Komšiluk

PerfectOne

Vitača Milut
Banovan
Poruka
31.877
Da li ste u ljubavi i doborsusedskim odnosima sa ljudima koji žive u vašem komšiluku?
Da li je nekada bilo nesporazuma oko kućnih ljubimaca koji piške u ulazu, dece koja parkiraju bicikl u dvorištu baš ispod žice gde se kači komšikin veš iako ga nema u trenutku dok je bicikl tu, eventualnog prevezivanja faza i petljanja sa strujomerima, slušanja glasne turbo muzike ili dobronamernih saveta - nemojte komšija ovo nemojte komšija ono...
Da li su svi u vašoj zgradi normalni i razumni te se sa njima dogovarate lako oko tekućih pitanja za zgradu ili Imate jednog smutljivca koji minira sve akcije oko tekućeg održavanja i pri tom je uvek nezadovoljan i najglasniji.
Da li ste starosedeoc ili ste imali priliku da kao nov tek doseljeni komšija prođete kroz proceduru toplog zeca koju su vam za dobrodošlicu pripremili vaši dobronamerni susedi mislim čisto da se upoznate sa internim pravilima kuće te da izbegnete bespotrebna pravdanja u daljem toku
Šta mislite o tim endemima koji se rode i umru u istoj ulici? Jel imaju oni pravo da određuju pravila i kroje kućni red?


Ovo može da bude korisna platforma da se ispraznite umesto da gnječite jadnog komšiju koji se još nije snašo u novom okruženju a vi umesto sa korpom vrućih mafina dobrodošlicu želite postavljanjem rampi i svađalačkim tonom!

Dobrodošli sa odgovorima su i ljudi koji žive u kućama a imaju komšije koje seku ruže kroz ogradu samo zato što svojim laticama ugrožavaju teritorijalni komšijski integritet?
 
nisam starosedelac, dođoša sam, mada sam već 7 godina tu...pola komšija ne poznajem, ne zanimaju me, pogotovo što su penzioneri...sa svima sam na zdravo zdravo, blilo je sastanaka kućnog saveta, odem čisto ko kvorum al se na kraju ništa ne dogovore i još se isposvađaju, pa posle toga nisam išao...da slušam stare komunjare kako se nadjebavaju oko gluposti nemam namere...nisam imo predavanja i ne bi im ni dozvolio da mi drže predavanja o lepom ponašanju
imo sam ludaka ispod koji bi povremeno odvrnuo narodnjake i dolazio mi svaki put na vrata kad bilo ko po zgradi nešto burgija jer je mislio da ja i dalje nešto burgijam i nikako da mu objasnim da sam s tim završio...al umro je
te fore džomba gušter ne priznajem
 
Poslednja izmena:
Ja živim u kući ,ali imam i komšiluk .U vrlo dobrim sam odnosima,ocena 4+ :)
Jednom se desilo da je bila proslava neka pa su svi pikavci iz prepune piksle prosuti kod nas u dvorište,ja ujutru ustala pokupila sve do jednog i vratila nazad :roll:
I jednom se desilo da su puštali muziku do kasno uveče koja je bila glasna,a ja sutra ustajem i treba da idem da radim pa sam im kroz prozor podviknula.
 
nisam starosedelac, dođoša sam, mada sam već 7 godina tu...pola komšija ne poznajem, ne zanimaju me, pogotovo što su penzioneri...sa svima sam na zdravo zdravo, blilo je sastanaka kućnog saveta, odem čisto ko kvorum al se na kraju ništa ne dogovore i još se isposvađaju, pa posle toga nisam išao...da slušam stare komunjare kako se nadjebavaju oko gluposti nemam namere...nisam imo predavanja i ne bi im ni dozvolio da mi drže predavanja o lepom ponašanju
imo sam ludaka ispod koji bi povremeno odvrnuo narodnjake i dolazio mi svaki put na vrata kad bilo ko po zgradi nešto burgija jer je mislio da ja i dalje nešto burgijam i nikako da mu objasnim da sam s tim završio...al umro je

A oni sto ti peku paprike ispred prozora :lol:

Elem, da se vratim na temu. Imala sam problematicnu decu ostavljenu sa ludom majkom koji su pravili zurke i pucali iz pistolja tako maloletni ispred mog prozora i lupali nam u kucu. Policija naravno nije reagovala. Ma samo da sam imala 100 kila i neke misice :lol:, naebala bi im se mile majke. Toliko pobesnim samo kad se setim toga.
 
