ZAPADNA VOJNA ANALIZA Ko je najjači na Balkanu, Srbi, Hrvati ili Bugari?

toz972

Poznat
Poruka
8.371
http://www.blic.rs/vesti/svet/zapad...aci-na-balkanu-srbi-hrvati-ili-bugari/1qc6edr
ZAPADNA VOJNA ANALIZA Ko je najjači na Balkanu, Srbi, Hrvati ili Bugari?
Specijalizovani vojni portal "Global fajerpauer" rangirao je armije sveta po snazi, a među 133 zemlje na listi, našle su se skoro sve balkanske zemlje.
Među najjačim armijama sveta našle su se očekivano SAD, Rusija, Kina, Indija, Velika Britanija, Francuska, Južna Koreja, Nemačka, Japan i Turska, navodi "Global fajerpauer".

Najjača vojska na Balkanu, prema statistici zapadnog portala, je grčka, koja se našla na 28. mestu u celom svetu. Slede Rumunija na 42. poziciji, Mađarska na 63. pa Bugarska i Hrvatska na 67. i 68. mestu.

Prema ovom rangiranju Srbija je pozicionirana na 83. mestu. Tako su se ispred nas našle zemlje poput Gruzije, Zimbabvea i Kuvajta, a iza Šri Lanka, Zambija i Turkmenistan.
Ipak, Srbija prema ovoj statistici nije najslabija na Balkanskom poluostrvu, a iza nas su se našle Albanija (90), Slovenija (113), Bosna i Hercegovina (121) i Makedonija (122), dok Crna Gora uopšte nije na listi.

Portal je vojnu moć merio prema 55 kriterijuma, među kojima su raznovrsnost naoružanja, brojno stanje, vatrena moć, osposobljenost. Nuklearno naoružanje nije uzeto u obzir, nekim pomorskim silama oduzimani su poeni, drugim zemljama, koje nemaju izlaz na more, poeni nisu oduzimani jer imaju jaku rečnu flotilu.
a sajtu je dostupna i opcija za poređenje dve armije. Međutim, kada se uporede Srbija i Hrvatska recimo, gotovo po svim parametrima srpska vojska dominira.

Aktivnog osoblja recimo Hrvatska ima 18.525 a Srbija 40.075, dok Hrvati imaju samo 3.000 rezervista a Srbija 50.000. Tako je totalno vojno osoblje Srbije više od četiri puta brojnije od Hrvatske.

Ekonomski, portal navodi da je spoljni dug Srbije manji, a kupovna moć veća.
Tehnički, imamo duplo više aviona i transportera. Približno smo isti po broju helikoptera, 36 imaju koliko ima Hrvatska i 39 Srbija, kao i po broju oklopnih borbenih vozila. Srbija je zatim znatno jača po broju tenkovskih jedinica, ali Hrvatska ima tri puta više aerodroma.

Srbija je nadmoćnija i u artiljeriji, dok Hrvatska ima jaču mornaricu.
Sudeći po brojevima, nije jasno zbog čega je Srbija čak 15 mesta slabije rangirana od susedne Hrvatske. Kako za ruski portal "Sputnik" rekao vojni analitičar Andrej Mlakar, data je prilično realna slika Balkana ali je ona pretreana u slučaju Slovenije i Hrvatske, koje su članice NATO.

Kada dobijemo na poklon Migove koje ćemo platiti 200 milona eura bićemo najači.
 
E, stvarno, sta bi sa tim migovima? :mrgreen:

Danas je u BiH došlo do međunarodnog incidenta. Međunarodnog u smislu međudržavnog za razliku od uobičajenih međunarodnih incidenata unutar BiH.

Naime hrvatski i srpski MiG-ovi skoro su se sudarili na visini od skoro 1000 metara, točnije na raskrižju u Glamoču. Mnogi očevici govore kako im sve sada izgleda kao u usporenom filmu.

“Izgledalo je stravično” Govori jedan svjedok. “Vidio sam kako se približavaju i jedva uspio popiti kavu do kraja i maknuti auto da ga ne ogrebu”

“Mi ovo tretiramo kao ozbiljnu prijetnju” pojasnio je ministar obrane. “I naši i njihovi MiG-ovi su vrlo opasni te su naoružani najmodernijim raketama zemlja – zemlja”

Incident su u posljednji čas spriječili savjesni gurači Migova sa obje strane. Oni su ostali mirni i na raskrižju prvo pustili školski autobus, a onda poštivali pravilo desne ruke pa je hrvatski Mig imao prednost.

Evo gde su,guraci MiGova su na odmoru))))

Namerno sam preneo tekst u originalu,zato sto mi se svideo humor jednog HR portala,negde u isto vreme kad smo mi dobili pokvarene migove,kod njih je bila afera sa prekucanim brojevima na avionima...Poslali jedne u Ukrajinu na remont,a dobili druge,prepravljene i sto je najbitnije neispravne)))

- - - - - - - - - -

Verovatno je bonus clanstva u NATO u pitanju?

