Odbila da joj vakcinišu dete – 20 dana zatvora

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Naslov dovoljno govori:

https://www.krstarica.com/vesti/srbija/odbila-da-joj-vakcinisu-dete-20-dana-zatvora/?utm_source=forum.krstarica.com&utm_medium=text_link&utm_campaign=banner_headerhttp://

To se desava kada svako hoce da ima misljenje o svemu, kada se svako razume u svaciji posao, i kada laik tripuje da zna o medicini vise od svih doktora na svetu zajedno.

Niko nema pravo da uskrati detetu pravo na zivot, a to upravo antivakcinasi rade, i to je najopasnija sorta ljudi - oni koji su u stanju da ugroze sve druge, pa i svoje najblize, svojim idiotskim razmisljanjima.
 
vakcine su iako imaju i nezeljenih efekata

ipak pozitivne

jer vise sprece , nego sto skode

tako da je i nekoliko pojava autizma bolje nego

Pre uvođenja ove vakcine, ogroman broj dece je oboljevao od navedene tri zarazne bolesti. Nekome može da zvuči drastično, ali se stvarno umiralo od malih boginja! Zauške su kod jednog broja dece izazivale ozbiljne komplikacije (čak i sterilitet kod muškaraca), a rubeola je jedan od najopasnijih virusa za trudnice i nerođene bebe (naravno, ako je trudnica vakcinisana, ona je zaštićena).
Posle uvođenja ove vakcine, došlo je do neverovatnog smanjenja broja obolelih, kao i komplikacija pomenutih bolesti. Pošto su brojne naučne (epidemiološke) studije potvrdile efikasnost vakcine, ona je postala deo obaveznog imunizacionog kalendara u skoro svim zemljama na svetu.-http://www.mojpedijatar.co.rs/mmr/

- - - - - - - - - -

mada mi se cini da vise pospesuju autizam nego sto izazivaju kod 100 posto nesklonom detetu
 
jeste...zato drugi bolje znaju od nje šta je za njeno dete najbolje

Pa naravno da, u vezi zdravlja, lekari bolje znaju, jer, vidi, "slucajno" ceo svoj zivot su posvetili izucavanju jedne od najozbiljnijih i najtezih nauka koje se bave zdravljem, i vidi, "slucajno" ta nauka postoji i razvija se od kada su ljudi poceli da se udruzuju u prve zajednice - dakle mnogo duze od fizike i bilo koje druge nauke.

Verovatno isto tako sami popravljaju kvaran zub, ne idu kod zubara, jer bolje oni znaju sta je dobro za njihov zub nego neki tamo stomatolog.
I verovatno sami popravljaju neki uredjaj kada im se pokvari, ne zovu majstora, jer bolje znaju oni sta je dobro za njihov uredjaj nego majstor.

Antivakcinasi su najgora sorta ljudi, i najopasnija, kako po svoju decu, tako i po celo covecanstvo.
 
Pa naravno da, u vezi zdravlja, lekari bolje znaju, jer, vidi, "slucajno" ceo svoj zivot su posvetili izucavanju jedne od najozbiljnijih i najtezih nauka koje se bave zdravljem, i vidi, "slucajno" ta nauka postoji i razvija se od kada su ljudi poceli da se udruzuju u prve zajednice - dakle mnogo duze od fizike i bilo koje druge nauke.

Verovatno isto tako sami popravljaju kvaran zub, ne idu kod zubara, jer bolje oni znaju sta je dobro za njihov zub nego neki tamo stomatolog.
I verovatno sami popravljaju neki uredjaj kada im se pokvari, ne zovu majstora, jer bolje znaju oni sta je dobro za njihov uredjaj nego majstor.

Antivakcinasi su najgora sorta ljudi, i najopasnija, kako po svoju decu, tako i po celo covecanstvo.

