Sveto trojstvo - mono ili poli?

Ja svo vrijeme govorim o povratku volje i pažnje sebi-apsolutu. Dakle, ja-apsolut, sam onaj koji je iz sebe-čovjeka doživio povratak svoje volje i pažnje sebi-apsolutu
Ipak konstatacija :ok:
Znaci iznosis nam tvoje iskustvo kako si nekad negde seo u kafic, opustio se i prepustio se mashti.......
To je ipak filozofija, neko tvoje psihicko stanje svesti ali konkretno nista potkrepljeno validnim dokazima jel tako ?
 
Ipak konstatacija :ok:
Znaci iznosis nam tvoje iskustvo kako si nekad negde seo u kafic, opustio se i prepustio se mashti.......
To je ipak filozofija, neko tvoje psihicko stanje svesti ali konkretno nista potkrepljeno validnim dokazima jel tako ?

NE, nije tako. :)
Ono što ja iznosim jeste samo sjećanje na moje iskustvo. Za mene to je dio moje realnosti, proživljrenog, te stoga i dio memorije, mog razuma (mada Bog nije u mojoj memoriji već u sebi-koji uvijek jesam a kojem sam se za tren vratio da bih saznao svoju istinu). Istine o sebi-Bogu nisam mogao steći razumom ali sam ih u razum unio intuicijom, dakle direktnim prenošenjem znanja iz Svijesti-sebe-Boga u Svjesnost-sebe-stvorenja. Za tebe je moje izlaganje filozofija, jer ti to ni sa čim drugim ne možeš da povežeš, zato što sam nisi imao takvo iskustvo.
Nije dovoljno kad ti sad kažem da to razumom i logikom čovjeka ne možeš razumjeti, jer do momenta prosvjetljenja ni ja to nisam mogao zamisliti, stoga ni razumjeti. Bukvalno, ono što ne možeš zamisliti za tebe ne postoji, te stoga ne možeš donositi nikakve validne zakjučke o tome. Tvoj logični zakčjučak jeste da je to umišljeni doživljaj. To je zato što tvoja logika nema informacije s kojima može da raspolaže i da stvara drugačije zaključke.

Prosvjetljenje apsoluta nije kao kad uperiš svjetlo u tamu pa u njoj svjetlom otkriješ neosvijetljene objekte, koji su opet nešto što ti kao subjekat nisi... Ti si još uvijek subjekat a sve što si osvijetlio su objekti tvoje predstave.
Prosvjetljenje sebe-apsoluta je kad je sve što postoji otkriveno, nema tame, ali nema ni svjetla. Nema objekata koje obasjavaš ali nema ni subjekta; sve jesi ti. Ti si i svjetlo i ono što se osvjetljava. Pri tom nema razmišljanja, jer nema misli, jer nema subjekta niti objekata o kojim i zahvaljujući kojima možeš razmišljati. Jednostavno, cjelovito postojanje jesi ti, u svemu si prisutan odjednom kao sada u ovom čovjeku koji čita šta ja pišem, i sve to znaš 'simultano' znaš kao svoje JA-Jastvo odjednom, jasno da jasnije ne može biti.

To razumom nikad nećeš izmaštati.
Tvoj i moj, kao i razum svih i svega, je namijenjen da odvaja (raz-dvaja) sve ibjekte od tebe subjekta kako bi njihovom spoznajom mogao zaključiti šta ti kao subjekat NISI.
Pri tom razumom niakada nećeš stići do zaključka o tome šta ti jesi.
Taj odgovor ćeš naći u prosvjetljenju svog JA-kao apsoluta.
 
Poslednja izmena:
Tacno 101 % :ok:
Nikad nisam imao takvo iskustvo, nikad osecaj postojanje neceg cega po meni nema, nikad mi se nista nije ni prividelo, nikad nisam imao strah......da sad ja ne filozofiram, nisam u tome vican :D

Strah nije razlog takvom iskustvu. Upravo obrnuto. Potpuno odsustvo straha ti to iskustvo jedino i može dopustiti.
Ali nije to nikakva osuda niti je presuđeno da nikad nećeš doživjeti. To ti je isto kao kad domorodac iz Amazona nikad nije doživio direktan susret s mobilnim telefonom. Do tad mu je možda njegov saplemenik govorio kako je je sreo nekog čovjeka s mobilnim telefonom na kojemu i slike i riječi mogu da se vide i čuju. Ovom koji to nije doživio ostalo je jedino da vjeruje il' ne vjeruje tom svom saplemeniku, da sumnja ili pak da se ismijava na račun mašte ovog drugog.
 
