Ipak ne bih dao zivot za banana drzavu.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vladimir983

Primećen član
Poruka
974
Juce mom mladjem bratu stigne poziv za vojnu evidenciju.On ima 30,ja 35 godina.Ja sam svojevremeno odsluzio pola civilnog roka,a onda su me isterali i odatle,kad vise nisu mogli sa mnom da izadju na kraj.Ama necu da sluzim vojsku i kraj!

To je moja odluka i ja imam prava da radim sa svojim zivotom sta ja zelim,a ne da poklanjam nekome godinu dana tog istog zivota,koji mi nisu oni dali.Od ove drzave nisam nista dobio,ni posao,ni stan...bas nista.Ona daje stanove ciganima, izbeglicama i ostalim zasticenim rasama i manjinama,pa nek onda oni ratuju za zemlju koja je tako dobra prema njima.

Koliko je samo nasih mladica iz Srbije mobilizovano i poginulo u Bosni i Hrvatskoj,a oni medvedi odande,zdravi i pravi,dolazili ovde kao ratni profiteri,da bi otvorili preduzeca i kecali ovaj ovde narod da im radi za 200 evra mesecno.Sto nisu poginuli za svoja ognjista,kad toliko pate za njima,vec su dosli i ovde da otimaju.Pa i ovi kosovari sto se busaju u grudi,kako je Kosovo Srbija, kad su tako hrabri neka idu da zvrljaju po Tirani i Pristini,a ne Beogradske zidove!Prodavali siptarima supe,da bi kupovali kuce i lokale po Beogradu.I sad kukaju za Kosovom,a zive bolje od vecine nas sto smo ovde rodjeni.I to im je malo,pa se uz status izbeglica grebu za socijalnu pomoc.Kad dupe zine, tu obraza nema.

U mojoj zgradi zvrji prazan socijalni stan od 50 kvadrata,vec 15 godina.Socijalno ga je dodelilo nekim ciganima koji su narokali milionske racune i otisli da zive u svojoj kuci u Dalmatinskoj ulici u Beogradu.Zamisli...on covek ima kucu u centru grada,pa jos dobio i socijalni stan da mu zvrji prazan.A ja se guzim s roditeljima i bratom u ovoj prcvari do koje smo dosli uz teske muke i na jedvite jade.I ne samo ja, vec mnogi.Pa jos kazu "radjajte decu,da nas bude vise" - samo ne znam koga,da li nas ili onih "belih medveda" kojima se takvi stanovi dodeljuju.

More JEBEEM JA VAMA SVIMA MATER!

Moja deca nece biti rodjena.E pa tajkuni,od mene necete imati da nasledite buduce robove.Neka to budu deca nekog drugog.
A ja ne mogu bas toliko da mrzim sopstvenu decu,da bi ih napravio u ovoj propaloj banana drzavi,koja je majka samo onima sto njeni nisu.
I ne samo sto necu da ratujem za nju,nego cu jos i da odvrnem muziku dok padaju bombe po Beogradu.Samo mi je da vidim kako strada ova nagomilana GAMAD, kako padaju kuce i gore skupoceni automobili, pa da se malko proveselim, makar sutra i ja crko.
 
Ја, ја, па ја. Трабуњање огорченог регионалног шовинисте који би да други гину за његов Београд, али он не би за њихов Нови Сад, Бања Луку, Ниш или Косовску Митровицу.

Проблем је искључиво у другима. Ти си савршен.

Узгред, нико те не зове, још мање присиљава, да служиш восјку. Јасно је да не знаш ни која је сврха позива за војну евиденцију.
 
Poslednja izmena:
Nasa???

Sta je NASE? Moje, tvoje.....?

Idi uzmi jutro zemlje, pa ces videti da li je tvoje.....Ili bilo sta...Nista neces dobiti, iako mislis da je NASE....

NISTA NIJE NASE, to se tako narod manipulise.:rtfm:

Vlast se moze dobiti gomilanjem materijalnih vrednosti, ali time se ne dobija moc.

Ne treba biti zaljazljiv poput zapadnog sveta kojima nije dovoljno ono sto su imali. Zato ce izgubiti u narednom velikom ratu.
 
Ја, ја, па ја. Трабуњање огорченог регионалног шовинисте који би да други гину за његов Београд, али он не би за њихов Нови Сад, Бања Луку, Нишили Косовску Митровицу.

Проблем је искључиво у другима. Ти си савршен.

Узгред, нико те не зове, још мање присиљава, да служиш восјку. Јасно је да не знаш ни која је сврха позива за војну евиденцију.

Vojska je za one bez skole.

Da ipak nesto nauce.

Oni sa srednjom skolom nemaju u vojsci nista pametno da nauce sto vec ne znaju.

To je baceno vreme u zivotu.
 
Ја, ја, па ја. Трабуњање огорченог регионалног шовинисте који би да други гину за његов Београд, али он не би за њихов Нови Сад, Бања Луку, Ниш или Косовску Митровицу.

Проблем је искључиво у другима. Ти си савршен.

Узгред, нико те не зове, још мање присиљава, да служиш восјку. Јасно је да не знаш ни која је сврха позива за војну евиденцију.
Koja god da je svrha,samo nek me zaobidju.

Naravno da je problem u onima koji su ovde, navodno, dosli samo u gacama, a posle 10 godina sagradili kuce i otvorili lokale po Beogradu.Sa prosecnom radnickom platom od 250 evra, to je ovde nemoguce da se ostvari.Jasna je stvar da je rec samo o lopovluku, muljanju i otimacini.
 
