Epidemija preletača - u vlast zbog "interesa građana"

Poruka
23.163
U Srbiji poslednih nedelju dana prava epidemija prelazaka lokalnih lidera u SNS. Nebojša Kocić postao je prvi čovek niške opštine Medijana čim je iz DS-a prešao u SNS. Boško Ničić svoj pokret utopio je u najjaču političku stranku u zemlji, a o saradnji sa naprednjacima razgovarao bi i Veroljub Stevanović.

Da li su u pitanju interesi građana ili lični motivi?

Prošle godine, aplaudirale su mu demokrate. Na njihovoj listi ušao je u republičku Skupštinu, prethodno vrlo aktivan u kampanji protiv vlasti.

"Možete da se bogatite na nelegalan način, možete da zastrašujete. Sve možete, nažalost, u zemlji čuda", rekao je Veroljub Stevanović na konvenciji DS-a.

Možete i da preletite sa jedne na drugu političku stranu. Nekada blizak saradnik Mlađana Dinkića, pa Bojana Pajtića, Veroljub Stevanović sada nagoveštava da je moguća saradnja i sa Aleksandrom Vučićem. Sve zbog, kako kaže, katastrofalnog stanja u Kragujevcu.

"Ja sam zbog toga što sam rođeni Kragujevčanin i što ovo volim, spreman da razgovaram sa svakim pa naravno i sa onim ko je najodgovorniji u smislu da se dogovorimo kako ćemo da popravimo to stanje uz svu odgovornost koju bi tom prilikom prihvatio. Ne nudim se, ali sam spreman da pričam na tu temu", kaže Veroljub Stevanović, Zajedno za Šumadiju.

Zbog Zaječara i Zaječaraca - tako i Boško Ničić objašnjava svoje preletanje i odluku da se ujedini sa onima koje je pre dve godine oštro kritikovao.

"Od danas mi smo jedna porodica. To uopšte nije nelogično, naprotiv logično je i bilo bi dobro da ovakvih primera u Srbiji u budućnosti bude i više", rekao je Boško Ničić.

Takvih primera u Srbiji već ima koliko hoćete. I svi imaju isto opravdanje - bez saradnje sa najjačima ne možemo da uradimo mnogo za grad koji vodimo.

"Mislim da je to samo izgovor", smatra Marko Bastać, Čuvari Starog grada.

To kaže predsednik beogradske opštine Stari grad, koji je i sam po osvajanju vlasti napustio demokrate, ali potom nije prišao naprednjacima. Da li zbog toga ima opstrukcija?

"Reći ću samo da je budžet opštine Stari grad pre dve godine bio milijardu i 200 miliona, a da je danas 390 miliona. Mislim da je tu sve jasno. Kako onda kažete da građani ne trpe? Ne trpe zato što od 100 odsto projekata mi smo održali 95 odsto", navodi Bastać.

Da možete da radite dobre stvari za građane, i bez preletanja u SNS, veruje i Bojan Klačar iz Cesida.

"Ja sam sklon da verujem da se ovde radi pre svega o motivu tih ljudi da što duže ostanu na vlasti i da iz toga izvuku neku političku korist. Većina ljudi koja menja stranke na neki način zapravo ostane nagrađena i to je ono što građani primete", kaže Bojan Klačar.

Primećuju, ali na izborima ne kažnjavaju. Pa je u srpskoj politici Preletačevića sve više - izmišljenih, stvarnih i pritajenih.

http://rs.n1info.com/a316350/Vesti/Vesti/Sve-vise-prelazaka-lokalnih-lidera-u-SNS.html

А где ће друго разноразни олош него у сигурну кућу СНС
 
Soooooo? Sta fali? Ko je glup neka ide sa takvima.

Na ovaj nacin se cisti politicka scena, a ljudi imaju prava da menjaju misljenje i za male pare.

Ko voli on takodje treba da glasa i podrzava takve.

Koliki kapacitet ima SNS da podnese negativan rejting tih preletaca pokazace izbori.

Najvaznije je da se ljudi, glasaci ne bave visokom politikom, nego lokalnom, gde najbolje znaju ko je kakav.
 
U Srbiji poslednih nedelju dana prava epidemija prelazaka lokalnih lidera u SNS. Nebojša Kocić postao je prvi čovek niške opštine Medijana čim je iz DS-a prešao u SNS. Boško Ničić svoj pokret utopio je u najjaču političku stranku u zemlji, a o saradnji sa naprednjacima razgovarao bi i Veroljub Stevanović.

Da li su u pitanju interesi građana ili lični motivi ?
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ево још једног олоша:

I Verko pred vratima SNS?

D. M. | 07. septembar 2017.

Lider "Zajedno za Šumadiju" mogao bi da krene stopama Boška Ničić


Foto Tanjug,M.Milivojević

LIDER "Zajedno za Šumadiju" Veroljub Stevanović ne odbacuje mogućnost da krene stopama svog nekadašnjeg koalicionog partnera Boška Ničića, koji je sa svojim "Pokretom za Krajinu" kolektivno pristupio SNS, ali poručuje da takvih razgovora sa naprednjacima do sada nije bilo.

Na pitanje da li bi prihvatio ponudu za savez ili pridruživanje SNS, Stevanović za "Novosti" kaže:
- Sve zavisi s kim bi se i o čemu pričalo. U gradu je katastrofalno stanje, a meni, a verujem i vrhu SNS, interes je da se to promeni.
Stevanović kaže da je i Ničićev motiv da uđe u savez sa SNS da poboljša situaciju u Zaječaru čiji je gradonačelnik, kao i da se već vidi pomak u ovoj lokalnoj samoupravi.

Šef Izvršnog odbora naprednjaka Darko Glišić kaže nam da je u stranku dobrodošao svako ko želi da podrži politiku koja se vodi u interesu države:
- Nikoga ne zovemo, ni sa nekim ne pregovaramo.
Ničić i Stevanović su na prošlogodišnje parlamentarne izbore išli u koaliciji sa DS, a lider "Pokreta za Šumadiju" je i ušao u Skupštinu na listi demokrata i trenutno je u njihovom poslaničkom klubu. U slučaju da se Stevanović pridruži SNS u Kragujevcu, poslanički klub DS pao bi na 14 članova.
 
Хитно донети ЗАКОН КОЈИ ЗАБРАЊУЈЕ ПРЕЛЕТАЊЕ.......... хитноооооооооо......... све ово постаје веома одвратно и неподношљиво......

Takav zakon bi bio protivustavan, verovao ili ne.

Inače, što se Evroljuba iz Kragujevca tiče, mene čudi da je toliko i izdržao a da nije prešao u SNS. Barem zvanično.
 

Back
Top