I religija i vera su nastale iz straha. To je lepo opisao Stevo Zigon u jednom svom klipu o religiji.

A Zigon je bio jako inteligentan covek

Nije Stevo Žigon izmislio istinu. Nisam ni ja. Istina je znanje koje je isto svima koji do njega dođu iz bar dvije različite pozicije, inače ne bi moglo da se potrvdi da je isto. Istina je tamo gdje nema straha. Do nje može doći samo onaj koji je od straha oslobođen. Stoga, i da je Žigon bio tako inteligentan, to bi samo značilo da bi i on potvrdio isto; da ono o čemu ja govorim nema veze sa religijom niti verom, imu svi vezu sa znanjem koje potiče iz neposrednog iskustva Boga.
 
Kako smo mi to hrišćani monoteisti, a ne politeisti, kada jasno kao dan se kaže "U ime Oca, Sina i Svetoga Duha"? Ako umem da brojim do 10, a umem i više :lol:, to je tri.

Pošto mi je otac teolog, njega kada sam pitala, rekao je: "Tri jeste, ali je jedna suština. Kao što smo mi suštinski ljudi, ali nas je mnogo."
Mislim se... ček, ček, ček... Ali I nas vidim da nas ima milion, nije to jedno. I suštinski je jedna grupa ljudi koji vole da jedu Nutelu, pa nas ima milion, a ne jedan. Persona je milion, a to oko čega smo okupljeni je jedno. Nisam ja oko, a moj drugar uvo, a drugarica palac na nozi...

Mislim, ako se gledaju suštine(!), onda oke, ajde da kažemo da je jedan Bog, ali:

1. kad je Isus bio na Zemlji, pa se javljao Sveti Duh koji mu je Otac istovremeno... Znači li to da je Isus govorio sam sa sobom?

2. ako gledamo suštine, i našu ljudsku suštinu... Znači li to da postoji samo jedan jedini čovek možda (suštinski gledano) kojeg je Bog stvorio jer je bio sam? Ne znam da li ste gledali kratak film na tu temu, zove se "The Egg". Sjajna ideja, preporučujem.


3.Pritom, mi veličamo i brdo drugih svetitelja, slavimo ih, pripisujemo im različita čudnovata svojstva... Kao da su polubogovi.
Zar svetitelj po nekom shvatanju i nije polubog? Herakle je bio čovek sa moćima bog i to je polubog.

:dash::dash::dash::dash::dash:

Krscanstvo je politeizam koji se toga stidi.Cinjenica je da su u krscanstvu prisutne tri bozanske osobe i da je svaka od njih Bog.Ne pomaze tu ni prikrivanje da se radi o tri Boga time sto se svakog od njih ne naziva Bogom,.nego bozanskom osobom.
Dakle: tri osobe iz obrazovnog sustava od kojih je svaka osoba profesor-jesu tri profesora
tri osobe iz zdravstvenog sustava od kojih je svaka osoba doktor,jesu tri doktora
ali tri bozanske osobe od kojih je svaka Bog, nisu tri Boga!?
 
Krscanstvo je politeizam koji se toga stidi.Cinjenica je da su u krscanstvu prisutne tri bozanske osobe i da je svaka od njih Bog.Ne pomaze tu ni prikrivanje da se radi o tri Boga time sto se svakog od njih ne naziva Bogom,.nego bozanskom osobom.
Dakle: tri osobe iz obrazovnog sustava od kojih je svaka osoba profesor-jesu tri profesora
tri osobe iz zdravstvenog sustava od kojih je svaka osoba doktor,jesu tri doktora
ali tri bozanske osobe od kojih je svaka Bog, nisu tri Boga!?


Ocigledno ti ne shvatas pojam Bog.
Zato tako pises kako pises.
 
Ocigledno ti ne shvatas pojam Bog.
Zato tako pises kako pises.