Koja god da je svrha,samo nek me zaobidju.

Naravno da je problem u onima koji su ovde, navodno, dosli samo u gacama, a posle 10 godina sagradili kuce i otvorili lokale po Beogradu.Sa prosecnom radnickom platom od 250 evra, to je ovde nemoguce da se ostvari.Jasna je stvar da je rec samo o lopovluku, muljanju i otimacini.
У међувремену, ти си седео у татином стану и гледао како све око тебе пропада, и сад си киван на неке тамо што су дошли у гаћама, а снашли боље од тебе који ниси морао да мрднеш даље од кућног прага.

Муљај и отимај и ти. Свакако већ планираш да прекршиш закон.

Зар не видиш да претерујеш (а и ја заједно с тобом)? Јесу ли баш сви ти што муљају и отимају дошли 'с оне стране Дрине'? И, добро, разумем зашто не би желео да служиш војску или идеш у рат. Не желим ни ја. Само би будала желела да иде у рат. Али некад и за то дође време. Погледај око себе. Родитељи, пријатељи, зидови, улице, бандере, утичнице. Ништа од тога не би постојала да нема других, да нема твоје породице, народа и човечанства. Није све о теби. Да те неко почне шамара ти вероватно би се бранио. Е, па и држава мора да се брани кад неко почне да је шамара. И не можеш да своје проблеме пребацујеш искључиво на друге, и то сународнике који долазе из других крајева. Зар ти уопште није стало до сопственог народа? Схваташ ли какав је ефекат таквог понашања?

Попиј чашу воде и смири се. Нећеш морати да служиш војску, и уз Божју помоћ, неће бити рата. Насмеј се мало, разведри се, побогу! Зар је теби најгоре на овом свету? Има беба од пет месеци које умиру од рака. Не буди ткао незахвалан. Знам, није ти добро, али многима је и горе.

Шта сте сви постали депресивни, забога?!
 
Poslednja izmena:
У међувремену, ти си седео у татином стану и гледао како све око тебе пропада, и сад си киван на неке тамо што су дошли у гаћама, а снашли боље од тебе који ниси морао да мрднеш даље од кућног прага.

Муљај и отимај и ти. Свакако већ планираш да прекршиш закон.
A kako su se snasli?To "snasli" odavno mi vec ide na onu stvar.Preko cije grbace?Preko svoje sigurno nisu.Ne mogu se ovde za 10 godina od plate kupiti i stan i lokal i dobar automobil.Tu pricu prosipaj nekom drugom.
I nisam sedeo,radili smo i ja i moj tata.I nije nas drzava darovala stanovima, kao te "bele medvede" sto se i dan danas grebu od socijalne pomoci.Sve sto sam rekao, tako i jeste, a tebe je izgleda ganula istina,jer si mozda i samog sebe prepoznao u tom medvedjem taboru.
 
A kako su se snasli?To "snasli" odavno mi vec ide na onu stvar.Preko cije grbace?Preko svoje sigurno nisu.Ne mogu se ovde za 10 godina od plate kupiti i stan i lokal i dobar automobil.Tu pricu prosipaj nekom drugom.
I nisam sedeo,radili smo i ja i moj tata.I nije nas drzava darovala stanovima, kao te "bele medvede" sto se i dan danas grebu od socijalne pomoci.Sve sto sam rekao, tako i jeste, a tebe je izgleda ganula istina,jer si mozda i samog sebe prepoznao u tom medvedjem taboru.
Па, неки управо тако како ти мислиш, а други на друге начине. Не можеш очекивати да ће се ишта променити ако сам не направиш неке промене. Ако се и промени, вероватно неће на боље. Идеш на исти посао, примаш исту плату, живиш у истом стану, имаш исте трошкове, и тако до пензије. Па шта очекујеш? Не схвати ме погрешно - вредан рад треба да буде награђен - али то шта треба и шта јесте су две различите ствари. Мораш сам да пронађеш начин, илида научиш да будеш задовољан оним што имаш.

Нисам себе препознао, веруј ми, и извини ако сам био прегруб. Искрено, највише ме је изнервирао твој коментар о Србима са других простора. Својевремно сам радио.. није битно, не желим да улазим у детаље, али веруј ми да на сваког од тих лопова долази сто других који живе горе него ти.
 
Poslednja izmena:
Vlast se moze dobiti gomilanjem materijalnih vrednosti, ali time se ne dobija moc.

Ne treba biti zaljazljiv poput zapadnog sveta kojima nije dovoljno ono sto su imali. Zato ce izgubiti u narednom velikom ratu.

Kad smo se trudili biti kao zapadnjaci (do prvog svetskog) drzava je redjala uspehe.

Sve temelje drzave od prvog ustanka postavili su intelektualci obrazovani u Budimpesti, Parizu i Becu.
 
Jeste kur*ca, drzava je sredstvo Vucica i ekipe oko njega.

Neka oni preuzmu punu odgovornost onda.

I oni ce u rat.

Nasi jesu, ali ne i preci ovih zasticenih i nicim zasluznih "belih medveda".A ni drzava nam tada nije imala status banane,kao danas.

Ranije je bilo gore, nisu imali hleba da jedu vec skidali koru sa drveca pa su se ipak borili, i protiv okupatora i kvislinga. Danas imaju sve neophodno za zivot a nece da se bore jer hoce vise.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top