čak i da si u pravu ovo gore, ovim boldovanim si ukakio
 
vakcine su iako imaju i nezeljenih efekata

ipak pozitivne

jer vise sprece , nego sto skode

tako da je i nekoliko pojava autizma bolje nego

Pre uvođenja ove vakcine, ogroman broj dece je oboljevao od navedene tri zarazne bolesti. Nekome može da zvuči drastično, ali se stvarno umiralo od malih boginja! Zauške su kod jednog broja dece izazivale ozbiljne komplikacije (čak i sterilitet kod muškaraca), a rubeola je jedan od najopasnijih virusa za trudnice i nerođene bebe (naravno, ako je trudnica vakcinisana, ona je zaštićena).
Posle uvođenja ove vakcine, došlo je do neverovatnog smanjenja broja obolelih, kao i komplikacija pomenutih bolesti. Pošto su brojne naučne (epidemiološke) studije potvrdile efikasnost vakcine, ona je postala deo obaveznog imunizacionog kalendara u skoro svim zemljama na svetu.-http://www.mojpedijatar.co.rs/mmr/

- - - - - - - - - -

mada mi se cini da vise pospesuju autizam nego sto izazivaju kod 100 posto nesklonom detetu

Covece, shvati da ne postoji nijedan naucni dokaz niti studija koji kazu da vakcine izazivaju ili pospesuju autizam.
Jedina studija koja je postojala je opovrgnuta sa desetinama drugih relevantnih studija.
Dakle nema dokaz da vakcine izazivaju autizam osim izvora tipa trece oko.

- - - - - - - - - -

čak i da si u pravu ovo gore, ovim boldovanim si ukakio

Informisi se malo o opasnosti nevakcinisanja, o znacaju kolektivnog imuniteta i svemu u vezi toga pa ce ti biti jasnije.
 
Čekamo sektaše da krenu sa JuĆub klipovima... po meni je kazna mala, ali je bila dovoljna da "pametna" mama podvije rep i krene da moli za oprost.

Dok su mogli da pametuju bez očiglednih posledica bili su mnogo glasni, sada je malo drugačija situacija. Drago mi je da su se i države opametile, mada je bilo potrebno previše dečijih grobova da se to dogodi. Samo u proteklih godinu dana 40 dece je u Evropi umrlo od j3benih malih boginja koje smo do sada mogli iskoreniti. Ološ antivakcinaški.
 

У Француској су неке вакцине обавезне а биће све обавезне због очигледног енормног притиска на лекаре од којих је 2000 и даље против.
 
Poslednja izmena:
Ceo zapad nije (jos uvek) uveo obaveznu vakcinaciju jer je odziv preko 95%, jer ljudi imaju svest, za razliku od tebe pametnoga.
I, uprkos tome, Italija je uvela od ove godine, Francuska ce od sledece, a Nemacka i Britanija razmatraju isto. Dakle, vakcinacija ce biti uskoro zakonski obavezna svuda u svetu.
Ne postoje slucajevi gde je dokazano da je vakcina izazvala stetnost. Bukvalno ne postoje. Ako postoje, izvoli, prikazi taj slucaj (samo nemoj izvore poput srbininfo i trece oko, molim te...).

- - - - - - - - - -

pazi prisilno vakcinisanje nije opcija. Nikakva prisila.

Nije, ne treba prisiljavati. Treba postaviti uslov: hoces da zivis u ovoj zemlju, u ovom drustvu - vakcinisi se.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ceo zapad nije (jos uvek) uveo obaveznu vakcinaciju jer je odziv preko 95%, jer ljudi imaju svest, za razliku od tebe pametnoga.
I, uprkos tome, Italija je uvela od ove godine, Francuska ce od sledece, a Nemacka i Britanija razmatraju isto. Dakle, vakcinacija ce biti uskoro zakonski obavezna svuda u svetu.
Ne postoje slucajevi gde je dokazano da je vakcina izazvala stetnost. Bukvalno ne postoje. Ako postoje, izvoli, prikazi taj slucaj (samo nemoj izvore poput srbininfo i trece oko, molim te...).