Shvacam,itekako shvacam.Kao stom jednom rece zidov Zeev na forumu net. hr- ako treba objasnjavati sto je jedan,onda jedan nije jedan. Krscani nabroje tri Boga,samo sto ih u tom slucaju ne oslovljavaju sa titulom Bog, nego bozanska osoba..
Jedan Bog= trojstvo= jedan Bog.Ovo podebljanje u sredini je potpuno besmisleno i nepotrebno,zapravo potrebno je samo za izvodjenjee igrokaza poput "Zrtve"
 
Shvacam,itekako shvacam.Kao stom jednom rece zidov Zeev na forumu net. hr- ako treba objasnjavati sto je jedan,onda jedan nije jedan. Krscani nabroje tri Boga,samo sto ih u tom slucaju ne oslovljavaju sa titulom Bog, nego bozanska osoba..
Jedan Bog= trojstvo= jedan Bog.Ovo podebljanje u sredini je potpuno besmisleno i nepotrebno,zapravo potrebno je samo za izvodjenjee igrokaza poput "Zrtve"

Ne shvatas.

Jer da shvatas ne bi sve postavio na glavacke.

Ti zamisljas rec Bog kao rec profesor.

I profesor moze da bude samo jedna osoba.

Ne mogu dve osobe da budu pod titulom profesor.

Medjutim titula Bog je u drugoj kategoriji.

U kategoriji kao vlast na primer.
Reci Vlast.
Nikako ne pidrazumeva jednu osobu.
Vec mbogo odoba.
Te mnoge osobe su jedna vlast ne vise vlasti.

Mozda 100 osoba cine jednu vlast.
Svi su oni vlast.
Jedna vlast ne sto vlasti.

Tako je i rec Bog je u toj kategoriji.

Sada je vec lakse shvatiti kako 3 osobe mogu da cine jednog Boga.
Iako su sve tri Bog.
One su zajedno jedan nedeljivi Bog.

Kao sto osobe vlasti nisu vise vlasti jer ih ma vise, vec samo jedna vlast.
Lako razumljivo.

Samo sto mnogi nece da razumeju.
To je problem.
 
Ne shvatas.

Jer da shvatas ne bi sve postavio na glavacke.

Ti zamisljas rec Bog kao rec profesor.

I profesor moze da bude samo jedna osoba.

Ne mogu dve osobe da budu pod titulom profesor.

Medjutim titula Bog je u drugoj kategoriji.

U kategoriji kao vlast na primer.
Reci Vlast.
Nikako ne pidrazumeva jednu osobu.
Vec mbogo odoba.
Te mnoge osobe su jedna vlast ne vise vlasti.

Mozda 100 osoba cine jednu vlast.
Svi su oni vlast.
Jedna vlast ne sto vlasti.

Tako je i rec Bog je u toj kategoriji.

Sada je vec lakse shvatiti kako 3 osobe mogu da cine jednog Boga.
Iako su sve tri Bog.
One su zajedno jedan nedeljivi Bog.

Kao sto osobe vlasti nisu vise vlasti jer ih ma vise, vec samo jedna vlast.
Lako razumljivo.

Samo sto mnogi nece da razumeju.
To je problem.

Objasnjenje Trojstva bi mozda i proslo,da se ne spominije rijec " osoba" Svakom je jasno u kom se kontekstu spominje " tri osobe"
Druga je stvar da se doktrina o trojstvu odnosi na to da se Bog manifestira u tri razlicita aspekta. Bog se manifestira i u obilku goruceg grma,ali bi apsurdno bilo Goruci grm nazvati cetvrtom bozanskom sosobom,zar ne?
Apsurd je takodjer podjeliti Boga na Oca i Sina ( za takav odnos je potrebno dvoje) i tvrditi kako se radi o jednom.
Ako je Isus Bog i moli se Ocu,sve i da zelis ne mozes izbjeci zakljucak da se jedan Bog moli drugom bogu.Ili ti pametnije izgleda da se moli samom sebi,posto je jedan?
 
Ne shvatas.

Jer da shvatas ne bi sve postavio na glavacke.

Ti zamisljas rec Bog kao rec profesor.

I profesor moze da bude samo jedna osoba.

Ne mogu dve osobe da budu pod titulom profesor.

Medjutim titula Bog je u drugoj kategoriji.

U kategoriji kao vlast na primer.
Reci Vlast.
Nikako ne pidrazumeva jednu osobu.
Vec mbogo odoba.
Te mnoge osobe su jedna vlast ne vise vlasti.

