Penzionerima u novembru jednokratna pomoć od 6.000 dinara !

gost 393525

Aktivan član
Poruka
1.936
Penzioneri u Srbiji bi u novembru trebalo da dobiju jednokratnu pomoć od 6.000 dinara, pišu "Novosti".

Kako navodi list, do kraja godine stići će im i najavljeno povećanje penzija, ali još nije utvrđen iznos povećanja.

Jednokratnu pomoć, čiji iznos je, kako saznaje list, već utanačen, treba da dobiju svi penzioneri, a to je prema podacima PIO fonda više od 1,7 miliona ljudi.

Kako nadlezni naglašavaju, za penzije se sada izdvaja iz budžeta 37 odsto što je rezultat povećanja zaposlenosti dok je u iste svrhe pre nekoliko godina iz drzavne kase stizalo 20 odsto više.

Merama fiskalne konsolidacije došlo se do viška novca u budžetu koji će biti iskorišćen da se pomogne najstarijim sugrađanima, napominje list.

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/no...mbru-jednokratna-pomoc-od-6000-dinara/wrj4bnc

z:dm:z:dm:z:dm:
 
jebbo državu gde se penzionerima jednokratno pomaže u iznosu od 6000 dinara, umesto da od svog minulog rada živi kao čovek
i očekuje se da oni budu zahvalni...a znam da će i da budu zahvalni
kupljeni su za sledeće izbore

C-658VsXoAo3ovC.jpg
 
ja sam za izjednacavanje penzija,

eventualno da najveci odnos bude 1 / 1.5

zasto da neko ima 10 hilj a neko 100 hilj , pa i 50.

dok su radili plate su se razlikovale


a sad ne radi ni ovaj sa 10 ni onaj sa 50

Pa zato sto je taj uplacivao u isti penzioni fond deset puta vise, i zato i treba da ima deset puta visu penziju.

Problem je u razmisljanju naroda da ti je penzija nesto sto ti drzava daje. Ne daje ti niko nista, nego ti vracaju novac koji si uplacivao.
Penzija je TVOJA, nije ti DATA.

A nas covek misli da mu penziju DAJE onaj koji je na vlasti, i zato vecina penzionera i glasa upravo za one koji su na vlasti i bacaju im razna obecanja u vezi penzija, ili im cak prete kako nece imati penzije ako oni ne budu izabrani.
 
ja sam za izjednacavanje penzija,

eventualno da najveci odnos bude 1 / 1.5

zasto da neko ima 10 hilj a neko 100 hilj , pa i 50.

dok su radili plate su se razlikovale


a sad ne radi ni ovaj sa 10 ni onaj sa 50

Ko je imao vecu platu shodno tome je i placao vise, pa ima i vecu penziju.

Te sto imaju penziju vecu od 60.000 ima neznatan procenat.

- - - - - - - - - -

Pa zato sto je taj uplacivao u isti penzioni fond deset puta vise, i zato i treba da ima deset puta visu penziju.

Problem je u razmisljanju naroda da ti je penzija nesto sto ti drzava daje. Ne daje ti niko nista, nego ti vracaju novac koji si uplacivao.
Penzija je TVOJA, nije ti DATA.

A nas covek misli da mu penziju DAJE onaj koji je na vlasti, i zato vecina penzionera i glasa upravo za one koji su na vlasti i bacaju im razna obecanja u vezi penzija, ili im cak prete kako nece imati penzije ako oni ne budu izabrani.

Raju niko nikad nije prosvetlio da ima nesto sto se zovu doprinosi za socijalno i zdravstveno.

Takodje im niko nikad nije rekao koliki su oni zapravo.

A da ni zdravstveno osiguranje nije besplatno vec su ga placali ceo radni vek.
 
najmanje su zaradjivali i placali oni koji su trebali najvise


evo primer


moja majka ima pun staz

radila je u fabrici gde su davali manje plate jer su se izgradjivali.

pravili su pogone po srbiji , kupovali masine i iako uspesna firma penzija joj je 23 hilj

a da , pomagali su kosovo , skoplje i podgoricu posle zemljotresa


dok jedan bivsi pripadnik jagnecih brigada prima 70 hilj

- - - - - - - - - -

posle su te pogone i masine* pokupovali*

oni isti direktori koji su upropastili tu firmu


mogao bih vise takvih slucajeva ,

sa obe strane da navedem

- - - - - - - - - -

i onih koji primaju 13 hilj , bez dobijenog stana ,

dok neko prima 90 sa petosobnim na novom beogradu
 
najmanje su zaradjivali i placali oni koji su trebali najvise


evo primer


moja majka ima pun staz

radila je u fabrici gde su davali manje plate jer su se izgradjivali.

pravili su pogone po srbiji , kupovali masine i iako uspesna firma penzija joj je 23 hilj

a da , pomagali su kosovo , skoplje i podgoricu posle zemljotresa


dok jedan bivsi pripadnik jagnecih brigada prima 70 hilj

- - - - - - - - - -

posle su te pogone i masine* pokupovali*

oni isti direktori koji su upropastili tu firmu


mogao bih vise takvih slucajeva ,

sa obe strane da navedem

- - - - - - - - - -

i onih koji primaju 13 hilj , bez dobijenog stana ,

dok neko prima 90 sa petosobnim na novom beogradu


To ti je samo dokaz kako je komunjarizam jedna laz.

Znam i ja dosta takvih slucajeva, niti su ljudi znali koliko im je uplacivano niti da li je redovno uplacivano.