Kako sa kojm. Ne podnosim predsednika kućnog saveta i uvek ga napušavam zato što je kreten, zato što zgrada ima oko 2 miliona na računu od izdavanja, a on plljačka stanare.

On je jedan debil koji, ma nemam reči da opišem, nesposobno, a lopovsko govedo. Sa većinom starosedeoca sam super, u stvari msm sa svima. Kod nas u zgradi u Bg je većina ljudi koja iznajmljuje stanove, a ne ostanu duže jer im je skupa renta....obožavam decu, ona mogu sve da rade, tj. da cijuču i mijauču, vrište i šta god, ne smeta mi, a ne smeta mi jer je sve manje dece.

Stari odlaze, novi se ne zadržavaju, mladi pale preko, nije baš neka slika lepa. Komšilook je uglavnom okej, kao zaključak. Nema više "starog dobrog komšilooka".
 
to je preko puta kod garaža :heart:
svako veče mi ulaze kojekakvi miomirisi i ništa nije strašno osim turbo zaprške :/
i aj što ulaze nego mi nije jasno što to rade uveče a ne danju
 
Ja imam u stanu ispod klinickog ludaka od koga cela zgrada ludi, svi jedva cekamo da izvrne papke
Taj kad dobije napad besa juri zenu nozem po stanu, pisa u hodniku zgrade ili u liftu... i sl divote
 
Kod mene ljudi obozavaju kad je napolju plus 50, pa onda kako se malo rashaldi i covek tek pocne da dise oko 18h, da uzmu i da pale nesto. To im je omiljeno, pa pobogu zasto bi disali. To je u Srbiji.

A ovde imam neke klince sto puse travu, neke grke koji se svadjaju, i nekog dekicu koji nagluv pa se dere dok prica. Ali u sustini je ok.
 
A oni sto ti peku paprike ispred prozora :lol:

Elem, da se vratim na temu. Imala sam problematicnu decu ostavljenu sa ludom majkom koji su pravili zurke i pucali iz pistolja tako maloletni ispred mog prozora i lupali nam u kucu. Policija naravno nije reagovala. Ma samo da sam imala 100 kila i neke misice :lol:, naebala bi im se mile majke. Toliko pobesnim samo kad se setim toga.

nije valjda da se paprika peče i sada ? zar to nije izumrlo ?
 
Ja imam u stanu ispod klinickog ludaka od koga cela zgrada ludi, svi jedva cekamo da izvrne papke
Taj kad dobije napad besa juri zenu nozem po stanu, pisa u hodniku zgrade ili u liftu... i sl divote

Zaebano... mi smo imali dobroćudnu varijantu...tipa koji je imao turetov sindrom. U cik zore je izlazio na prozor i onda salve psovki i ludilo u trajanju od 2 sata skoro svakog dana kad je lepo vreme...
 
imam i ja jednu nestabilnu ličnost koja je saranila muža pre tries godina i otad svima preti da će da zove brata da nas bije!!
čak preti i ovako
Uništiću vas uništiću vas...:lol:

Imate li vi takvog lokalnog kabadahiju strah i trepet celog kvarta?
 
nisam starosedelac, dođoša sam, mada sam već 7 godina tu...pola komšija ne poznajem, ne zanimaju me, pogotovo što su penzioneri...sa svima sam na zdravo zdravo, blilo je sastanaka kućnog saveta, odem čisto ko kvorum al se na kraju ništa ne dogovore i još se isposvađaju, pa posle toga nisam išao...da slušam stare komunjare kako se nadjebavaju oko gluposti nemam namere...nisam imo predavanja i ne bi im ni dozvolio da mi drže predavanja o lepom ponašanju
imo sam ludaka ispod koji bi povremeno odvrnuo narodnjake i dolazio mi svaki put na vrata kad bilo ko po zgradi nešto burgija jer je mislio da ja i dalje nešto burgijam i nikako da mu objasnim da sam s tim završio...al umro je
te fore džomba gušter ne priznajem
da vidiš kako se neki pozivaju na to pravilo koje imaju kao džombe...
tek
ulazna vrata se pokvarila.
ponudili smo da se kupe druga.
nisu hteli da daju tolke pare.
šta fali vratima mogu i da se poprave.
ok, popravka koštala, vrata se pokvariše posle nekog vremena opet
ijedno jutro u ulazu osvanu veliko lepo mirišljavo gofno jer je čovek u nuždi našao gde će na miru da se olakša a da ga ne uznemiravaju slučajni prolaznici...

znači pakao od ljudi :lol:
 