Mozda 100 osoba cine jednu vlast.
Svi su oni vlast.
Jedna vlast ne sto vlasti.

Tako je i rec Bog je u toj kategoriji.

Sada je vec lakse shvatiti kako 3 osobe mogu da cine jednog Boga.
Iako su sve tri Bog.
One su zajedno jedan nedeljivi Bog.

Kao sto osobe vlasti nisu vise vlasti jer ih ma vise, vec samo jedna vlast.
Lako razumljivo.

Samo sto mnogi nece da razumeju.
To je problem.

Ja zelim da razumem, zato sam i postavila ovo pitanje, ali i dalje ne uspevam da razumem.

Vlast je grupacija koju cine pojedinačni nosioci nadležnosti. Vlast je samo naziv za grupaciju.
 
Kad se nekome 'javi' Sveti duh', šta to uistinu znači?

To znači da se u njegovoj svjesnosti pojavilo znanje koje mu do tada nije bilo poznato, a koje sobom oplemenjuje, oslobađa taj duh od zabluda, otkriva mu istine o sebi kao postojanju, Životu. Sveti duh se ne pojavljuje izvan nas već u nama. To je zato što smo 'MI' (apsolut koji jej sveprisutan) jedini nosioci vrijednosti postojanja, te niko i ništa drugo do naše JA ne može prihvatiti apsolutna-znanja-o-sebi.

Međutim, davanjem titule Hrista samo Isusu, religijska dogma oduzima apsolutnost od onoga koji se doživljava postojećim-sveprisutnim u svim ljudima i daje je samo jednom 'čovjeku', trećem licu, koje ne postoji nigdje drugdje do u Bibliji koju je smislio razum manipulatora.

- - - - - - - - - -

Ali to nije bilo u svesti samo, svi su čuli glas Sv Suha koji je rekao "ovo je moj sin ljubljeni".
 
Ja zelim da razumem, zato sam i postavila ovo pitanje, ali i dalje ne uspevam da razumem.

Vlast je grupacija koju cine pojedinačni nosioci nadležnosti. Vlast je samo naziv za grupaciju.

I Da. Vlast je jednina u mnozini.

Svako od njih je vlast.

Ali i svi zajedno su jedna vlast.
Ali to sto je i svako od njih vlast, ne cini 100 vlasti.
Vec jednu.
Niko od njih nije vlast za sebe.
Vec su svi pojedinci vlasti, vlast za jednu vlast.

Tako je svaka Bozanska osoba Bog, ali ne Bog za sebe.
Vec su oni jedno Bozanstvo ne tri.

Stavite mesto rec Bog rec vlast, i pokusajte tako da shvatite.
 
Poslednja izmena:
Objasnjenje Trojstva bi mozda i proslo,da se ne spominije rijec " osoba" Svakom je jasno u kom se kontekstu spominje " tri osobe"
Druga je stvar da se doktrina o trojstvu odnosi na to da se Bog manifestira u tri razlicita aspekta. Bog se manifestira i u obilku goruceg grma,ali bi apsurdno bilo Goruci grm nazvati cetvrtom bozanskom sosobom,zar ne?
Apsurd je takodjer podjeliti Boga na Oca i Sina ( za takav odnos je potrebno dvoje) i tvrditi kako se radi o jednom.
Ako je Isus Bog i moli se Ocu,sve i da zelis ne mozes izbjeci zakljucak da se jedan Bog moli drugom bogu.Ili ti pametnije izgleda da se moli samom sebi,posto je jedan?

Vidis gde je problem.
Problem nije u objasnjenju vec u tvom razumevanju.
Samo ne znam kako ja za tebe da razumem?
Problem tvog ne razumevanja je vec unapred stvorena predrasuda pre shvatanja istine o trojstvu.
I to te blokira.
Kao kad kazu, od sume ne vidis drvece.

A sada da vidimo da li si iskren, ili se namerno pravis da ne razumes?

Da li mozes da shvatis da jednu vlast cine vise osoba?
Da ili ne?

Da li mozes da shvatis da jednu familiju cine vise osoba?
I oni zbog toga sto ih ima vise,nisu vise familija vec jedna familija.
Na toj razini je rec Bog.
Kao rec familija ili rec vlada.
 
Poslednja izmena:
I Da. Vlast je jednina u mnozini.

Svako od njih je vlast.

