Biblija o plodu

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
"Nema dobrog drveta koje donosi rđav plod, ni rđavog drveta koje donosi dobar plod.

Jer, svako drvo se poznaje po svom plodu. Sa trnja se ne beru smokve, ni grožđe sa kupine.

Dobar čovek iz dobre riznice svoga srca iznosi dobro, a zao čovek iz zle riznice iznosi zlo, jer usta govore ono čega je srce puno."


(Evanđelje po Luki 6:43-45)
 
Dal' je tu izvršena bezbedonodna provera ?
I ustanovljena političko društvena podobnost ?

Vidiš, čak i da se ne nasledi greh genetski (ne znam kojim mehanizmom se to može naslediti), nasleđuju se posledice njihovih dela, dobrih i loših, na kojima mi zidamo naše živote.

I tako u nedogled, sa posledicma koje sežu i desetine generacija u budućnost...
 
41 A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u svom oku ne osećaš?
42 Ili kako možeš reći bratu svom: Brate! Stani da izvadim trun koji je u oku tvom, kad sam ne vidiš brvna u svom oku? Licemere! Izvadi najpre brvno iz oka svog, pa ćeš onda videti izvaditi trun iz oka brata svog.

Ova dva stiha prethode vec navedenim u uvodu i daju kompletnu sliku sta je 'pisac' Luka hteo da kaze.
Svi smo mi razlicite vocke i smesno je ocekivati da loza rodi kupinu. Zato svako treba da se brine o svom stablu da donosi dobar plod a ne da gledajuci tudje prinose zanemarimo svoje. Dobro /odrzavano/ drvo dobar plod, rdjavo drvo...
 
Sledeća tema bi mogla da bude "Biblija o fecesu". Zašto da ne?

Umesto bilo kakvog uvoda u ovu priču citiraću nekoliko stavaka iz Pete knjige Mojsijeve:


11. Ako je među tvojima neko postao nečist zbog noćnog izljeva,
neka iziđe iz tabora i neka se ne vraća u njega.
12. A predveče neka se u vodi opere te u smiraje može opet u
tabor.
13. Imaj izvan tabora mjesto gdje ćeš ići napolje.
14. Sa svojom opremom nosi i lopaticu: njome ćeš, kad ideš
napolje iskopati rupu i poslije zatrpati svoju nečist.


Deuteronom 23:11-23:14


Ako je od Jevreja i hrišćana, bez obzira i pardona, premnogo je. Ili se radi o još jednoj illuminatsko-masonskoj podvali “vernicima”. Dakle, imate navedene stavke, potražite i nađite, i videćete da ovo nisam ja napisao pa da napadate mene.
 
A koliko genetika, odnosno nasledni faktor, utice na to kakav ce covek biti?

Ne utice skoro uopste. Kako onda objasniti milion primeraka gde su roditelji kriminalci a deca normalna? Ili jedno dete kriminalac i ubica, drugo dete posten i uzoran gradjanin?
Jednostavno, sve je stvar odluke, izbora (nazalost, nekada taj izbor bude nametnut, izmanipulisan, ali opet nema veze sa genetikom).

Druzio sam se, svojevremeno, jako puno sa vojnim psiholozima, koji su jako dobro upuceni u proucavanje i modifikaciju biheviorizma coveka, i svi su jednoglasno slozni u tome da, kakvo god genetsko nasledje imamo, da sve zavisi od izbora. E, tu je caka, jer dok su deca mala, umesto njih izbore prave njihovi roditelji, ili druge odrasle osobe koje imaju uticaj. Kako dete stari, tako sve vise i vise samo donosi odluke. Na kraju, kakvi ispadnemo, to je zbir onih odluka koje smo sami donosili i onih koje su drugi donosili umesto nas kada mi to nismo mogli.

Inace, potenciranje tolike vaznosti genetike vodi ka rasizmu.
 
Poslednja izmena:
Genetika utiče itekako . Navođenje pojedinačnih primjera gdje su roditelji uzorni a sin budala ne pokazuje ništa jer često
nasljeđujemo poneku osobinu od rođaka iz drugog ili trećeg koljena .
Pročitajte " Sto godina samoće " od Gabrijela Garsije Markesa pa će biti jasnije .
Imam dve sestre . Jedna je naslijedila ljepotu od babe sa očeve strane ali ne i narav .
Narav od iste babe je naslijedila druga sestra ali ne i ljepotu .
Ja sam senzibilitet naslijedio od jednog strica a fizički izgled od drugog .Od oca ništa - barem
sam tako tada mislio . Interesantno je da sada pod starije dane počinjem sve više fizički ličiti na oca .
Više mi znamo o genetici pasa nego o genetici ljudi što je paradoks .
 
Kod svakog psihopate kojem su posthumno ispitivali mozak su pronašli deformaciju u mozgu
što pokazuje da on nije ni mogao birati da li će biti psihopata ili ne .
Bila je nedavno o tome odlična dokumentarna emisija na satelitskoj .
Ne zna se još da li se ta deformacija naslijeđuje i ako se nasljeđuje po kojem je to ključu .
 
pa svaki covek koji se rodi ima naslednu sklonost ka grehu, koju je nasledio od svih svojih predaka. E sad, protiv toga se treba boriti i truditi se da se cini dobro.

Ovo nije tačno. Crkva vas pogrešno uči. Čovek se ne rađa grešan, on grešan postaje (iako ja ne volim tu reč, bolja je nesvestan).
Ako se sećaš, Isus je rekao da, ako želiš u carstvo nebesko moraš biti kao dete. Zašto bi bio kao dete ako je dete rođeno grešno?
 
pa svaki covek koji se rodi ima naslednu sklonost ka grehu, koju je nasledio od svih svojih predaka. E sad, protiv toga se treba boriti i truditi se da se cini dobro.

Rodi se s empatićnim osećajem za druge ili bez,ali s đavolskim,arhetipskim zlom tj.biološki s recidivima neandertalca-obavezno.
Rodi se kao mali zverko i to predatorskog tipa!
Empatićni osećaj ili sklonost Ida ka osećanju drugih je novina kod homo erektusa i tek je u nastajanju.Treba to negovati kao svetnu baštu...
 
Ovo nije tačno. Crkva vas pogrešno uči. Čovek se ne rađa grešan, on grešan postaje (iako ja ne volim tu reč, bolja je nesvestan).
Ako se sećaš, Isus je rekao da, ako želiš u carstvo nebesko moraš biti kao dete. Zašto bi bio kao dete ako je dete rođeno grešno?

Sta cemo sa tim sto svako dete do 6-7 godina hoce da ukrade, dok ne poradis na njegovom vaspitanju.?
 

Back
Top