Nebitno. Bitno je da kada Srbija ratuje naebu i mnogo veci igraci od neke bedne ustaske govnjive tvorevine. U sledecem ratu cemod aih sravnimo sa zemljom. Necemo pogresiti!

Sve cemo ustase poklati jer mi ne trpino naciste. :D

Nisi i ti valjda jos ubedjen da smo '99 pobedili nato,kako je tadasnji vozd pricao??
 
Danas je u BiH došlo do međunarodnog incidenta. Međunarodnog u smislu međudržavnog za razliku od uobičajenih međunarodnih incidenata unutar BiH.

Naime hrvatski i srpski MiG-ovi skoro su se sudarili na visini od skoro 1000 metara, točnije na raskrižju u Glamoču. Mnogi očevici govore kako im sve sada izgleda kao u usporenom filmu.

“Izgledalo je stravično” Govori jedan svjedok. “Vidio sam kako se približavaju i jedva uspio popiti kavu do kraja i maknuti auto da ga ne ogrebu”

“Mi ovo tretiramo kao ozbiljnu prijetnju” pojasnio je ministar obrane. “I naši i njihovi MiG-ovi su vrlo opasni te su naoružani najmodernijim raketama zemlja – zemlja”

Incident su u posljednji čas spriječili savjesni gurači Migova sa obje strane. Oni su ostali mirni i na raskrižju prvo pustili školski autobus, a onda poštivali pravilo desne ruke pa je hrvatski Mig imao prednost.

Evo gde su,guraci MiGova su na odmoru))))

Namerno sam preneo tekst u originalu,zato sto mi se svideo humor jednog HR portala,negde u isto vreme kad smo mi dobili pokvarene migove,kod njih je bila afera sa prekucanim brojevima na avionima...Poslali jedne u Ukrajinu na remont,a dobili druge,prepravljene i sto je najbitnije neispravne)))

- - - - - - - - - -



Nisi i ti valjda jos ubedjen da smo '99 pobedili nato,kako je tadasnji vozd pricao??

Nato nismo nikada i necemo. Ne bi smo mi ni jednu Rusiju, ili Indiju pobedili. A boga mi ne bi ni Nemacku. Ali doci ce dan uskoro kada ce NATO da se raspadne a mi cemo da sprzimo Hrvatsku kamen na kamenu nece ostati bice kao Sirija dok se po Srbiji budu jele maline.
 
Nato nismo nikada i necemo. Ne bi smo mi ni jednu Rusiju, ili Indiju pobedili. A boga mi ne bi ni Nemacku. Ali doci ce dan uskoro kada ce NATO da se raspadne a mi cemo da sprzimo Hrvatsku kamen na kamenu nece ostati bice kao Sirija dok se po Srbiji budu jele maline.

Prvo,nato se na zalost nikad nece raspasti...
Drugo,dokle prizivanja ratova,dosta ih je bilo...Da si samo jednom osetio sta to znaci,ne bi ovde tako pricao.
Svi mi koji smo ga osetili,necemo da sutra nasa deca idu u jos jedan sumanuti rat.
 
Prvo,nato se na zalost nikad nece raspasti...
Drugo,dokle prizivanja ratova,dosta ih je bilo...Da si samo jednom osetio sta to znaci,ne bi ovde tako pricao.
Svi mi koji smo ga osetili,necemo da sutra nasa deca idu u jos jedan sumanuti rat.

Meni ne pada na pamet da ratujem. Ja imam madjarski pasos kao i moja familija, na prvi pucanj selim se na zapad a ostavljam vas da se pokoljete medjusobno kad ste glupi kao urac :D
 
sve šoder, do šoder,

- - - - - - - - - -

Meni ne pada na pamet da ratujem. Ja imam madjarski pasos kao i moja familija, na prvi pucanj selim se na zapad a ostavljam vas da se pokoljete medjusobno kad ste glupi kao urac :D

e neće moći tako,kad počme rat granice se zatvaraju,moras prije prvog opaljenog metka, inače stiže ti poziv za "vojnu vježbu"kod mene je situacija slijedeća.mene jos 2-3 godine vode u re3zevi a onda sam na đubrištu, ni za rezervu više nisam,al dragovoljno uvijek mogu,jos ako u pitanju budu čejeni jopet ko 9prve,ihaj tu sam,zovi samo zovi.....;)
 
sve šoder, do šoder,

- - - - - - - - - -



e neće moći tako,kad počme rat granice se zatvaraju,moras prije prvog opaljenog metka, inače stiže ti poziv za "vojnu vježbu"kod mene je situacija slijedeća.mene jos 2-3 godine vode u re3zevi a onda sam na đubrištu, ni za rezervu više nisam,al dragovoljno uvijek mogu,jos ako u pitanju budu čejeni jopet ko 9prve,ihaj tu sam,zovi samo zovi.....;)

Ne brini. hiljade ih se spasilo budalastine pa cu i ja.
 
