Da li kosti mogu da bole?

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Tokom života ako me nešto bolelo to su, osim zuba, uvek bili mišići. Verovao sam da kosti ne mogu da bole.

Pre dva dana osetio sam bol duž butne kosti i cevanice. Nisam siguran da li je to bol samih kostiju ili mišića na njima.

Naime, kako god da postavim, skupim ili opružim, noge bol je uvek isti. Kada bole mišići očekujem da se u nekom položaju noge bol smanji.

Dakle, da li kosti mogu da bole? Onda su ovo bili bolovi u kostima.
 
Tokom života ako me nešto bolelo to su, osim zuba, uvek bili mišići. Verovao sam da kosti ne mogu da bole.

Pre dva dana osetio sam bol duž butne kosti i cevanice. Nisam siguran da li je to bol samih kostiju ili mišića na njima.

Naime, kako god da postavim, skupim ili opružim, noge bol je uvek isti. Kada bole mišići očekujem da se u nekom položaju noge bol smanji.

Dakle, da li kosti mogu da bole? Onda su ovo bili bolovi u kostima.

kakva nedoumica..nije kost kosa da ne može da boli..
pokušaj da slomiš neku kost..čisto radi eksperimenta i opovrgneš sopstveno mišljenje
 
Moze.
A ako imas problema sa zglobovima
slabo Ti "podmazivanje".

Lek za to su pihtije
a cujem da su izasle i neke tablete za to

PS:
Ako si lomio neku kost meteorolozi ti ne trebaju.
Uvek javi kad ce kisa

PPS:
Za Ribara:
Moguce da Ti je neki nerv u kicmi pomeren.
Svakako, jedna dobra masaza kicme
kod profesionalca bi Ti pomogla
 
Poslednja izmena:
Iatinita prica:

Mali 4 god, povredio koleno na skijanju.
Kod doktora, gips do kuka mesec dana.

Posle, malo se udari, opet ukocenost.

Podjem kod jednog sto namesta kosti.
Siptar katolik izTuzi, ime sam zaboravio.
Samo mu je malo pritisnuo gde treba
i svi problemi su zauvek nestali
 
Iatinita prica:

Mali 4 god, povredio koleno na skijanju.
Kod doktora, gips do kuka mesec dana.

Posle, malo se udari, opet ukocenost.

Podjem kod jednog sto namesta kosti.
Siptar katolik izTuzi, ime sam zaboravio.
Samo mu je malo pritisnuo gde treba
i svi problemi su zauvek nestali

Kostolomci mogu da pomognu, ali mogui da nepovratno sjebu dete. Oprezno sa tim. Znam za slučaj dečaka koji je stavljao polomljeni zglob u surutku, pa iako je sve zacelilo, i dalje je ruka ostala u čudnom položaju.

Inače, boli prekid nerava. Kost kao kost ne može da boli. Može vremenom da se oseti jedna vrsta bola koja dolazi ispod kosti, to je dublji i tup bol.

Prelom uvek boli.

U suštinije sasvim ok i normalno reći ''bole me kosti'' iako nije masa kostiju ta koja zaista šalje signale za bol do mozga.
 
Iatinita prica:

Mali 4 god, povredio koleno na skijanju.
Kod doktora, gips do kuka mesec dana.

Posle, malo se udari, opet ukocenost.

Podjem kod jednog sto namesta kosti.
Siptar katolik izTuzi, ime sam zaboravio.
Samo mu je malo pritisnuo gde treba
i svi problemi su zauvek nestali

Ko kaže da nema Šiptara zlatnih ruku ?
Njihov problem nije pretežno u rukama, već u mozgu.
Kod većine...
 
Tokom života ako me nešto bolelo to su, osim zuba, uvek bili mišići. Verovao sam da kosti ne mogu da bole.

Pre dva dana osetio sam bol duž butne kosti i cevanice. Nisam siguran da li je to bol samih kostiju ili mišića na njima.

Naime, kako god da postavim, skupim ili opružim, noge bol je uvek isti. Kada bole mišići očekujem da se u nekom položaju noge bol smanji.

Dakle, da li kosti mogu da bole? Onda su ovo bili bolovi u kostima.
Mogu jos kako i to nepodnosljivo.Artritis i diskus hernija su veoma ozbiljni,po tom pitanju.Artritis udara na zglobove,ali prenosi bolove i na druge delove kostiju,a diskus hernija,od povrede kicme boli veoma jako i nesnosno.
 

Back
Top