- - - - - - - - - -



Nije, ne treba prisiljavati. Treba postaviti uslov: hoces da zivis u ovoj zemlju, u ovom drustvu - vakcinisi se.

ma nemoj. zbog cega smetaju ti nevakcinisani. Ako si ti vakcinisan, zbog cega bojaz da ces se zaraziti. Ja svakako sam za vakcinisanje, ali sam protiv bilo kakvog prisilnog delovanja na pojedinca.
 
ma nemoj. zbog cega smetaju ti nevakcinisani. Ako si ti vakcinisan, zbog cega bojaz da ces se zaraziti. Ja svakako sam za vakcinisanje, ali sam protiv bilo kakvog prisilnog delovanja na pojedinca.

pojasnjeno zilion puta na raznim temama. ako primis vakcinu u podne nisi u 12:05 zasticen. imunitet se razvija u zavisnosti od organizma u roku od desetak dana pa do par meseci. moje dete je vakcinisano i ipak je dobilo varicele. to ne ukazuje na neefikasnost vakcina vec na moju gresku sto ga nakon vakcinacije nisam postedeo bar 15 dana kolektiva (vrtic).
 
ma nemoj. zbog cega smetaju ti nevakcinisani. Ako si ti vakcinisan, zbog cega bojaz da ces se zaraziti. Ja svakako sam za vakcinisanje, ali sam protiv bilo kakvog prisilnog delovanja na pojedinca.

Odgovoreno ti je vec, a ne bi bilo zgoreg da procitas nesto o kolektivnom imunitetu.
Zivimo u ljudskom drustvu, ne u pojedinacnim pecinama. Ukoliko neko zeli da zivi u ljudskom drustvu, zajedno sa ostalim ljudima, i da ima prava koja ga sleduju u tom drustvu, onda mora da ispuni i obaveze prema tom drustvu, a jedna od obaveza je i da se vakcinise.

Smetaju mi antivakcinasi jer je to samo vrh ledenog brega, takvi likovi su problem covecanstva zbog jedne stvari:
Umislili su da su pametniji od ljudi koji ceo zivot posvete nekoj struci-nauci, i to ne samo od tih ljudi, nego i od svih ljudi prethodnih stotina (u nekim naukama i hiljada) godina, koji su gradili tu struku/nauku!
To ima za posledicu da takvi ljudi sabotiraju napredak drustva, i to ne samo napredak, vec i opstanak. Ugrozavaju sve ostale clanove drustva. Zbog svog tupavog nacina razmisljanja, na svim poljima prave probleme - antivakcinacija je samo jedan u moru problema koji nastaju zbog takvih lobanja.
 
Odgovoreno ti je vec, a ne bi bilo zgoreg da procitas nesto o kolektivnom imunitetu.
Zivimo u ljudskom drustvu, ne u pojedinacnim pecinama. Ukoliko neko zeli da zivi u ljudskom drustvu, zajedno sa ostalim ljudima, i da ima prava koja ga sleduju u tom drustvu, onda mora da ispuni i obaveze prema tom drustvu, a jedna od obaveza je i da se vakcinise.

Smetaju mi antivakcinasi jer je to samo vrh ledenog brega, takvi likovi su problem covecanstva zbog jedne stvari:
Umislili su da su pametniji od ljudi koji ceo zivot posvete nekoj struci-nauci, i to ne samo od tih ljudi, nego i od svih ljudi prethodnih stotina (u nekim naukama i hiljada) godina, koji su gradili tu struku/nauku!
To ima za posledicu da takvi ljudi sabotiraju napredak drustva, i to ne samo napredak, vec i opstanak. Ugrozavaju sve ostale clanove drustva. Zbog svog tupavog nacina razmisljanja, na svim poljima prave probleme - antivakcinacija je samo jedan u moru problema koji nastaju zbog takvih lobanja.

sad ce da te ubedjuju da je variola vera nestala sama od sebe.
 