Ali i svi zajedno su jedna vlast.
Ali to sto je i svako od njih vlast, ne cini 100 vlasti.
Vec jednu.
Niko od njih nije vladt za sebe.
Vec su svi pojedinci vlasti, vlast za jednu vlast.

Tako je svaka Bozanska osoba Bog, ali ne Bog za sebe.
Vec su oni jedno Bozanstvo be tri.

Pa to je isto sa staroslovenskim bogovima.

Jedan je za ovo, drugi za ono, treći za nešto treće, ali su svi božanstvo. Svi zajedno su božanstvo.

U Vlasti je isto tako jedan ministar zdravlja, drugi unutrašljih poslova, treći ekonomije, šta znam i svi su deo Vlasti.

Ne vidim razliku izmedju 1 2 3 u božanstvu, sem sto svi rade sve i 1 2 3 u vlasti, sem sto svako radi nesto svoje.

Pokušala sam to da shvatim kao Otac - otac svih nas koji nas je stvorio, Sin - to je uzeo tu ulogu kad je dosao medju ljude, Sv. duh - u njemu kao što je u nama duša.

Ali onda dolazim na to koje se Isus Hristos molio, samom sebi? Tad je Sin.
Ako je on čovek koji je spoznao boga, onda je čovek, svetitelj, nije bog.
Ako je on entitet za sebe, a Sv Duh i Otac za sebe, onda su, očevidno razdvojeni na tri. Samo kroz reči su oni jedno, božansko. Čulno i opipljivo su tri.

3 = 3 = 1 suština ali i dalje 3

Ok, boli me mozak... Kapiram da na ovakva pitanja se ne može dati odgovor, a niko se iz mrtvih još vratio nije, ali ja i dalje postavljam ova pitanja. x_X

- - - - - - - - - -

Vidis gde je problem.
Problem nije u objasnjenju vec u tvom razumevanju.
Samo ne znam kako ja za tebe da razumem?
Problem tvog ne razumevanja je vec unapred stvorena predrasuda pre shvatanja istine o trojstvu.
I to te blokira.
Kao kaf kazu, od sume ne vidis drvece.

A sada da vidimo da li si iskren, ili se namerno pravis da ne razumes?

Da li mozes da shvatis da jednu vladt cine vise osoba?
Da ili ne?

Da li mozes da shvatis da jednu familiju cine vise osoba?
I oni zbog toga nisu vise familija vec jedna familija.
Na toj razini je rec Bog.
Kao rec familija ili rec vlada.

To su samo reči. Jel ti palo na pamet da smo intelektualno i jezički ograničeni da objasnimo reč Bog? Očevidno je da moja familija nije jedno nego nas 4. Samo se naše zajedništvo zove familija, porodica. Svako od nas ima svoju svest, volju, način delanja isl. Kao što je Isus Hristos govorio da svojim Ocem moleći se. Ako kažeš da je jedno, on zaista priča sam sa sobom.
 
Bog i moli se Ocu,sve i da zelis ne mozes izbjeci zakljucak da se jedan Bog moli drugom bogu.Ili ti pametnije izgleda da se moli samom sebi,posto je jedan?

A gde sam izbegao to?

Kao sto rekoh.
Ti na zalost ne poznajes ucenje o trojstvu a hoces nesto da shvatis pa i da kritikujes?
Ova tvoja izjava gore to pokazuje.
Ti potpuno izostavljas biblijski izvestaj o tome koji kaze: iako je Isus bio Bog, uzeo je ljudsko telo da bi nas spasio.
Uzeo je ulogu Adama da bi mesto njega vratio svet na pocetak.
Adam je odveo svet u propast.
Isus stvoritelj sveta i stvoritelj Adama, uzima ulogu Adama i kao drugi Adam i ponovo vraca ovu zemlju u nase vlasnistvo.
Adam bi bio veciti nadglednik to jest predsednik ove zemlje da se nije odmetnuo.
Ali to je sada Isus.

Tako kada se Isus moli Bogu.
Moli se kao covek ne kao Bog.
Moli se mesto Adama.

To biblija jasno opisuje.

Kako mozes sve to da zapostavis?
 
Pa to je isto sa staroslovenskim bogovima.

Jedan je za ovo, drugi za ono, treći za nešto treće, ali su svi božanstvo. Svi zajedno su božanstvo.

