Dobra strana Osmanskog carstva

Да није било Османског царства, не би било ни ове теме. Ухвата ме језа при самој помисли да би српском народу био ускраћен овај бисер.
 
ja učim osmanski turski

e onda da znaš...

ovi BOŠNJACI isto kažu urmašice ili da budu kao više orijentalni HURMAŠICE

al kur moj...

kaže se KALBURABAST, tek će te tada Turci razumeti i odmah osmehnuti
e a NAJJAČI kolač ikad :super:

- - - - - - - - - -

oni prave nešto sa cimet varijantom i od specijalnog brašnja, mi na Balkanu pravimo neku jeftiniju modifikaciju
obe varijante su super naravno :D

- - - - - - - - - -

Ćevapi? Da svakako smo bogatiji za gastro ponudu.

ČORBA!

- - - - - - - - - -

inače Turci kao Turci imaju jako malo svojih originalnih ponuda, uglavnom je to miks svih regija koje su držali
 
Dobra strana bosnjackog carstva je i u tome,sto su oni imali pravo da razdevice svaku devojku,pre udaje.Tako da sada,svi mi koji smo pravi Srbi,imamo te turske gene.Poznato je u nauci,da samo
nacija koja je ukrstena,koja ima vise nacionalnosti,vise
raznih krvi u svojim venama,da je to lepa nacija.Eto,zato mi spadamo u lepu naciju,sto je turska sperma,preko genetike,u svima nama.
 
Otomanska Imperija - u daljem tekstu skraćeno OI
Evropska Unija - u daljem tekstu EU

OI - 3% porez, 10% za trgovce i gazde
EU - 22% kroz PDV znači i neazposleni

OI - uzimali jedno dete za vojsku
EU - ne dozvoljava trudničko po Ugovoru

OI - sunet opciona stvar jer je štetna
EU - vakcinacija obavezna rabota iako štetna

OI - od harača izgradjuju infrastrukturu - mostove, puteve, tvrdjave
EU - daje kredit al da njihove firme izgradjuju, onda te bombarduju sruše sve to a pare traže nazad

oćete još?
 
Dobra strana bosnjackog carstva je i u tome,sto su oni imali pravo da razdevice svaku devojku,pre udaje.Tako da sada,svi mi koji smo pravi Srbi,imamo te turske gene.Poznato je u nauci,da samo
nacija koja je ukrstena,koja ima vise nacionalnosti,vise
raznih krvi u svojim venama,da je to lepa nacija.Eto,zato mi spadamo u lepu naciju,sto je turska sperma,preko genetike,u svima nama.
Право прве брачне ноћи у османлијском царству никада није постојало.
 
Burek, baklava, tulumbe, urmašice... ima ihaj.. RATLUK...

Не верујем да су то Срби спремали током Османског царства. Можда у позном периоду, кад је царство већ било на зениту своје моћи, тако да таква исхрана вероватно и нема везе са боравком Османлија на Балкану. Као што данас спремамо разне кинеске ђаконије, а Кинези никада нису били претерано пристуни на нашим просторима, осим последњих деценија у трговачком смислу. Од кухиње која је могла доћи са Турцима, а која се несрећом запатила код нашег народа, јесте спремање на лоју код муслимана што раније није била традиција овог поднебља.
 
Dobra strana bosnjackog carstva je i u tome,sto su oni imali pravo da razdevice svaku devojku,pre udaje.Tako da sada,svi mi koji smo pravi Srbi,imamo te turske gene.Poznato je u nauci,da samo
nacija koja je ukrstena,koja ima vise nacionalnosti,vise
raznih krvi u svojim venama,da je to lepa nacija.Eto,zato mi spadamo u lepu naciju,sto je turska sperma,preko genetike,u svima nama.

Kakve gluposti... :eek: :hahaha:
 
Dobra strana bosnjackog carstva je i u tome,sto su oni imali pravo da razdevice svaku devojku,pre udaje.Tako da sada,svi mi koji smo pravi Srbi,imamo te turske gene.Poznato je u nauci,da samo
nacija koja je ukrstena,koja ima vise nacionalnosti,vise
raznih krvi u svojim venama,da je to lepa nacija.Eto,zato mi spadamo u lepu naciju,sto je turska sperma,preko genetike,u svima nama.
nje
Takvo pravo nije postojalo. A i bez njega smo izmesani.
 
Koje su bile dobre strane Osmanskog carstva na Balkanu?

Unaprijed hvala,
Lamasu

Nemoguće je dati ocenu za period od skoro šest stotina godina...previše vremena i previše široka oblast, a svakako nemoguće ukratko.

To je posebno važno za različite periode; recimo u ranoosmansko doba Turci su bili benevolentni osvajači koji su u mnogim pojedinim slučajevima izgledali kao društveni korak napred, a ne unazad. Što zasigurno ne važi za sva vremena, posebno kada su se granice dublje pomerale i imperija vodila skupe i teške ratove.
 
Зашто се уопште толеришу овакве теме? 'Добре стране', 'лоше стране'.

Отвори тему 'Османлијско царство', па лепо дискутуј. Ово је као да ја сад отворим тему 'доље рубље у Османлијском царству' или 'историја развоја бурека'. Поптуно бесмислено.

Да ли би неко на израелском форуму отворио тему о добрим странама нациста? Помало некоректно, зар не?
 
Poslednja izmena:
DExxJwGWsAEJznu.jpg
 

Prilozi

  • 16831934_10154642056166749_9131221754293602810_n.jpg
    16831934_10154642056166749_9131221754293602810_n.jpg
    58,9 KB · Pregleda: 4

Back
Top