Poslednja izmena:
što bi volo da nagazim nekog ko tako kenjja
neam pojma mi ovde neamo take probleme, mada drugde po zgradama im se skupljaju narkomani da se bodu po ulazi pa počeli da kače kamere i one reflektore na senzor
 
Napravio sam kuću na periferiji Batajnice ( praktično u njivama ) a imao sam samo jednu familiju Kordunaša stotinjak metara od mene .
Kasnije se to urbanizovalo mada u neposrednom komšiluku imam samo tri kuće te familije . Njihov zet je kupio plac ( na moju preporuku )
neposredno uz moju kuću a prošao je kao bog jer sada u okolini placevi vrijede pet puta više . Vjerovatno i više ali nema ih više na prodaju .
Sa tom familijom Kordunaša se bolje slažem nego sa svojom familijom a njihov zet je čovjek da ga samo poželiš za komšiju .
Neobično je blage naravi a izuzetno vrijedan .Da su svi takvi Srbija bi procvjetala . Napravio je kuću od 450 kvadrata ali nisam ni malo
ljubomoran jer znam da je svaki dinar zaradio pošteno sa svojih deset prstiju .
 
Da li ste u ljubavi i doborsusedskim odnosima sa ljudima koji žive u vašem komšiluku?
Da li je nekada bilo nesporazuma oko kućnih ljubimaca koji piške u ulazu, dece koja parkiraju bicikl u dvorištu baš ispod žice gde se kači komšikin veš iako ga nema u trenutku dok je bicikl tu, eventualnog prevezivanja faza i petljanja sa strujomerima, slušanja glasne turbo muzike ili dobronamernih saveta - nemojte komšija ovo nemojte komšija ono...
Da li su svi u vašoj zgradi normalni i razumni te se sa njima dogovarate lako oko tekućih pitanja za zgradu ili Imate jednog smutljivca koji minira sve akcije oko tekućeg održavanja i pri tom je uvek nezadovoljan i najglasniji.
Da li ste starosedeoc ili ste imali priliku da kao nov tek doseljeni komšija prođete kroz proceduru toplog zeca koju su vam za dobrodošlicu pripremili vaši dobronamerni susedi mislim čisto da se upoznate sa internim pravilima kuće te da izbegnete bespotrebna pravdanja u daljem toku
Šta mislite o tim endemima koji se rode i umru u istoj ulici? Jel imaju oni pravo da određuju pravila i kroje kućni red?


Ovo može da bude korisna platforma da se ispraznite umesto da gnječite jadnog komšiju koji se još nije snašo u novom okruženju a vi umesto sa korpom vrućih mafina dobrodošlicu želite postavljanjem rampi i svađalačkim tonom!

Dobrodošli sa odgovorima su i ljudi koji žive u kućama a imaju komšije koje seku ruže kroz ogradu samo zato što svojim laticama ugrožavaju teritorijalni komšijski integritet?

Odlicna tema:)
U selu imam izuzetno korektne i dobre komsije, bukvalno nikad nikakav problem, i bas se postujemo, pomazemo. Bas zbog takvih komsija sam izgradio radionicu u dnu dvorista koju sam izolovao stiroporom i jos po necim jer volim da glasno slusam muziku. Da sam trazio onakve komsije, ne bi ih nasao:)

U gradu- sa mladjima i mladima sam super, zezanje i sve ostalo, ali imamo jednog dedu i dve babe u zgradi kojima sve zivo smeta, njih ispostujem, javim se, i produzim dalje. Npr smetalo im je sto sam motor parkirao u blizini ulaza na travnjaku, i to sam namestio celicnu plocu na travnjaku dimenzija 20x10 cm za nogostup motora da ne tone u travi. Pa sam ga na kraju parkirao gde sam stigao po naselju.. Jednoj od tih baba sam jspustio kad me je pitala gde je motor "odlucio sam da vam moj motor vise ne ulepsava izgled zgrade" i produzio.

Nije mi jasno zasto pisem ovoliki post a posao ceka:lol:
 
U nasoj zgradi ima samo 3 stana. Iznad nas niko ne zivi, prazan stan.. mislim da dodju jednom godisnje. Zadni spart je bila jedna mlada, fina porodica , ali su iznajmiljivali stan i odselili se kad su kupili svoju kucu.
Sad cekamo da vidimo ko ce da se useli.
Zgrada pored prodaju drogu, ja sam htela da ih prijavim ali decko kaze da cutim zbog kera:mrgreen: I ja cutim, ne prave neke probleme al vidim da diluju drogu.
Inace su uglavnom mlade porodice ili parovi jer su dvosobni stanovi u zgradama.Niko ne pravi probleme.
 

Back
Top