U Vlasti je isto tako jedan ministar zdravlja, drugi unutrašljih poslova, treći ekonomije, šta znam i svi su deo Vlasti.

Ne vidim razliku izmedju 1 2 3 u božanstvu, sem sto svi rade sve i 1 2 3 u vlasti, sem sto svako radi nesto svoje.

Pokušala sam to da shvatim kao Otac - otac svih nas koji nas je stvorio, Sin - to je uzeo tu ulogu kad je dosao medju ljude, Sv. duh - u njemu kao što je u nama duša.

Ali onda dolazim na to koje se Isus Hristos molio, samom sebi? Tad je Sin.
Ako je on čovek koji je spoznao boga, onda je čovek, svetitelj, nije bog.
Ako je on entitet za sebe, a Sv Duh i Otac za sebe, onda su, očevidno razdvojeni na tri. Samo kroz reči su oni jedno, božansko. Čulno i opipljivo su tri.

3 = 3 = 1 suština ali i dalje 3

Ok, boli me mozak... Kapiram da na ovakva pitanja se ne može dati odgovor, a niko se iz mrtvih još vratio nije, ali ja i dalje postavljam ova pitanja. x_X

- - - - - - - - - -



To su samo reči. Jel ti palo na pamet da smo intelektualno i jezički ograničeni da objasnimo reč Bog? Očevidno je da moja familija nije jedno nego nas 4. Samo se naše zajedništvo zove familija, porodica. Svako od nas ima svoju svest, volju, način delanja isl. Kao što je Isus Hristos govorio da svojim Ocem moleći se. Ako kažeš da je jedno, on zaista priča sam sa sobom.
Bas tako: Isus je Bog,a moli se Bogu! Ili se moli samom sebi( ako je Bog jedan) ili se moli drugom Bogu,U tom su slucaju su dva Boga.Nema trece mogucnosti.>Mogu ja u svojoj firmi imati ulogu generalnog direktora,komercijalnog i tehnickog,ali u tom slucaju je apsurdno izvoditi konstrukcije kako komercijalni direktor moli generalnog da mu odobri sredstva za nabavu novog stroja.Upravo to se desava u tim krscanskim konstrukcijama.

- - - - - - - - - -

A gde sam izbegao to?

Kao sto rekoh.
Ti na zalost ne poznajes ucenje o trojstvu a hoces nesto da shvatis pa i da kritikujes?
Ova tvoja izjava gore to pokazuje.
Ti potpuno izostavljas biblijski izvestaj o tome koji kaze: iako je Isus bio Bog, uzeo je ljudsko telo da bi nas spasio.
Uzeo je ulogu Adama da bi mesto njega vratio svet na pocetak.
Adam je odveo svet u propast.
Isus stvoritelj sveta i stvoritelj Adama, uzima ulogu Adama i kao drugi Adam i ponovo vraca ovu zemlju u nase vlasnistvo.
Adam bi bio veciti nadglednik to jest predsednik ove zemlje da se nije odmetnuo.
Ali to je sada Isus.

Tako kada se Isus moli Bogu.
Moli se kao covek ne kao Bog.
Moli se mesto Adama.

To biblija jasno opisuje.

Kako mozes sve to da zapostavis?

Da bi nas spasio? Od koga nas Isus spasava? Bog je odredio kaznu za gresnike i onda se utjelovljuje u svog sina kako bi od samoga sebe otkupio nase grijehe i spasio nas od kazne!?
Citava ta krscanska trgikomedija zasniva se na sljedecem: Vuk koji je odredio pojesti Crvenkapicu,utjelovljuje se u lovca da bi spasio Crvenkapicu od vuka.Bog je podjeljen u sebi na odnos Otac-sin da bi se odrzao igrokaz Zrtve!:D
 
Bas tako: Isus je Bog,a moli se Bogu! Ili se moli samom sebi( ako je Bog jedan) ili se moli drugom Bogu,U tom su slucaju su dva Boga.Nema trece mogucnosti.>Mogu ja u svojoj firmi imati ulogu generalnog direktora,komercijalnog i tehnickog,ali u tom slucaju je apsurdno izvoditi konstrukcije kako komercijalni direktor moli generalnog da mu odobri sredstva za nabavu novog stroja.Upravo to se desava u tim krscanskim konstrukcijama.

E, to, baš to poređenje! Upravo zato mi je nelogično.
 
