Ugradnja plina u novija vozila dobra investicija ili propast?

Vredi li rizik ugraditi plin u noviji atomobil?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
jeste neophodnost jer sa tim od 1400 kubika mozes da se slikas zimi po makadamu na planini

Varanje je krivicno delo. Ja nisam ucinio nikakvo krivicno delo

To je jednako lose koliko kad npr na pijaci imas maline po 200 din kod seljaka a u Tempu po 1000 din kilo, ti kupis na pijaci , pa te neko proziva kako si nekupovinom maline od 1000 din/kg uskratio drzavu za PDV

Jesam pa sta ?

Jesam li napravio pri tom neko krivicno delo ? Nisam jel tako

E onda mogu da radim sta ja hocu kad ja hocu

Porediš neuporedivo. Jer kada ti kupiš direktno od proizvođača ti si platio manje ali si kupio pošteno i na pošten način. Kada radiš to što ti radiš varaš državu. Krivično djelo nije jer koristiš rupu u zakonu. Ali pošteno nije ma kako ti to pravdao. Što se tiče kubikaže to kao ne postoje motori između 1 400 kubika i 2 500 :D Moj rođak ima plin u golfu 2.I koji će mi to đavo kada čim krene uz veći uspon mora da prebaci na benzin?
 
Porediš neuporedivo. Jer kada ti kupiš direktno od proizvođača ti si platio manje ali si kupio pošteno i na pošten način. Kada radiš to što ti radiš varaš državu. Krivično djelo nije jer koristiš rupu u zakonu. Ali pošteno nije ma kako ti to pravdao. Što se tiče kubikaže to kao ne postoje motori između 1 400 kubika i 2 500 :D Moj rođak ima plin u golfu 2.I koji će mi to đavo kada čim krene uz veći uspon mora da prebaci na benzin?
Koji ce ti uopste auto koji je prestao da se pravi pre 26 godina?! Inace vecina savremenijih automobila sasvim normalno savladava uspone i na plinu.

Tihijeva prica je tu nebitna. Pricamo o Srbiji, zemlji u kojoj je preko 90% svih automobila 1200 - 2000 kubika.
 
Ti stari automobili jedva idu na benzin a kamoli na plin, sećam se jednom kada smo išli golfom negde, tek ugrađen plin, auto ko nov, prvi uspon i morali smo da se napnemo kako bi se auto popeo uzbrdo. Nastala je drama u automobilu ko u akcionim filmovima, povuci potegni, drugar se grčevito uhvatio za volan a ja za rukohvat vrata stisnuli zube hahaha.
Posle 50.000 km se motor raspao, pomešao ulje i vodu. Ravnanje glave, novi ventili, skidaj vrati plati... Opet jedva 20.000 km opet ravnaj glavu menjaj ventile, dihtunge, semeringe, karike... Stavi drugu glavu opet isto, stavi motor sa stranca ko nov, ima i katalizator tek doteran ko nov opet 20-30.000 km i sve se raspadeeeeee hahaha Ajd ta neka beda od automobila al onaj ko se zayebe i stavi na nov auto, može odma da uplati i grobno mesto da se sarani :hahaha:
 
I da promeni ulje, svećice, predpaljenje i šta sve još ne kako bi vozio na plin. da je to ok nebi trebalo ništa da se dira nego se karabudži! Odavno bi se proizvodila samo vozila na plin da to valja nečemu! Kome ovo odgovara? Državi i servisima za ugradnju, nikome više! Ja sam se u životu nagledao rasturenih glava motora od plina!
Ulje i svecice se menjaju svakako, posebno paljenje za plin se ne radi odavno, a ti nemoj da pricas kako si se nagledao ovakvih ili onakvih glava kad ocigledno ne radis u nekakvoj radionici, a o voznji na plin znas samo iz prica.
 
Ulje i svecice se menjaju svakako, posebno paljenje za plin se ne radi odavno, a ti nemoj da pricas kako si se nagledao ovakvih ili onakvih glava kad ocigledno ne radis u nekakvoj radionici, a o voznji na plin znas samo iz prica.

Pa to navode u tekstu za koji si se ti uvatio kao pijan plota :think:

- - - - - - - - - -

Pa rekao sam da mi je nekoliko drugara vozilo na plin i danas kažu nikad više! Nedaj bože katastrofe kada svakih par meseci ravnaš glavu, menjaš ventile, dihtunge i semeringe!
 