Па ево, ко хоће да гледа. Епидемије заразних болести су сузбијене увођењем водовода и канализације, бољом хигијеном и бољом ухрањеношћу, а не вакцинацијом.

Zašto nisu higijena i uhranjenost suzbile ovčije boginje, ali su suzbile male boginje protiv kojih deca primaju vakcinu?

Zašto više nema baš poliomijelitisa, ali su preko 200 srodnih enterovirusa i dalje vrlo zastupljeni?

Kojom magijom higijena iskorenjava baš one bolesti protiv kojih postoje vakcine u vreme kada se vakcine uvedu?
 
upravo tako. niko te ne prisiljava da se vezujes dok vozis ali ako te uhvate nevezanog- kazna.

da i to smehotres. U sustini ti rizikujes samo sebe. A kao drzava je tu da te zastiti od samoga sebe. Ako cemo tako treba zabraniti sve opasne ljudske delatnosti. Koje mogu da ugroze covekov zivot.

- - - - - - - - - -

pojasnjeno zilion puta na raznim temama. ako primis vakcinu u podne nisi u 12:05 zasticen. imunitet se razvija u zavisnosti od organizma u roku od desetak dana pa do par meseci. moje dete je vakcinisano i ipak je dobilo varicele. to ne ukazuje na neefikasnost vakcina vec na moju gresku sto ga nakon vakcinacije nisam postedeo bar 15 dana kolektiva (vrtic).
mislim da nisi razumeo. Zasto predstavlja opasnog za nekoga ko je vakcinisan neko ko nece da primi vakcinu.

- - - - - - - - - -

pojasnjeno zilion puta na raznim temama. ako primis vakcinu u podne nisi u 12:05 zasticen. imunitet se razvija u zavisnosti od organizma u roku od desetak dana pa do par meseci. moje dete je vakcinisano i ipak je dobilo varicele. to ne ukazuje na neefikasnost vakcina vec na moju gresku sto ga nakon vakcinacije nisam postedeo bar 15 dana kolektiva (vrtic).
mislim da nisi razumeo. Zasto predstavlja opasnog za nekoga ko je vakcinisan neko ko nece da primi vakcinu.

- - - - - - - - - -

Па ево, ко хоће да гледа. Епидемије заразних болести су сузбијене увођењем водовода и канализације, бољом хигијеном и бољом ухрањеношћу, а не вакцинацијом.


vecu kozu u zivotu nisam video. Pa kod mene teku govna putem. A cetvrtina beograda nema kanalizaciju. Da nema vakcinacije bilo bi cestih masovnih epidemija. Da ne govorim o africi i aziji, gde je smrtnost dece smanjena za ogromni procenat. Da li ti izvlis da imas smece svuda oko sebe

- - - - - - - - - -

Odgovoreno ti je vec, a ne bi bilo zgoreg da procitas nesto o kolektivnom imunitetu.
Zivimo u ljudskom drustvu, ne u pojedinacnim pecinama. Ukoliko neko zeli da zivi u ljudskom drustvu, zajedno sa ostalim ljudima, i da ima prava koja ga sleduju u tom drustvu, onda mora da ispuni i obaveze prema tom drustvu, a jedna od obaveza je i da se vakcinise.

Smetaju mi antivakcinasi jer je to samo vrh ledenog brega, takvi likovi su problem covecanstva zbog jedne stvari:
Umislili su da su pametniji od ljudi koji ceo zivot posvete nekoj struci-nauci, i to ne samo od tih ljudi, nego i od svih ljudi prethodnih stotina (u nekim naukama i hiljada) godina, koji su gradili tu struku/nauku!
To ima za posledicu da takvi ljudi sabotiraju napredak drustva, i to ne samo napredak, vec i opstanak. Ugrozavaju sve ostale clanove drustva. Zbog svog tupavog nacina razmisljanja, na svim poljima prave probleme - antivakcinacija je samo jedan u moru problema koji nastaju zbog takvih lobanja.
Zasto bi ti smetao neko ko tebe licno ne ugrozava. Ugrozava samo slicne sebi. A oni prihvataju taj rizik da im dete strada zbog nedostatka vakcina.
 
da i to smehotres. U sustini ti rizikujes samo sebe. A kao drzava je tu da te zastiti od samoga sebe. Ako cemo tako treba zabraniti sve opasne ljudske delatnosti. Koje mogu da ugroze covekov zivot.