E, to, baš to poređenje! Upravo zato mi je nelogično.

Pa sta tu ima da bude logicno ili nelogicno?

Ako biblija kaze zasto je to tako, onda je tako.

Sada samo mozes da prihvatis ili ne.
To je tvoje.

Biblija kaze da Stvoritelj ovog sveta i coveka, Bog Isus uzima ljudsko telo i zamenjuje Adama.

I kao sto je Adam uveo coveka u greh, drugi Adam Hristos ga izvlaci iz greha.

Stvoritelj sam placa kaznu koju smo mi zasluzili.

Ps. 22:6, Ps. 69:19, Mt. 27:28, Jn. 1:10, Jev. 4:15

4 A On bolesti naše nosi i nemoći naše uze na se, a mi mišljasmo da je ranjen, da Ga Bog bije i muči.
Zah. 3:9, Mt. 8:17, Mt. 26:66

5 Ali On bi ranjen za naše prestupe, izbijen za naša bezakonja; kar beše na Njemu našeg mira radi, I RANOM Njegovom mi se iscelismo.
Jn. 19:1

6 Svi mi kao ovce zađosmo, svaki nas se okrenu svojim putem, i Gospod pusti na Nj bezakonje svih nas.
3 Moj. 16:21

7 Mučen bi i zlostavljen, ali ne otvori usta svojih; kao j
 
Cekaj nalo Miki 179.
Ne moze to tako.

Odgovoricu ja na tvoje primedbe.
Ali da bi to dalje ucinio i cinim vec celo vreme.
Trebas ti da odgovoris na moja pitanja.
Nije korektno da samo ja odgovaram a ti ne.

Pa izvoli, a onda cu ja na tvoja.
Jer sam odgovorio ba mnostvo tvojih tvrdjenja pa zato sada ocekujem korektnost..
 
Pa sta tu ima da bude logicno ili nelogicno?

Ako biblija kaze zasto je to tako, onda je tako.

Sada samo mozes da prihvatis ili ne.
To je tvoje.

Biblija kaze da Stvoritelj ovog sveta i coveka, Bog Isus uzima ljudsko telo i zamenjuje Adama.

I kao sto je Adam uveo coveka u greh, drugi Adam Hristos ga izvlaci iz greha.

Stvoritelj sam placa kaznu koju smo mi zasluzili.

Ps. 22:6, Ps. 69:19, Mt. 27:28, Jn. 1:10, Jev. 4:15

4 A On bolesti naše nosi i nemoći naše uze na se, a mi mišljasmo da je ranjen, da Ga Bog bije i muči.
Zah. 3:9, Mt. 8:17, Mt. 26:66

5 Ali On bi ranjen za naše prestupe, izbijen za naša bezakonja; kar beše na Njemu našeg mira radi, I RANOM Njegovom mi se iscelismo.
Jn. 19:1

6 Svi mi kao ovce zađosmo, svaki nas se okrenu svojim putem, i Gospod pusti na Nj bezakonje svih nas.
3 Moj. 16:21

7 Mučen bi i zlostavljen, ali ne otvori usta svojih; kao j
Kome placa kaznu? samom sebi? Tko trazi Isusovo raspece? u svakoj zrtvi postoje tri strane; zrtva,prinositelj zrtve i onaj kpome se zrtvuje. U krscanstvu je sve tri strane Bog.
I jos k tome je osmislio oprost gresnicima raspecem nevinoga. Ne bi se zacudio da taj dodje ne ideju otkupiti zlocin silovatelja tako da majku silovane djevojke posalje u zatvor!
Krscani inace misle kako je nepravedno da oni plate struju koju je potrosio njihov susjed,ali im te zidovske um,otvorine izgledaju tako pametno i primamljivo!
Da se malo bolje razmisli o apsurdnosti Zrtve,covjek bi vec na prvoj stranici uvidio da su se autori takvih ludorija najeli ludih gljiva!

- - - - - - - - - -

Stvoritelj placa kaznu koju smo mi zasluzili... Zar je skrenuo s uma? Zasto ne kazni one koji su to zasluzili,nego istjeruje pravdu raspecem nevinoga?
Iz vlastite sebicnosti krscanima je to prihvatljivo.Bilko tko moze biti kaznjen za moje grijehe,samo da to ne budem ja.
 

Back
Top