Vulin: Kroz političke veze, i Srbija deo kosmičkog programa

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
Srbija ne može da finansira svoj kosmički program, ali može sa prijateljskim zemljama da dolazi do konkretnih koristi koje proizlaze iz kosmičkih programa, poručio ministar Vulin iz Kazahstana.

astana.jpg


Ministar odbrane Aleksandar Vulin rekao je danas, nakon obilaska kazahstanskog Nacionalnog kosmičkog centra u Astani, da se srpskim studentima i inženjerima tamo može omogućiti prostor za specijalizaciju.

"Danas svaka zemlja nastoji da obezbedi svoj satelit ili da obezbedi mogućnost da se uključi u razvoj kosmičkih programa za vrlo konkretne stvari, od vojnih tehnologija kojima su satelitske veze izuzetno važne, pa do poljoprivrede ili istraživanja ruda", ocenio je Vulin, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Sve su to stvari koje možemo sa prijateljima u Kazahstanu da istražujemo zajedno i možemo da budemo deo programa za koje objektivno mi ne možemo da odvojimo novac za investicije, ali kroz političke veze i kroz dobre odnose dve zemlje možemo da nađemo načina da i mi budemo među onima koji rade tako važne i sofisticirane programe, istakao je Vulin.

http://mondo.rs/a1038153/Info/Srbija/Vulin-o-svemirskoj-saradnji-s-Kazahstanom.html

http://rs.n1info.com/a315590/Vesti/Vesti/Vulin-u-Kazahstanu-o-kosmickom-programu.html


e moj Vuline,
narod ti nema gaće na dupe, smejaće nam se vanzemaljci kad nas vide gologuze...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam ubeđen da je Vulin na ovu poziciju postavljen isključivo da bi iritirao ljude i tako skretao pažnju sa Vučića...

имаш добро око тако је у прошлом сазиву био она будала бачевић(или тако некако) што је Тео да копа канал смедерево солун па га шутнули у кину или тамо негде:per:
 
ja zaista ne razumem kako srbija ne moze da finansira svoj komsicki program. cak je i drug sadam dodirnuo svemir.

Vidi buraz, AKCIZNE MARKICE na cigaretama pune budžet.

Evo Rusi otvoreno kažu da lova od njihovih direktno ide za svemirski program.
Pa sad ja nešto kalkulišem...

Ako u Rusiji Marlboro sa akciznom markicom dodje za trećinu jeftiniji od SrBskog a Rusi imaju sve ono iako su jeftiniji od nas,
onda smo mi sa našim akciznim markicama sigurno već nešto naselili samo neće da nam jave pošto je tamo mnogo dobro
 

Back
Top