Pa to navode u tekstu za koji si se ti uvatio kao pijan plota :think:

- - - - - - - - - -

Pa rekao sam da mi je nekoliko drugara vozilo na plin i danas kažu nikad više! Nedaj bože katastrofe kada svakih par meseci ravnaš glavu, menjaš ventile, dihtunge i semeringe!
Ali ti nisi vozio na plin, a ja jesam. Imao sam problema s jednim autom davno koji je imao klasican uredjaj iako je imao elektronsko ubrizgavanje. To je bila prilicna greska. Medjutim, ni tu mi nije stradao motor, ali jesu protokomer i usisna creva, kao i kuciste filtera za vazduh.
Paljenje se ne pravi za plin sada. To bi stvorilo probleme u prvoj fazi kad motor radi na benzin. Ranije toga nije bilo. Ulje sipas ono koje je inace predvidjeno za doticni motor, zaboravi plinsko. I svecice serijske, sve sam ja to probao. E, ali posto ima pametnjakovica koji izmisljaju, onda se desava da lose prodju. Znaci ako ikad budes vozio na plin, samo je vazno da u slucaju duze voznje u visim obrtajima prebacis na benzin, a u normalnim uslovima nema problema.
Licno ga sad nemam jer malo vozim. Nekad sam mnogo vise.
 
Poslednja izmena:
Jednom drugar me zove ajde da te provozam, ugradio sam plin, neki bmw 140 konja i krenemo mi obrnemo krug auto ide ko jugo 55, da mi pokaze motor i tu instalaciju, digne haubu kad zasmrde plinčuga hahaha da pocrkamo. Ja gledam njušim nađem crevo svo truljavo ispušta plin. Nov tek ugrađen plinski uređaj sa trulim novim crevima. Ode on reklamira i oni mu zamene posle mi se do neba zahvaljivao. Njemu su isto pucale te kutije, cevi, usisne grane glave motora sve redom. Probao je jos na jednoj bembari plin i digo ruke kaze nikad vise u zivotu :lol:

Vozimo se i ono nesto odjednom eksplodira ko bomba, auto se zatrese i ugasi. Dignemo haubu ono ko bomba da je pala u motor sve se razletelo žice vire polupano sve. Ja kažem dobro smo prošli mogli smo da izginemo yeboteborg ludače :hahaha:

Od tada smo ga zvali plinaš kamikaza niko nije hteo da sedne kod njega u auto taman da se potrumo od tih otrovnih isparenja ako ne poginemo :lol:

Pa ni moja kewa neće da kuva na plin :hahaha:
 
Ne mora, ali ocigledno je dakle bio problem s ugradnjom. Takodje povratna eksplozija ukazuje na to da je bio klasican uredjaj, a ne sekvent. Ljudi gledaju da tu ustede,a to je greska.
Uredjaji na kolima se mnogo cesce i detaljnije pregledaju nego oni po kućama, tako da tvoja majka ima vise razloga za zabrinutost od vlasnika automobila na plin i zato je potpuno razumem.
 
Porediš neuporedivo. Jer kada ti kupiš direktno od proizvođača ti si platio manje ali si kupio pošteno i na pošten način. Kada radiš to što ti radiš varaš državu. Krivično djelo nije jer koristiš rupu u zakonu. Ali pošteno nije ma kako ti to pravdao. Što se tiče kubikaže to kao ne postoje motori između 1 400 kubika i 2 500 :D Moj rođak ima plin u golfu 2.I koji će mi to đavo kada čim krene uz veći uspon mora da prebaci na benzin?

sve sto nije krivicno delo - posteno je.

Tako kaze zakon. To sto se tebi ne svidja to - to je samo tvoj licni problem i nista vise osim toga.

