiracije je inspiracija(plus motivacija) da dobiješ krila i odlepršaš (:

zavisi za sta... jedno je kod umetnika a drugo su ljubavni zmarci :lol:

- - - - - - - - - -

Teram u pm ekspresno!
Negativnost,posebno u poslu,ne trpim!
Tražim od kolega i zaposlenih da svi budemo ambiciozni i lucidni!
Nove ideje su nova lova!:per:

tis totalno neinspirrativan jer se vrtis ko cigra ukrug jureci svoj rep... inspiracija nije ni pravolinijska putanja koju vidis sta isijava u pozadini..,inspiracija je drugo ljudsko bice ciji naboj te tera u stvaralacko ili patolosko ludilo
 
Poslednja izmena:
nema sanse da ti drugi ugasi kao sto mozes sam sebi....

- - - - - - - - - -



zavisi za sta... jedno je kod umetnika a drugo su ljubavni zmarci :lol:

- - - - - - - - - -



tis totalno neinspirrativan jer se vrtis ko cigra ukrug jureci svoj rep... inspiracija nije ni pravolinijska putanja koju vidis sta isijava u pozadini..,inspiracija je drugo ljudsko bice ciji naboj te tera u stvaralacko ili patolosko ludilo

Čuti-nemaš inspiraciju ni za zalivanje cveća...:lol:
 
Rado gušim ljudima inspiraciju.

Uhvatim ih za gušu i kažem ''Inspiracijo, nestani''.

Ponekad ih uhvatim za bedra i pitam ''Je l' se odričeš inspiracije'', a oni kažu ''odričem se''. I tako tri puta.

Problem je u tome što i najgora glupost može da izazove maksimalnu inspiraciju kod ljudi. Problem je kada ta inspiracija na kontu gluposti postane trend, a mnogi se obogate na kontu ljudske gluposti.

Zakon kaže sledeće : Ljudi su ovce koje treba šišati. I to se ne menja u ma kom dobu.
 
Није проблем у људима, увијек срећемо критичаре свега и увијек ће их бити. Проблем настаје кад не умијемо да се носимо с критиком или било каквом препреком на коју наиђемо,
и то је наш властити проблем. Треба одгонетнути кочницу унутар самог себе.
Конкретно, @wirdz, примјетила сам да пишете :), и претпоставњљам да то првенствено радите из љубави према писаној ријечи. И то је најбитније, ваше лично задовољство у оном
што радите. Исто тако претпостављам да сте тему покренули везано управо с том врстом вашег извора инспирације. Инспирација је заиста неуништива, мислим да је неко то фино изнад написао, јер је њен извор дубоко у самом ствараоцу. И понекад је незаустављива, имате порив да ријечи које су у вама напишете било гдје, само да их избаците. Стваралачка енергија
не трпи заточеништво и деси се да је лично стваралц угуши. Ако је редовно тамничимо, она постепено сасвим нестаје и сели се тамо гдје Музе могу несметано да живе :).
Инспирација је свуда око нас. ( ево, ви сте мене инспирисали ) :) и треба само да је слиједите, тачније оживите, био то таман ваш лични дневник који осим вас неће нико више читати
или сајт који ће посјетити сто хиљада људи. Оживљујући своју инспирацијум дајете простор новој идеји, новом животу, у супротном временом губите стваралачку енергију или ти инспирацију.
Млади сте ( рекла бих ), и као и сваки млад човјек сигурно имате жеље и снове. Неки ће се остварити, неки неће. Битно је слиједити их, а некад је потребно имати и лактове ( треба се мало прогурати :) ). Амбиција је нужна ставка карактера на путу сваког успјеха, при том мора бити поткована самопуздањем. Сам таленат никад није довољан.
Мој предлог вам је да мало прочачкате по сопственој унутрашњости, мислим да је негдје тамо "запело" и вјерујем да се да превазићи.
Тешко је умањити вишак сензибилитета који је карактеристичан за пјесника нпр. зато га само треба пригрлити и посветити се сопственом осјећају према инспирацији која захтијева да добије живот, не осврћући се при том превише на мишљење других. Инспирације је као мајка, а њено оживљавање је чедо. Знате да је свакој мајци њено чедо у свему нај? :)Знате сигурно и то једино треба да вас занима.
Некад инспирација утихне, чини се као да ничег нема, ја то зовем "доба зрења" :). као процес који је потребан да се дође до добре чаше вина. :)
Ако пак и постоје људи у нашем животу који на неки начин дјелују на нас као кочница, треба их на вријеме удаљити, не толико у физичком смислу колико треба порадити на психичком.
Што се пак тиче мудрости и година, ех :), нема старост везе с мудрошћу. Искуство још мање.
п.с. само ви пишите, или за шта сте већ талентовани, људи к'о људи, сто људи сто ћуди :) :kpozdrav:
 

Back
Top