Samo jos jedan od dokaza koliko je SFRJ njesra, sve te radnike po preduzecima je docekala bedna penzija.
 
jebbo državu gde se penzionerima jednokratno pomaže u iznosu od 6000 dinara, umesto da od svog minulog rada živi kao čovek
i očekuje se da oni budu zahvalni...a znam da će i da budu zahvalni
kupljeni su za sledeće izbore

Не верујем....... јер колико се сећам ВИШЕ ОД 2 ГОДИНЕ отима пензионерима лову сваког месеца.........
 
ma svi znamo , psebno kod nas ko je imao vecu platu

i kako ju je zaradjivao

da je radom onda ni moj stav ne bi bio onakav

Generalizacija je jos jedna od gluposti naseg naroda. Generalizacijom vodjeni, razapinju sve redom, i koga treba i koga ne treba.
I sada bi ti svojim stavom, da sve ljude koji zaradjuju vise stavis u isti kosh, i otmes im zaradjeno?
Pa da, takvo razmisljanje i daje glas svim majmunima koji su vec decenijama na vlasti.
 
Не верујем....... јер колико се сећам ВИШЕ ОД 2 ГОДИНЕ отима пензионерима лову сваког месеца.........

Још који месец, па ће бити 3г. Ако је и мало офф од теме, нађем папире за доделу и продају акција, по Закону о својинској трансформацији, пре овог Вучићевог
саветника Динкића и где, као и моја "баба" добијем, поред осталих, а на "јавном конкурсу у Политици" 4 акције "Мажестика", запослени и бивши, вероватно више,
које сам продао преко ББ и брокера понуђачу у јулу 2005г. за 17.370 по једној, одн. за 69.400 - %пров. што је онда било око 1000е...али, стварних, не Динкићевих .
Тада су, уз документацију "делиле" и друге фирме, као Техногас,Житомлин,Прогрес,БИП и још неке, па се продајом добијала "реална" вредност акција...а данас(?)..
 
jebbo državu gde se penzionerima jednokratno pomaže u iznosu od 6000 dinara, umesto da od svog minulog rada živi kao čovek
i očekuje se da oni budu zahvalni...a znam da će i da budu zahvalni
kupljeni su za sledeće izbore

Kao sto rekoh barem 100 puta, penzionerima treba ukinuti biracko pravo. Babe i dede decenijama,zarad obecanja o povecanju penzija od par posto i jednokratne pomoci odlucuju o sudbini citavog naroda.
Bez prava glasa treba da budu svi preko 65,mladji od 20 I dijaspora
 
Не верујем....... јер колико се сећам ВИШЕ ОД 2 ГОДИНЕ отима пензионерима лову сваког месеца.........

sve će oni to brate da zaborave, samo kad krenu obećanja i kad stigne povišica od 200 dinara

- - - - - - - - - -

još ako bude besplatno delio hleb i mleko
iha
 
sve će oni to brate da zaborave, samo kad krenu obećanja i kad stigne povišica od 200 dinara

- - - - - - - - - -

još ako bude besplatno delio hleb i mleko
iha

Па ако им је месечно отимао само 2.000,оо то је за две године 60.000,оо - значи ДЕСЕТ ПУТА ВИШЕ ЈЕ УЗЕО ЗА ДВЕ ГОДИНЕ НЕГО ШТО САДА СА 6.000,оо ИЗИГРАВА ДАРОДАВЦА...... џепарош........(а напред један корисник каже да одузима лову скоро 3 године......:hahaha:)
 
Па ако им је месечно отимао само 2.000,оо то је за две године 60.000,оо - значи ДЕСЕТ ПУТА ВИШЕ ЈЕ УЗЕО ЗА ДВЕ ГОДИНЕ НЕГО ШТО САДА СА 6.000,оо ИЗИГРАВА ДАРОДАВЦА...... џепарош........(а напред један корисник каже да одузима лову скоро 3 године......:hahaha:)

ko je kome otimao. jer imate vi jebenog mozga. Penzije se isplacuju sa preko 40 % iz budzeta. ö

- - - - - - - - - -

A sto se tice ovog dodatka, odrzava se glasacko telo u zivotu.

- - - - - - - - - -

Po meni je zaista ironija da neki radnici socijalni slucajevi dotiraju penziju nekog penzosa stambeno obezbedjenog. Socijalna pravda. Recimo penzioner koji ima 35000 dinara penziju dobija 15000 dinara iz budzeta. Koja se uzmu nekom radniku koji treba da se kuci i da izgradjue porodicu a prima 30000 dinara.
 
ko je kome otimao. jer imate vi jebenog mozga. Penzije se isplacuju sa preko 40 % iz budzeta. ö

- - - - - - - - - -

A sto se tice ovog dodatka, odrzava se glasacko telo u zivotu.

- - - - - - - - - -

Po meni je zaista ironija da neki radnici socijalni slucajevi dotiraju penziju nekog penzosa stambeno obezbedjenog. Socijalna pravda. Recimo penzioner koji ima 35000 dinara penziju dobija 15000 dinara iz budzeta. Koja se uzmu nekom radniku koji treba da se kuci i da izgradjue porodicu a prima 30000 dinara.

Како? Па зар није сваком у односу на висину зараде уплаћивано у фонд... па није ваљда свакоме исто уплаћивано да би сада дегенерик СВИМА ДЕЛИО ИСТЕ ПЕмЗИЈЕ..........:roll:
 

Back
Top