- - - - - - - - - -


mislim da nisi razumeo. Zasto predstavlja opasnog za nekoga ko je vakcinisan neko ko nece da primi vakcinu.

- - - - - - - - - -


mislim da nisi razumeo. Zasto predstavlja opasnog za nekoga ko je vakcinisan neko ko nece da primi vakcinu.

- - - - - - - - - -



vecu kozu u zivotu nisam video. Pa kod mene teku govna putem. A cetvrtina beograda nema kanalizaciju. Da nema vakcinacije bilo bi cestih masovnih epidemija. Da ne govorim o africi i aziji, gde je smrtnost dece smanjena za ogromni procenat. Da li ti izvlis da imas smece svuda oko sebe

koliko sam ukapirao postavljas pitanje zasto se vakcinisani boje nevakcinisanih, kad su vec vakcinisani. ili gresim?
nevakcinisani su opsni sa vakcinisane sve dok se vakcinisanima ne razvije imunitet. dao sam ti primer mog vakcinisanog deteta koga sam poslao u vrtic i on je dobio boginje posle 2 dana jer se imunitet nije razvio brzo. ja sam tako ukapirao tvoj post.
a ako je post vezan da nevakcinisani zentaju (a ima ih i takvih) od vakcinisanih, to je zato sto misle da samo primanje vakcine dovodi do toga da je vakcinisani kliconosa pri cemu nemaju pojma sta vakcine sadrze. misle da su to skrkana gomila virusa, odnosno (po njima) vestacka zaraza ljudi da bi se smanjila populacija ljudi na svetu.
 
da i to smehotres. U sustini ti rizikujes samo sebe. A kao drzava je tu da te zastiti od samoga sebe. Ako cemo tako treba zabraniti sve opasne ljudske delatnosti. Koje mogu da ugroze covekov zivot.

- - - - - - - - - -

mislim da nisi razumeo. Zasto predstavlja opasnog za nekoga ko je vakcinisan neko ko nece da primi vakcinu

- - - - - - - - - -

Zasto bi ti smetao neko ko tebe licno ne ugrozava. Ugrozava samo slicne sebi. A oni prihvataju taj rizik da im dete strada zbog nedostatka vakcina.

Poenta je u tome da ti ne ugrožavaš samo sebe (tj svoje dete) već celo okruženje. Vakcinisanu decu ne ugrožavaš skoro uopšte (mada kod jednog od 30-50 dece se vakcina "ne primi"), već ugrožavaš bebe, starce, bolesne ljude, sve one koji su zapravo najosetljiviji i ne mogu biti zaštićeni vakcinama. Vezivanje pojasa nije dobra analogija, bolja analogija je vožnja u pijanom stanju ili vožnja u kojoj ne poštuješ pravila.

Recimo pitanja:
"zašto to što ja vozim pijan ugrožava tebe treznog?"
"zašto to što ja vozim neispravan auto i prolazim kroz crveno ugrožava tebe, ti voziš po pravilima?"

Kada živimo u kolektivu mi delimo isti životni prostor sa drugima, interakcije su konstantne a virusi i bakterije ne biraju. Najugroženiji članovi populacije ne mogu biti zaštićeni direktno, već samo posredno, time što bolest neće moći da stigne do njih. Kolektivni imunitet je nebrojeno puta dokazan u praksi i tu nema realno argumenata protiv.
 

Back
Top