- - - - - - - - - -

Ti stari automobili jedva idu na benzin a kamoli na plin, sećam se jednom kada smo išli golfom negde, tek ugrađen plin, auto ko nov, prvi uspon i morali smo da se napnemo kako bi se auto popeo uzbrdo. Nastala je drama u automobilu ko u akcionim filmovima, povuci potegni, drugar se grčevito uhvatio za volan a ja za rukohvat vrata stisnuli zube hahaha.
Posle 50.000 km se motor raspao, pomešao ulje i vodu. Ravnanje glave, novi ventili, skidaj vrati plati... Opet jedva 20.000 km opet ravnaj glavu menjaj ventile, dihtunge, semeringe, karike... Stavi drugu glavu opet isto, stavi motor sa stranca ko nov, ima i katalizator tek doteran ko nov opet 20-30.000 km i sve se raspadeeeeee hahaha Ajd ta neka beda od automobila al onaj ko se zayebe i stavi na nov auto, može odma da uplati i grobno mesto da se sarani :hahaha:

dodji da te ja provozam uz kopaonik. Ima da poderem svakog dizelasa ili benzinca koji mi stane na crtu uzbrdo. I redovno ih derem.
 
Sa svojih 190ks?
I sve tako dok ti ne dodje rasni dizelas pa tebe otrese a ima 2000 ccm i 170 ks.
A kamoli jos da se cipuje.
Poenta ove teme je da dokaze da su plinasi problematicni jer im gore ventili i sicevi ventila sto je istina a cesto strada i dihtung glave kao sto se meni desilo evo na nekoliko plinasa.
Da ne pricam o nestrucnoj ugradnji kao sto sam gledao pre 10-tak dana Daewoo Nubiru kako puca u kutiji za vazduh i isteala je ta eksplozija gumicupoklopca napolje od siline.Majstor pokusavao sa bobinama pa prebacivao sa jedne druge nNubire koja je takodje imala problem pa su kupili nove i stalo je postojao taj problem sa eksplozijom.
Posle par dana dodjem po neki alat kod tog automehanicara kad ono opet Nubira i slican problem.
To je ono o cemu pisem a to je da neki motori mogu da rade besprekorno na plin a neki nikako.
Inace su to kola 2002 i sa taksija su.
 
Sa svojih 190ks?
I sve tako dok ti ne dodje rasni dizelas pa tebe otrese a ima 2000 ccm i 170 ks.
A kamoli jos da se cipuje.
Poenta ove teme je da dokaze da su plinasi problematicni jer im gore ventili i sicevi ventila sto je istina a cesto strada i dihtung glave kao sto se meni desilo evo na nekoliko plinasa.
Da ne pricam o nestrucnoj ugradnji kao sto sam gledao pre 10-tak dana Daewoo Nubiru kako puca u kutiji za vazduh i isteala je ta eksplozija gumicupoklopca napolje od siline.Majstor pokusavao sa bobinama pa prebacivao sa jedne druge nNubire koja je takodje imala problem pa su kupili nove i stalo je postojao taj problem sa eksplozijom.
Posle par dana dodjem po neki alat kod tog automehanicara kad ono opet Nubira i slican problem.
To je ono o cemu pisem a to je da neki motori mogu da rade besprekorno na plin a neki nikako.
Inace su to kola 2002 i sa taksija su.

Istina je da nisu svi motori jednako pogodni za plin. Medjutim, isto tako je istina da je sve to daleko od nekog karabudza kako neki pokusavaju da prikazu. Plin za kola je krenuo pre skoro 80 godina, iskustvo je ogromno, koriste ga milioni vozaca van Srbije, a dosta fabrika ga nudi i kao mogucnost fabricke ugradnje.
 
Imam drugara koji vozi takav Pasat B5.5 2004 sa tim motorom 2.0 sa 85kw i ima ugradjen plin.
Auto mu sad ima oko 360k km i na plinu je godnama.
I nista mu ne fali za divno cudo a to je dokaz da je moja prica kako pojedini motori trpe plin tacna.
A to su uglavnom motori starije generacije kao sto je taj 2.0 koji datira jos iz 90-tih.
On kaze da mu trosi oko 13L plina po gradu i izmedju 7-8L na otvorenom.
Rasipan motor i nije neki stedisa ali pouzdan i dugovecan.
 
kolko ti troši taj pasat?

Napolju može da bude oko 8 benzina, a nikad nisam imao varijantu s njim da je ceo rezervoar potrosio po gradu, tako da to ne znam. Fabrika kaze 12. Ali jako malo vozim poslednjih godina, pa mi se ne isplati ugradnja plina. Poslednji koji sam imao s tim je bio jedan Stilo i njega sam i kupio s ugradjenim plinom. Nikad nisam imao problema s njim oko toga.
 

Back
Top