E, stvarno, sta bi sa tim migovima? :mrgreen:

migovi došli prošlu nedelju,čudi ma da nisi čuo,:eek:

- - - - - - - - - -

Ne brini. hiljade ih se spasilo budalastine pa cu i ja.

a vidi,ne kazem da rat nije boodalaština najveća koju je čovijek izmislio,al,bate, kad su čejeni u pitanju ne mogu protv sebe,pa to ti je...;)
 
Lakše je ove starije oko 35-45 godina naterati u rat, već ratovali.

Ovi što su prikovani za ajfon i tablet malo teže.

To se još nije naživelo.

Ovima što imaju od 35-45 se i život malo smučio, pa mogu i poginuti slavno u nekoj borbi, problem je sa ovim mladima što vole život i nije im se smučio.
bilo shranja u životu koliko hoćeš,al kakav to čovijek mora biti ako nije odradio u životu osnovne stvari..bio u zatvoru i ratu,mism,to nije komletna ličnost...;)
bate, ja sam u klubu 50+,kontaš...:D
 
I nas matorih nema dovoljno niti smo dovoljno jaki za rat. A omladina se pretvorila u olos. Slabo ce tu ratovanje da bude.

vrlo precizna analiza s tvoje strane,vidi,priroda ce odraditi svoje,za 10-20 godina, svi mi koji smo bili u ratu ima da zaljepimo po ledini,to je tako,mozda mladi budu pametniji od nas i skontaju da je rat nejžešće njesra,a ako ne,e pa bas nas briga,ledina je ionako naša,,,;)
 
vrlo precizna analiza s tvoje strane,vidi,priroda ce odraditi svoje,za 10-20 godina, svi mi koji smo bili u ratu ima da zaljepimo po ledini,to je tako,mozda mladi budu pametniji od nas i skontaju da je rat nejžešće njesra,a ako ne,e pa bas nas briga,ledina je ionako naša,,,;)

gde su pametni vidis po Hrvatskoj kako mladi klicu ustaskim pozdravima i onanisu na Pavelica. Ima budala koliko hoces.

zati neka ratuju ali NEKA RATUJU BUDALE.
 
gde su pametni vidis po Hrvatskoj kako mladi klicu ustaskim pozdravima i onanisu na Pavelica. Ima budala koliko hoces.

zati neka ratuju ali NEKA RATUJU BUDALE.
za ideale..Bora vojvoda,:hahaha:
ma ne,mozes na prste nabrojati mlađariju koja koketira sa idejom ujaka,desnica u cro i ne postoji,nema ih čak ni u saboru,tako da ono...stoka sitnog zuba....,kod vas je situejšn drugačija,jači ste po tom pitanju i to dosta, al i kod vas polako silaze s grane,kontaš..;)

- - - - - - - - - -

По менталитету, ипак протурска енклава у предзиђу Еуропе.

mislis na serbiju..msm,čim se spomenu turci,sve je tu jasno...zg nikad nije bio pod turcima,al belgrad,e bogumi je...;)
 
Meni ne pada na pamet da ratujem. Ja imam madjarski pasos kao i moja familija, na prvi pucanj selim se na zapad a ostavljam vas da se pokoljete medjusobno kad ste glupi kao urac :D

Малопре си тврдио да си чистокрвни Србин са педигрираним пореклом, сад си мађар одједном кад петингујеш са дежурним усташоидом, шта си ти у ствари?
 
Meni ne pada na pamet da ratujem. Ja imam madjarski pasos kao i moja familija, na prvi pucanj selim se na zapad a ostavljam vas da se pokoljete medjusobno kad ste glupi kao urac :D

Pa ti si i pozivao na rat,i na ciscenje?Dok se u Srbiji jedu maline,kako mi se cini...

vrlo precizna analiza s tvoje strane,vidi,priroda ce odraditi svoje,za 10-20 godina, svi mi koji smo bili u ratu ima da zaljepimo po ledini,to je tako,mozda mladi budu pametniji od nas i skontaju da je rat nejžešće njesra,a ako ne,e pa bas nas briga,ledina je ionako naša,,,;)

Nece shvatiti nikada,klinci su podlozni tudjim manipulacijama vise nego mi kad smo bili njihovih godina...

gde su pametni vidis po Hrvatskoj kako mladi klicu ustaskim pozdravima i onanisu na Pavelica. Ima budala koliko hoces.

zati neka ratuju ali NEKA RATUJU BUDALE.

Onda i ne pozivaj na rat...Ako nisi spreman da uzmes pusku u ruke,ne zovi na rat.
Nemoj biti kao ovaj junk,koji je jak samo na recima,a verovatno u zivotu ne sme da pogleda coveka u oci,a kamoli da se nekome suprotstavi ili ratuje...
 

Back
Top